wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pyłek pszczeli
Autor Wiadomość
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-05, 11:13   

Mirka, dziękuję. Tylko, jeśli mam pić go na czczo to raczej będę namaczać wieczorem. Rozumiem, że na czczo ma konkretniejsze działanie?
A jeśli jem pierzgę i wszystko jest ok to czy pyłek może mnie uczulić?
Chyba, że chodzi o to, iż pierzga to sfermentowany pyłek i jest już innym produktem..
Nie wiem czy się nie wstrzymać z otworzeniem słoika w pyłkiem, skoro pierzgę wcinam. To chyba za dużo grzybków w barszcz... :roll:
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-03-05, 14:48   

Mirka czytałam, że wręcz odwrotnie z uczuleniem - że rzadko uczula.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-03, 09:18   

troche czasu minęło od ostatniej odpowiedzi, może coś pyłkowe mamy wiecie wiecej :-D zastanawiam się czy córeczce 10mcy juz mogę podawać?
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-02-03, 19:22   

Kocia wiem, że miodu nie powinno się podawać bo są w nim bakterie przed którymi dziecko się nie obroni. Teoretycznie chyba mozna już podawać jeśli nie ma uczulenia, jednak trzeba uważać, bo to strasznie słodki "suplement" i dziecko się zasładza i traci apetyt jesli podasz przed posiłkiem ( Tymek był na maksa uzależniony) ;-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-03, 19:41   

Karolina, dziękuję. Tak, miód póki co odpada, po roku spróbuję, ale pyłek mi chodzi po głowie od jakiegoś czasu. Moje dziecko nie ma apetytu od miesiąca ;-) i głowię sie, czym jej tą głodówkę uzupełniać
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2009-02-05, 00:37   

a jak poznać, że pyłek jest wartościowy i że jest pyłkiem, znacie jakieś firmy które go 'produkują' i nie dosypują tam czegoś? bo już nikomu nie można ufać :mryellow: :evil: :mryellow:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-05, 08:26   

maryczary napisał/a:
bo już nikomu nie można ufać


przyłączam się ;-)
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-02-05, 22:14   

No dziewczyny :mrgreen: pyłku się nie da podrobić jeśli kupujecie nierozdrobniony - widać, że to pszczoła sklejała :-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
orenda 
double mama

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1601
Skąd: Toruń/Płock
Wysłany: 2009-02-05, 22:54   

Ja pyłek kupuję od EkoBarć. W sklepie ze zdrową
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-07, 15:29   

Ad pylku to wg mnie najlepiej kupic go od pszczelarza - napewno sie jakis znajdzie w okolicy. ja u takiego kupuje i zawsze wiem, ze pylek jest ok bo gostek przy mnie go mieli. Mam kumpla apiterapeute wiec go zapytam czy dzidzi ok 10 miesiecznej mozna podawac bez obaw pylek ale wydaje mi sie ze tak. To bomba witaminowa tylko pytanie czy dziecko bedzie chcialo go pic bo jest dziwny w smaku ale to zalezy od dzieciaka - jedne lubia inne nie - trzeba sprobowac ;) Ale zgadzam sie ze trzeba go wieczorkiem namoczyc w chlodnej wodzie a pic rano na czczo bo nie namoczony jest niestrawny :mryellow: - sama go pije non - stop jako naturalny suplemet dietki :)
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-02-07, 18:59   

Czemu niestrawny? Dzieciom bardziej smakuje nierozdrobniony, w formie tych kuleczek.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-07, 19:40   

To ze niestrawny... - tak powiedzial mi ten kumpel apiterapeuta. Dopytam go o co dokladnie chodzi - moze nie tak przyswajalny tez??? dam znac jak sie dowiem ;-)

[ Dodano: 2009-02-08, 00:17 ]
Juz mam info co i jak z tym niestrawialnym pylkiem - oto odp. mojego fachowca ;) niestrawny - bo ma gruba sciane komorkowa przez ktora enzymy nie moga sie przebic, a woda je od srodka rozwala i wtedy mozna przyswoic....tak mysle nad dzieckiem - to nie do konca tak bez obaw - trzeba by z malymi dawkami sprawdzic bo jak uczulone - to zeby nie zrobic krzywdy. Zmielony jest z kuleczek (obnozy), tyle ze szybciej w wodzie sie rozlozy; mozna tez sam mielony - z jogurtem, konfitura itd
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-02-11, 21:35   

Czyli mielony można strawić bez moczenia?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-13, 22:59   

Karolino - Odp. mojego fachowca ;) zmielony jest znacznie latwiej przyswajany niz jako obnoza. Namoczony wg mnie jest najlepszy, bo jest pewnosc ze rozsadzi go woda. A z mielonym-no coz - niby tez mozna sobie dosypac do czegos. Ale ja proponuje go wczesniej namoczyc i bedzie pewnosc ze jest tak jak byc powinno
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-02-17, 23:22   

No tak tylko, że moczony jest paskudny :mrgreen:
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-17, 23:30   

No coz - jak dla mnie to nie jest taki zly - pije codziennie z miodem na czczo i jest spoko - ale nie wiadomo czy bo go dziecko chcialo.... :-/ Ale skoro ma myc moczony bo jego wlasciwosci sie uaktywniaja - to chyba tak nalezy go pic. Albo namoczyc na noc a nastepnego dnia dodac go do czegos tak jak dajesz na sucho - lecz najskuteczniejszy jest na czczo - a po to sie go pije by jak najlepsze korzysci z tego miec prawda :-> Wiekszosc zarelka co bardzo zdrowa - niezbyt smaczna :roll:
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-18, 15:55   

hxxp://www.sfora.pl/Ludzkosc-bedzie-glodowac-bo-wymieraja-pszczoly-a2848 coraz mniej pszczółek :-(
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-02-18, 20:41   

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-27, 15:29   

maryczary napisał/a:
a jak poznać, że pyłek jest wartościowy i że jest pyłkiem, znacie jakieś firmy które go 'produkują' i nie dosypują tam czegoś? bo już nikomu nie można ufać :mryellow: :evil: :mryellow:

maryczary, jeżeli chcesz kupić prawdziwy pyłek, nie oszykany zgłoś się do mnie. Mojej sąsiadki ojciec jest pszczelarzem, ma fioła na punkcie ekologii. Jego miody są naprawdę prawdziwe, nie zakłamane miodem i z tego, co inny mówią nie jest taki drogi.
Mój mąż sprzedaje pyłek w pracy i śmieją się z niego, że zostanie wyrzucony z pracy, bo rozprowadza jakieś dziwne "działki" w woreczkach.
Jeżeli ktoś jest z Wocławia, to ja polecam miody mojej sąsiadki i oczywiście pyłek :mryellow:
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-27, 17:26   

agaB napisał/a:
i z tego, co inny mówią nie jest taki drogi
Tzn. ile kosztuje?
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-28, 11:09   

Ewa napisał/a:
agaB napisał/a:
i z tego, co inny mówią nie jest taki drogi
Tzn. ile kosztuje?

Ewa, 7 zł za woreczek Pyłku pszczelego, chyba tam jest 10 dag, ale nie jestem pewna. Zapytam się wieczorem, jak dodzwonię się do sąsiadki.
A o ceny miodów, to jutro napisze.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-05-28, 11:58   

Byle nie kupowac w sklepach - tam zdzierają, że hej! U pszczelarzy faktycznie najtaniej, otwarcie sezonu pyłkowego z tego co pamiętam w sierpniu:)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2009-05-28, 22:15   

Ja w tym tygodniu taki pyłek zakupiłam do sklepu - jest ekologiczny, ale nie wiem czy się różni od tego o czym pisała agaB.
Czy ma takie same granulki agaB?hxxp://smaczneko.home.pl/Pylek_pszczeli_BIO_118g-308.html]pyłek pszczeli
I ciekawią mnie miody też, bo u nas szybko znikają litrowe słoiki. Czy można przedawkować miód. Adka czasem pije codziennie po kilka łyżeczek w cytrynadzie :-/
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-05-28, 22:25   

maryczary napisał/a:
Czy można przedawkować miód.
gdzies czytałam, że zdrowa osoba może od czasu do czasu zjeść trochę miodu, ale że generalnie nie powinno się go jeść codziennie; inna sprawa, że słodzę miodem herbatę ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-30, 22:54   

maryczary napisał/a:
Ja w tym tygodniu taki pyłek zakupiłam do sklepu - jest ekologiczny, ale nie wiem czy się różni od tego o czym pisała agaB.
Czy ma takie same granulki agaB?hxxp://smaczneko.home.pl/Pylek_pszczeli_BIO_118g-308.html]pyłek pszczeli
I ciekawią mnie miody też, bo u nas szybko znikają litrowe słoiki. Czy można przedawkować miód. Adka czasem pije codziennie po kilka łyżeczek w cytrynadzie :-/

maryczary, muszę się przyjrzeć dokładnie, ale ciężko zobaczyć kolory ze zdjęcia z Twojej strony, ale wygląd taki sam.
A jak tam rozkwita sklep? Dużo masz pracy?
Z tego, co słyszałam, to nie powinno się się dużo zużywać miodu. Myślę, że jedna łyżeczka dziennie, to spokojna dawka, ale nad większą ilością dzienną, to bym się zastanowiła.
No właśnie przypomniałyście mi, aby rozpuścić sobie łyżeczkę miodu w wodzie i rano wypić. Ostatnio jak bolało mnie okropnie gardło, to tylko tym się wyleczyłam :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 12