wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysły na prezent
Autor Wiadomość
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-07-15, 12:33   

A co można dać chłopczykowi na roczek? Niby moja przyjaciółka powiedziała, że mogę kupić jej synkowi jakieś większe ubranko żeby miał na jesień, ale myślę, że to bez sensu (półki jej się uginają od sterty ubrań dla małego, poza tym ubrania dostaje od nas bez okazji). Nie znam się na zabawkach dla takich szkrabów. :roll:
Jakieś propozycje? ;)
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2012-07-15, 14:06   

Polecam jakieś sortery(na wrzucanie klocków o odpowiednich kształtach) i klocki drewniane- niespełna roczny syn mojej koleżanki był pod wrażeniem różnokształtnych klocków,9 miesieczna córa kuzynki też- coś w sobie mają: wysypywały je z koszyka, wkładały z powrotem kontemplując kształty(smak też :P ) magia normalnie.

Są też takie kostki, np. z Kiddielandu, grające, gdzie z każdej strony jest inna zabawka- cos do wciskania, pianinko etc- zajmuje malucha na dłużej, bo jak jedno mu sie znudzi, na kolejnej ściance odkrywa cos nowego. Smily ma coś podobnego, tylko mniejszego i tańszego.
 
 
Mara12

Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-07-21, 18:50   

Pomyśl o dużym pluszaku, dzieci w każdym wieku je uwielbiają :D
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2012-07-21, 19:01   

A bo ja wiem?Zawsze się po kryjomu krzywię, jak dla 6 miesięcznego lub rocznego dziecka wybierają wielkiego pluszaka, 80 cm wysokości- jak się taką krową bawić?
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-22, 17:32   

Ja dostaję mdłości jak pojawia się jakiś nowy pluszak w domu :-P Serdecznie ich nie znoszę. Moi chłopcy też nieszczególnie lubią ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2012-07-22, 21:43   

No ja też nie przepadam za pluszakami. Tylko zbierają kurz. Harivenu nigdy się nimi nie interesował. Gaura Vani ma misia którego dostał jak się urodził i małą peppe pig. Sypia z nimi czasami ale nie powiedziałabym że sa to jego ulubione zabawki ;-)

[ Dodano: 2012-07-22, 22:48 ]
A na prezen polecam książeczki ,drewniane zabawki które można pchać np jakiś zwierzak na patyku ale takie na sznureczku które można ciągnąć za sobą. Jak ktoś ma więcej kasy to zauważyłam że hitem u znajomych są rowerki które rosną wraz z dzieckiem. Wiele zależy od dzieciaki niektóre w tym wieku już mają swoje zaintersowania ;-) Chłopczyk którym się opiekuję ma teraz rok i miesiąc i uwielbia piłki, każdej wielkości. :-) Ja na roczek wiedząc że mama kupuje mu piaskownice do ogrodu kupiłam zestaw foremek,szpadli wiaterecek itp. Myśle że warto też zapytać mamę malucha może sama zasugeruje co byłoby najlepszym prezentem.
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2012-07-23, 17:35   

Jeszcze co do pluszaków- czasami młode parywlekące sie z niewiadomo jakich powodów przed ołtarz ;) życzą sobie aby zamiast kwiatków, ofiarować im pluszaki, które potem przekażą np. domowi dziecka- z tym, ze oni pluszaków mają zatrzęsienie.

Lepszym patentem byłyby np jakieś puzzle, klocki, gra- coś z czym można pokombinować.
 
 
Gudi 


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 01 Cze 2011
Posty: 1893
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-07-23, 22:46   

Fatty napisał/a:
domowi dziecka- z tym, ze oni pluszaków mają zatrzęsienie.

Lepszym patentem byłyby np jakieś puzzle, klocki, gra- coś z czym można pokombinować.


znajomi poprosili o prezenty biurowe - typu zeszyty, kredki, długopisy itp - coś takiego moim zdaniem jest najlepsze :)
_________________
 
 
sanderrra 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 222
Skąd: Opole
Wysłany: 2012-07-24, 07:38   

Co do prezentu dla roczniaka znalazłam coś takiego: hxxp://www.smyk.com/fisher-price-rezolutna-kosiareczka-zabawka-edukacyjna,p1044879254,zabawki-gry-dla-dzieci-p
lub: hxxp://www.smyk.com/smiki-kosiareczka-pchajka,p1046143250,zabawki-gry-dla-dzieci-p

A gdzieś mi się obiło o uszy, że są takie, które dodatkowo puszczaj bańki (co by było dla małego niezłą frajdą- bo uwielbia). Znacie?
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-07-24, 08:02   

sanderrra napisał/a:
A co można dać chłopczykowi na roczek?


Stach dostał:
- duży traktor z przyczepą
- dmuchaną krowę do skakania
- konia (właściwie łosia) na biegunach
- sorter z dużą ilością klocków

I fajne były te prezenty, wszystkie trafione.

Osobiście nie lubię tych zabawek grająco-świecąco-wibrujących, Stach ma jedną taką, dostał od ciotki, fakt, że bardzo ją lubi ;-) ale ja bym takiego czegoś dziecku nie kupiła. Również z litości dla rodziców, którzy tych okropnych melodyjek i dźwięków będą musieli cały czas słuchać ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-24, 08:14   

MartaJS napisał/a:
Również z litości dla rodziców, którzy tych okropnych melodyjek i dźwięków będą musieli cały czas słuchać ;-)
to właśnie miałam napisać ;-) Dzieci lubią te rzeczy, ale to dla nich w gruncie rzeczy za dużo bodźców na raz, zwłaszcza dla takich maluchów rocznych. No i kompletnie nie pozostawiają (te zabawki) miejsca dla kreatywności.
U nas w domu jest też trochę takich kolorowych grająco- jeżdżących sprzętów, ale to interesuje chłopców najwyżej przez kilka minut dziennie.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2012-07-24, 16:29   

Gudi napisał/a:
znajomi poprosili o prezenty biurowe - typu zeszyty, kredki, długopisy itp - coś takiego moim zdaniem jest najlepsze :)

znajomi też tak zrobili. Aczkolwiek najlepszym pomysłem z jakim miałam styczność była karma dla psów ( oddana potem do schroniska) zamiast kwiatów na wesele.
Komicznie wyglądali odpicowani goście weselni z workami karmy :mrgreen:
I od razu kończę OT :-P

[ Dodano: 2012-07-24, 17:31 ]
Na roczek też fajnie jest się z rodziną złożyć i kupić np. spacerówkę. Moja siostra tak zrobiła :-)
Tona pluszaków mnie przeraża również :->
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2012-07-24, 18:25   

bronka napisał/a:
Komicznie wyglądali odpicowani goście weselni z workami karmy

:lol:
U nas na pierwszą rocznicę ;-) sprawdziły się zabawki konstrukcyjne, no ale moje młode ma wyraźny pociąg do tych spraw.

Spacerówka to dobry pomysł, ale to trzeba się z rodziną zainteresowanej umówić :-)
_________________
"wiara w to,że okoliczności działają na naszą korzyść, ostatecznie sprawia, że tak jest." Chris Prentiss
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2012-07-25, 07:08   

sanderrra napisał/a:
gdzieś mi się obiło o uszy, że są takie, które dodatkowo puszczaj bańki (co by było dla małego niezłą frajdą- bo uwielbia). Znacie?


jest taka z Fisher Price :)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-09-18, 11:42   

Pamięta ktoś oprócz mnie taki gadżet?
hxxp://iprezenty.pl/prezent/dziewczynka-male-dziecko-1-3/61265-kalejdoskop

:)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2012-09-18, 13:06   

pewnie że pamietamy, świetna sprawa, my żeśmy z chłopakami nawet sami zdziełali kiedyś
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2012-09-18, 22:40   

Kalejdoskop jest świetny :-) Harivenu kiedyś dostał ode mnie w prezencie ale się gdzieś zapodział w okresie kiedy się często przeprowadzaliśmy :roll:
 
 
kalina.kot

Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-09-19, 01:18   

Ostatnio podarowałam bratankowi klocki. Był bardzo szczęśliwy:)

[spam w podpisie usunięty przez moderatora]
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-09-19, 08:56   

Lily, kilka dni temu odkopałam moje stare zabawki ze strychu. A wśród nich właśnie to :-D
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2012-09-19, 09:21   

Lily, pewnie, że pamiętamy :) . Twój post mi przypomniał hxxp://yahoyt.com/images/news/hbr_4414_d.jpg]stereoskop (zdjęcie z linku wklejam też poniżej). To była jedna z moich ukochanych i magicznych zabawek, obok rzutnika na bajki. Ciekawe, czy dzieci dziś by się tym potrafiły zachwycić?

hbr_4414_d.jpg
Plik ściągnięto 365 raz(y) 15,82 KB

 
 
basia007 

Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-12-12, 18:14   

moja mała zawsze podbiera mi biżuterię, elegantka jedna.. :) ) kupiliśmy jej na gwiazdkę zabawki z serii Style Me Up, widziałam, że są szkicowniki i małe zestawy kreatywne do przygotowania samemu ładnych dodatków ale zdecydowaliśmy się na większy zakup - studio jubilerskie.
 
 
Natalka86

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 22
Wysłany: 2013-02-06, 10:43   

Dziewczyny a co można kupić dziecku na komunie?
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-02-06, 17:06   

Natalka86 napisał/a:
Dziewczyny a co można kupić dziecku na komunie?


kłada :mrgreen:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-02-06, 20:24   

gosia z badylem napisał/a:
Natalka86 napisał/a:
Dziewczyny a co można kupić dziecku na komunie?


kłada :mrgreen:


ubiegałaś mnie 8-)
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2013-02-06, 21:06   

A dziecko "komunista" to chłopina czy babina?

Ja bym stawiała na jakichś fajny zestaw klocków: magnetycznych lub tematyczny Lego( od tamtego roku jest też fajne Lego dla dziewczynek, seria ta nazywa się Friends), rolki, hulajnoga... albo są takie fajne interaktywne maty edukacyjne tyczące się Państw(dziecko naciska palcem pkt na mapie a sympatyczna głos mówi co to za Pastwo, opowiada o nim ciekawostki... pozniej jest quiz, można sprawdzić swoja wiedzę).
Fajnym pomysłem byłyby też gry - Monopoly, Twister... a pamietacie "Było sobie życie? " - są już gry na tym oparte, dużo frajdy i nauka w jednym.

Jest co wybrać z asortymentu nie-quadowego i nie-laptowego :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,64 sekundy. Zapytań do SQL: 15