Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
wegedzieciak.pl


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
chleb pszenny razowy na zakwasie
Author Message
eM


Posted:     [ !!! ]

Wydaję mi się, że lepszy byłby np. durszlak i jakaś szmatka dobrze obsypana mąką. Kiedyś tak robiłam i nie było problemu z przerzuceniem na blaszkę. Jeżeli już miska to lepiej jednak kłaść jakąś szmatkę i obsypać dobrze mąką.
Przydają się też takie koszyczki do pieczywa, nie są tak drogie jak te specjalne do wyrastania, a chleb w nich dobrze wyrasta i łatwo się przenosi na blachę :)
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

[b]dżo[/b], a jaki masz kamień?
 
 
dżo


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], taki:
hxxp://www.grillpro.com/accessory.php?category=2&type=1&part=98155
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

[b]dżo[/b], i jak się sprawuje? Ja odkąd jadłam pizzerinki pieczone przez [b]blamagdę[/b] na kamieniu, myślę o zakupie, tylko nie wiem, co wybrać. I gdzie przechowywać :roll: Czy Twój kamień jest ciężki?
 
 
dżo


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], piekę na nim pizzę i jestem zadowolona, wychodzi chrupiąca, szybko się piecze. Mój kamień waży około 3 kg (dokładnie nie udało mi się zważyć), rzeczywiście jest duży i trzeba znaleźć jakieś miejsce, u mnie leży na płasko na półce w "spiżarnio-garderobie".
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

[b]dżo[/b], a te rączki jakoś się odwraca/zdejmuje? Przeczytałam, że można piec też na spodniej stronie.
A co to za materiał ta mielona krzemionka? Dotychczas czytałam o szamotowych lub granitowych.
  
 
 
dżo


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], one są oddzielnie, jeśli chcesz zrobię zdjęcie.
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

rączki są oddzielnie czy warstwy kamienia?
 
 
dżo


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], uchwyt wygląda tak jak na tym zdjęciu:
hxxps://www.google.pl/search?q=uchwyt+do+kamienia+do+pizzy&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9JrVUp7jPOKw0AW0vYDoCQ&ved=0CF0QsAQ&biw=910&bih=428#facrc=_&imgdii=_&imgrc=wbSOw8ueAl-HtM%253A%3BMqOiUlVa5MYgbM%3Bhttp%253A%252F%252Fallegro.zapodaj.net%252Fthumbs%252Fc5553ceb8e9f.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Farchiwum.allegro.pl%252Foferta%252Fkamien-do-pieczenia-pizzy-33cm-i3323269666.html%3B500%3B333
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

Dzięki [b]dżo[/b]. A ten materiał, z którego jest zrobiony kamień? Dopisałam wcześniej, wysłałyśmy w podobnym czasie, więc pewno nie zauważyłaś mojego pytania.
 
 
dżo


Posted:     [ !!! ]

[b]gosia_w[/b], napisano, że to kompozyt ceramiczny, nie wiem co to znaczy, ale doczytałam, że kamienie ceramiczne dobrze oddają ciepłoi pochłaniają wilgoć, warto byłoby doczytać na ile jest to produkt naturalny.
Kamień dostałam w prezencie, nie wybierałam go, mąż wiedząc, że marzy mi się piec chlebowy kupił mi kamień w zastępstwie ;-) .
 
 
gosia_w


Posted:     [ !!! ]

Pomysłowy mąż :-)
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group