wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje dolegliwości
Autor Wiadomość
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2008-02-11, 05:22   

Drogie Ludki, starość nie radość. Zamierzam wybrać się do lekarza, ale moja lekarka ma bardzo tradycyjne podejście do medycyny, więc może Wy coś doradzicie.
Od niedawna męczą mnie uderzenia gorąca, albo nagle pocą mi się plecy i jest mi słabo. Miewam też bóle głowy. Czy to może być jakaś awitaminoza?
Dodam, że dzisiaj nie udało mi się powstrzymać od zjedzenia białych naleśników z syropem klonowym i wylądowałam w toalecie, bo złapała mnie biegunka. Moja lekarka twierdzi, że niekoniecznie mam candidę, choć przez lata jadłam tabletki anty i masę słodyczy.
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2008-02-11, 07:54   

Cytrynka napisał/a:
albo nagle pocą mi się plecy i jest mi słabo.

Wygląda mi to na super nerwicę, albo problemy z sercem.
Powinnaś się zmobilizować i wybrać do lekarza na podstawową diagnostykę.
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2008-02-11, 15:43   

Dzięki Mirko za szybką odpowiedź. Zapomniałam jeszcze dodać, że wtedy kiedy mam wyżej opisane dolegliwości, często dołącza zadyszka i zmęczenie. Po wejściu na piętro 9 (ale nie tylko) sapię i jestem zmęczona jak wtedy kiedy byłam w dziewiątym miesiącu ciąży.
Zamierzam iść do lekarza, ale to zależy od tego czy uda mi się zapisać do lekarza na 17. Większość gabinetów w moim mieście pracuje właśnie do 17 :roll: a ja wcześniej nie mam z kim zostawić dzieci. Strasznie się sypię po ostatniej ciąży. zaczynam mieć głupie myśli. :shock:
A jak ma się kawa do serca np.? W necie są sprzeczne informacje. Jedne strony podają, że kawa zmniejsza ryzyko chorób serca inne, że zwiększa.
Ostatnio zmieniony przez Cytrynka 2008-02-11, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-11, 15:54   

Cytrynka napisał/a:
Zapomniałam jeszcze dodać, że wtedy kiedy mam wyżej opisane dolegliwości, często dołącza zadyszka i zmęczenie.


Cytrynko ja tak miałam na skutek dużego osłabienia i przemęczenia( po chorobie ale tez po bardzo ciezkiej sesji gdy przez 3 tyg spałam po 3- 4 godz max).Wystarczyło sie wyspać,lepiej jeśc i wszystko minęło - a Tobie pewnie trudno się nie przemęczać przy trójce małych dzieci...
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2008-02-11, 15:58   

Najwcześniej idę spać o 11, wstaję rano i biorę udział w maratonie, którego jestem jedyną uczestniczką. Dodatkowo znajoma pyta mnie czy już sprawdziłam jej książkę a mam na to czas w środku nocy dopiero.
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-11, 19:55   

Cytrynka napisał/a:
Najwcześniej idę spać o 11, wstaję rano i biorę udział w maratonie, którego jestem jedyną uczestniczką. Dodatkowo znajoma pyta mnie czy już sprawdziłam jej książkę a mam na to czas w środku nocy dopiero.


No to nie ma się co dziwić.A próbowałaś może pić sok z owoców Noni??Mi super pomógł gdy byłam w złej kondycji fizycznej - po tygodniu nie potrzebowałam kawy zeby dobrze funkcjonować,miałam dużo wiecej siły i energii.Polecam!!!

Sok z owoców noni-własciwości:
- wzmacnia organizm
- podnosi witalność
- poprawia umysłową oraz fizyczną wydajność organizmu
- wzmacnia system immunologiczny
- regeneruje zniszczone komórki
- znakomita przy rekonwalescencji
- regeneruje skórę i włosy
- daje wspaniałe efekty w leczeniu złego samopoczucia i depresji
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2008-02-14, 09:37   

Malina
Nie próbowałam, choć się skłaniam ku temu. Dzisiaj nawet szukałam w sklepie ze zdrową żywnością. Ten sok jest niestety drogi. Ale poszukam.
Dzięki, myślę, że warto spróbować. Może mi się uda.
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-02-14, 10:13   

Cytrynka, a ja mam wrażenie, że jesteś poprostu przemęczona i niewyspana, co odbija się na Twoim zdrowiu . Czasami lepiej zrezygnować z jakiejś domowej pracy a porządnie się wyspać bo dzięki temu kolejnego dnia będzie mozna zrobić rzeczy biezące i nadrobić zaległości. Sen (we właściwych godzinach) pozwala odpowiednio zregenerować organizm warto o tym pomysleć :-) .
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-14, 10:39   

Cytrynka napisał/a:
Po wejściu na piętro 9 (ale nie tylko) sapię i jestem zmęczona

na 9. piętro??? Ja ledwo się doczłapię na 3. :-(
_________________

 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2008-02-16, 06:51   

frjals napisał/a:
Cytrynka napisał/a:
Po wejściu na piętro 9 (ale nie tylko) sapię i jestem zmęczona

na 9. piętro??? Ja ledwo się doczłapię na 3. :-(

Widzę, że zrobiłam błąd. Tej 9 miało tam nie być. Ja mam zadyszkę jak wchodzę na 1 piętro (ale nie zawsze, dzisiaj nie mam), więc nie bardzo rozumiem co jest grane.
Dziś kupiłam dwie butelki soku z noni. Udało mi się je znaleźć za przystępną cenę. Starczą dla mnie na dwa miesiące kuracji. W sumie zapłaciłam za nie około 20 dolarów, więc nie tak źle. Jak na mnie się sprawdzi, spróbuję może dawać dzieciom, tylko nie wiem jaką dawkę. Dla dorosłych zalecają 30 ml raz dziennie.
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-16, 10:11   

Dawkowanie soku z Noni

Dzieci w wieku szkolnymdo lat 16 -tu piją połowę dawki dla dorosłych

Dzieci w wieku szkolnymponiej lat 16-tu 10 ml.

Dzieci w wieku przedszkolnym 5 ml.

Żródło hxxp://www.noni.zdrowe.com.pl/content/view/31/222/
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-18, 00:16   

Cytrynko, mi Twoje objawy wyglądają również na nerwicowe. Znam podobne z autopsji. Polecam przede wszystkim medycynę naturalną. Na mnie najlepiej działają masaże..
Napisz za jakiś czas jak się czujesz po Noni.
Zdrówka życzę!
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
mr.wrong 
&mrs.right


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 89
Skąd: Kraina która nie ma kresu
Wysłany: 2008-02-18, 12:47   

Na większość dolegliwości wymienionych powyżej polecam jogę. Naprawdę nie wymyślono nic lepszego. Osobiście zresztą uważam, że joga jest jedną z wielu rzeczy zostawioną nam "w spadku" przez istoty wyżej rozwinięte. Zresztą tak mówią legendy o historii jogi. Ale chciałbym tu opisać coś innego. W młodości miałem kłopoty z lewym uchem. Zaczęło się od tego że miałem jakąś tam grypę i pod jej wpływem pojawił mi się katar w lewym uchu. Doszło do tego, że zatkał mi ucho na bank i nic nie słyszałem. Katar cofał się może po miesiącu, potem znowu chorowałem i znowu to samo. Czułem się jak upośledzony kiedy chodziłem po ulicy a część dźwięków po prostu do mnie nie docierała, lub była zniekształcona. Nie wspomnę oczywiście, że wizyty u lekarzy były nieporozumieniem. Wszelkie kropelki itd. po prostu nic nie dawały. Wtedy to coś mi podsunęło pomysł z akupresurą. Miałem książkę siostry Heidi Masafret, ale nigdy za jej pomocą nie próbowałem się leczyć. Oczywiście większość użytkowników tego forum mi nie uwierzy, ale muszę to powiedzieć - bo to dla mnie był po prostu cud. Zacząłem masować punkt na stopie odpowiedzialny za zapalenie ucha. Po 5 minutach (!) ucho zostało odetkane. Akupresura nie jest żadnym kitem, gadanie o placebo jest brednią wymyśloną przez ignorantów. Ale niech każdy wypróbuje na sobie.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-18, 12:56   

Akupresura stóp jest świetna. Na mnie działa niesamowicie :)
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-02-18, 13:04   

Cytrynka napisał/a:

A jak ma się kawa do serca np.? W necie są sprzeczne informacje. Jedne strony podają, że kawa zmniejsza ryzyko chorób serca inne, że zwiększa.


właśnie moja teściowa pije praktycznie tylko kawę, nie uznaje herbat, żadnych od dłuższego czasu i ....ma początek choroby niedokrwiennej serca :-/
mojej mamie cierpła lewa ręka, a mama jest maniaczką kawy, poprosiłam Ją żeby ograniczyła kawę jak tylko może na rzecz zielonej herbaty, po jakimś czasie spytałam o cierpnięcie ręki, nie wiedziała o co pytam ;-)
także kawę w Twoim przypadku bym odstawiła, ona ostatecznie powoduje wewnętrzny niepokój, wysusza serce, a tego Ci nie trzeba
z klasycznej medycyny, to sprawdziłabym morfologię, poziom żelaza masz prawdopodobnie obniżony?kawa, pocenie się , kłopoty z chodzeniem po schodach/

[ Dodano: 2008-02-18, 13:07 ]
mr.wrong napisał/a:
Na większość dolegliwości wymienionych powyżej polecam jogę. Naprawdę nie wymyślono nic lepszego. .

a może jednak niektórym bardziej odpowiada Tai chi?

naprawdę nie wymyślono nic lepszego? ;-)

[ Dodano: 2008-02-18, 13:10 ]
mr.wrong napisał/a:
Oczywiście większość użytkowników tego forum mi nie uwierzy, ale muszę to powiedzieć -Akupresura nie jest żadnym kitem, gadanie o placebo jest brednią wymyśloną przez ignorantów. Ale niech każdy wypróbuje na sobie.


skąd ta pewność? przypuszczam, że jest odwrotnie, użytkownicy tego forum to ludzie o na tyle otwartych umysłach, że akupresura nie powinna wydać sie większości placebową brednią...
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 14:01   

Magda, ale tu mamy trolla co to prowokuje a nie wie z kim rozmawia ;) taka kogucia zawszeracja sie kłania ;)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-18, 14:01   

Cytrynka napisał/a:
A jak ma się kawa do serca np.? W necie są sprzeczne informacje. Jedne strony podają, że kawa zmniejsza ryzyko chorób serca inne, że zwiększa.

a ile tej kawy pijesz? bo jeśli 1-2 dziennie to nie wierzę, żeby to miało wielki wpływ na organizm, a wręcz może być pozytywny (choć z tym się akurat tutaj mało kto zgodzi)
warunek - kawa naturalna, najlepiej własnoręcznie mielona (tzn. młynkiem :mrgreen: ), a nie rozpuszczalna
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
mr.wrong 
&mrs.right


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 89
Skąd: Kraina która nie ma kresu
Wysłany: 2008-02-18, 14:18   

Cytat:
Magda, ale tu mamy trolla co to prowokuje a nie wie z kim rozmawia ;) taka kogucia zawszeracja sie kłania

W przypadku akupresury chodziło mi głównie o te 5 minut. Dla mnie to niesamowite. Nie jakieś 2 dni po kilka godzin tylko właśnie 5 minut. Jeśli zdarzyło wam się coś podobnego to napiszcie, a nie unoście się honorem.
Cytat:
a może jednak niektórym bardziej odpowiada Tai chi?
naprawdę nie wymyślono nic lepszego?

A jeszcze innym dźwiganie ciężarów. Będziemy teraz się kłócić co jest lepsze? Jakakolwiek aktywność jest lepsza od jej braku, mocno uogólniając. Uff....
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-02-18, 17:11   

mr.wrong napisał/a:

W przypadku akupresury chodziło mi głównie o te 5 minut. Dla mnie to niesamowite. Nie jakieś 2 dni po kilka godzin tylko właśnie 5 minut. Jeśli zdarzyło wam się coś podobnego to napiszcie, a nie unoście się honorem.
Cytat:
a może jednak niektórym bardziej odpowiada Tai chi?
naprawdę nie wymyślono nic lepszego?

A jeszcze innym dźwiganie ciężarów. Będziemy teraz się kłócić co jest lepsze? Jakakolwiek aktywność jest lepsza od jej braku, mocno uogólniając. Uff....


akupresura działa expresowo, to wiem, np.pkt. JG4 na dłoniach, przy kłopotach z jelitem grubym właśnie, o co pod koniec ciąży nietrudno
teraz piszesz, ze jakakolwiek aktywność jest lepsza niż żadna, a wcześniej, że nie wymyślono nic lepszego niż joga, takie słowa mają nieco inny wydźwięk
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 17:19   

Cytat:
Jeśli zdarzyło wam się coś podobnego to napiszcie, a nie unoście się honorem.

honorem się nie unoszę jeno nabijam z Twej postawy.

a co do zdarzyło się. mnie się to nie zdarza, ja to regularnie stosuje :)
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 18:51   

mr.wrong napisał/a:
Jeśli zdarzyło wam się coś podobnego to napiszcie, a nie unoście się honorem.

Nie możemy napisać, bo przecież nie wierzymy ;-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-18, 21:15   

Mi się nie zdarzyło. Kiedyś próbowałam wyleczyć ból głowy masowaniem pewnego punktu na ręce, efekt był taki, że rozbolała mnie ręka, a głowa nie przestała - może chodziło o odwrócenie uwagi? Nie wiem.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 21:29   

Lily napisał/a:
rozbolała mnie ręka, a głowa nie przestała - może chodziło o odwrócenie uwagi?

Lily, czy ja już kiedyś pisałam, że Cię uwielbiam? :-D
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-18, 21:34   

Ewa napisał/a:
Lily, czy ja już kiedyś pisałam, że Cię uwielbiam? :-D
:lol:
chyba nie :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-02-18, 23:42   

Lily napisał/a:
Mi się nie zdarzyło. Kiedyś próbowałam wyleczyć ból głowy masowaniem pewnego punktu na ręce, efekt był taki, że rozbolała mnie ręka, a głowa nie przestała - może chodziło o odwrócenie uwagi? Nie wiem.

Lily jesteś jedyna :mryellow:
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 13