wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
indukcja porodu
Autor Wiadomość
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-01-20, 23:00   

czarna96 napisał/a:
Ja Filipka nie nosiłam dużo bo on praktycznie caly czas spał, budził sie( i to nie zawsze sam) tylko na jedzenie i wieczorne kapiele z tatusiem

aż Ci zazdroszczę :) też bym chciała miec taki spokój przynajmniej na początku :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-22, 15:30   

Dzis po wizycie w szpitalu ustalono nam termin cc 4 lub 5 lutego!
Czy orientujecie sie jak to jest z ta woda w plucach przedwczesnie urodzonych dzieci?
Lekarka powiedziala nam ze istnieje ryzyko 5%. Bede wtedy w okolicach 38 tc wiec niby nie za wczesnie i mam nadzieje ze jednak nasza mala to ominie :roll:
Nie chca zwlekac z cc zebym nie dostala skurczy i nie musiala rodzic naturalnie.
Coreczka nam urosla i wazy prawie 2200kg :-)
 
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2008-01-22, 16:33   

to już naprawdę niedługo zina... :-)

a z małą na pewno będzie wszystko dobrze, 38tc to zadne przedwcześnie.
 
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-22, 16:42   

martka napisał/a:
a z małą na pewno będzie wszystko dobrze, 38tc to zadne przedwcześnie.

Dziekuje, tak bardzo potrzeba mi teraz sil do takiego myslenia!! :-)
W szpitalu powiedziano nam o tych 5% dla dzieci urodzonych po 37 tc a na internecie wyczytalam ze dopiero po 39 a wczesneij ryzyko wzrasta do 10%.
Ja chyba zaczynam faktycznie panikowac bo juz z tego nadmiaru informacji zaczynam miec stresa :roll:
Przed chwila zadzwonila do mnie specjalistyczna pielegniarka, kt sie mna opiekuje i jak uslyszala ze szukam informacji po internecie kazala mi natychmiast przestac i myslec pozytywnie.
Jejku, musze sie koniecznie uspokoic...
 
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2008-01-22, 16:48   

zina, serio przestań już czytać takie rzeczy. sama wiem po sobie - im więcej zaczynam czytać tym bardziej się schizuję. chcesz coś na poprawę humoru? ja się śmieję do rozpuku jak czytam o tych dzieciakach, tzn o hxxp://zielonawyspa.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html?0,2008]Zarządzie :lol:

poza tym one urodzone przez cesarke, przed 38tc na pewno i zobacz jak dają radę :-D . dobrych przykładów Ci trzeba :-)
 
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2008-01-22, 17:05   

zina, proszę sobie wizualizować, że wszystko pięknie będzie a nie po necie buszowac i się stresować!
A dlaczego nie mogli by zrobić cc jak by juz były skurcze? Chodzi o Twoje serce?
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-22, 17:13   

ań napisał/a:
A dlaczego nie mogli by zrobić cc jak by juz były skurcze? Chodzi o Twoje serce?

Chodzi o rozrusznik, ktory musze miec w pogotowiu. Choc jak sie dzis dowiedzialam bede miala zainstalowana rurke w szyi a nie sam rozrusznik (na wszelki wypadek) i usunieta dzien po cc.

ań napisał/a:
zina, proszę sobie wizualizować

Staram sie bardzo ,jestem pewna ze jutro juz bede miala piekniejsze obrazy :-)
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-22, 17:30   

zina, poród w 36 tygodniu uważa się za bezpieczny poród przed czasem, a cc zazwyczaj ustala się na 38 tydzień - tak właśnie urodziła się moja siostrzenica i dostała 10 punktów, nie miała żadnej wody w płucach.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-01-22, 17:31   

Zina, zdecydowanie zostaw internet w spokoju :mryellow: Na pewno będziesz w rękach fachowców, spokojnie :-D
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-01-23, 19:02   

zina zostaw ten internet!!
Możesz sprawdzać wegedzieciaka i czytać jak wszyscy wizualizują dla Ciebie poród bez cienia komplikacji no i jestem pewna że żadnej wody w płucach nie będzie :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-23, 19:14   

Dziekuje wszystkim za slowa otuchy :-)
Masuje brzuszek i mysle o milych chwilach porodu jak mi pokaza corcie i bedzie nam taaaak dobrze :-D
 
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-01-23, 19:17   

zina napisał/a:
Masuje brzuszek i mysle o milych chwilach porodu jak mi pokaza corcie i bedzie nam taaaak dobrze

cudownie zabrzmiało zina :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-01-23, 21:45   

Zina mój filipek urodził się w 35 tyg ciązy, nie miał żadnej wody w płucach, dostał 10 punktów, był zdrowy jak rybka tylko malutki bo ważył 2080 ale szybko nabrał tłuszczyku :-) Wszystko będzie dobrze zobaczysz, nic nie grozi Twojej dzidzi :-)
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2008-01-25, 21:50   

moja kochana...pora porzucić wszelkie obawy...będzie dobrze!
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2008-02-02, 08:18   

zina, jak zakładałaś ten temat do głowy by mi nie przyszło, że będę mogła podzielić się własnymi doświadczeniami jeszcze przed Twoim porodem....

poza tym przyznam, że podczytywanie doświadczeń dziewczyn z cesarki bardzo pomogło mi pokonać lęk przed cc. w praktyce okazało się, że faktycznie luzik ;-)

decyzja o cesarce zapadła w jednej sekundzie po tym jak po trzech godzinach intensywnego parcia nie było zadowalających efektów. poza tym Filipek i tak był ustawiony pośladkowo, więc nawet gdybym urodziła Olafka siłami natury, bardzo możliwe, że tak czy siak by mnie pocięli. ledwie przytomna podpisałam papier, że się godzę na cc i powieźli mnie na salę operacyjną. podano mi znieczulenie, chwila moment zaczęło działać. śmieszne i irytujące za razem było to,że cały czas trzęsły mi się ręce jak szalone. nie mogłam tego kontrolować. i cały czas mi sie wydawało, że mam nogi zgięte w kolanach, co chwila pytałam Piotrka czy na pewno moje nogi leżą płasko :lol: . zawieszono przede mną zasłonę, nic się w żadnych lampach nie odbijało ;-) . zanim się obejrzałam pokazano mi mojego synka, za dwie minutki - drugiego :-D .
nie miałam możliwości przytulenia dzieci ze względu na to, że jak na takie wcześniaki musiały od razu trafić pod specjalistyczną aparaturę. zobaczyłam je dopiero na drug dzień rano. kiedy miałam już siłę, żeby przesiąść się na wózek od razu pojechaliśmy na oddział do chłopców. Piotrka wysłałam na zwiady niewiele po porodzie, więc i tak wiedziałam, że wszystko jest w porządku, ale trudne było to, że są tak blisko, a tak daleko za razem. na szczęście jedna z położnych jeszcze w dniu porodu, wiedząc, że nie mogę maluchów zobaczyć, że w zasadzie nie mogę się ruszyć, załatwiła mi zdjęcia chłopców i przykleiła na szafce obok mojego łóżka. chwała jej za to :-D

teraz wszystko się ślicznie goi. blizna jest malutka. trudno też było nauczyć się wstawać z łóżka, cały czas nie jest to łatwe.

no i śmigam w takich śmiesznych specjaistycznych pończochach antyzakrzepowych. mam e nosić przez sześć tygodni. też pewnie dostaniesz :mrgreen: . na codziennych kontrolach położna się upewnia, czy mam moje 'sexy socks' na sobie ;-)

teraz trzymam kciuki za Ciebie i Klarcię :-)
 
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-02-02, 10:29   

martka ciesze sie bardzo ze mialas takie dobre doswiadczenia z cc i dziekuje Ci ze sie nimi podzielilas (nie obeszlo sie bez wzruszenia ale te ostatnie dni tak mocno wszystko przezywam).

Cytat:
teraz trzymam kciuki za Ciebie i Klarcię :-)

Bedziemy dzielne, dziekujemy :-D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13