wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
indukcja porodu
Autor Wiadomość
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-14, 23:32   

bodi napisał/a:
Natomiast zaraz po owinięciu w kocyk J została mi "podana", czy raczej położona na ramieniu - na brzuchu miejsca nie było z przyczyn oczywistych ;)

U mnie miejsca moze nie byc i na ramieniu ze wzgledu na rozrusznik :-|

bodi napisał/a:
a po chwili piła mleko trzymana przez położną

Mleko z butelki czy piersi? Czy mozesz mi cos wiecej o tym napisac?
 
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-14, 23:59   

zina napisał/a:


bodi napisał/a:
a po chwili piła mleko trzymana przez położną

Mleko z butelki czy piersi? Czy mozesz mi cos wiecej o tym napisac?


Raczej z piersi - mi nie podano od razu Ronki, tylko pokazano (tez widzialam wszystko w lampie :-P ), ale z tego co mi dziewczyny opowiadaly, to jezeli ktoras czula sie na silach przystawiano dziecko do piersi.

Ja mialam zarowno cesarke jak i rodzilam naturalnie i moge tylko napisac, ze po cesarce o wiele szybciej wrocilam do formy (co jest bardzo wazne do sprawnego zajecia sie dzieckiem). Ale na to reguly nie ma (znam dziewczyny, ktore urodzily naturalnie i same zeskakiwaly z lozek porodowych - po cesarce na pewno nie da rady tego doswiadczyc ;) ).
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2008-01-15, 01:10   

oj tak, pierwsze wstanie z łóżka po cesarce... "Hm, ale właściwie, jak to się robi?" :shock: :mryellow: - i instrukcje pielęgniarki - proszę położyć się delikatnie na bok, podkurczyć nogi i zamachem opuścić je na ziemię... wcale nie było to takie proste ;-)

co do mleka - moje oczywiście :) Jagoda piła je przystawiona w pozycji "na lotnika": trzymana w powietrzu przez położną, bo ja wciąz przypięta na stole operacyjnym, więc obie ręce unieruchomione. Potem już po wyjeździe z bloku operacyjnego było następne karmienie, już takie dłuższe. Zawsze powtarzam że jak na cesarkę rodziłam chyba najbardziej "po ludzku" jak się tylko da.
_________________

 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-15, 10:14   

bodi napisał/a:
co do mleka - moje oczywiście :) Jagoda piła je przystawiona w pozycji "na lotnika": trzymana w powietrzu przez położną

Niezle :-)

renka, bodi dziekuje Wam za kolejne krzepiace opisy cesarek :-D
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-01-15, 10:54   

No to ja jeszcze napisze cos o swojej :-) Miałam nie planowąną, decyzja została nagle podjeta, tak że poczatkowo byłam przerażona.Sama operacja szybko sie odbyła, bez wiekszych rewelacji.Nie bolało mnie nic, nawet podanie znieczulenia w rdzen kregowy.W czasie zabiegu leżałam z zamkniętymi oczami , bo gdzie nie spojrzałam to wszystko sie odbijało albo w kafelkach, żyrandolach czy zaszklonych półkach ;-)
Filipka pokazano mi na chwile, bo musiano go zbadać ze wzgledu na wcześniactwo.Po zabiegu, juz na sali jak przestało działać znieczulenie trzesłam sie jak galaretka( wy dziewczyny tez tak miałyście? bo podobno to normalne)Boleć, boli ale idzie wytrzymac, zreszta daja srodki przeciwbólowe.Na drugi dzien trzeba rano wstac z łózka, z tym są niezłe jazdy :-) Ale im więcej chodzisz , tym lepiej, szybciej dochodzi sie do siebie.Więc plecam częste spacery po korytarzu:) Karmiłam piersią, cesarka nie ma na szczescie wpływu na laktację.Dzidzia będzie ssała, mleko będzie lecieć :-)
Mnie wkurzały te wszystkie cewniki i sączki.Bałam sie usuwania cewnika i szwów, idzie przezyć ;-) Dla m n ie duzym plusem było to że mogłam bez problemu od razu korzystać z ubikacji ;-) Ja bardzo szybko, doszłam do siebie po cesarce.Jak mnie wypisywano do domu, nie miałam żadnych dolegliwośći,tylko trochę swędziała mnie gojąca się blizna.
Co prawda nie polecam cesarki, bo co natura to natura :-) ale jesli jest konieczna i uzasadniona to inna sprawa,i nie jest tak strasznie jakby się człowiekowi wydawało ;-) .A i dla mnie duzym plusem było to ze nie miałam robionej lewatywy( nie wiem czy często tak jest?) Zważywszy ze nie mogłam wogóle wstawać, bo mi lekarze zabronili, brak lewatywy był dla mnie wielka ulgą :oops:
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-15, 13:16   

Czarna96 rodzilas w Polsce czy UK? Fajnie ze tak szybko doszlas do siebie i nie masz zadnych urazow :-)

Jak to jest z ta lewatywa przy cc, konieczna? Wydaje mi sie ze niejedzenie iles tam godzin przed wystraczy.
 
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-01-15, 13:52   

Może i wystarczyłoby, ale w większości szpitali nalegają na lewatywę przed operacją. Zreztą lewatywa nie jest taka straszna - można kupić małe "wlewki" w aptece, po 150 ml chyba. To niewiele. Taka na przykład lewatywa Walkera (2 litry!) to jest wyzwanie... ;-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-15, 13:55   

zina napisał/a:
Jak to jest z ta lewatywa przy cc, konieczna?
mi się wydaje, że nie, mojej siostrze lekarz powiedział, że rano może zjeść lekkie śniadanie, a cc miała o 11:30. Za to przed zabiegiem laparoskopowym wcześniej miała całkowicie czyszczone jelita jakimiś płynami (doustnie). Z cc sobie radzą, bo często odbywa się przecież w trybie nagłym i nie ma czasu na takie rzeczy. Poza tym chyba ryzyko uszkodzenia jelita jest niewielkie.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-01-15, 14:02   

zina napisał/a:
Czarna96 rodzilas w Polsce czy UK? Fajnie ze tak szybko doszlas do siebie i nie masz zadnych urazow :-)

Jak to jest z ta lewatywa przy cc, konieczna? Wydaje mi sie ze niejedzenie iles tam godzin przed wystraczy.


Rodziłam w Polsce, w Szczecinie.Jesli chodzi o lewatywe to chyba zależy od szpitala.Mnie zapytano ile godzin temu jadłam ostatni posiłek, wyszło ponad 12 godzin( przywiezli mnie w nocy do spzitala, pokroili nad ranem :-) )wiec stwierdzono ze lewatywa nie bedzie konieczna.zreszta jesli w twoim przypadku jest to zabieg planowany, to tak jak juz napisano, możesz zrobic sobie sama w domu.
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-15, 14:09   

Dzieki :-)
Dopytam sie jeszcze o ta lewatywe i mam nadzieje ze jednak mi odpuszcza ;-)
 
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-15, 14:35   

W szpitalu, gdzie rodzilam, to przed planowanymi cesarkami zawsze wykonywano lewatywe. Decyzja o mojej byla tez nagla, wiec ja nie mialam robionej lewatywy. Oczywiscie pytano mnie sie, kiedy jadlam i czy duzo (a bylam po dwoch obiadach - szpitalnym i domowym). Ale z tego co pamietam to im raczej chodzilo o skutecznosc znieczulenia (ze niby ponoc, jak jest sie po jedzeniu, to moze slabiej ono dzialac).

Zina, zawsze mozesz powiedziec, ze robilas sobie lewatywe w domu, albo, ze nie jadlas jakis czas - jakby mieli naciskac na lewatywe. Ale ponoc to nie takie zlo, jakby sie mialo wydawac i moje znajome, ktore byly po terminie i mialy proby oksytycynowe to stwierdzaly (po dwoch lub nawet czasami trzech lewatywach), ze to bardzo przyjemne ;-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-01-16, 10:01   

renka, koleżanki chyba żartowały ;-) . Przyjemne to-to nie jest, ale i nie jest straszne... Ja miałam lewatywę daaawno temu, w dzieciństwie, jak byłam w szpitalu. Nie wspominam tego jako rzeczy szczególnie traumatycznej ;-)

zina, ja na Twoim miejscu bym się nie wzbraniała przed lewatywą, mając taką możliwość. Czułabym się... Higieniczniej :-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
pidzama 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 1145
Wysłany: 2008-01-16, 11:13   

Ja potwierdzam - ze lewatywa jest bardzo przydatna- szczegolnie w pierwszych dniach po porodzie jest o jeden problem mniej; poza tym zabieg w ogole jest bezbolesny - a duzo zalezy od podejscia; jezeli masz jakies opory zeby zrobili ci ja w szpitalu mozesz kupic domowy zestaw do lewatywy;
cewnik tez nie taki straszny - u mnie zalozyli go z zaskoczenia i nic nie poczulam; a przynajmniej w pierwzej dobie po porodzie moglam sie cieszyc dzieckiem a nie myslec jak tu sie zalatwic....
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-17, 11:03   

Jesli zechca mi zrobic ta lewatywe to sie nie bede upierala ze nie. Nie wiem czy mozna kupic w angielskiej aptece...
Wczoraj podczas telefonicznej rozmowy z pielegniarka dowiedzialam sie ze po zabiegu cesarki, ktory bede miala na oddziale kardiologicznym a nie polozniczym dostane osobny pokoj z mala bo spedza w szpitalu conajmniej 4 dni. Bede sobie go mogla obejrzec jeszcze przed porodem. Zawsze to jakis mily akcent w tym calym medycznym, w moim przypadku, porodzie :-)
 
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-01-17, 15:04   

zina napisał/a:
po zabiegu cesarki, ktory bede miala na oddziale kardiologicznym a nie polozniczym dostane osobny pokoj z mala bo spedza w szpitalu conajmniej 4 dni. Bede sobie go mogla obejrzec jeszcze przed porodem.

zina to super :) Wszystko będzie dobrze, zobaczysz.
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-01-17, 15:19   

Kurcze a jak mi sie zaczynał poród to lewatywa nie była konieczna, z wrazenia od razu miałam rozwolnienie ;-) Zina może sama myśl o cesarce ci pomoże.
Najlepsze jest to, ze przed i po porodzie Mii wypiłam butelkę wody, domyslacie się chyba jak długo potem siedziałam na baseniku. Czekam, czekam, a tu leci, leci, leci. Pęcherz bez dna ;-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-17, 17:08   

Cytat:
Kurcze a jak mi sie zaczynał poród to lewatywa nie była konieczna, z wrazenia od razu miałam rozwolnienie

bo jeśli poród jest naturalny to same się przeczyszczamy przed :) lewatywa zatem jest "potrzebna" tylko przy wywoływaniu.
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-17, 18:38   

Karolina napisał/a:
Zina może sama myśl o cesarce ci pomoże.

Byc moze... ;-)
Wszelkie egzaminy rozpoczynalam w... toalecie :->
(natura kroliczka -wrazliwca ;-) )
 
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-01-17, 19:13   

Noc przed leżałam na patologii ciąży. Rano tylko dostałam maszynkę do golenia, lewatywy nie było
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2008-01-18, 10:00   

Agnieszka napisał/a:
Rano tylko dostałam maszynkę do golenia, lewatywy nie było


Sama miałaś się ogolić :shock:
_________________

 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-01-18, 13:39   

Znowu mam pytanie...czy po cesarskim cieciu mozna od razu nosic swoje dziecko czy jest jakis okres, ktory trzeba odczekac ze wzgledu na rane i szwy?
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-18, 13:41   

zina, dostaniesz pewnie wózeczek do wożenia, a wziąć na ręce będziesz mogla do karmienia - noszenie po naturalnym porodzie tez nie jest wskazane, bo zdarzają się omdlenia i można upuścić.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-18, 17:43   

ja zalecenia olałam... ale to ja.

jak rodziłam gabi to na sali byłam z dziewczyną po cesarce. szybciej doszła do siebie niz dwie pozostałe mamy po naturalnych porodach. no mnie nie przebiła, ale i tak była jak błyskawica :)
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-01-20, 00:56   

zina napisał/a:
Znowu mam pytanie...czy po cesarskim cieciu mozna od razu nosic swoje dziecko czy jest jakis okres, ktory trzeba odczekac ze wzgledu na rane i szwy?


Ja odgórnie nie miałam zadnych zaleceń co do noszenia dzieciaka.Mysle że to zależy w dużej mierze od tego jak będziesz sie czuła.Ja Filipka nie nosiłam dużo bo on praktycznie caly czas spał, budził sie( i to nie zawsze sam) tylko na jedzenie i wieczorne kapiele z tatusiem ;-) Kobieta ktora leżała ze mną miała bardziej energiczna dziewczynkę, która pozycja leżąca mierziła.Kiedy ta dziewczyna czuła ze jest juz zmęczona i osłabiona prosiła położne zeby np na okres 2, 3 godzin zabrały mała do siebie na odział a ona w tym czasie spała. Myslę ze skoro ważne jest częste chodzenie to noszenie własnego dziecka nie powinno stanowić zagrożenia dla szwów czy swieżej rany.
 
 
pidzama 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 1145
Wysłany: 2008-01-20, 11:05   

no ja pierwsza dobe to mialam mlodego tylko na karmienie przynoszonego i w sumie caly czas lezalam wiec o noszeniu nie bylo mowy; druga dobe zaczelam juz chodzic ale nie czulam sie pewnie zeby go nosic; moze nie ze wzgledu na szwy ale bardziej balam sie ze sie potkne lub "cos takiego" co mogloby spowodowac ze sie przewroce z malym; i dopiero po poludniu drugiej doby odwazylam sie go wziac na rece; w tak to polozne pomagaly i przynosily dzieci do karmienia i kladly nam je na lozku;
pozdrawiam
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12