wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
robaki u kota a ciąża
Autor Wiadomość
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2010-02-09, 22:03   

Sarah napisał/a:
A kogo pytać o rodzaj leków na odrobaczenie? Gina? Będzie się na tym znać? Jakoś mam trochę mętlik w głowie.

Lepiej ogólnego tylko znajdź takiego co Ci nie każe najpierw badań kału robić, bo te itak pewnie nic nie wykażą.

[ Dodano: 2010-02-09, 22:05 ]
ryśka, zarażenie się od psa jest łatwiejsze niż myślisz. Poczytaj strony o pasożytach. My wszyscy mieliśmy robaki odzwierzęce, a nigdy z psem nie śpimy, nie liże nas po twarzy itp.
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2010-02-10, 07:48   

a ja bym porozmawiała jeszcze z wetem, u nas gdy byłam w ciąży kot miał tasiemca, pani weterynarz poprosiła, abym bardzo dokładnie opisała go i pokazała jej na zdjęciu - wtedy jak już wiedziała dokładnie, który to rodzaj tasiemca uspokoiła mnie, że jesteśmy bezpieczni, bo akurat ten rodzaj nie pasożytuje na ludziach, więc tylko odrobaczyłam kota i wysprzątałam porządnie mieszkanie
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
ryśka 

Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 49
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-02-10, 19:14   

YolaW napisał/a:


[ Dodano: 2010-02-09, 22:05 ]
ryśka, zarażenie się od psa jest łatwiejsze niż myślisz. Poczytaj strony o pasożytach. My wszyscy mieliśmy robaki odzwierzęce, a nigdy z psem nie śpimy, nie liże nas po twarzy itp.

Zarażenie pasożytami odzwierzęcymi nie oznacza jeszcze wcale, że zaraziliście się bezpośrednio od psa. Pasożyty są po prostu powszechne. Łatwiej jest zresztą zarazić się glistą niż tasiemcem.
Dużo bardziej ryzykowne od kontaktu z psem czy kotem są np. zabawy w piaskownicy czy jedzenie niedomytych warzyw i owoców. Nie ma co siać paniki, warto się przyjrzeć bliżej cyklom rozwojowym konkretnych gatunków.
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2010-02-10, 21:06   

Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi.
My nigdy jeszcze nie odrobaczaliśmy się ze względu na nasze psy, ale byliśmy jakoś spokojni, ponieważ psy są systematycznie odrobaczane.
Teraz jestem trochę zaniepokojona z powodu naszego znajdy.
Dla własnego spokoju wewnętrznego wolałabym się w związku z tym odrobaczyć przed ciążą - jeśli faktycznie te farmakologiczne środki nie spowodują potencjalnie większej szkody w moim organizmie.
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2010-02-10, 23:13   

ryśka napisał/a:
Nie ma co siać paniki

Bynalmniej daleka jestem od siania paniki. Ja po prostu funduję sobie regularne odrobaczanie i oczyszczanie organizmu i mam gdzieś czy się zarażę czasami robalami czy nie, bo regularnie się ich pozbywam :P
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
ryśka 

Dołączyła: 17 Kwi 2009
Posty: 49
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-02-12, 15:05   

Sarah napisał/a:

Dla własnego spokoju wewnętrznego wolałabym się w związku z tym odrobaczyć przed ciążą - jeśli faktycznie te farmakologiczne środki nie spowodują potencjalnie większej szkody w moim organizmie.

Nie spowodują :) Możesz także spróbować jakiejś naturalnej kuracji przeciwpasożytniczej, jeśli chcesz - czosnek itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12