wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zgrzyty w rodzinie
Autor Wiadomość
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-04-10, 16:06   

Rodzinnie jesteśmy b specyficzni. Rodzice nie są fanami mojego sposobu życia, jedzenia... ale pierwszą książkę o wege dostałam od mamy. U mnie nie ma mięsa i szanują, imprezy jak komunia podobnie. Rodzinne imprezy też kulinarnie w dużej mierze obskakuję. Oczywiście myślą o wnuczce, że sama powinna dokonać wyborów, stawiam ją w trudnej sytuacji itd ale potrafimy razem funkcjonować, zasiąść do stołu, mogę zostawić im córkę pod opieką. Nie dostałam żadnego ultimatum mimo, że gdy zmieniłam dietę nie byłam osobą pełnoletnią. Nie jesteśmy rodzinnie idealni (daleko nam do tego) ale też szanujemy różne swoje wybory i bywamy bardzo niezależni (tyczy to różnych aspektów życiowych) więc może w tym zestawie łatwiej nam poszło.
 
 
Fabienne 


Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-04-11, 16:47   

Hej,ja nie będę się rozpisywać,ale chyba każda/każdy z nas przeszedł już coś podobnego. Nie każdemu podoba się taka dieta a jesli chodzi o dziecko to już zbrodnia w biały dzień...wiele razy slyszalam od wlasnych rodzicow ze zle karmie dzieci,jakie to beda chore itd. Ale wzielam sie na sposob i zbijam ich argumenty. Zrobilam rodzicom kiedys wyklad (poparty artykulem w gazecie) o skladzie parówek,ktorymi namietnie chcą karmic moje dzieci. Trzeba byc dzielnym i nei dac sie.Glowa do gory :)
_________________
Jedynym produktem, który człowiek otrzymuje bez instrukcji obsługi, jest dziecko
A. Majewski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12