wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
candida
Autor Wiadomość
orenda 
double mama

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1601
Skąd: Toruń/Płock
Wysłany: 2007-07-04, 15:20   

muz napisał/a:
a co z jagodami
jagody jak najbardziej!
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-07-04, 20:42   

bodi napisał/a:
i wszystko inne, co nie jest na liście rzeczy zabronionych (orzechy, kiszonki, tofu)


kiszonki można tylko gotowane, bo one zawierają grzyby z grupy pynicylin (czy jakoś tak)
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-07-05, 11:42   

ja wczoraj odebrałam wyniki z laboratorium i za bardzo ich nie rozumiem - Oskarek candida 10^4; ja 10^2 - nie wiem czy poziom małego jest zbyt wysoki czy juz mozna uznac ze przeleczelismy sie
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
magdalena
Gość
Wysłany: 2007-07-06, 12:08   

Ja tez mam 9 miesiecznego synka prawdopodobnie z grzybicą...prawdopodobnie, bo nikt oprócz dr z. tego nie stwierdził, zaden z kilku posiewów tez (nawet wysyłany do w-wy).Jest za to gronkowiec i klebsiella. Co ciekawe gronkowca jest dużo a dr z tego nie stwierdził. Stwierdził obciązenia metalami i dał na to krople które są samym cukrem no i oczywiście albicansan. Dawałam małemu 9 tygodni i nie widze poprawy. Moja homeopatka zdecydowała odstawic albicansan i dac pefrakehl i nigersan. Zobaczymy co bedzie. W kwestii probiotyków to trudna sprawa, braliśmy dicoflor ale ma zelatyne i maltodekstryne wiec odstawilam...nie mam pomysłu na inny...karmie piersia i jestem na diecie schudłam strasznie i psychicznie tez jest kiepsko. A jak u was, karmicie cycem , wasze maluchy sa starsze, mi jest naprawde trudno tak mocno ograniczac diete małemu, na razie je marchew, cukinie, pietruszke, brokuła kalafior soczewice buraka czasami kasze gryczana jaglana i tyle. grzybica stała sie moja obsesja i nawet owoców nie daje........ech
 
 
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2007-07-06, 12:13   

To byłam ja :-)

[ Dodano: 2007-07-06, 12:27 ]
Dort Ja jestem z Lublina :-)
A swoja droga to ile moze trwac leczenie grzybicy u tak małego dziecka, kurcze nie dawałm mu ryzu cukru (glukozy) kiedys troche do dosładzania wit c jak brał zelazo, pszenicy....powinno byc w mig, nie to co u dorosłego nawyki żywieniowe ciągnace sie latami.........mam nadzieję ze bedzie to za nami. Boję sie tez troche przyszłosci ale ja taka jestem, jak wyjechac gdzies na wakacje na wies czy za granice i zorganizowac odzywianie bez chleba z maki pszennej itp. No nic wszystko przed nami. :-)

[ Dodano: 2007-07-06, 12:32 ]
A kasza jaglana ma wysoki indeks glikemiczny lae naprawde nie mozna dac sie zawariowac, nie dac marchewki ziemniaka buraka owoców kaszy jaglanej itp , taka restrykcyjna dieta nie jest wskazana u małego dziecka do 3 r. ż. tak mi nawet powiedział dr janus do którego dzwoniłam na komórke.chociaz sama sie boje musze powoli sie przełamac i rozszerzac ta diete.
A jakie macie objawy grzybicy?
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2007-07-06, 15:42   

Magdalena, a jakie objawy grzybicy i inne niepokojące ma Twój synek?
 
 
muz 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 307
Skąd: inąd
Wysłany: 2007-07-06, 16:29   

neoaferatu napisał/a:
ja zabieram w tym roku chrupki chleb z kukurydzy


a co na przyklad z waflami rozowymi? zawieraja naturalny brazowy ryz, sol i ewentualnie jak sa smakowe to jakies dodatki jak np sloneczniek, a do tego oczywiscie bezglutenowe. chyba by byly dobre dla Twoich chlopcow neo.
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-07-06, 23:49   

Cytat:
10^4 to 10x10x10x10=10000

to ja wiem, ale co to dokładnie oznacza, czy to wysoki wynik czy niski
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-07-07, 15:35   

nam wwczoraj lekarz powiedziała że wynik 10^5 uznają za norme, zaczynam już głupieć powoli :-/
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
muz 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 307
Skąd: inąd
Wysłany: 2007-07-07, 18:43   

neoaferatu napisał/a:
Muz, do tej pory rzeczywiście chłopaki jadły te chlebki i wafle ryżowe, ale okazało się że są uczulone nie tylko na pszenicę ale i niestety także ryż, więc przeszliśmy na chrupkie pieczywo kukurydziane, żeby ryż ograniczyć. Często dzieci uczulone na pszenicę uczulają się na ryż, bo struktura tych zbóż jest troche podobna jeśli chodzi o skrobię.


ojej, to ryz tez musicie ograniczac? biedaczki... :-|
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2007-07-07, 19:29   

Gdy zaczynałyśmy dietę wzorowałam się na
hxxp://www.candida.peet.pl/index8.php
jednak u nas nie było się bez marchewki i ziemniaków, początkowo stosowałam honorowo potem już normalnie
 
 
muz 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 307
Skąd: inąd
Wysłany: 2007-07-07, 20:18   

Agnieszka napisał/a:
Gdy zaczynałyśmy dietę wzorowałam się na
hxxp://www.candida.peet.pl/index8.php

o dzieki Agnieszka, fajna ta lista. a ile ma trwac piewsza faza lecznia z zielona tabelka?
 
 
magdalena
Gość
Wysłany: 2007-07-08, 09:47   

Agnieszka braliscie pefrakehl bo jakas inna nazwe wpisałas i nie wiem czy o to chodzi? Jesli tak to skad wiesz ze zawiera laktoze? Ja nigdzie nie moge znaleźc skłądu tych leków sanum.....U was sprawdził sie biorezonans? Ja juz sama nie wiem co mam o tym mysleć, sprawdzałam synka na aparacie Mora cos w stylu biorezonansu i nie wyszedł mu gronkowiec a w kale wyszedł dosc liczne kolonie...hmmmm
Jesli chodzi o objawy to u nas kopy sa samym śluzem i śmierdza kwasno. Wczesniej, zanim odstawiłam make i cukier były czerwone plamy na główce nóżkach raczkach szyi teraz juz nie ma ale jest mnóstwo małych podskórnych krostek na buzi które czasami robia sie czerowne z czubkiem i zasychaja po jakims czasie. Kopy sa różne jak wprowadziłam pokarmy stałe raz śluz raz nie ale raczej nie pachna ładnie. Ciągle słysze tez u Macka przelewanie w brzuchu. Do konca nie wiem co to jest moze te bakterie które ma moze ma nietolerancje laktozy - łudze sie ze to nie grzybica.......
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-07-08, 10:27   

dort, a jaki wynik miał Oskar przed rozpoczęciem leczenia?Nadia przed rozpoczęciem leczenia miała 2x10^5 :shock: to chyba strasznie dużo,co?
na forum gazety wyczytałam że granicą normy jest 10^4.

Witaj Magdalena :-D
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2007-07-08, 13:52   

magdalena:
lek o którym pisałam to Fortakehl D5, skład jest w ulotce wewnątrz opakowania. W rezultacie ja go brałam Ada dostała probioryki
Ile ma trwać dieta każdej fazy nie wiem ale patrz na język u dziecka, kupy i inne wskaźniki. Czytałam, że dieta i leczenie może spowodować pogorszenie (jest to przejściowe) w formie wysypek, kaszlu.
U Ady był biorezonans i stała kontrola ze strony lekarza. Dieta była ostra ale z marchewką i ziemniakami. W czasie zimy (dieta i leczenie) urosła 2 cm. W przedszkolu dostaję sporo pytań zarówno od Pań jak i rodziców. Jak zawita i poczyta Pani Iwonka to serdecznie pozdrawiamy. Testy robiłam na różne rzeczy ale nic na nich nie wyszło. Może zachowanie diety pomocne jest. Nie wiem, widzę tylko reakcje organizmu Ady i to dla mnie jest wskaźnikiem nasza pediatra jest tolerancyjna i nie dziwi się (pozdrowienia dla dr Adamczyk). W wolnej chwili muszę pogadać z nią o szczepieniach, zaległe mamy ale jakoś nie ścigają nas mocno.
Biorezonans robiłam odczuliłam jajka i z pozytywnym skutkiem Ada może je jeść, przetwory mleczne - masło ok ale reszta różnie bywa (lepiej reaguje na produkty eko), gluten to największy problem odczulony i próby są ale reakcja jak przy mleku.
Dieta nasza jest od połowy listopada i nadal pilnuję i obserwuję choć wprowadzam nowe rzeczy. Bóle brzucha wracają (na szczęście nie są już tak intensywne i nie paraliżują nam życia codziennego).
U nas z pewnością dochodzi aspekt natury psychologicznej, Ada jest wrażliwa ja też odcinam cały czas przeszłość.
Sprawdzianem będą dla nas wakacje. Może po eksperymentach kolejnych i luzie będę mogła powiedzieć więcej.
Gronkowców i innych nie mamy.
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka 2007-07-08, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-07-08, 13:54   

no, właśnie nie wiem dokładnie, bo wcześniej robiłam w innym laboratorium i mnie troche olali i podali mi tylko że candida jest, baz żadnych dodatkowych i penie dla nich zbędnych szczegółów (na biorezonansie wyszło że jest jej dużo, na następny idziemy w połowie miesiąca)

tak, czy tak zostaje jeszcze przy diecie i czekam na probiotyk
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2007-07-08, 17:35   

Magdusia :-)
Dort A jaki probiotyk bedziesz podawac?
Ja chyba zamówie z Holandii z tej firmy cenaverde bo chyba u nas nie mozna ich dostac nie wiecie?
Wiecie co pójde jeszcze raz na biorezonans i zobacze co wyjdzie....jak mówią tonący brzytwy sie chwyta.
Agnieszka A karmiłaś piersia abiorąc leki? Bo mi homeopatka przepisała leki ale nie biore bo podobno toksyny z rozpadających się grzybów moga zaszkodzić dziecku :roll:

[ Dodano: 2007-07-08, 17:36 ]
Dort A jak wyglada mniej wiecej menu dzienne twojego dziecka?
 
 
Lenka 
weganka

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Bieszczady ;)
Wysłany: 2007-07-08, 19:40   

Ja mam zamowione leki... ehh jak maja pomoc to super, ale drogie to jak cholera! W CaliVIta zamowione, koszt razem ok. 460 zł: Paraprotex, AC Zymes, Liver Aid,Noni,Garlic caps...Kuracja trwa 2-3 miesiace, wczesniej 2 tygodnie przygotowanie organizmu lekami pomocniczymi... Diete bede stosować dla skuteczności...
 
 
 
Agnieszka
Gość
Wysłany: 2007-07-08, 19:56   

Magdalena:
Ada już spora, leczenie miałyśmy na przełomie 2006/7 więc doświadczeń z karmieniem i leczeniem nie posiadam.
Może dodatkowo poszukaj informacji tu: hxxp://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=578
 
 
magdalena
Gość
Wysłany: 2007-07-08, 20:38   

lenka a ile twoje dfziecie latek?
 
 
magdalena
Gość
Wysłany: 2007-07-08, 20:40   

dziecie ma latek, mały na kolanach i tak wyszło :-)
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-07-08, 23:40   

Magdalena napisał/a:
Dort A jaki probiotyk bedziesz podawac?

ac-zymes zamowilam przez allegro

Cytat:
Dort A jak wyglada mniej wiecej menu dzienne twojego dziecka?

mysle, ze jest bardzo podobne do wiekszosci wegedzieciaczkow
rano kasza lub ryz na cieplo, potem na drugie sniadanie to roznie np. placki lub kotlety z poprzedniego dnia, obiad zupa lub drugie np. dzisiaj byla zapiekanka, a na kolacje salatka, kanapeczki lub mleczko i cos do reki (placuszki)
z pozoru zwyczajnie nie ma tam tylko zadnego cukru i innych zakazanych skladnikow i jeszcze make pszenna zastepuje jakas inna np zytnia lub gryczana
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2007-07-09, 15:26   

NeoaferatuMozesz mi napisac nazwe dokładna tego probiotyku z cenaverde bo mi znajoma z holandii przesle, on nie zawiera mleka i cukru?
Dort A owoce dajesz? I marchew gotowana, ziemniaki, buraki?
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-07-09, 15:31   

Cytat:
Dort A owoce dajesz? I marchew gotowana, ziemniaki, buraki?


teraz juz tak w malych ilosciach te sezonowe (ale my jestesmy na diecie ponad półroku), wczesniej tylko te dozwolone: kiwi, cytryne i grejpfruta

z marchwii, buraków i ziemniaków wogóle nie rezygnowałam
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
magdalena
Gość
Wysłany: 2007-07-09, 19:59   

Dziewczyny ile moge dac glonu kombu synkowi (9 m-cy) ? Nie wiecie czy to uczula?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,72 sekundy. Zapytań do SQL: 14