wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Soy milk maker
Autor Wiadomość
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2009-04-20, 11:53   

melba, ale robisz tak jak mleko sojowe, czy tylko samo mielenie i tak się dzieje?
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-04-20, 11:54   

hehe, zyle wodna zostawie sobie jak juz nic innego mi nie przyjdzie do glowy ;)


ale nad tematem pracuje.
mam nastepne dwie koncepcje: ja to mleko robie na programie 'milk', byc moze inne ziarenka niz sojowe nie wymagaja podgrzewania w maszynce, i mozna je zrobic na programie 'mill'? jak wy robicie?

druga koncepcja: jesli ktos potrzebuje zrobic serek slonecznikowy lub nerkowcowy, to moze to zrobic w maszynie, tak jak ja ;) zawartosc dzbanka po zakonczeniu programu wylewa sie na sitko z gaza i czeka az obcieknie. serek gotowy. slonecznikowy bardzo mi smakowal....
a moze by tak sobie tofu takie zrobic? wrzucic soje na program milk, ale dodac cytryny zeby sie zsiadlo, lub soku. co prawda probiotykow nie bedzie ale tofu moze i wyjdzie :)

jak tak dalej bede myslec i myslec o tym to mi sie chyziostorki przegrzeja...
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2009-04-20, 12:20   

melba napisał/a:
ja to mleko robie na programie 'milk', byc moze inne ziarenka niz sojowe nie wymagaja podgrzewania w maszynce, i mozna je zrobic na programie 'mill'? jak wy robicie?

no właśnie to próbowałam Ci napisać w moim poprzednim poście ;-) , wystarczy samo mielenie.
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-04-20, 12:25   

bardzo dziekuje za odzew :) :) :)

tak to jest jak ktos nie ma praktyki z mlekiem roslinnym, jak ja........

ale przy okazji wynalazl sie pomysl na to jak w maszynie zrobic twarozek :)



a czy zaawansowani uzytkownicy korzystali moze z funkcji trzeciej, czyli 'paste'?

[ Dodano: 2009-06-11, 12:21 ]
to ja, nadal nieustajaca fanka maszyny do robienia mleka sojowego :)

wydawalo mi sie ze moje szczescie nie moze byc juz wieksze, ale okazalo sie ze moze ;)

mam dwa male odkrycia ktore mnie raduja, byc moze dla was nie beda to szalowe niusy, ale moze komus sie przyda?

ja razem z ziarenkami soi i woda dawalam do dzbanka troche soli i cukru, bo tak mi smakowo odpowiadalo. dzis nie dalam bo postanowilam dosmaczyc gotowe juz mleko po zrobieniu. okazalo sie ze przy takim procesie produkcyjnym jest mniej farfocli w gotowym mleku, ktore musze przecedzac. jupi :)

i cos co mnie strasznie cieszy. do tej pory sitko szorowalam oczywiscie pod kranem i zmywakiem i ta zalaczona do zestawu szczoteczka. niestety moze nie jestem tak dokladna, bo dziurki i tak po jakims czasie sie zapychaly... teraz po uzyciu maszyny myje normalnie sitko tak jak poprzednio, ale potem zostawiam je w wodzie i gdy wstawiam zmywarke to wrzucam do srodka i siteczko. wychodzi potem jak nowe :) :) :)

alez jestem leniwa :)

[ Dodano: 2009-07-07, 11:13 ]
normalnie powinni mi chyba placic za reklame :)

w kazdym razie przetestowalam funkcje 'mill' czyli mielenie, ale nie do robienia mleczka weganskiego, tylko na sucho, zmielilam nerkowce, innym razem nerkowce z siemieniem i sezamem. rzeczywiscie i o dziwo, jak stoi w instrukcji, wszystko blyskawicznie zmielilo sie na pyl, nawet nie wylazlo duzo do dzbanka przez dziurki w sitku - a tego sie obawialam. no i wiekszy ladunek na raz wchodzi niz do mlynka.

dla osob ktore nie maja mlynka do kawy to dobry sposob na mielenie ziaren i orzechow.

pyl z nerkowcow rozrobilam z woda i uzylam do zrobienia weganskiego twarozku....mmmm :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-12, 20:38   

Mam pytanko, kiedy zakupilam maszyne do mleka sojowego to okzalo sie ze jest ona zepsuta, kiedy przyslali mi naprawiona to uzylam jej chyba z 2 razy i na tym koniec bo maszyna zostala w PL a ja pojechalam do Norwegii. Teraz minelo ponad pol roku - maszynka do mnie dojechala :-D ale bez instrukcji a ja zapomnialam ile powinno dawac sie nasionek do zrobienia mleczka by nie wyszlo za wodniste i bez smaku. Mam te 2 dozowniki - ten duzy plastikowy z wypustkami na dole to chyba do soi jest tak? a ten malutki tez plastikowy do pozostalych nasionek, orzechow czy ryzu tak? I teraz ile tego powinno sie sypac - po jednej miarce wystarczy czy wicej miarek? Tzn soi caly ten duzy pojemnik namoczyc? Sorki moze to banalne ale kurcze zapomnialam jak to ma byc :mryellow: Aha i czy jak sie to mleko sojowe zrobi to z tej papki co w sitku pozostanie to czy ona sie do czegos nadaje? bo z orzechow to taka fajna pasta wyjdzie wiec spoko a z soi da sie cos wymyslic? Bede wdzieczna za odpowiedz. pozd. 8-)
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-07-13, 08:19   

nie nie, ten maly pojemniczek jest do odmierzenia ilosci suchych ziaren sojowych na jedna porcje mleka. te ziarenka ja mocze pozniej w tym pojemniku z wypustkami.

poza tym na sitku masz takie kreseczki oznaczajace poziom min i max ziarenek ktore mozna wsypac, tak jak masz oznaczenie min i max poziomu wody w dzbanku. przynajmniej ja to tak rozumiem.
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-13, 17:18   

melba - dziekuje bardzo za odpowiedz :-D a czy robisz cos z ta papka sojowa co w sitku pozostaje czy poprostu wywalasz ? :mryellow:
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-07-14, 10:11   

te farfocle to okara :) wygugluj sobie wedlug wlasnych preferencji jezykowych, jest mnostwo sposobow wykorzystania, nawet mamy specjalny watek na wegedzieciaku :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=744]co zrobic z okara
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-14, 17:32   

melbo jestes wielka - dzieki za info i namiarek gdzie sa info o tej okarze ;-)
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-14, 19:16   

dziewczyny rozumiem, że mleko z migdałów w tym sprzęcie też się robi na tych samych zasadach? należy najpierw namoczyć migdały, a co ze skórką?
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-14, 19:35   

kociakocia - akurat dzis robilam mleko migdalowe - wyszlo calkiem calkiem - po wylaniu do dzbanka doslodzilam je jednak kapke miodem :mryellow: Robilam je tak: co prawda namoczylam migdaly na noc ale nie chcialo mi sie ich dzis obierac wiec zalalam je wrzatkiem (bo i tak te migdaly sa w maszynce gotowane wiec pomyslalam ze ten wrzatek nie ma znaczenia) i skorka sama praktycznie zeszla. Wazne jest by nie robic ze skorka!!!!!! no i potem normalnie wrzucilam je do maszyny, dolalam wody i to wszystko. Mleczko wyszlo fajne po niecalych 15 minutach a to co zostalo na sitku nie wywalilam tylko dolalam wody z ogurow i serek wyszed jak talala :mryellow:
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-14, 19:59   

Jattaveien, achaaaaaa... dzięki, no bo myślę już dość długo czy to kupić, czy nie.
a co kupię jakieś sojowe w kartonie to ohydztwo takie, że aż strach i kiśnie mi potem w lodówce, bo nikt tego nie chce :roll: o! i masz babo placek :-P
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-14, 21:49   

kociakocia - czyli nie masz jeszcze tej machiny tak? :mryellow: No trudno mi powiedziec czy ci przypasuje bo niektore dziewczyny pisaly ze nie smakuje im mleko z tej maszynki a niektore mowily ze spoko. Z mojego punktu widzenia co by ci doradzic... hmm no ja nie zaluje tego zakupu bo np z porcyjki migdalow czy soi wychodzi poonad litr mleka + to co zostaje w sitku (serek ;-) ) wiec sie oplaca. Aczkolwiek smak nie jest jakos oszalamiajaco powalajacy a powodem jest to ze to jest naturalny smak a te sklepowe sa moze smaczniejsze ale cholera wie co oni tam smakowego dosypuja a tu ma sie swieze i z wiadomego zrodla :-> A mala mowi ze mleko pycha hihi czyli spoko
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-14, 22:20   

ja uwielbiam ryżowe i migdalowe, sojowe średnio na rybkę :-) więc jeśli w tym ustrojstwie da sie z tego co lubie zrobic milk no to super, głównie jednak patrze pod kątem córeczki i jej mleka migdałowego, ale przeciez mogłabym robic nugatowe i inne tego typu?
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-14, 22:27   

Kociu nie no skoro patrzysz na corcie to POLECAM :-D mojej malej one smakuja a kombinacje mozna robic dowolne a roboty przy tym prawie zero oprocz mycia ale po sojowym gar zdecydownie gorzej myc prawda :lol: Mleczko wychodzi jak talala tylko smaczek dobiega troche od tego kupnego lecz ja dosmaczam miodkiem czy wanilia i jest git :mryellow: a skoro dzieciak chce pic to nie ma sie co zastanawiac prawda
Ostatnio zmieniony przez Jattaveien 2009-07-14, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-14, 22:27   

dziekuję kochana!!!
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-14, 22:29   

Nie ma za co :-D

[ Dodano: 2009-07-14, 22:34 ]
A ciekawe czy by wyszlo SEZAMOWE??? robila ktoras z was takie???hmm....
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-07-15, 08:10   

ja robilam z nerkowcow i kokosowe z czyms tam (nie pamietam...)
tylko ze mleczka weganskie inne niz sojowe robie w machinie na programie 'mill' a nie na programie 'milk', czyli bez podgrzewania - tak mi martka poradzila chwile wczesniej w tym watku :) bo jak robilam z podgrzewaniem to sie wszystko warzylo.


musze wam powiedziec ze mnie to juz to z kartonika mleko sojowe srednio smakuje... za slodkie, za mocno dosmaczone, za.......
przyzwyczailam sie do tego domowego z maszyny :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-15, 17:48   

melba napisał/a:
tylko ze mleczka weganskie inne niz sojowe robie w machinie na programie 'mill' a nie na programie 'milk', czyli bez podgrzewania - tak mi martka poradzila chwile wczesniej w tym watku bo jak robilam z podgrzewaniem to sie wszystko warzylo.


o kurde to dobrze melbo ze to napisalas bo bym nie wiedziala (w instrukcji oczywiscie nic takiego nie pisze....) DZIEKUJE!!!!!
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-07-17, 07:45   

ta instrukcja to w ogole symboliczna jest :)
caly czas mnie intryguje ta funkcja 'paste' ale jakos sie nie zlozylo zebym ja wyprobowala, bo w instrukcji stoi ze ryz trzeba moczyc, o ile pamietam, a to mi zawsze z glowy wylatuje :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-18, 18:33   

wlasnie wlasnie - czy ktoras z was robila ta PASTE na tej funkcji "paste" w tym innym sitku przystosowanym do tej pasty? jesli tak to czym ona rozni sie od tej papki (jesli mozna tak nazwac) co pozostaje w tym normalnym sitku po przygotowaniu mleka? - wiem wiem ze powinnam sama wyprobowac ale.... :mryellow: najpierw pytam......
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-07-19, 19:02   

ja sie dzis zebralam w sobie zeby wyprobowac funkcje paste, namoczylam ryz, i zaczelam goglowac.... no i sie okazalo ze pasta ryzowa moze byc albo do miso albo do robienia batikow :)
robic miso w domu nie zamierzam, batikow tez... tylko co teraz z tym ryzem namoczonym :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-22, 21:51   

melba napisał/a:
tylko co teraz z tym ryzem namoczonym

troche za pozno pisze ale ja bym ten ryz jak nie chcialas pasty robic to normalnie na mleko bym przerobila - tak jak sie np soje namacza przed robieniem mleka tak i ryz mozna mozyc prawda? ;)
 
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2009-07-23, 08:03   

kiedys robilam mleko ryzowe i ono jest takim kleikiem rzadkim dla mnie i wcale mi nie smakowalo....

a ryz ugotowalam normalnie w wodzie i dodalam do duszonych warzyw, wcale sie nie rozciapal (a myslalam ze sie rozciapie)

naszlo mnie wczoraj na twarozek weganski, wiec namoczylam we wrzatku nerkowce i migdaly. potem odlalam wode, zdjelam skorke z migdalow, wrzucilam z nerkowcami do sitka i dalej mielic na funkcji mill.
niestety wilgotne produkty nie zmielily mi sie tak pieknie i szybko jak suche :(
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-07-23, 19:32   

melba napisał/a:
kiedys robilam mleko ryzowe i ono jest takim kleikiem rzadkim dla mnie i wcale mi nie smakowalo....

hmm no to faktycznie? - choc ja np. jak mam jakies niebyt smaczne mleko lub nie moge go wypic to wrzucam jakies owoce do niego, rozwalam blenderem na maxa i mam pyycha koktajl ;)
melba napisał/a:
a ryz ugotowalam normalnie w wodzie i dodalam do duszonych warzyw, wcale sie nie rozciapal (a myslalam ze sie rozciapie)

no i super :-D
melba napisał/a:
naszlo mnie wczoraj na twarozek weganski, wiec namoczylam we wrzatku nerkowce i migdaly. potem odlalam wode, zdjelam skorke z migdalow, wrzucilam z nerkowcami do sitka i dalej mielic na funkcji mill.
niestety wilgotne produkty nie zmielily mi sie tak pieknie i szybko jak suche

Melbo :-) wiesz co - ja twarozek nie robie w tej maszynie bo duzo szybciej wychodzi jak sie orzechy namoczy w chlodnej wodzie np. na noc (bo wrzatek troche zabija cenne skladniki - no a migdaly to tez zalewam wrzatkiem (choc tez lepej nie) bo nie chce mi sie tej skory zdzierac a po wrzatku zlazi extra prawda? no i jak juz namocze te orzechy to jak zmiekna to wrzucam do miski i blenduje je czyms takim hxxp://www.allegro.pl/item685862384_hit_blender_braun_6550_mca.html
- ta metalowa podluzna koncowka (super extra maszyka) no i malo mycia. A przy naszej maszynie do mleka wiecej mycia jest przez to sitko :-/
p.s. a no i do twarozku obowizkowo woda z kiszonych ogurkow - mniam pycha :mryellow:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,58 sekundy. Zapytań do SQL: 13