wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak znaleźć dobrą opiekunkę??
Autor Wiadomość
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-29, 17:00   

Bo jestem glupia :-(
Przez caly czas ludzilam sie, ze bedzie lepiej, ze to tylko przejsciowe, ze otrzeba wiecej czasu. Odpychalam od siebie ten problem, balam sie z nim zmierzyć. Nie wiedzialam jak sie za to zabrac, moz niezbyt mi pomagal w tej kwesti. Musialo to tak dojrzec, ze az przejrzec. Zaslanialam sie tez ciaglym zmeczeniem i iloscia pracy i zaniedbywalam to co najwazniejsze :cry:
Ale teraz juz dzialam
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2008-01-29, 18:33   

ojeku, jak to czytam to włos sie jeży na głowie!Kobieto szukaj czym predzej nowej niani!moze daj ogłoszenie na uczelniach?studentki sa dobrymi nianiami.Sama przez wiele lat studiowania we Wrocku zajmowałam sie dziecmi.Wiesz moge Ci doradzic tylko z perspektywy opiekunki.Kastingi i bombardowanie pytaniami moga byc stresujace i nawet dobra niania zostanie niezauwazona.Najlepiej szczerze porozmawiac, a potem zainicjowac wspolna zabawe:mama, tata niania i dziecko.Najlepszy test.To wystarczy zebyś zobaczyła jaka jest niania.Niech tez zada swoje pytania to ważne jakie ma podejscie, im wiecej pytan ci zada to tym bardziej jej zalezy na dobrej opiece nad dzieckiem.
Ja ostanio pracowałam z czworaczkami, byłysmy we dwie 10 godzin dziennie!plus babcia i prababcia do pomocy przy jedzeniu.To ciężka praca, ale nie odwazyłabym sie wylać do zlewu w kuchni nocnika!jak chcialam cos zjesc czy sie napic to pytałam.Ale trzeba miec tupet żeby kłamac w zywe oczy i podbierac Ci kosmetyki!Ustaliłam z rodzicami na początku zasady i sie ich trzymałam a jak cos bylo nie tak to rozmawiałysmy z mama dzieci.
Życze powodzenia, szkoda ,że nie mieszkam we Wrocku chetnie bym pomogła przy małej:)
pzdr z Warszawy Salamanadra
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-01-29, 18:35   

Moja teściowa jest opiekunką dla 3-letniej dziewczynki. Jest jej oddana całym sercem, chodzi z nią na spacery, dużo rozmawia a Mała ją uwielbia. Czasami teściowa ugotuje rodzince obiad (lubi gotowanie) i tamci wracają z pracy i mają już podane na stół.
Pracę znalazła przez przypadek, ale podjęła się jej z chęcią bo niedawno przeszła na emeryturę i jej się nudziło.
Także patrząc na jej przykład polecam znalezienie jakiejś emerytki (choć wiem, że nie każdy jest ideałem).
Z drugiej strony moja kuzynka trafiła na fajną nianię dopiero za trzecim razem. Pierwsza nawet kradła Małemu pieniądze ze skarbonki i wydzwaniała gigantyczne rachunki na telefonie. Za to ta trzecia jest z nimi w kontakcie do dzisiaj i ciągle się odwiedzają chociaż Mateusz ma już 8 lat!
Także myślę, że trzeba liczyć się czasem z tym, że potrzebna będzie zmiana opiekunki.
Życzę Wam jednak powodzenia za pierwszym razem :)
Beti a Ty się nawet nie zastanawiaj tylko szukaj lepszej niani :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-01-29, 20:13   

Beti :shock: współczuje baaardzo!!! szukaj niani, faktycznie to bezczelna, wredna baba :evil:

Mam jeszcze jeden pomysł... może popytaj tych znajomych które już mają opiekunki do dzieci: czy nie można by było zostawić Twojej córci z nimi, czasami taka opiekunka potrafi się zająć 2 na raz, ma to też plus dla dziecka, że razem się bawią, sama się kiedyś zastanawiałam, żeby wziąć kilka dzieci do opieki, wszystko jednak zależy od opiekunki i od rodziców tego drugiego dziecka (no i oczywiście czy Tobie taka opcja sie podoba), u mnie jest tak, że na szczęście mama się małą zajmuje, chciałabym jednak, żeby Jasmi miała większy kontakt z innymi dziećmi ... bo widzę jaka jest radosna jak tylko widzi inne maluszki ...
 
 
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-29, 21:13   

Salamandra*75 napisał/a:
Ja ostanio pracowałam z czworaczkami


Nie wyobrazam sobie tego :-)

ewatara napisał/a:
czy nie można by było zostawić Twojej córci z nimi


Tego zreszta tez :roll: Raczej nie chcialabym jej doklejac do jakiegos dziecka. Chce, zeby Karola spedzala czas w swoim domu, ze swoimi zabawkami, wsrod domowych zapachow i spala w swoim lozeczku, no wiesz...
Mysle, ze i tak nieuniknione beda codzienne wycieczki jak pojdzie do przedszkola. Chce jej jeszcze tego oszczedzic :->
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-01-29, 21:17   

rozumiem ,
powysyłałam pytania do znajomych z Wrocka, zobaczymy czy ktoś będzie coś wiedział, bo większość nie ma dzieci, ale może coś będą wiedzieć ...
 
 
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-29, 21:46   

Dzieki ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-01-29, 22:05   

nie ma sprawy, oby coś z tego wyszło ... dobrego rzecz jasna :)
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-29, 23:58   

Beti napisał/a:
Raczej nie chcialabym jej doklejac do jakiegos dziecka. Chce, zeby Karola spedzala czas w swoim domu, ze swoimi zabawkami, wsrod domowych zapachow i spala w swoim lozeczku, no wiesz...


No to szkoda, bo ja na wiosne bede probowala poszukac zajecia jako opiekunka, mimo opieki nad wlasnymi szkrabami :-P

Ale tez postaram sie popytac wsrod znajomych.
Czy nie masz wymogow, zeby to byla wege niania? I koniecznie napisz z jakiej czesci Wroclawia jestes, bo ewentualny dojazd tez jest dosyc istotny.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-30, 08:24   

Beti napisał/a:
Raczej nie chcialabym jej doklejac do jakiegos dziecka.

Dlaczego? Ja mam teraz pod opieką czwórkę dzieci, czyli ze swoimi szóstkę. Pomijając fakt dodatkowych pieniędzy przy siedzeniu z domu ;-) , to jestem zadowolona przede wszystkim ze względu na swoich łobuzów. Widzę jak fantastycznie do wpływa głównie na Nataniela. Gabryś oczywiście też się cieszy, że ma się z kim bawić, ale Nati się po prostu bardzo zmienił na korzyść. Widać jak fajnie uczy się bawić z innymi (pomimo, że miał do tej pory brata :!: ), jak zaczyna się dzielić z dziećmi swoimi zabawkami, jak zaczął w końcu do niego docierać fakt, że mama nie jest w 100% wyłącznie dla niego (wcześniej był mega zazdrosny i brat nie mógł się nawet przytulić do mamy). Naprawdę dziecko dużo korzyści wyciąga z przebywania z innymi dzieciaczkami.
 
 
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-30, 10:53   

Nie mam wymogow zeby to byla typowo wegetarianska niania mysle, ze takich jest strasznie malo :-(
Starczy, ze bedzie to osoba w 100% akceptujaca ten rodzaj diety. Duzo kobiet zna sie ogolnie na zasadach zdrowego odzywiania, moze jakas dietetyczka :lol: Sama nie jestem geniuszem w tym temacie, ale mysle, ze sa podtawowe zasady ktorych trzeba sie trzymac i ktore mozna przekazac, nawet napisac w formi sciagi ;-)
Mieszkamy blisko Centrum, na pl. Kosciuszki (dosc dobre komunikacyjnie miejsce)

[ Dodano: 2008-01-30, 11:00 ]
Cytat:
neoaferatu napisal:
A tak w ogóle to skoro mieszkasz juz we Wrocku to może byś mnie odwiedziła?


Moze ;-)

PS. W pracy na kompie nie dziala mi opcja "cytowanie selektywne" imusze improwizowac, ale w domu mam zwyklego PC-ta i jest ok. Sorki za takie impro :-?
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-30, 11:35   

beti, to wpisuj tag [ quote] zdanie [ /quote] rzecz jasna bez spacji po nawiasie ;)
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-01-30, 12:06   

Ewa napisał/a:
Beti napisał/a:
Raczej nie chcialabym jej doklejac do jakiegos dziecka.

Dlaczego? Ja mam teraz pod opieką czwórkę dzieci, czyli ze swoimi szóstkę. Pomijając fakt dodatkowych pieniędzy przy siedzeniu z domu ;-) , to jestem zadowolona przede wszystkim ze względu na swoich łobuzów. Widzę jak fantastycznie do wpływa głównie na Nataniela. Gabryś oczywiście też się cieszy, że ma się z kim bawić, ale Nati się po prostu bardzo zmienił na korzyść. Widać jak fajnie uczy się bawić z innymi (pomimo, że miał do tej pory brata :!: ), jak zaczyna się dzielić z dziećmi swoimi zabawkami, jak zaczął w końcu do niego docierać fakt, że mama nie jest w 100% wyłącznie dla niego (wcześniej był mega zazdrosny i brat nie mógł się nawet przytulić do mamy). Naprawdę dziecko dużo korzyści wyciąga z przebywania z innymi dzieciaczkami.


właśnie... Beti naprawdę warto się zastanowić nad tym co napisała Ewa... w takich sytuacjach jest sporo plusów, co innego gdyby to było niemowlę, ale w tym wieku dzieci mają sporo radości z zabawy z innymi dziećmi
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-30, 14:45   

ja bym się nadawał na opiekunkę, znaczy opiekuna. Moje wymagania finansowe są raczej wysokie, ale na pewno się nie zawiedziesz ;) Babę, która teraz opiekuję się Twoim skarbem weź na papierosa i powiedz, że to jej ostatni papieros :)

Będzie dobrze, nie ma się co śpieszyć z wyborem - z perspektywy czasu będziesz pamiętała jedynie opiekunkę, od Ciebie zależy jaka ona będzie :)
 
 
Cela 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 70
Wysłany: 2008-01-30, 17:12   

Beti, nie wiedziałam, że masz aż takie problemy z nianią. Mówiłaś, że chcesz zmienić, ale nie, że jest tak ekstremalnie :shock:

To ja się denerwuję na moją nianię, a widzę, że ona jest poprostu święta. Mam z nią tylko taki problem, że za bardzo kocha moją córcię i robi wszystko, żeby mała o niej pamiętała. P
Ale faktem jest, że jest dla Julci bardzo wyrozumiała i ciepła. Ja pracuję w domu, więc mam ją na oku ;-)
Becia, a może razem coś pokombinujemy? Nie wiem jak Karolcię, ale Juleńkę bardzo do dzieci ciągnie, a znają się z różnych sytuacji ... Ja chętnie widziałabym towarzystwo dla Juleńki ;-)
Ostatnio zmieniony przez Cela 2011-06-24, 19:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-01-30, 21:22   

Na razie większość znajomych nie zna nikogo, jedna kumpela z wrocka wysłała mi wiadomość, że dobrą opiekunkę bardzo trudno znaleźć i do tego drogo bo 1500 zł, a za opiekę nad psem chcą 1200zL!!!!!! nawet nie wiem kogo na to stać chyba jakichś gwiazdorów! nie ma namiarów tylko takie info, inna potrzebuje więcej informacji od Ciebie, może się coś znajdzie, ale to Ci już na priva wyślę ...
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-01-30, 21:30   

A może poszukac wśród studentek.? Moim Filipkiem przez rok opiekowały sie dwie studentki na zmianę i byłam zadowolona.No i wyniosło mnie taniej.
 
 
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-30, 23:27   

ewatara napisał/a:
albo w przedszkolu czasem warto popytać czy nie znają jakichś dobrych pań emerytek, które które dobrze spisywały się w pracy..


Mocno zastanawiam sie nad tym pomysle, tylko, ze nie wiem czy telefonicznie, ze tak to nazwe "wypada"? Osobiscie nie mam kiedy, a przez telefon myslicie, ze potraktuja mnie na serio?

[ Dodano: 2008-01-30, 23:31 ]
Malroy napisał/a:
Twoim skarbem weź na papierosa i powiedz, że to jej ostatni papieros

Szkoda, ze nie mam tyle odwagi, ale dzieki za rade, jest super ;-)

[ Dodano: 2008-01-30, 23:33 ]
Cela napisał/a:
Nie wiem jak Karolcię, ale Juleńkę bardzo do dzieci ciągnie, a znają się z różnych sytuacji ... Ja chętnie widziałabym towarzystwo dla Juleńki


Ale jak?? Moze pogadamy jutro :->

[ Dodano: 2008-01-30, 23:37 ]
Udalo mi sie nawiazac kontakt ze swietna dziewczyna z jednej z agencji. Bardzo sie zaangazowala w szukanie niani (mamy wspolna znajoma :-) mowi, ze ciezko chwilowo z nasza lokalizacja, ale szuka "perelki". Byloby super, chyba bym ja po stopach calowala, ale to wymaga czasu...
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
Beti 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-07, 21:15   

Cela napisał/a:
Becia, a może razem coś pokombinujemy? Nie wiem jak Karolcię, ale Juleńkę bardzo do dzieci ciągnie, a znają się z różnych sytuacji ... Ja chętnie widziałabym towarzystwo dla Juleńki


I tak sie tez stalo :-D

Baaaardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam
_________________
hxxp://lilypie.com]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-07, 21:17   

Super Beti że w koncu sprawa z opiekunką załatwiona i że jestes zadowolona :-)
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-02-07, 23:33   

Beti napisał/a:
Cela napisał/a:
Becia, a może razem coś pokombinujemy? Nie wiem jak Karolcię, ale Juleńkę bardzo do dzieci ciągnie, a znają się z różnych sytuacji ... Ja chętnie widziałabym towarzystwo dla Juleńki
I tak sie tez stalo

Beti super!! :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2008-02-08, 09:29   

:-D rownież sie ciesze, ze juz macie to za soba
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Cela 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 70
Wysłany: 2008-02-08, 11:19   

Ja też się cieszę :-D

Juleńka woła na Karolcię "Krasnalu", a Karolcia nie chce już siusiać do nocnika, tylko do toalety (jak jej towarzyszka) ;-) Zapowiada się więc uroczo :-D
_________________
hxxp://lilypie.com];
 
 
Maja111 
Oliwia moj skarb :)


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 75
Skąd: Skępe woj.kujawsko pom.
Wysłany: 2008-02-08, 12:28   

To super, ciesze sie z Wami :) a Karolci gratuluje szybkich postepow w "nauce"
_________________
hxxp://www.bobasy.pl/majaczar,860046,fotka.html]hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://www.wiki.torun.com.pl
hxxp://www.wiki.torun.com.pl/]
 
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-02-10, 19:51   

Moja mama zaczyna jutro pracę opiekunki - ciekawe jak jej pójdzie :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 12