wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kuchnia grecka
Autor Wiadomość
Kahela 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 453
Wysłany: 2010-01-25, 17:15   kuchnia grecka

Jako że choruje na greckie jedzenie, odkąd tam pojechałam, chciałam się podzielić paroma przepisami, które są absolutnym mistrzostwem świata :lol: bo w końcu Grecja to nie tylko sałatka i tzatzik i:-P

CHRUPIĄCE PLASTRY CUKINI (Gosia D.)
Składniki:

2 cukinie
mąka
1 jajko
sól
olej do głębokiego smażenia


Cukinie umyć (nie obierać) i pokroić w paski lub/i krążki o grubości poniżej 5mm.

Tak pokrojoną cukinię włożyć do woreczka foliowego lub zapakować w przeźroczystą folię przekładając nią każdy pasek/krążek i włożyć na 30 min. do zamrażalni.

Przygotować gęste ciasto ala naleśnikowe. W blenderze wymieszać pół szklanki wody, pół szklanki mąki, jajo, sól.

Rozgrzać olej we frytownicy lub w garnku z głębokim dnem.

Wyciągnąć cukinię z zamrażarki, każdy plaster/krążek zanurzyć w cieście by pokrył się całkowicie masą i wrzucać na bardzo rozgrzany olej.

Gdy ciasto zacznie lekko brązowieć odwrócić na drugą stronę i smażyć już bardzo krótko do uzyskania złotego koloru ciasta.

Cukinię wyciągać przy użyciu łyżki cedzakowej i odsączyć nadmiar tłuszcz na papierze kuchennym.

Serwować bardzo ciepłe i nie dziwić się, że szybko znikają.



NADZIEWANE LIŚCIE WINOGRON (Gosia D.)

Składniki:

1 słoik liści winogronowych w solance
1 szklanka krótkoziarnistego ryżu
1 duża cebula
2 ząbki czosnku
1 przetarty dojrzały pomidor
natka pietruszki
świeża mięta
koperek
sok z cytryny
sól, pieprz,
oliwa

1. Z racji wspomnianej zalewy i jej dość konserwowego smaku warto liście winogron namoczyć w gorącej wodzie, zmieniają ją kilkakrotnie i pozostawić je w niej na noc lub blanszować przez 5 minut we wrzącej wodzie.
2. Na oliwie podsmażyć cebulę i czosnek do miękkości.
3. W misce wymieszać surowy ryż, przetarty pomidor, posiekaną natkę pietruszki, koperek i miętę. Dodać łyżkę oliwy i całość dobrze wymieszać. Doprawić solą i pieprzem.
4. Każdy z liści ułożyć żyłkami do góry. W dolnej części liścia wyłożyć niewielką ilość farszu, zawinąć boki i zrolować całość w małą paczuszkę, zostawiając trochę luzu, gdyż ryż napęcznieje i może rozerwać liście.
5. Garnek o grubym dnie wyłożyć jedną warstwą niewykorzystanych liści winogron. Dolmades układać dość ciasno obok siebie, może być ich kilka warstw.
6. Całość przykryć talerzem (by uchronić dolmades przed przemieszczaniem się) i zalać mieszanką wody z oliwą z dodatkiem soku z cytryny.
7. Gotować na wolnym ogniu przez ok. 45 minut. Serwować lekko wystudzone z jogurtem i cytryną.


 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2010-01-25, 17:45   

apetyczne :-)
co do gołąbków mam pytania:
czy sok z cytryny nie sprawi że ryż będzie twardy?
gdzie można kupić takie liście?
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-25, 19:18   

Agnieszka napisał/a:
gdzie można kupić takie liście?

Agnieszka, w Samirze widziałam, więc pewnie w innych sklepach z orientalną żywnością też by sie je dalo kupić.
 
 
Kahela 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 453
Wysłany: 2010-01-25, 19:47   

Agnieszka napisał/a:
gdzie można kupić takie liście?
ja je kupiłam w jakiejś większej Almie, ale pewnie w tym sklepach z orientalnymi cudami też będą ;-)

Agnieszka napisał/a:
czy sok z cytryny nie sprawi że ryż będzie twardy?
mnie się coś takiego nie zdarzyło, tylko nabierał takiego fajnego, kwaśnego aromatu, i w połączeniu z liściai jest genialny :mrgreen:
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2010-01-25, 19:51   

dzięki dziewczyny :-)
Kahela: a jaki ryż stosujesz do farszu?
 
 
Kahela 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 453
Wysłany: 2010-01-25, 19:58   

jaki jest pod ręką tak naprawdę ;-) nigdy sięspecjalnie nie przejnowałam rodzajem ;-) ale na przykład nie próbowałam z dzikim, zawsze tylko biały albo brązowy ;-) smak temu nadają tak jak pisałam, ta cytryna i liście winogron, ryż jest generalnie wypełniaczem :mryellow:
 
 
Dominika 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 973
Skąd: UK
Wysłany: 2010-01-25, 20:47   

Super przepisy, i wielkie dzieki, ze od razu z fotkami :-D

A znasz moze jakis przepis na zupy greckie? Znajoma ugotowaja kiedys jakas i byla rewelacyjna, soczewicowa chyba...
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2010-01-25, 21:08   

Kahela: dziękuję za odpowiedź, za tydzień będę w Centrum Handlowym (nie jest to moje ulubione miejsce) i poszukam sklepu, i wówczas popełnię

Dominika: znajomy grek znajomych super gotował i była zupa chyba z brązowej soczewicy + warzywa ( na 100% marchewka, pomidory) zioła, przyprawy i jogurt albo śmietana. Ja jadłam bez nabiału z kolendrą (natka), oliwą i surową papryką - smakowało mi
 
 
Kahela 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 453
Wysłany: 2010-01-25, 21:14   

Dominika napisał/a:
A znasz moze jakis przepis na zupy greckie?
jeszcze nieee ;-) ale jak ;-) wypróbuje jakąś i będzie grzechu warta, to na pewno wrzucę :mryellow:

Dominika napisał/a:
wielkie dzieki, ze od razu z fotkami :-D
no ba,przepis bez fotek zawsze jest odrobinę mniej zachęcający :-P
 
 
Dominika 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 973
Skąd: UK
Wysłany: 2010-01-25, 21:20   

Wielkie dzieki, musze sprobowac greckiej zupy soczewicowej skoro sobie przypomnialam, uwielbiam straczkowe zupy wogole, dzis dhal zrobilam z mung. mniam.. :-)
 
 
Kahela 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 453
Wysłany: 2010-01-26, 08:47   

znalazłam jakąś i będę dziś gotować :mrgreen:

Grecka Zupa z Soczewicy (arabella)

Składniki:
2 szklanki soczewicy
1 cebula pokrojona w drobną kostkę
2 marchewki
1 mała puszka koncentratu pomidorowego
oliwa
ocet winny
sól, pieprz, majeranek

1. W garnku z grubym dnem rozgrzać oliwę i zeszklić na niej cebulę (w wersji z boczkiem byłby on dodany razem z cebulą).

2. Soczewicę płuczemy i po odcedzeniu dodajemy do cebuli. Marchewkę obieramy i dzielimy na ósemki i również dodajemy. Podobnie z koncentratem pomidorowym. Całość mieszamy i przez chwilę dusimy, doprawiając solą, pieprzem i majerankiem.

3 .Dodajemy wodę w ilości ok. 1,2l i zostawiamy na wolnym ogniu na ok. 1 godz. aż do pełnej miękkości soczewicy i marchewek.

4. Dodajemy ocet winny (2-3 łyżki), wyciągamy marchewki i ścieramy je na grubych oczkach. Mieszamy i gotowe. Serwować z chlebem.

Ja tylko ominę w przepisie marchewkę, bo gotowanej serdecznie nie znoszę :mrgreen:


 
 
Dominika 

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 973
Skąd: UK
Wysłany: 2010-01-26, 19:46   

Jutro zrobie, dziekuje dziewczyny!
 
 
Kahela 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 453
Wysłany: 2010-01-27, 08:43   

euridice napisał/a:
Greckiej zupy z soczewicy nie znam, ale (zrobię mały kulturowy OT ) znam zupę soczewicową turecką
czyli to to samo prawie :-P Grecja, Turcja, jeden pieron, ważne żeby smaczne było :mrgreen:
 
 
wiola22 

Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: Ateny -Grecja
Wysłany: 2010-02-20, 20:33   

Ja mieszkam w Grecji i znam tą zupkę bardzo dobrze ,dla dzieci często robię bo ponoć ma w sobie dużo żelaza.Ja dodaję jeszcze czosnek i liść laurowy.Pozdrawiam
 
 
Kahela 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 453
Wysłany: 2010-02-20, 22:13   

wiola22, to napisz nam jakiś cud miód przepis, taki oryginalny prosto z kuchni greckiej :mrgreen: ja tam byłam tylko 2 tygodnie i się zakochałam w tym jedzonku :-D
 
 
wiola22 

Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: Ateny -Grecja
Wysłany: 2010-03-13, 14:13   

Przepraszam że się tak długo nie odzywałam -brak czasu-Napiszę parę przepisów teraz Fasolka zielona Ugotować fasolkę szparagową z paroma ziemniakami-pokroić w kostkę -następnie dodać pomidory z puszki z cebulą-pomidory drobno krojone.Następnie dać sól, pieprz,paprykę do smaku.Można dodać koperek lub pietruszkę. GOTOWANE WARZYWA seler,2 marchewki,1 cebulę 2 małe cukinie-wszystko to pokroić w plasterki a potem jeszcze na pół.Wrzucić do garnka do tego dodać 3-4 ziemniaki pokrojone w dużą kostkę,zielony seler,pietruszkę, koperek.Nalać 1 szkl.wody i puszkę pomidorów drobno krojonych.Gotować

[ Dodano: 2010-03-13, 14:30 ]
Chciałam to porozdzielać ale mi nie wyszło jeszcze nie wiem jak to się robi :oops: Jeszcze jeden przepis SZPINAK z ryżem
Cytat:
1i pół kg, szpinaku ,1 mały słoiczek oleju 5 cebulek szczypiorku 1 mała cebula 1 puszka pomidorów 25dkg.ryżu ,sól ,pieprzi koperek Szpinak ugotować w gorącej wodzie 4-5 min. Do drugiego garnka dać olej,szczypiorek,cebulę-pokrojone w kostkę-i pomidory,koperek,sól,pieprz.Podsmażyć to chwilę.Szpinak odcedzić na sitku i dodać do całość a potem dodać ryż ,wymieszać i
gotować około pół godz.Jak jest już na talerzu to można polań cytrynką.Mój syn zajada się tym.

[ Dodano: 2010-03-13, 14:34 ]
Nie wiem jeszcze co znaczą te ale dopiero się uczę

[ Dodano: 2010-03-13, 14:35 ]
określenia obok w tablicy na szybką odpowiedz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13