wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Suche plamy dlaczego jesienią?
Autor Wiadomość
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2008-11-28, 13:28   Suche plamy dlaczego jesienią?

Dzieciom moich zanjomych robi się sucha skóra, czerwone plamy na rękach własnie w okresie wrzesień-listopad. Dlaczego tak jest? W pozostałe miesiące roku wwzystko jest ok :-|
 
 
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2008-11-28, 14:51   

Magdalena, moze od ubran? alergia na proszek, czy costam.
moze jesienia skora sie aklimatyzuje i potem jest ok?
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-11-28, 16:07   

To samo ma moja znajoma. Przyczyna nie znana. Żadne środki nie działają na nią, samo przechodzi.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-11-28, 22:03   

a może woda - w okresach chłodu chyba dodają więcej chloru
w poprzednim mieszkaniu i ja i ex mieliśmy takie łaty suchej skóry po kąpielach, właśnie w porze zimnej (u nas sprawdził się krochmal do wanny i preparaty chyba .... OILATUM).
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-11-28, 23:05   

Też stawiam na wodę. Ja mam co roku to samo. Właśnie gdzieś tydzień temu skóra zrobila mi sie szorstka jak papier ścierny. No, ale juz niedługo do Irlandii lecę, to sobie skórę podreperuję, bo tam maja o niebo lepszą wodę ;)
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-11-29, 19:34   

Czy ta skóra się złuszcza i zostaje taki blady placek? Wlasnie mi wróciło w wakacje nie miałam.
Mateuszowi jak był młodszy co roku na wiosnę złaziła skóra z dłoni. Linienie jak u węża :-P
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2008-12-01, 12:08   

Łuszczy się na brzegach
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-12-01, 22:46   

Ja nie wiem, ale cos w tym jest.

U mnie przelom to listopad/grudzien. I tak zaczelo sie od ciaz - robia mnie sie suche placki na ciele (ja to nazywam liszaje, fuj... - na szczescie nie ma ich za wiele), i szczegolnie miedzy palcami na dloniach moja skora wyglada egzemowato, a nastepnie luszczy sie, peka etc. No dobra, oszczedze dalszych opisow, co by kogos nie zesmaczyc.

A od kilku dni szczegolnie Fionka ma sucha skore po kapieli.

Nie wspomne o policzkach dziewczyn, ale to zapewne z zimna/wiatru...
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-12-02, 05:30   

Przypomnę, że na stan skóry ma duzy wpływ stan jelit, więc może warto zastosować odpowiednią dietę, łykać probiotyk, zaopatrzyć się w dobry olej (pytajcie Bajaderki, ona jest najlepszą specjalistką od radzenia sobie ze skórnymi problemami).
U Kamila też jest gorzej, to nie są suche plamy, ale rogowacenie mieszkowe.
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-12-02, 08:06   

Agnieszka napisał/a:
a może woda - w okresach chłodu chyba dodają więcej chloru

Agnieszka, a wiesz z jakiego powodu?
u mnie równiez w tym okresie zwiększa się uciążliwa suchość skóry, smarowanie całego mokrego ciała oliwą trochę pomaga ale i tak czuję nieprzyjemne napięcie, zawsze wydawało mi się, ze największy wpływ na to ma ogrzewanie i zbyt suche powietrze w domu, dlatego staram się nie przekraczać temperatury 20 stopni w pokojach i nieustannie wietrzę,
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-12-02, 08:31   

Karola miała też kilka suchych placków. Od wczoraj ma na całym brzuchu krostki oraz pod kolanami, swędzące. No już nie wiem czy to ta woda, czy moze coś z jedzenia. W sumie alergii nie widziałam u niej od 6 lat, kiedy to nie mogła jeść glutenu....
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-12-02, 09:23   

Dżo: prawdę mówiąc to moje dywagacje w temacie chemii (styczność z tą dziedziną miałam dawno a z pamiętać wszystkiego nie sposób). Jednak szukając potwierdzenia swojej teorii znalazłam taką informację "W 1 litrze wody o temperaturze 10°C rozpuszcza się 3,10 litrów chloru, podczas gdy w temperaturze 30°C już tylko 1,77 litra" info z hxxp://pl.wikipedia.org/wiki/Chlor .
 
 
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2008-12-02, 10:09   

Puszczyk U nas z dieta jest chyba ok, cukru nie ma, maki pszennej też (czasami orkiszowa lub zytnia), ryżu białego, przetworzonej żywności.
A jak u was teraz wygląda to rogowacenie? Bo nam to dermatolog zdiagnozowała ale wtedy maciek miał takie podskórne krostki a teraz ma takie czerwone na policzkach , potem robi się biały lub żółty czubek.
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-12-02, 10:47   

Magdalena, własnie coś takiego, ale to jest suche i nie swędzi. Policzki, ręce i uda. Ja też miałam jako dzieciak, ale nie na policzkach.

Co do wody to myslę o zamontowaniu filtra węglowego o którym kiedyś pisała pao.
Kamil akurat niewiele się moczy, bo ostatnio nie lubi się myć :mrgreen: , a skóra się pogorszyła. Może faktycznie ogrzewanie też robi swoje.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-12-02, 10:49   

dżo napisał/a:
zawsze wydawało mi się, ze największy wpływ na to ma ogrzewanie i zbyt suche powietrze w domu
no właśnie, ja się zawsze muszę zima smarować,a teraz nie grzejemy i też wysycham - to chyba jednak ten chlor, nie wiedziałam, że dają go więcej...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Magdalena

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 159
Wysłany: 2008-12-03, 12:15   

Puszczyk U nas zostają po kilku dniach takie strupki. Maciuś ma kilka krostek na policzkach i co ciekawe jak ma na jednym to nie ma na 2 jak znikają na tym 2 to pojawiaja się na 1. A ja go karmię już 2,2 lata i cały czas myślałam ze to kwestia pokarmówki :-|
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2008-12-03, 12:25   

mi z czoła, nosa i policzków skóra schodzi :-/ sucha jak pustynia, a pryszcze dalej sie robią i ani tego smarować niczym, bo wysusza to jeszcze bardziej, a nie zamaskować fluidem bo wtedy się bardziej łuszczy :shock:
Ramiona mnie strasznie swędzą i takie troszeczkę popękane mam :-/ od kilku lat mam suchą skóre, kiedyś nie miałam z tym problemu, ale w tym roku to jakaś masakra! Smaruje się, ale po kilku godzinach to samo :-?
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
Salamandra*75 
Salamandra*75

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 1294
Wysłany: 2008-12-04, 20:56   

Jasiowi sie takie placki własnie zrobily, głownie na nogach-moj M. tez to miał.Smarujemy mascia i w oilatum kapiemy, jest poprawa...Ja tez myślę,ze to woda, kaloryfer zakrecony jest i wietrzymy wiec...stawiam na syfna wode...
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
yetta 


Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 203
Wysłany: 2008-12-12, 14:23   

Franek ma od kilku dni szorstkie placki na nozkach i zaczerwienienie, takie tez suche lekko czerwone placki na glowce. Bylam u lekarza. Dostalam probki Balneum. Dzisiaj go w tym wykąpie, chociaż mam mieszane uczucia co do Balneum i Oilatum. Co powiecie o tych preparatach? Nie lepiej kąpać w krochmalu i nadmanganianie potasu?
Salamandra jaką maścią smarujecie?
My dostaliśmy maść do główki w tubce i robioną maść do nóżek i ciałka (potem napiszę co to za preparaty bo mama zabrała recepty).
Czekam też na przesyłkę z olejem kokosowym. hxxp://mazidla.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=120&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=27

Co o nim myślicie? Mogłabym go nim smarować? Albo najlepiej dodać trochę do kąpieli. Kurcze nie znoszę wszelkiego rodzaju preparatów z apteki. :roll:

Ja też wietrzę pokoje, nawilżam (ręczniki gdzie się da i olejek miętowy), spacery.
Jakiś czas temu odstawiłam oliwkę bambino. Przeszłam na oliwę z oliwek i lekarka powiedziała, żeby i ją odstawić. Kurcze czy to możliwe, żeby to było od zwykłej oliwy, a nie np od wody, skoro mówicie że w okresie jesienno-zimowym dodają więcej chloru do niej?
_________________

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto żyć.
www.babyetta.pl
www.babyetta.fora.pl
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-12-12, 15:22   

Yetta te preparaty to chyba zawierają parafinę? Do kąpieli możesz dawac dowolny olejek wymieszany z odrobiną mleka (jeśli używacie) tak zemulgowany nie będzie tworzył tłustych plam i ładnie nawilży skórę. A do bezpośredniego stosowania polecam złote masło karite ma właściwości kojące - trzeba trzymac w lodówce bo traci własciwości.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
yetta 


Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 203
Wysłany: 2008-12-12, 20:31   

Dowolny olejek czyli jaki np?
A masło karite można dodać do kąpieli? To będę na zmianę z olejem kokosowym dodawać. Tylko myślałam że dzisiaj przyjdzie i nie przyszło. Pewnie dopiero w poniedziałek... buuu. :roll:

[ Dodano: 2008-12-13, 12:25 ]
Do smarowania głowy mam maść Pimafucort. Co o niej powiecie ? Smarować czy nie ?
_________________

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto żyć.
www.babyetta.pl
www.babyetta.fora.pl
 
 
 
kula-hula 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 221
Wysłany: 2008-12-15, 00:08   

yetta ja bym sie zastanowila nad skaza bialkowa. widze, ze franek ma ponad 2 mies. skaza najczesciej objawia sie na przelomie 2 i 3 miesiaca. ja bylam mocno zadziwiona, jak lena dopiero po skonczeniu 2 mies zrobila sie szorstka na buzi i dostala prawie ranek za uszkami...bylam pewna, ze jak jest skaza to jest od razu po urodzeniu. w tym samym czasie pojawily sie tez lekkie kolki. minely po miesiacu jakos. tak czy inaczej ja na jakis czas musialam darowac sobie nabial i jajka, bo karmilam lene piersia. stosowalam masc diprobase.

tu masz krotkie info. hxxp://www.doz.pl/zdrowie/h261-Atopowe_zapalenie_skory
Atopowe zapalenie skóry (wyprysk atopowy), popularnie zwane \"skazą białkową\", rozpoczyna się od drugiego trzeciego miesiąca życia, a czasami wcześniej. Zmiany pojawiają się najczęściej na twarzy w postaci rozległych zmian zapalnych, skóra jest zaczerwieniona, napięta i łuszczy się. Tak wyglądające policzki niekiedy nazywa się "lakierowanymi".

Środkowa część twarzy, nos, usta i broda są zazwyczaj nie zmienione. Zmiany mogą się rozszerzać na całe ciało, łącznie z owłosioną skórą głowy i, niejednokrotnie, niesłusznie interpretowane są jako ciemieniucha, nie obserwuje się, w tych przypadkach tak charakterystycznych dla niej strupów. Zmiany na głowie są suche, złuszczające się.

Często zmiany lokalizują się w okolicy płatków usznych (tzw. \"naderwane uszy\"). Przyczyną wyprysku atopowego są zwykle alergeny pokarmowe. Pojawienie się skazy białkowej u niemowlęcia może być sygnałem późniejszych zaburzeń alergicznych. U starszych dzieci i dorosłych wyprysk atopowy zlokalizowany jest w charakterystycznych miejscach: w zgięciach łokciowych, podkolanowych i na szyi.

[ Dodano: 2008-12-15, 00:20 ]
aha. ja wode tez podejrzewam, bo lena chociaz juz dawno objawow skazy nie miala, od jakiegos moze 1,5 mies. znow jest szorstka na buzi i troche na raczkach. nasila sie to chyba po kazdym myciu. troche sie balam, ze to reakcja na ktores pokarmy, ale nic nie moglam wymyslec. nawet wole, zeby to jednak woda :->
 
 
yetta 


Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 203
Wysłany: 2008-12-15, 01:31   

Czy to możliwe, żeby miał skaze białkową, jeśli na twarzy nic mu sie nie pojawia? Buzie ma czystą.
_________________

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto żyć.
www.babyetta.pl
www.babyetta.fora.pl
 
 
 
kula-hula 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 221
Wysłany: 2008-12-15, 09:10   

no nie wiem, jak z medycznego punktu widzenia to wyglada, czy zmiany musza byc tez na buzi. w kazdym razie czesto sa one tez na rekach-lena miala na przedramionach, na nozkach. lenka miala troche brwi jeszcze zajete i minimalnie cos na glowce bylo. w kazdym razie lepiej pod tym katem tez sie temu przyjrzec.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-12-16, 09:23   

Yetta, lepszy byłby olejek np migdałowy, oliwę z oliwek, coś co rozpuści się w mleku. Z masłem to się raczej nie uda ;-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 8