wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dlugie spanie/apatia i karmienie piersia u noworodkow
Autor Wiadomość
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-02-10, 11:27   dlugie spanie/apatia i karmienie piersia u noworodkow

Mamy problem. Mala Klara przesypia wiekszosc swojego noworodkowego zycia i niecheetnie budzi sie nawet na karmienie (nie robi tego caly czas ale dosc czesto). Zeszlej nocy przespala 6 godzin i wydawalo sie ze w ogole nie jest glodna. Probowalismy wszelkich sposobow na jej przebudzenie, przemywanie buzi wacikiem z zimna woda, rozebranie i ciagle nic, nie chciala ssac.
W czasie ssania czesto trzeba ja pobudzac zeby jadla bo bardzo szybko odplywa do krainy Morfeusza.
W szpitalu robili jej poziom cukru i ma go na granicy normy. Moze to jest powodem apatii Klary? Sama juz nie wiem :roll:
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-10, 11:48   

na początku to normalne :) poczekaj jak załapie kiedy jest dzień a kiedy nic to i zacznie regularniej jadać. przed wami kilka tygodni dogadywania sie w tej materii: nawały, puste piersi nocne karmienia itp. ale jak już się ureguluje to potem jest tylko lepiej ;) (przynajmniej w tej materii ;) )
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2008-02-10, 11:52   

Może woli spać niż jeść? Tak poprostu.. ale ja tam się na dzieciach nie znam...
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
ifinoe 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Cze 2007
Posty: 899
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-10, 12:01   

zina, z Matyldą było podobnie...strasznie musiałm się na walczyć, żeby ją przebudzić, jak już niby zaczynała ssać o zaraz albo zasypiała, albo przestawia la się na tryb ciamkania piersi jako smoczka...schudła w pierwszym miesiącu bardzo, ale potem wszystko jakoś się samo normowało
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://lilypie.com]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-10, 12:32   

U nas było podobnie przez pierwsze dwa tygodnie,bo filip miał wysoki poziom bilirubiny.Ja go systematycznie wybudzałam tak co 2 godziny ale u nas było to też spowodowane mała masą urodzinową.Po prostu musiał jeści przybierac na wadze,przy okazji pozbywając sie żółtaczki.Ja praktycznie co 2 dni wazyłam malego przez jakiś miesiąc,aby zobaczyc czy przybiera na wadze.Po jakis dwóch tyg młody ssał juz lepiej,z czasem wszystko się unormowało i napewno będzie tak u ciebie.Jeśli cie to niepokoi ja polecam ważenie ale oczywiście tylko przez jakiś czas,co by nie popadać w jakąs paranoję ;-)
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-02-10, 12:41   

Poczekaj jeszcze tak jak piszą dziewczyny
A dodatkowo napisz do Adriany - jej Karolina miała nietolerancję glutenu myślę, że podpowie na co jeszcze zwrócić uwagę
 
 
agaw-d 

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1005
Skąd: Częstochowa, Banbury (UK)
Wysłany: 2008-02-10, 12:59   

U Nas było podobnie trwało to nie całe 2 tygodnie, Marcella najchętniej spała, a miałam ją karmić co 2 godziny bo ważyła tylko 2100, no i starałam się ją budzić z różnym skutkiem i jak po tygodniu wyszłyśmy ze szpitala i inny lekarz kazał mi trochę odpuścić z tym budzeniem i jeszcze przez kilka dni było tak, że potrafiła przespać 5 godzin, ale później to się zmieniło i były okresy, że jadła jak smok nie miałam już siły ją karmić czasem ;-)
Spokojnie poczekaj, daj jej czas na zaklimatyzowanie się po tej stronie brzucha
_________________
hxxp://portfolia.artserwis.pl/A4815377

hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-02-10, 13:44   

Dziekuje Wam :-)

czarna96, u nas Klara wazyla 2560g i tez miala wysoki poziom bilirubiny przez 2 dni i musiala byc naswietlana, wiec bardzo podobnie. Dzis przychodzi do nas polozna m.in zwazyc Kruszynke wiec sie przekonam czy cos przybrala.

agaw-d, Klara czasem ssie jak smok ale ostatnie dwa dni jakby troche popuscila i stad sie martwie czy wszystko ok. Mam nadzieje, ze jak piszecie noworodek musi miec czas na zaklimatyzowanie sie tym bardziej ze Klara juz majac 3 dni zaliczyla 2 szpitale i podroze tam i z powrotem. Mam nadzieje ze bedzie zahartowana osoba :-)

ifinoe, lizanie i ciamkanie sutka - to Klara tez potrafi. Nie chcialabym jednak zeby za duzo schudla bo w jej przypadku to jednak nie bardzo juz jest z czego.
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-10, 14:31   

zina napisał/a:
czarna96, u nas Klara wazyla 2560g i tez miala wysoki poziom bilirubiny przez 2 dni i musiala byc naswietlana, wiec bardzo podobnie. Dzis przychodzi do nas polozna m.in zwazyc Kruszynke wiec sie przekonam czy cos przybrala.


Mój filipus wazył 2080,również był naświetlany w zwiazku z bilirubiną,wiec chyba u nas bardzo podobnie było zina jak i u ciebie.Wszystko bedzie oki kochana,mówie to z doświadczenia ;-)

[ Dodano: 2008-02-10, 14:35 ]
Ja mysle ze na poczatku nie zaszkodzi przystawiac mała systematycznie w wyznaczonym czasie.Ja przystawiałam przez miesiac młodego co 2 godziny w dzien i w nocy.Przybierał bardzo ładnie na wadze i systematyczne.Póżniej już sam regulował sobie godziny jedzenia,w drugim miesiącu zycia karmiłam go juz na rządanie.
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-10, 15:34   

Synek kolezanki tez był naswietlany po porodzie z tego samego powodu,tylko ważył wiecej.Lekarze kazali jej budzić go na karmienia co 3-4 godz max.Przysypiał,nie był zainteresowany ssaniem - ona zaczeła go przystawiać częsciej,za każdym razem troche zjadł i zasypial.Po jakis 2 tyg wszystko sie unormowało,mając pół roku wazył 10 kg,a był tylko na piersi ;-) zina,nie martw sie na zapas,przez pierwsze tygodnie wszystko sie dopiero ustala i normuje!!!
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-02-10, 17:03   

malina napisał/a:
zina,nie martw sie na zapas,przez pierwsze tygodnie wszystko sie dopiero ustala i normuje!!!

Tez tak mysle, dzieki :-)
Dzis plozna zwazyla Klare - 2,51kg czyli nienajgorzej :-) Bedzie jeszcze raz wazona w srode.
Musi duzo pic bo kupki od czasu do czasu sa zielonkawe a to oznaka ze nie uporala sie jeszcze z ta zoltaczka. Im wiecej pije mleka tym szybciej organizm sie z niej oczysci. Polozna poradzila karmic do 3 godziny, budzic, dmuchac na czolo albo rozebrac z pieluszki.
 
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2008-02-11, 02:01   

Zina: moi chłopcy ważyli po ok. 2800 i jak po wyjściu ze szpitala pozwalałam im trochę dłużej pospać, to b słabo przybierali (zwłaszcza Igor, który jeszcze w domu był naświetlany i przez 5 tyg nie odzyskał wagi urodzeniowej, co skończyło się dokarmianiem :-( ). natomiast Weronika, która ważyła 3460 od początku potrafiła przesypiać nawet 8 h :shock: i dobrze przybierała (a też długo miała żółtaczkę). myślę, że dużo zależy od dziecka i jeśli Klara już teraz przybiera zamiast chudnąć, to wszystko powinno być ok :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-02-11, 10:13   

Nie chcę Cię straszyć, ale Daniel, który też miał wysoki poziom bilirubiny i w ogóle nie chciał jeść w 3 i 4 dobie, nadrabiał przez nastąpne 2 tygodnie i póżniej, tak że w 1 miesiącu (5 tyg.) przybrał prawie 2 kg :shock:
Z takiej chudzinki zamienił się w pączuszka. :-)
Klara cudna!
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-02-11, 11:42   

kofi napisał/a:
Nie chcę Cię straszyć, ale Daniel, który też miał wysoki poziom bilirubiny i w ogóle nie chciał jeść w 3 i 4 dobie, nadrabiał przez nastąpne 2 tygodnie i póżniej, tak że w 1 miesiącu (5 tyg.) przybrał prawie 2 kg :shock:
Z takiej chudzinki zamienił się w pączuszka. :-)

:mryellow:
Zeszla nocka Klara ciagnela jak smok co 2 godziny i duzo sikala :-) Mam nadzieje ze to DOBRY ZNAK :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12