wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nawracające zapalenie ucha u psa
Autor Wiadomość
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
  Wysłany: 2008-02-11, 11:57   nawracające zapalenie ucha u psa

Mam pytanie, bo może mieliście do czynienia z podobnym problemem. Mój psiak jakiś czas temu miał zabrudzone ucho i po wizycie u weta diagnoza była, że to zapalenie ucha. Dostał antybiotyk, przeszło. Był spokój chwilę, dosłownie ze 3 tygodnie. No, ale czyściłam ucho specjalną emulsją i ucho w miarę czyste było, choć widać było, że bez tego czyszczenia byłoby nadal jak przed pierwszą wizytą. No to kolejna wizyta. Inny antybiotyk. I znowu chwilowa poprawa a potem to samo. Kolejna wizyta. Znowu inny antybiotyk. I znowu to samo... Wczoraj wyczyściłam ponownie mu ucho (muszę czyścic już co 2 dni), ale nie chcę iść po kolejny antybiotyk, bo mam wrażenie, że to co innego. On ma w tym uchu już pelno strupków, bo się drapie. Potrząsa też głową. Drugie ucho super, bez czyszczenia czyściutkie. Jaka może byc jeszcze przyczyna takich dolegliwości? Może zasugeruję coś pani weterynarz, żeby poszukała innej przyczyny...
Aha, zauważyłam też, że on się drapie po lewej stronie kufy (tam gdzie ma wąsy) i skóra pod sierścią jest chyba czerwona trochę i taka jakby rozpulchniona...
Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robić, a wszystko trwa już ponad pół roku :(
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-11, 12:01   

Miala robiony wymaz z ucha?koniecznie trzeba zrobic mikrobiologie i sie okaze co to,bo w ciemno to nie ma co..czy miala robiony?i co wyszlo?uszne sprawy potrafia sie ciagnac i ciagnac..po pierwsze trzeba znalezc tego wroga ;-)
poza tym-skoro ktorys z kolei antybiotyk nie dziala to moze znak ze to nawet nie bakterie..bardzo czesto sprawy uszne to grzybice,alergie,tez pasozyty,trzeba to wszystko sprawdzic dokladnie.Bakterie czesto dolaczaja sie wtornie do wyzej wymienionych.A potem to juz"tylko" z tym walczyc,najwazniejsze to wiedziec z czym..
_________________
facebook.com/dtogon
Ostatnio zmieniony przez Alispo 2008-02-11, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-02-11, 12:07   

Alispo napisał/a:
Miala robiony wymaz z ucha?koniecznie trzeba zrobic mikrobiologie i sie okaze co to,bo w ciemno to nie ma co..czy miala robiony?

no właśnie nie miał, a weterynarz nigdy tego nie zaproponowała :( poproszę ją, żeby tym razem o to zadbała.
Dzięki Alipso, dam znać jak coś będzie wiadomo.

[ Dodano: 2008-02-11, 12:09 ]
PS. A czy to mogą być jakieś robale czy coś w tym stylu nie daj Boże??
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-11, 12:11   

swierzbowiec,ewentualnie nuzeniec.Mozesz zaproponowac tez zeby pod mikroskop zajrzeli zeby je wykluczyc.-to akurat nie najgorszde wyjscie jesli to pasozyty.

[ Dodano: 2008-02-11, 12:12 ]
YolaW napisał/a:
Alispo napisał/a:
Miala robiony wymaz z ucha?koniecznie trzeba zrobic mikrobiologie i sie okaze co to,bo w ciemno to nie ma co..czy miala robiony?

no właśnie nie miał


ups,zrobilam z niego kobiete ;-)



a nie ma objawow alergicznych jakis poza tym uchem i pyszczkiem?czesto alergia jest zrodlem takich problemow.
aha,drugie ucho jest super..to zmniejsza szanse na pasozyty bo pewnie bylyby w obu uszach.Trzeba tez wykluczyc cialo obce,bo czasem zapalenia ciagna sie dlugo a przyczyna tkwi w jakims np.klosie ktorego nikt nie dojrzal miesiacami!
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-02-11, 12:30   

Alipso wielkie dzięki :) Mam nadzieję, że to nie pasożyty bo brzmią okropnie brrr. Jutro lub w środę pójdziemy do weta i zobaczymy co powie. Zasugeruję też sprawdzenie pod kątem ciała obcego.
Alispo napisał/a:
a nie ma objawow alergicznych jakis poza tym uchem i pyszczkiem?czesto alergia jest zrodlem takich problemow.

Raczej nie zaobserwowałam , kiedyś miał po karmie i cały się drapał, ale zmieniliśmy karmę i jest ok. Teraz wyrażnie tylko drapie ucho i pyszczek po tej samej stronie co chore ucho.
Alispo napisał/a:
ups,zrobilam z niego kobiete

on tam się nie gniewa :)
Jeszcze raz wielkie dzięki Alipso :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-11, 12:34   

YolaW napisał/a:
Alipso wielkie dzięki :) Mam nadzieję, że to nie pasożyty bo brzmią okropnie brrr.

inne rzeczy natomiast okropniej sie leczą zazwyczaj,ja bym sie cieszyla z pasozytow,szczegolnie takich"banalnych"jak swierzb.Ale to pewnie i tak nie to.Dawno byloby w 2 uszach.Noi raczej latwiej by rozpoznali,tak mysle.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12