wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eco warzywa i owoce pod drzwi
Autor Wiadomość
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2008-02-15, 18:39   Eco warzywa i owoce pod drzwi

Czy w Polsce (a najlepiej na terenie woj. kujawsko-pomorskiego) jest możliwość załatwienia regularnych i dużych dostaw ekologicznych warzyw i owoców "pod drzwi"? Czytałam gdzieś, że taki system funkcjonuje za granicą. Jest to tańsze rozwiązanie, bo bez pośredników itd. Szukałam w hxxp://katalog.onet.pl/180,0,1,zdrowa-zywnosc,k.html]tym katalogu i nic :(

[ Dodano: 2008-02-15, 21:39 ]
Temat nieaktualny, gdyż na hxxp://www.forumveg.webd.pl/topics50/2904.htm#42405]Forum Veg otrzymałam super odpowiedź :-D

Cytat:
Jest taki sklepik ekologiczny w kujawsko-pomorskim, konkretnie w Bydgoszczy, który dowozi pod drzwi zakupy, 10 zł na terenie miasta Bydgoszcz i przyległych gmin, powyżej 150 zł dostawa gratis: hxxp://livingfood.pl/index.php?main_page=index&cPath=19 . Wybór dość duży warzyw i owoców: 22 produkty i nawet sałata jest! Zdecydowanie was tam rozpieszczają w tym kujawsko-pomorskim :)

W Bydgoszczy też jest drugi sklepik z warzywami, mniejszy wybór, ale ceny o wiele niższe, tylko wysyłają pocztą - więc się duże ilości nie opłacają i chyba nie o to ci chodziło. hxxp://eko-natura.pl/sklep/index.php?cPath=89. Jak wejdziesz na link, to na górze sprawdź: Pokaż wszyscy producenci. Tam są nazwy miejscowych producentów warzyw ekologicznych, można próbować skontaktować się z nimi osobiście.


Cenna wiadomość dla Bydgoszczan ;) strzeszynek bywasz w Living Food na Fordonie?
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2008-02-15, 22:51   

a moze jeszcze taniej bylo by nawiazac kontakt bezposrednio z rolnikami z okolicy - my tak zrobilismy i teraz jezeli czegos nam potrzeba to dzwonimy do eko gospodarstwa i oni nam przywoza - wychodzi taniej niz ze sklepu
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2008-02-15, 23:00   

dort byłoby na pewno taniej i wygodniej :) a skąd można pobrać listę takich rolników w najbliższej okolicy? Często jest też tak, że pojedyncze gospodarstwo nie ma zbyt zróżnicowanego wyboru, jakieś ziemniaki, marchew i basta.
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2008-02-17, 10:32   

na takie namiary można natknąć się w okolicznym sklepie eko - często takie sklepy biorą np. fasolkę lub inne przetwory, kasze wlasnie z takich gospodarstw, (ja przeglądałam adresy na opakowaniach), jest tez strona ekolandu z wykazem rolnikow (ale np. zadnego z mojej okolicy nie ma wpisanego na ta liste, a naleza do tego stowarzyszenia)

mysle, ze najważniejsze to zlapać namiar na jedną osobę, ja tak zrobiłam, a potem to już w trakcie rozmowy dowiedzialam sie o innych ;-)
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-02-17, 22:44   

W Polsce też jest taka dostawa, wiem, że w Poznaniu, na starym forum o tym było.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
neuro 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 487
Skąd: Warszawa, zielone Bielany
Wysłany: 2008-06-24, 10:49   

Na vege.pl ukazało się dziś ogłoszenie faceta, który prowadzi eko-gospodarstwo i chce raz w tygodniu przyjeżdżać do Wawy sprzedawać warzywa bezpośrednio:

"kologiczne warzywa z dowozem do Warszawy!
Jestem rolnikiem ekologicznym i wegetarianinem :) Zamierzam przyjeżdzać od dziś co tydzień do Warszawy i sprzedawać tu swoje ekowarzywka.

Mile widziani klienci indywidualni, jak i więksi odbiorcy. Już dziś oferuję cukinię zieloną i żółtą, bób i ogórki. W najblizszym czasie dojdą: buraki, pomidory, pomidory koktajlowe, papryka, marchew, ziemniaki, rucola, sałata, cebula, seler, pietruszka, kabaczki, dynia hokaido i inne.

Będę w Centrum na pl. Konstytucji, na G. Mokotowie na ul. Wiktorskiej i na Kabatach. Wszystkich chętnych proszę o kontakt - e-mail: szczesliweroslinki@wp.pl lub emmanu@o2.pl lub tel. 0 506 82 37 60.
(Andrzej Kmita / 2007-06-20 19:55:45)"

Już do niego napisałam z prośbą o orientacyjne ceny. Zapomniałam się dopytać, czy ma certyfikat.
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2008-06-25, 01:35   

dort napisał/a:
a moze jeszcze taniej bylo by nawiazac kontakt bezposrednio z rolnikami z okolicy - my tak zrobilismy
My też i ceny były dużo niższe niż w sklepie (o 30-40%)
Kreestal napisał/a:
jakieś ziemniaki, marchew i basta.
hmmm nasz miał duuużo większy wybór.

Może tu pytaj:

Stowarzyszenie Ekoland
Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny

Mieczysław Babalski
Przysiek k/ Torunia 87-134 Zławieś Wielka
e-mail: biobabalscy@poczta.onet.pl
www.ekolandkujawskopomorski.republika.pl
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-06-25, 08:07   

neuro, jak bedziesz znała szczególy to napisz koniecznie, chętnie sporzystam z ich oferty, szczególnie zależy mi na dobrych ogórkach do kiszenia,
 
 
neuro 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 487
Skąd: Warszawa, zielone Bielany
Wysłany: 2008-06-25, 09:50   

:lol: Dziewczyny, coś mnie dzisiaj tknęło i patrzę jeszcze raz na stronę, a tu źle wczoraj zakładkę otworzyłam i wiadomość jest z 2007 roku... Stupido :)
Sory za zamieszanie.
Facet mi nie odpisał, widać nie przyjeżdża już, albo coś... A szkoda, też bym chętnie kupowała.
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-06-25, 10:00   

A słyszeliscie może o tym, że z Polski mozna sobie zamówić eko-warzywa do Anglii czy Irlandiii? Kiedyś czytałam o tym w "Wegetariańskim Świecie" i nie moge znaleźć namiaru....
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-06-25, 10:29   

A coś mnie tknęło i zadzwoniłam do gościa, nie odpisywał, bo nie ma dostępu do netu teraz.
Akcja sprzedaży w Warszawie jest jak najbardziej aktualna i za jakieś dwa tygodnie będzie miał z czym przyjechać (mówił o ogórkach, buraczkach, pomidorach...).
Pytałam o certyfikat i powiedział, że narazie nie ma ale ma papier na to, że jest w trakcie "przestrajania" na ekologiczne. Na papierze widnieje 14 miesięcy bez chemii ale w rzeczywistości jest podobno dłużej.
Będzie sprzedawał na Wiktorskiej ale jak trzeba będzie to można się z nim umawiać.
Także zainteresowanych zaprasza za dwa tygodnie.
 
 
neuro 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 487
Skąd: Warszawa, zielone Bielany
Wysłany: 2008-06-25, 12:49   

O, super! :) Czyli pomyłka jednak coś dała. A pytałaś o ceny?
Będziesz z nim w kontakcie? Dasz znać dokładnie kiedy, gdzie i o której będzie?
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-06-25, 13:43   

no własnie zapomniałam zapytać o ceny :roll: Zagadał mnie gość hihi

Przesłał jeszcze smsa z info, że niedługo będzie oficjalnym członkiem Fundacji Terapra Homa (www.terapiahoma.com.pl) i że dostarcza też czasami warzywa do Sztuki Życia (www.artooliving.pl)-przejął się chyba brakiem tego certyfikatu ;-)

Postaram się pamiętać o tym i dam znać jak i kiedy.

[ Dodano: 2008-07-10, 20:09 ]
Dostałam dzisiaj informację od Pana, że będzie jutro w warszawie. Około 9 będzie złotych tarasach, potem jedzie na dominikańską 4 i może na mariensztat.
Powiedział, że od środy chyba będzie na Wiktorskiej 73.
Narazie ma tylko pomidory po 5zl i cukinie po 3, może starczy ogórków nie wiem po ile i seler na zamówienie.
Najlepiej samemu do niego zadzwonić i się umówić, może będzie miał możliwość podjechania w jeszcze jakieś miejsce. Tel. 506 82 37 60

[ Dodano: 2008-07-21, 13:12 ]
Czy ktoś robił już u tego pana zakupy? I czy w ogóle są chętni? Tak pytam, bo zbliża się środa i pewnie będzie się podpytywał co i jak.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-12-15, 00:01   

Nie wiem, czy gdzieś był ten link hxxp://ekopaczka.pl/?n=ekosklep - dotyczy Wrocławia, tylko nie przeraźcie się, bo są tam też zwłoki w ofercie ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-15, 11:12   

dzieki Lily!wprawdzie asortyment nie jakis ogromny,ale podesle kuzynce ktora szuka eko-jedzonka dla dziecka:)i zaskakuje mnie niechecia do sloiczkow:)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12