wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Afirmacje
Autor Wiadomość
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-23, 20:38   Afirmacje

Czy ktoś kiedyś stosował w swoim zyciu afirmacje? Macie jakieś doświadczenie w związku z ich skutecznością zmiany naszego myslenia a co za tym idzie i życia :-) Co sadzicie o afirmacje,wierzycie w ich siłę?
Ja mam śliczną afirmacje,którą kiedys dostałam podczas,niestety bardzo krótkiej przygody z psychologiem.Nie stosowałam,kartke gdzięś wepchnęłam,aż przypomniałam sobie o niej dzisiaj( głównie pod wpływem pao ;-) )
Medytacja Miłości

"Głęboko w centrum mojej istoty jest niewyczerpana studnia miłości.Teraz,pozwalam tej miłości wypłynąć na powierzchnię.Napełni aona moje serce,moje ciało,mój umysł,moją świadomość,całą moją istotę i rozchodzi się ode mnie we wszytkich kierunkach i powraca do mnie pomnożona.Im wiecej miłości daję,tym wiecej mam do dania-jej zasoby są nieskończone.Posługiwanie się miłością sprawia,że czuję się dobrze. Jest to wyraz mojej wewnetrznej radości.
Kocham siebie
dlatego z miłością troszczę się o moje ciało.
Z miłością karmię je pozywnym jedzeniem i napojami.
Z miłościa pielegnuję je i odziewam.A moje ciało z miłością odpowiada mi wibrującym zdrowiem i energią.

Kocham siebie
dlatego zapewniam sobie wygodny dom,taki,który spełnia wszystkie moje wymagania i w którym przyjemnie jest być.Napełniam pokoje wibracją miłości,aby każdy wchodzący,łącznie ze mną czuł tę miłość i mógł się nią karmić.

Kocham siebie
mam więc pracę, która sprawia mi prawdziwą radość i w której uzywam swoch twórczych talentów i umiejętności.Pracuję dla ludzi i z ludzmi,których kocham i którzy kochaja mnie i dobrze zarabiam.

Kocham siebie
zachowuje się więc w kochajacy sposób wobec ludzi bo wiem że to co daje powraca do mnie zwielokrotnione.Przyciągam tylko kochających ludzi do mojego swiata, bo oni są zwierciadłemtego czymjestem ja.

Kocham siebie
dlatego wybaczam i całkowicie uwalniam przeszłość i wszystkie przeszłe doświadczenia i jestem wolny

Kocham siebie
dlatego zyję całkowicie w terazniejszości,doświadczając każdej chwili jako dobrej i wiedząc że moja przyszłość jest jasna,radosna i bezpieczna,bo ja jestem ukochanym dzieckiem Wrzechswiata i Wszechświat z miłością troszczy się o mnie teraz i zawsze.
I tak jest naprawdę
Kocham cię"
 
 
ketsisu 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Lis 2007
Posty: 226
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2008-02-23, 20:41   

Próbowałam sobie afirmować różne rzeczy i wierzę, że można przez afirmacje zmienić swoje życie. Często jednak uczymy się ich na pamięć, bez szczególnego zwracania uwagi na ich sens i bez wiary, że pomogą....
 
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-02-23, 20:47   

sama jeszcze nie stosowałam, ale słyszałam że to skuteczna metoda :)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-23, 20:51   

Stosowałam afirmacje z książek Luizy Hay. Byłam wtedy w ciężkiej depresji, efekt był dziwny - na ulicy zaczęli do mnie podchodzić ludzie i pytać mnie o różne rzeczy, czego nigdy wcześniej nie robili. Poza tym chyba żadnych zmian to nie przyniosło. Cały szkopuł w tym, że w te twierdzenia trzeba gdzieś w środku wierzyć, a ja nie wierzę przeważnie.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
quatrolibro 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 324
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-23, 23:01   

Lily napisał/a:
na ulicy zaczęli do mnie podchodzić ludzie i pytać mnie o różne rzeczy, czego nigdy wcześniej nie robili.


mnie się ostatnio różne dziady czepiają ale nic sobie nie afirmowałem pozytywnego, właściwie robiłem coś całkiem przeciwnego
_________________
nie mam podpisu ;-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-23, 23:02   

to nie były dziady, to byli ludzie pytający o drogę albo o godzinę :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-23, 23:08   

Ketsisu Lily a mogłybyście sie podzielić jakimiś afirmacjami.Długo je stosowałyście? Miałyście jakis wyznaczony przez siebie czas kiedy je powtarzałyście?
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 23:13   

Tyś moim Ojcem i moją Matką, Powodzeniem i Radością;
Jam dzieckiem Twoim, obrazem i dziedziczką;

Wszystkie bogactwa tej ziemi, wszelkie skarby wszechświata,
Wszelka obfitość i powodzenie przynależą do Ciebie i w Tobie mają
Swoje źródło, bo Tyś jest skarbcem i skarbnikiem.

Jam jest dzieckiem Twoim, obrazem i dziedziczką,
A zatem wszelkie bogactwa tej ziemi, wszelkie skarby wszechświata,
Wszelka obfitość i powodzenie przynależą do mnie jako do Ciebie.

Wzniosłam się i zrozumiałam Twe boskie prawa bogactwa,
A świadomość Ciebie zamożną i bogatą mnie uczyniła.
Wszelkie powodzenie, bogactwo i obfitość zawsze mi towarzyszą,
Ty jesteś moim skarbem i skarbcem, Tyś jest wszystkim.

Jestem, Jestem, Jestem – zawsze z Tobą Boże w jedności,
Jestem Bogactwem i mam Bogactwo tak jak wszystko w Tobie.
Jestem Obfitością, Sukcesem i Powodzeniem, tak jak Ty jesteś Tym.

Tyś jest bogactwem moim i powodzeniem, Trwam w obfitości Twojej.
Hum (Amen) !


a to afirmacja finansowa :)


generalnie z afirmacjami jest dość prosto, wystarczy je regularnie powtarzać. można mieć np na pulpicie i dzień zaczynać i kończyć ich spokojnym przeczytaniem.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-23, 23:15   

Najlepiej wg mnie jest wziąć sobie kartkę, podzielić ją pionowo na pół, po jednej stronie napisać daną afirmację, np. "Ja, imię, akceptuję siebie taką jaka jestem.", a po drugiej stronie wpisywać automatyczne odpowiedzi, powiedzmy, że przyjdzie mi na myśl "nie, to nieprawda, bredzisz kobieto"., potem następna linijka i tak ze 30 razy, a najlepiej do momentu, gdy nastąpi jakieś pogodzenie się z afirmacją, gdy poczujemy, że jest ona prawdą. Oczywiście nie nastąpi tego samego dnia, trzeba na to ponoć poświęcić 20-30 dni, żeby zauważyć efekty. Dodatkowo w ciągu dnia można sobie to samo powtarzać w myśli lub głośno, ale już bez odpowiedzi. Metoda z kartką i odpowiedziami ma tę zaletę, że można trochę siebie poznać i zrozumieć, co nas blokuje i czemu nie możemy danej pozytywnej rzeczy zrealizować w swoim życiu czy uwierzyć w siebie. To tak w teorii :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 23:17   

Cytat:
To tak w teorii

zatem czas na praktykę ;)
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-23, 23:18   

pao, masz może jakąś afirmację na spokój, opanowanie i miłość?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-23, 23:18   

pao napisał/a:
zatem czas na praktykę ;)
praktyka kończy się u mnie po 2 dniach ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
quatrolibro 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 324
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-23, 23:27   

Lily napisał/a:
to nie były dziady, to byli ludzie pytający o drogę albo o godzinę

jak się ma źle w głowie to na jedno wychodzi o co pytają i czego chcą
_________________
nie mam podpisu ;-)
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-23, 23:34   

Ewa napisał/a:
pao, masz może jakąś afirmację na spokój, opanowanie i miłość?


Tutaj np są różne afirmacje miłości:
hxxp://www.afirmacje.pl/c10.milosc.htm
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-24, 12:02   

ja raczej nie korzystam z gotowych afirmacji zatem ciężko bym je miała... tę akurat miałam bo kiedyś mi zuza_ podesłała. może ona miałaby coś jeszcze ciekawego.
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-02-24, 12:27   

A czy można afirmować powodzenie innej osoby? ;-) Chciałabym pomóc Gave'owi w znalezieniu pracy, a on sam afirmacji nie zastosuje... Cały ten, jak to określa 'Jedi stuff' zostawia mnie ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-24, 12:30   

Kitten, to wizualizuj :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
zuza_ 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-02-24, 12:33   

Wow, temat dla mnie. Można powiedzieć, że siedzę po uszy w temacie i chyba będę mogła trochę pomóc.

Po pierwsze, to co podała Pao, to modlitwa na bogactwo. :) Bardzo skuteczna.

Po drugie, to co jest na samym początku, to tak zwany dekret afirmacyjny, czyli zestawienie pozytywnych zdań na jakiś temat. Ten akurat jest bardzo piękny. Warto sobie gdzie niegdzie dodać swoje imię, tak byśmy byli pewni, że to dotyczy także nas, a nie jedynie wszystkich na około.
Dekret afirmacyjny najlepiej sprawdza się, kiedy czytamy go sobie na głos raz dziennie przez około 3 miesiące, żeby treści się ugruntowały. Krótsza praca z dekretem może powodować zmiany na lepsze, ale czasem zmiany te nie są trwałe. Niektórzy przy tematach dla nich trudnych potrzebują pracować z dekretem dłużej.


Afirmacje... Bardzo skuteczna i efektywna metoda pracy ze sobą, jeżeli tylko mamy dość wytrwałości i motywacji, by być systematycznym. Praca z afirmacją powinna trwać około 21 dni, przy czym, jeżeli zdarzy nam się przerwa w pracy, to za każdy dzień przerwy należy sobie dołożyć 3 dni dodatkowo. (To skutecznie zachęca, żeby nie opuszczać dni ;) ).

Afirmacje działają najskuteczniej, jeżeli je piszemy. Odkryłam, że nie ma znaczenia, czy na papierze czy w komputerze, byle ze skupieniem. Przez pierwszy tydzień warto pisać afirmacje z kolumną odpowiedzi, jak podpowiadała Lily. Odpowiedzią może być wszystko, łącznie z wiertarką u sąsiada i muchą latającą i rozpraszającą :) Nie należy się zniechęcać, kiedy odpowiedzi nie przychodzą, tylko cierpliwie czekać.

Piszemy je tak:
Ja (imię w ulubionej postaci) zasługuję na Miłość. (x5)
Ty (imię w ulubionej postaci) zasługujesz na Miłość. (x5)
On/Ona (imię w ulubionej postaci) zasługuje na Miłość. (x5)

Jest to na tyle dużo, żeby było skuteczne, a na tyle mało, by się nie zmęczyć i nie stracić uwagi.
Trzy formy pozwalają ugryźć aspekt z trzech stron, jak my o sobie mówimy, jak ktoś o nas mówi i jak inni o nas mówią. Dzięki temu zachowujemy podejście holistyczne i już nie ma możliwości "ucieczki" od treści. :)

Dodatkowo zaznaczę, że nie powinno się pracować z więcej niż dwoma afirmacjami na raz i na pewno nie z więcej niż dwoma tematami na raz. Czyli np. pieniądze i zdrowie, ale już nie dokładać do tego związków lub innych rzeczy. To dla naszego bezpieczeństwa, żebyśmy się nie załamali pod gwałtownością zmian :D

Jeżeli chcecie, to mogę przegrzebać różne swoje notatki i materiały i powybierać bardziej uniwersalne afirmacje. Mam też kilka dekretów, które mogę udostępnić.

Co więcej, jeżeli ktoś ma potrzebę mogę specjalnie dla niego spróbować ułożyć indywidualną afirmację na daną chwilę :) To już na PW, bo potrzebuję parę rzeczy wiedzieć.
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-24, 12:42   

zuza_ napisał/a:
Dodatkowo zaznaczę, że nie powinno się pracować z więcej niż dwoma afirmacjami na raz i na pewno nie z więcej niż dwoma tematami na raz. Czyli np. pieniądze i zdrowie, ale już nie dokładać do tego związków lub innych rzeczy. To dla naszego bezpieczeństwa, żebyśmy się nie załamali pod gwałtownością zmian


Właśnie miałam zapytać ile afirmacji naraz mozna stosować ;-) Mnie by tam gwałtownośc zmian wogole nie załamała,dałabym radę ;-) :-)
zuza_ napisał/a:
Jeżeli chcecie, to mogę przegrzebać różne swoje notatki i materiały i powybierać bardziej uniwersalne afirmacje. Mam też kilka dekretów, które mogę udostępnić.


Byłoby świetnie :-D
 
 
zuza_ 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-02-24, 12:52   

Czasem zmiany są głębsze i szybsze niż jesteśmy na to gotowi :)

Wiem co mówię, mi się wiecznie spieszy i czasem tym pośpiechem niepotrzebnie się w kłopoty pakuję. :) Nie polecam, naprawdę nie polecam z autopsji to mówię :D No ale jeżeli ktoś lubi się kopać w tyłek... Jego wybór ;)
 
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-24, 13:09   

zuza_ napisał/a:
To już na PW, bo potrzebuję parę rzeczy wiedzieć.

Wygląda na to, że ja jestem przejrzana na wylot, bo od razu dostałam :-D
 
 
zuza_ 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-02-24, 13:10   

U Ciebie Ewuniu było łatwiej, w końcu miałam przyjemność Cię poznać osobiście :D
 
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-24, 14:40   

zuza_ napisał/a:
U Ciebie Ewuniu było łatwiej, w końcu miałam przyjemność Cię poznać osobiście

No to się zdołowałam, szczególnie biorąc pod uwagę pierwszą podesłaną mi afirmację ;-)
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2008-02-24, 16:18   

zuza_ napisał/a:
Co więcej, jeżeli ktoś ma potrzebę mogę specjalnie dla niego spróbować ułożyć indywidualną afirmację na daną chwilę :) To już na PW, bo potrzebuję parę rzeczy wiedzieć.

A ja mogę bardzo poprosić? :)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-24, 16:54   

Ja bym poprosiła, ale znając mnie i moje nastawienie to i tak nic by mi one nie dały...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 12