wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Afirmacje
Autor Wiadomość
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-25, 14:03   

zuza_ napisał/a:
afirmacje bywają mniej skuteczne, kiedy w naszej podświadomości są silne negatywne przekonania

eee, to kiszka. :-/
_________________

 
 
zuza_ 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-02-25, 14:06   

Mniej skuteczne oznacza, że potrzeba więcej czasu, żeby zaczęły działać, a nie że wogóle nie działają :D

Po prostu czas afirmowania może się przedłużyć o miesiąc, dwa miesiace, pół roku. To wszystko. Kwestia nastawienia i motywacji.
_________________
"Prawdziwa moc w swojej naturze jest zasadniczo miękka."
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-25, 14:07   

pao napisał/a:
jeśli droga na skróty to czemu za trudna dla Ciebie?
bo droga na skróty czasem okazuje się być błędem w praktyce :>
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-25, 14:18   

Lily, nie ma dróg na skróty :)

drogi po prostu są a my wybieramy tylko którędy iść: obwodnica na około czy tez przebijamy sie przez centrum ;)
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-27, 01:19   

Zawsze bardzo mi się podobała DESIDERATA :-)

"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy, tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.

Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą prace, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.

Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty, wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć: nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by
w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie.

Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy jest to dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem cokolwiek myślisz o jego
istnieniu. I czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twoje pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny.

Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy."

Zródło: hxxp://www.afirmuj.webpark.pl/
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-02-27, 12:02   

czarna96, uwielbiam to :-D
szczególnie w wykonaniu Piwnicy Pod Baranami.
Zapodziała mi się gdzieś ich płyta a tak bym tego posłuchała.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-27, 12:27   

Cytat:
szczególnie w wykonaniu Piwnicy Pod Baranami.
Zapodziała mi się gdzieś ich płyta a tak bym tego posłuchała.
_________________


Ja też mialam ich wykonanie i też niestety gdzieś się zapodziało :-|
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-27, 13:21   

zuza_ napisał/a:
a nie że wogóle nie działają

no dobra, a jest coś na co nie podziałają?

Czy afirmacja i wizualizacja to to samo tylko w innej formie?
_________________

 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-02-27, 13:51   

czarna96 napisał/a:
DESIDERATA

Ha, nawet to śpiewaliśmy w szkolnym zespole. Miło wpominam te czasy. :-) Z tego co pamiętam tamten tekst odrobinę się różni.
 
 
zuza_ 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 17
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-02-28, 14:42   

frjals napisał/a:
no dobra, a jest coś na co nie podziałają?

Czy afirmacja i wizualizacja to to samo tylko w innej formie?


To nie to samo. Wizualizacja może być wspomagana afirmacją, a afirmacja wizualizacją. Warto w wizualizacji (czyli wyobrażaniu sobie efektu końcowego) dodać odczuwane uczucia. Czyli radość, miłość, szczęście, tak jakbyście już to coś mieli.

Oczywiście, że są rzeczy na które afirmacje nie podziałają, ale na szczęście są to przypadki tak rzadkie i skrajne, że osoba dla której afirmacje nie podziałają, na pewno by o nich nie przeczytała.

Także, skoro wszyscy tu sobie o nich spokojnie rozmawiamy, to znaczy, że afirmacje są dla każego z nas i BĘDĄ SKUTECZNE. :)
_________________
"Prawdziwa moc w swojej naturze jest zasadniczo miękka."
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-28, 17:06   

A mnie się znowu jakiś mały "cud" zdarzył, dzień po tym, jak sobie zafundowałam dawkę afirmacji. Szczerze mówiąc trochę to przerażające. Albo zbieg okoliczności.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-28, 17:37   

Lily napisał/a:
A mnie się znowu jakiś mały "cud" zdarzył, dzień po tym, jak sobie zafundowałam dawkę afirmacji.


Lily to świetnie, :-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-02-28, 17:38   

Może to jednak zbieg okoliczności :P
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-02-28, 17:41   

Lily napisał/a:
Może to jednak zbieg okoliczności


eee tam Lily żaden zbieg okoliczności to moc afirmacji!! :-)

Ja tez cały czas pracuję ze swoimi ;-) I mam ostatnio napady smiechu,ciekawe czy to dobry znak? ;-)
 
 
Agniecha 


Dołączyła: 18 Cze 2007
Posty: 105
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-02-28, 19:48   

Ja to niesamowity laik w tek kwestii choć przyznam, że podświadomie wykonuje/ powtarzam takie swoje własne ułożone w danej chwili formułki. A czy jest jakaś konkretna afirmacja która pomoże mi zamieszkać w swoim domu /wyprowadzić sie z bloku/ Jeśli tak to bardzo poproszę :-)
 
 
 
quatrolibro 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 324
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 20:27   

Czy afirmacje negatywne, powiedzmy kazde zdanie zaczynajace się od słowa "nienawidzę", tez działają kiedy są powtarzane dostatecznie czesto ?
_________________
nie mam podpisu ;-)
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2008-02-28, 20:29   

quatrolibro napisał/a:
Czy afirmacje negatywne, powiedzmy kazde zdanie zaczynajace się od słowa "nienawidzę", tez działają kiedy są powtarzane dostatecznie czesto ?


quatrolibro to działa w obie strony, przekonałam się o tym dość boleśnie tydzień temu :-/
 
 
quatrolibro 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 324
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 20:35   

Kreestal napisał/a:
quatrolibro to działa w obie strony, przekonałam się o tym dość boleśnie tydzień temu


tak też myslę ale nie umiem przestać
_________________
nie mam podpisu ;-)
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2008-02-28, 20:39   

quatrolibro napisał/a:
Kreestal napisał/a:
quatrolibro to działa w obie strony, przekonałam się o tym dość boleśnie tydzień temu


tak też myslę ale nie umiem przestać


No to wtedy trzeba liczyć się z konsekwencjami takiego myślenia ... Smutne, ale prawdziwe.

"Jesteśmy tym o czym myślimy".
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 20:41   

afirmacja z założenia jest pozytywna. ale zasada działania afirmacji jest bardzo podobna do tej na której bazują klątwy. to znaczy na innych intencjach ale zasada ta sama ;)
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-02-29, 15:19   

Afirmacje "negatywne" działają tak samo jak pozytywne :-D Wystarczy sobie przez 21 dni powtarzać minimum 10 razy dziennie "mam depresję", "wszystko mnie wkurza", "życie jest do bani" itp - efekt murowany ;-) :mryellow:
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-02-29, 15:26   

po prostu za każdym słowem stoi moc ;-) :-)
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-29, 16:18   

w końcu na początku było Słowo ;)

nawiasem: patrząc pod tym kątem, zwróćcie uwagę na to co mówią ludzie i jak mówią no i co mają... to jest bardzo ściśle ze sobą powiązane.
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2008-02-29, 17:46   

:)
Ostatnio zmieniony przez malva 2009-05-21, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2008-03-01, 13:35   

ja dziś zaczynam pozytywnie sobie niektóre rzeczy afirmować...zdałam sobie sprawę, że ja zawsze zakładam ,że i tak będzie niedobrze (w myśl zasady,że lepiej myśleć o najgorszym to potem się nie rozczaruję) ...więc w końcu wszystko zacznie mi wychodzić jak należy :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 13