wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pasta do zebow
Autor Wiadomość
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2009-11-06, 20:08   

Lily napisał/a:
Tempeh-Starter napisał/a:
ale bez cukru = bez próchnicy
to trochę na wyrost stwierdzenie

i to nawet bardzo, bardzo na wyrost
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-07, 09:01   

...no tak przynajmniej słyszałem i wyraziłem się może zbyt dosłownie z tym "="
myślę jednak że słodycze mocno się przyczyniają
jak ktoś ma wątpliwości co do lakierowania / lakowania / innego wzmacniania szkliwa to zwrócenie uwagi na słodkie może być nisko kosztową i zdrową metodą ochrony
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-11-08, 12:28   

sensodyne to GlaxoSmithKlein, wiec nie jest CF
Vicco ostatnio testuje i jest wielce Ok jak dla mnie.
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-08, 12:41   

U mnie ostatnio Kiss My Face,pasuje mi,z reszta nie mam wiekszych wymagan,nie przeszkazdzaja mi tez te rozne dziwne kolorowe glinkowe,niepieniace itd ;-) ta akurat z tych normalniejszych.Nie mam stalej opasty,stosuje rozne,pomoc to nie takie istotne jaka pasta,byle odrobine jej miec,wazne jest czyszczenie.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2010-06-10, 14:58   

Ojej, postraszyliście mnie Himalaya, a właśnie zamówiłam spory zapas....

Jak to jest z tym testowaniem u nich? Dlaczego firmy nie ma na liście ok? Za względu na składniki nie-wegan tylko?
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-06-10, 16:27   

no też nie jestem zadowolona z tego faktu, bo akurat bardzo mi przypasowała Himalaya :-/
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 17:00   

Himalaya jest w porządku,Lerka będzie znała szczegóły:)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-06-10, 17:01   

czekam na wyjaśnienia zatem :-P , bo mam chęć na zmianę smaku Himalayi i kupić coś nowego tej marki
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-02-10, 10:04   

Ostatnio kupiłam własnie pierwszy raz pastę Himalaya (jakaś promocja w aptece 2 tubki:100 i 50g).
Jako, że zmieniałam z pasty blendamed :-/ , to powiem tak: moim zdaniem o wiele dłużej utrzymuje świeżość i ten olejek tymiankowy- super. Podobnie "ścierność"...Więc na rozpoczęcie przygody z pastami - dla mnie jest super, cena do przyjęcia, wydajność b.b. dobra, smak i świeżość - przewyższająca dotychczasowe. (Używałam jeszcze dawniej colgate herbal, i vademecum herbal, jednak każda z nich była za słodka i smak już po 10 minutach był niewyczuwalny. Teraz to wiem, mimo, że Himalaya też jest słodzikowana, to jest o wiele dłużej utrzymująca sam smak od poprzedniczek. Poza tym- resztę skuteczności mogę ocenić jak zużyję, po dłuższym czasie). Wątek przeczytałam ale ciesze się, że ją sprzedają w normalnych, osiedlowych aptekach.
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 11:38   

ludzie prozę was co wy z tą Himalayą ;-)
to jest normalny mass marketowy produkt do hipermarketów
tylko u nas ktoś wpadł na pomysł sprzedaży i promowania tego jako naturalne i tradycyjne
w Indiach wala się to po każdym kiosku a w samoobsługowych leży na dolnej półce poniżej Colgate i Blen-a-med ...
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-02-10, 11:39   

Tempeh-Starter napisał/a:
ludzie prozę was co wy z tą Himalayą ;-)
Czyli co, lepiej używać Blend-a-med? :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 11:42   

pewnie tak samo
tylko Himalaya tam jest dużo tańsza od b-a-m, bo to produkt średniej jakości z segmentu ekonomicznego
a u nas?
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-02-10, 11:57   

Ja tam ja lubię do kanapek na śniadanie ;) Nagłe oświecenie może zaszkodzić.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 14:31   

Przynajmniej jest nietestowana..No i na pewno lepsze to niz P&G czy inny ColgatePalmolive etc...
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 15:27   

jak by ktoś miał ochotę
tu jest ładnie i zwięźle omówiony marketingowy case koncernu Himalaya Drug Company (HDC)
czyli wprowadzenie, wypozycjonowanie i wypromowanie konceptu ajurwedycznego do kosmetyków i chemii gospodarczej

w samej istocie, metodzie i skali działania nie ma tu żadnej różnicy między HDC a P&G, Colgate czy Unilever

:arrow: hxxp://www.icmrindia.org/casestudies/catalogue/Marketing/MKTG032.htm]Himalaya Drug Company - Branding Ayurveda
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-02-10, 16:50   

I to polecasz Tempehu- Starterze właśnie Ty ;) , który zamiast imienia lub ksywki nazwałeś się na forum imieniem produktu który sprzedajesz :)

Mnie tam odpowiada pasta długo mająca smak rano i w nocy na razie, obojętnie promocyjnie mi czy na dole półki leży czy na palce mam stawać aby sięgnąć, czy po oczach wali wprost z półki ludzi mojego wzrostu. TO że nie testują- to mnie cieszy i że nie ma w składnikach żywych stworzeń. Ale dzięki za link - poczytam....
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 17:25   

nie mam nic a nic do koncernu HDC z Bangalor
na pewno w kategorii past do zębów robi niezłą pastę
jest nadzieja, że odżywki dla drobiu i zwierząt hodowlanych które produkują też robią na niezłym poziomie
firma jakich setki
chodzi tylko o to jak łatwo wkręcić się w magię unikalnego działania dzięki samym tylko napisom na opakowaniu typu
India, Ayurveda, Herbal
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-02-10, 18:02   

No tak ale oni nie dotarli do mnie ze swoją promocją, dopki tutaj nie zaczęła sie o tym rozmowa :) . Szukałam w poprzek zamysłu- po składach bezzwierzęcych. Nie szukałam klikając na allegro "wedyjskie", albo india, albo ayurveda...
Teraz zrozumiałm co Cię w tym mierzi. Ale zawsze ktoś kto zwęszy interes będzie próbował zbić kasę na ludzkich poszukiwaniach, także duchowych i podsycał popyt, nie zaspakajając potrzeb. Jeśli komuś drapanie pazurem w rzeczywistość jest obojętne, i poprzestaje na tej wyjątkowości reklamowej, to i tak go nie nawrócisz. Musi sam się zawieść , że żaden produkt nie da mu..., nie da za niego...
I jeśli ktoś tymi prawdziwymi potrzebami się kieruje szukając naprawdę, to się zawiedzie (przeciez tak naprawde musi się zawieść na każdej obietnicy, każdej złudnej pewności, nie tylko zw. z produktami). Bardziej mnie oburzył jednakowoż Lipton, który aby reklamować zdrowie i nawiązanie do filozofii Wschodu, robi testy herbaty, na stworzeniach żywych.
Z opisuna OK Himalaya przynajmniej tego nie robi. A to tylko pasta do zębów, bez testów na stworzenaich i bez składników od tych stworzeń.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 18:37   

btw-Lipton zapowiedzial,ze rezygnuje z testow.Co nie zmienia faktu,ze Unilever to syf jakich malo,ale zawsze to krok.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-02-10, 18:47   

Masz rację, Alispo. Zawsze to krok. Zwierzak oszczędzony nie pyta "dlaczego zaprzestali". Ludzie jednak wiedzą, że to dla kasy a nie dla idei pomocy "światu i planecie Ziemi" . Unilever to złoooo. Nie ma mojej ulubionej ikonki z panczurem, zatem niechaj będzie ta: ]:->
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2011-02-10, 19:10   

Alispo napisał/a:
btw-Lipton zapowiedzial,ze rezygnuje z testow.Co nie zmienia faktu,ze Unilever to syf jakich malo,ale zawsze to krok.


mogliby nawet stworzyć spa ośrodek rekonwalescencji królików po przeszczepie wyżartej przez szampon rogówki, nie urośli by w moich oczach ;-)

ja w sumie to nie wiem co ludzie widzą w tych kosmetykach himalaya, syf jakich mało jesli chodzi o skład, to już lepiej rodzimą ziaję wesprzeć a nie jakiś koncern.
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-02-10, 19:31   

Ziaja ma pastę słodką i o smaku gumy balonowej bez fluoru. Niedobra. Ma inną-szałwiową - ale nie ma jej u mnie w sklepach ani w aptece, tylko na stronie ziaji jest :-( Ja napisałam czemu mi się spodobała H. gdy chciałam w sklepie stacjonarnym kupić po prostu coś innego i nie unilevera i nie beiersdorfu. - za "ludzi" jednak się nie wypowiadam ;) Ziaji kupuję toniki od lat rzeczywiście.
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2011-02-10, 20:04   

jest jeszcze bez fluoru miętowa dla dorosłych, taką akurat teraz mam. ziaji trzeba zwykle szukać po małych drogeriach, tam mają większy asortyment. można też w internecie kupić parę tubek na zapas.
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 21:22   

to ja jeszcze o testowaniu kosmetyków na zwierzętach.

ilość testów i zwierząt laboratoryjnych bardzo by zmalała gdyby ustawodawca był łaskaw zdjąć z producentów obligo testów i rejestracji

Można sobie produkować mrożone pyzy ze starym łojem wołowym i stuletnim mięsem w proszku i sprzedawać je do hipermarketów bez żadnych testów i ograniczeń

A jak chcesz zrobić tusz do rzęs i krem do pięt to się musisz przed rejestracją obłożyć wynikami testów jak byś robił antybiotyki dla noworodków

jaki w tym sens?
myślicie że rynek i konkurencja nie jest w stanie uregulować jakości błyszczyka i maseczki z glinki z Morza Martwego ?
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2011-02-10, 21:37   

testowanie to też jest biznes. "naukowcy", laboratoria ich zatrudniające, producenci sprzętu laboratoryjnego i karmy, dostawcy zwierząt, utylizacja zwłok i tak dalej. wielu ludzi ma interes w tym żeby bawić się w testowanie. wcale nie dlatego, że testy są potrzebne. oczywiście mogliby się przebranżowić na in vitro, komórki i ochotników-ludzi ale to bardziej skomplikowane, komu by się chciało dla życia jakiegoś tam szczura czy królika, które jest nic nie warte :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 12