wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mycie włosów
Autor Wiadomość
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2008-03-14, 16:35   

ja używam henny firmy ANZA - w jej skladzie jest 100% ziół, w zależności od tego jaki chcemy uzyskać kolor są ziółka rozjaśniające bądź przyciemniające, ja za podwójne opakowanie płace 8,60

hxxp://anza-ziola.pl/

również zaopatruje sie w - apmp.natura.pl - kupowałam tam różne produkty, przróżnych firm zawsze były to rzeczy naturlane i bez chemii
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
neuro 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 487
Skąd: Warszawa, zielone Bielany
Wysłany: 2008-03-14, 16:57   

dort napisał/a:
ja używam henny firmy ANZA

To właśnie to, co teraz mam! Kolor czerwony. Baaardzo fajna rzecz.
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-03-16, 19:28   

Moja henna, ma 2 składniki: proszek ziółka lavsonia inermis + barwnik (nieziołowy) ;-) . Rozrabia się ją w gorącej wodzie & trzyma na włosach (w czepku i ręczniku), minimum godzinę, podgrzewając suszarką. Włosy są mięciutkie i lśniące, skóra głowy wyleczona z podrażnień, kolor trzyma się miesiąc (przy myciu co drugi dzień).

No i najważniejsze: po hennie, włosy (przynajmniej moje), rosną jak dzikie :mrgreen:

Na szampon Urtekramu nabrałam wielkiej ochoty, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Do niedawna, miały one w składzie SLES, teraz, jak wygooglałam, nie mają. Pytanie tylko, czy 'mój' sklep korzysta ze starych, czy z nowych zapasów :?: :roll: Jutro sprawdzę ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-03-16, 19:46   

Kitten, te szampony od dawna już nie mają SLS, ja używam ich trzeci rok i nigdy nie kupiłam z tym skałdnikiem, więc zapewne w Twoim sklepie szapmony też bedą bez SLS,
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-03-16, 19:48   

czarna96 napisał/a:
Nie wiem czy myjecie głowe dwukrotnie przy danym razie( nie wszycy tak robia),jeśli nie to jest to jakis sposób na zmniejszenie szykiego przetłuszczania się,u mnie działa ;-)
Kitten napisał/a:
Lily, chyba nie doczytałaś ;-) czarna96 poleca właśnie jednokrotne mycie...

nie wydaje mi się :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-03-16, 20:00   

dżo, Dzięki :-) pocieszyłaś mnie :-P

Lily, po głębszym wczytaniu się, jestem skłonna przyznać Ci rację ;-) Ale najlepiej niech Czarna rozstrzygnie ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-06-18, 00:06   

Od miesiąca używam lawendowego Urtekramu, a łupież mi sie coraz większy sypie...głowa swędzi...
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-18, 00:10   

adriane napisał/a:
Od miesiąca używam lawendowego Urtekramu, a łupież mi sie coraz większy sypie...głowa swędzi...
współczuję, ja sama chyba muszę już tylko przeciwłupieżowych używać, bo inaczej jest masakra (ostatnio do apteki zawędrowałam i kupiłam Nizax)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-06-18, 00:15   

Teraz chyba przetestuję ten z Lavery...
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-18, 00:19   

Jeśli masz cierpliwość to możesz w naparze czy odwarze z liści brzozy płukać.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-06-18, 18:54   

Lily napisał/a:
współczuję, ja sama chyba muszę już tylko przeciwłupieżowych używać, bo inaczej jest masakra (ostatnio do apteki zawędrowałam i kupiłam Nizax)

Lily, spróbuj henny - normalizuje skórę głowy jak mało co :-) Jeśli nie chcesz zmieniać koloru, kup naturalną bez dodatków, uzyskasz tylko lekkie przyciemnienie.
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-18, 19:06   

Kitten, nie chcę przyciemniać ani paprać mi się z jakimiś specyfikami nie chce - gdyby mi się chciało to bym w ziołach płukała, ale codzienne mycie i tak już dużo czasu zajmuje...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-06-18, 19:08   

Lily, jak sobie chcesz ;-) Ale mi też żadne szampony przeciwłupieżowe na dłużej nie pomagały... A henna pomogła :-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-06-18, 19:17   

adriane napisał/a:
Moje się przetłuszczają. Po umyciu najpierw przez dobę są naelektryzowane, a zaraz potem drugiego dnia popołudniu juz tłuste.


U mnie doszło do tego, że po rannym myciu, już po południu miałam tłuste. Szczególnie przy stresujących dniach. Mój obecny mąż stwierdził, że myję za często. NO jasne, ale co zrobić? Noooo, nie myć tak często. Ale jak, skoro praca itd.... Uwierzyłam mu i w dni wolne od pracy, urlop, weekend nie myłam ile się dało. PO 4 dni. Na poczatku bylło cieżko, tłuste włosy brrr..... No ale faktycznie unormowało się, i teraz spokojnie co 4 dni myję. Moim zdaniem, nie kwestia tu szamponów a pracy gruczołów łojowych. Im czesciej sie myje, tym bardziej muszą pracować zeby unormowac skórę głowy, którą szampony wysuszają. :-D
A myję najtanszymi, takie najlepsze-Bambino dla dzieci. Albo te polleny ewy chyba, co kiedys były w cudownych szklanych butelkach.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-18, 19:19   

Cytat:
Moim zdaniem, nie kwestia tu szamponów a pracy gruczołów łojowych. Im czesciej sie myje, tym bardziej muszą pracować zeby unormowac skórę głowy, którą szampony wysuszają. :-D
_________________
to prawda, ale ja jeśli nie umyję nie wyjdę z domu, a jak nie wyjdę to wpadam w depresję
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2008-06-18, 19:29   

Lily napisał/a:
ale ja jeśli nie umyję nie wyjdę z domu
moja koleżanka myje codziennie rano włosy, wg mnie nie ma takich strasznych, ale ok. Woli spóźnić się na zajęcia i pójść z mokra głową niż w nie umytych.
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-18, 19:31   

mossi napisał/a:
moja koleżanka myje codziennie rano włosy, wg mnie nie ma takich strasznych, ale ok.
może rano nie ma, ale po południu już by miała - ja czasem próbowałam przetrzymać (myję rano), ale potem robiły się tłuste jak posmarowane olejem i głowa swędziała
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-06-18, 19:50   

ROSA - jeśli to czytasz, to przyjedź mi zrobić hennę :D
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-06-18, 20:09   

swojego czasu myłam szarym mydłem-ciezko znależć takie bezzapachowe-i płukałam ziołami skrzyp+liść orzecha włoskiego+pokrzywa. Baaardzo wzmacnia :lol:

[ Dodano: 2008-06-18, 20:11 ]
Cytat:
posmarowane olejem i głowa swędziała

dokładnie, ale przetrzymać udało mi się :lol:
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-18, 20:34   

Jest taki sposób - nie myć przez tydzień. W chustce można chodzić przez ten czas.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-18, 21:07   

O matko, tez mam przetłuszczające włosy :-x . Ale jedyna rada, którą na to znalazłam to obcięcie się na łyso :-/ . Żebym była zadowolona z wyglądu to bym musiała codziennie myć, a na to jakoś nie mogę się zdobyć. Mam teraz troche włosów długich i kiedy widzę jak po dwóch dniach wyglądają, to mi sie odechciewa...
Ostatnio myję w najtańszym przeciwłupieżowym Rossmana, jest... normalny, bez przykrych niespodzianek.
_________________

 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-06-19, 11:38   

Capricorn napisał/a:
ROSA - jeśli to czytasz, to przyjedź mi zrobić hennę :D


czytam, ale w ten łikend nie dam rady :-/ na przyszły sie wstępnie już umówiłam, a w jeszcze kolejny to ciebie niet. za daleko mieszkasz :evil:

musisz sama spróbować nałożyć, btw ja zawsze robię sama, ale moje włosy nie są podatne na farbowanie, więc nawet jak jest nierówno to wygląda naturalnie :-D

ja myję antyłupierzowym LUSH poleconym przez nitulę a zakupionym przez olgaszę i jestem bardzo zadowolona z efektów. łup znacznie się zmniejszył, nie znikł do zera, ale ja cudów nie oczekiwałam, więc dla mnie jest ok
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-06-19, 16:00   

rosa napisał/a:

ja myję antyłupierzowym LUSH poleconym przez nitulę


O chętnie tego też spróbuję. Ja myję co 3 dni, ale tego trzeciego dnia, to już strach się bać...i nie zauważyłam że jak nie myję codziennie, to włosy mniej sie przetłuszczają.
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-06-19, 23:56   

Tak sobie myślę, Dziewczyny, że może powinnyście spróbować myć włosy, lekko się przetłuszczające, mydłem Alep, a bardzo przetłuszczające - glinką Rhassoul :-) . Typowe szampony przeciwłupieżowe, na bazie aktywnego cynku, maskują tylko problem, ale go nie leczą.

Mydło Alep jest też doskonałe do pielęgnacji twarzy (normalizuje bardziej, niż wszelkie drogie kosmetyki do cery mieszanej 8-) ), a glinka - do mycia wrażliwego ciałka & walki z celulitem ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-20, 00:24   

Po raz kolejny stwierdzam, że jestem z całkiem innej bajki... chyba się przerzucę na szare mydło i wodę, bo żaden z tych kosmetyków nie jest dla mnie dostępny cenowo... byłby, gdyby kosztował poniżej 10 zł.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12