wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkanocne świętowanie
Autor Wiadomość
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-03-17, 18:12   

Negocjujemy. R. też manipuluje: stwierdził, że to świetny pomysł, ale... może w sobotę?
W sobotę to ja gotuję i idę do kościoła wieczorem. Potem było: musicie mnie zrozumieć, ja muszę usiąść :lol: . To akurat wiemy. Daniel naciska. :mrgreen:
Wiem, że muszę zrobić prawo jazdy. Od wielu lat to wiem. :lol:
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-03-17, 19:39   

U nas rodzinnie (ale kameralnie) w bloku i z tv
będziemy gadać, jeść, pewnie kilkakrotnie się zetniemy (może się przyzwyczaiłam ale i tak jak przy każdym spotkaniu cieszę się, że są te spotkania). Bywało, że spędzałam święta poza domem ale dla mnie może przychodzi to z wiekiem - spotkania rodzinne są dla mnie ważne (mimo że zawsze mówią, że nie jestem wariant rodzinny).
Opcje menu są w innym temacie, pewnie przy okazji wizyty mamy coś bliżej ustalimy.

Pisanki obowiązkowo techniki dowolne (od malowania do obklejania). Ja nie chodzę ze święconką, Ada też nie bardzo lubi od jakiegoś czasu wizyty w kościele. Pójdzie albo mój brat albo babcia, córce zostawiam wybór, zawsze może zostać w domu.
W koszyku (nawet u moich tradycyjnie jadających rodziców) są jajka, pisanki, sól i chleb.
Zając prezentów nie przynosi.
Świąteczny poniedziałek spędzimy albo u znajomych albo domowo. Świątecznie pewnie zaliczy spacer z dziadkiem albo wyjazd na działkę (jest blisko)

Okien nie umyłam, przestrzeń ogarnę, wiosenne kwiatki do ustrojenia domu pewnie dziadek przywiezie.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-03-17, 21:22   

czarna96 napisał/a:
My mamy święto w piatek Gaura Purnimę
Czy wyjdę na idiotkę jak spytam co to takiego? :oops:
My jedziemy do mojej teściowej. Z polskich tradycji mam zamówienie na zrobienie pizzy. Jak pogoda dopisze, a ma nie dopisać to nie będzie źle, wataha psów w końcu do wyprowadzenia bedzie, teściową rozruszać trzeba by za dużo nie myslała, byle nie lało. Nie bardzo podoba mi się pomysł, by Miron do kościoła szedł ze święconką, ale mąż uważa że to tradycja a nie indokkrytnacja, ten raz niech bedzie.
 
 
strzeszynek 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Paź 2007
Posty: 851
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-18, 18:38   

U nas święta to było robienie sałatki, pisanki (kiedyś malowałam pisakami, ale obecnie wolę kalkomanie ;-) ), jakieś ciasta (raczej babki niż mazurki). Z racji tego, że do strony religijnej nie przywiązywaliśmy aż takiej wagi, ze święconką się szło lub nie. Ja planuję duże zakupy warzywne (ogórki małosolne powinny już być, mniam), chcę pierwszy raz w życiu żur zrobić, pisanki będą, chcę iść rodzinnie na święconkę. Pewnie odwiedzimy teściową, do teścia się nie wybieramy (po świętach bożonarodzeniowych mamy awersję), może do mojej mamy jeszcze. Nie planuję specjalnego menu. Za to planuję porządki (jak na razie tylko planuję :-P ). Aaa, i takie tam jak bazie, bukszpan...
_________________

 
 
 
Kamm 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 1737
Wysłany: 2008-03-18, 18:42   

majaja, hxxp://omkara.pl/cosik/gaurapurnima/gaurapurnima.htm ;-)
_________________
hxxp://picasaweb.google.com/acmme.bizuteria.autorska/ Moja biżuteria !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13