wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Guzek w piersi
Autor Wiadomość
groszek 
groszek

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 150
Skąd: daleko i blisko
  Wysłany: 2008-03-26, 21:02   Guzek w piersi

Przesrtaszyłam się dziś na dobre....
Przed wieczornym prysznicem poczułam wyraźne zgrubienie w piersi. Odkąd karmię, zdarzało się to już w tym samym miejscu, w tej samej piersi. I potem znikało..
Wybiorę się na usg, ale może dacie mi znać - możliwe są takie zgrubienia w czasie karmienia piersią - niebolesne, twarde...
Ale mnie to dziś zdołowało...Przyniosłam synka na przewijak przed kąpiela i zalałam się łzami :cry: ...Nie jestem histeryczką, ale czuję się dziś dość okropnie...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-03-26, 21:14   

groszek, może to jakiś zastój mleka po prostu? chyba nie ma co panikować, najwyżej trzeba USG zrobić - ja myślę, że będzie dobrze, uszy do góry!
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2008-03-26, 22:06   

groszku tak się zdarza w trakcie karmienia ,mam/ miałam podobne jazdy i mój ginekolog powtarzał,że dopóki karmię to i tak niewiele znajdzie i żeby karmić jak najdłużej., nie ma w końcu lepszej prewencji.
Dla własnego spokoju przejdź się do lekarza ale postaraj się nie stresować, bez paniki- okaże się zapewne,że wszystko ok
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2008-03-26, 22:12   

ja gdy karmiłam miałam ciągle takie guzki . Robiłam badania tez na wszelki wypadek ale nic nie wykazały na szczęście ;) zrób badania ,ale miej swiadomość ,że to może tylko zastój mleka w piersiach! Powodzenia i spokoju życzę :D
 
 
agaw-d 

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1005
Skąd: Częstochowa, Banbury (UK)
Wysłany: 2008-03-26, 22:16   

W czasie karmienia takie zgrubienia się zdarzają, tak jak piszą dziewczyny zrób badania, ale nie martw się nic bo normalne są takie guzki jak karmisz ja wiele razy siałam panikę o te guzki jak karmiłam
_________________
hxxp://portfolia.artserwis.pl/A4815377

hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-27, 11:43   

Cytat:
Odkąd karmię, zdarzało się to już w tym samym miejscu, w tej samej piersi. I potem znikało..


spokojnie to pewnie tylko jakaś niedrożność, zastój albo coś w ten deseń :) przy karmieniu to normalne. jeśli znika po nakarmieniu dziecka to spokojna głowa :)
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-03-27, 13:22   

Przy takich małych zastojach może to być wogóle bezbolesne, więc spokojnie na badanie i szy do góry :-D
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
groszek 
groszek

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 150
Skąd: daleko i blisko
Wysłany: 2008-03-29, 11:41   

Byłam wczoraj na usg - lekarka njpierw powiedział - o, jakie niepokojące zgrubienie :shock: A po chwili badania: nie ma tu nic niepokojącego onkologicznie...ufff.
Tak jak pisałyście, wygląda to na zmianę zw. z laktacją. Albo miałam to juz wcześniej. Mam się pojawic na kontroli za 1,2 miesiące
a póki co - masować i liczyć na to , że Henio wyciagnie co trzeba. Tyle, że on akurat tę pierś lekko olewa....
Dzieki za Wasze uwagi!!!
U nas fajny dzis dzień:) :-)
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-03-29, 11:54   

Super groszek że okazalo się że to nic takiego.Ja pamietam ze też przezyłam chwile grozy jak miałam zmiany po karmieniu ale na sutkach ,po prostu pojawiły sie na nich ciemne kropeczki.Ginekolog powiedział mi że to zmiany nowotworowe,poszłam prywatnie do onkologa( bo w szpitalu mieli wolny termin dopiero za 2 miesiące :roll: ).Okazało sie na szczęscie że to łuszczący się naskórek nic groznego,wystarczyło nawilżać i zeszło,ale strachu sie najadłam nie powiem ;-)
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-03-30, 11:07   

Masakra...
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13