wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zakupy do szkoły
Autor Wiadomość
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-02, 12:03   zakupy do szkoły

Może jeszcze trochę wcześnie, ale żeby potem nie było, że na ostatnią chwilę ;-)

Przed pójściem do pierwszej klasy trzeba będzie zrobić zakupy - przede wszystkim tornister. Mam pytanie głównie do tych z dziećmi już w szkołach - jakie tornistry kupiliście, jakie się sprawdziły, albo może były porażką. Chodzi mi o rodzaj, widzę często dzieci z takimi wielkimi kuframi na plecach, niby są dobre, mają usztywnione plecy... ale są takie wielkie... Jeżeli uda nam sie pojechać do Pragi, to może jakichś zakupów tam dokonamy (tornister z krecikiem? 8-) ).

No nie wiem, może na coś trzeba zwrócić uwagę?

No i wszelkiego typu sprzęt jaki się przydał w szkole - pudełka na kanapki, piórniki, bo ja wiem...

Rady proszę. :-D
_________________

 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-04-02, 13:11   

A ile Wilk ma wzrostu? Bo ja dla Karolinki właśnie kupiłam taki jeden z mniejszych tornistrów i jesteśmy z niego bardzo zadowolone. Jak K. wróci ze szkoły, to go pomierzę i Ci podam jaki jest duży. Wszystko co trzeba w nim sie mieści, tez ma usztywnione plecy, w środku jest kilka przegródek. Po bokach dwie siateczkowe kieszonki na picie, oprócz kieszeni głownej ma jeszcze z przodu dwie mniejsze zapinane na suwak. W jednej K. nosi kanapki w pojemniku plastikowym, a w drugim strój na ćwiczenia i ręcznik.
Karolinka ma teraz 118 cm wzrostu.

O z tej firmy Karolinka ma swój tornister, tylko inny wzór, ale plecki i kieszonki boczne wygladają tak samo jak w tym modelu. hxxp://www.allegro.pl/item339875310_plecak_szkolny_tiger_nowosc_.html
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-04-02, 14:56   

Szymek w pierwszej klasie miał tornister, którego nienawidził, ale przemęczył się jakoś i w drugiej klasie kupisliśmy plecak ze sztywnymi plecami. Szymek zostawiał podręczniki w szkole, do domu przynosił tylko te rzeczy w których trzeba był coś odrobić.
Franek nosił tornister, ten co Szymek go nie chciał, aż się porwał :-) w lutym na słowacji kupiliśmy super plecak ze Sponge Bobem i jest zachwycony. u niego nosiło się i nadal nosi wszystkie książki, cwiczenia i zeszyty, nie zostawiają nic w szkole.

ponieważ W jest drobny, to odradzałabym kupowanie bez przymierzania, bo może się okazać że zupełnie nie da rady nosić, albo wygląda śmiesznie, jest mu niewygodnie itp.
nie wiem na ile on jest upierdliwy pod tym względem :-) zakup w czechach to świetny pomysł

piórnik dobry jest rozsuwany, taki sztywny z gumkami na kredki i flamastry. to w takim co luzem się wszystko wrzuca to kredki są zaraz pobrudzone. koniecznie DOBRE ołówki, temperówka i gumka.

my używamy papierowych torebek na kanapki. tzn. tylko S, bo F nie je w szkole, nie ma na to czasu
plastikowe pudełka są fajne, tylko że ani F ani S by z czymś takim nie wyskoczyli. lepiej poczekaj z zakupem, zobaczycie co noszą inne dzieci, i czy W będzie chciał mieć cos w tym stylu
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-04-02, 20:35   

Ja bym doradziła torbę, którą można w razie czego (ciężary każą im nosić coraz większe :( ) ciągnąć również za sobą. Nieraz dzieci dają mi w szkole potrzymać plecaki, jakie mają ciężkie- porażka normalnie, a widzę też coraz więcej dzieci, które maja takie plecaczki, że można wysunąć rączkę i ciągnąć, wtedy nie są tak przeciążone i nawet to po nich widać ... No i najlepiej, żeby sam wybrał wzór itd, wtedy będzie nosić go z zadowoleniem, a nie szastać nim wszędzie, że po chwili do prania, jak nie wyrzucenia będzie (żeby się go jak najszybciej pozbyć ) ;-)
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2008-04-02, 21:39   

frjals napisał/a:
(tornister z krecikiem? 8-) ).
oł jeah :D
jeszcze jakiś worek na kapcie nie? ;-)
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-04-03, 09:07   

rosa napisał/a:
plastikowe pudełka są fajne, tylko że ani F ani S by z czymś takim nie wyskoczyli

To teraz obciach jest?
Też myślałam o plastikowym (Igor takie nosił), bo boję się, ze w papierowym się pogniecie za bardzo i potem D. się uświni, albo że to wrzuci gdzieś między książki i książki się uświnią.
Ostatnio D. zobaczył u jednego chłopca w autobusie tornister z materiału w "świat podwodny" (to był strasznie stary tornister i bardzo zniszczony) i powiedział, że najbardziej to chciałby taki (pewnie chodziło mu o te ryby), więc dla dziecka, to najważniejszy obrazek, dla nas co innego.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-04-03, 10:04   

frjals: dzięki za temat

zakupy szkolne przed nami, plecak czy tornister pewnie Ada dostanie na zakończenie przedszkola (u nas w przedszkolu taka tradycja) tylko zobaczymy jak romiarowo będzie pasować

przed nami także zakup biurka i krzesła dorosłego
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka 2008-04-03, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-04-03, 11:15   

kofi napisał/a:
rosa napisał/a:
plastikowe pudełka są fajne, tylko że ani F ani S by z czymś takim nie wyskoczyli

To teraz obciach jest?.

kofi, ja nie wiem co jest obciachem a co nie :-) po prostu biorę pod uwagę zdanie dziecka, jeżeli nie chce pudełeczka to go nie nosi
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 11:52   

mi sie marzy zakupić bento

niestety koszty przesyłki wyższe niż koszt samego zakupu ;) ale kupię i tak :D

hxxp://cgi.ebay.pl/Children-GoldFish-Bento-Lunch-Box-Set-of-2-JAPAN-MADE_W0QQitemZ200211356747QQihZ010QQcategoryZ29450QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
hxxp://cgi.ebay.pl/Carry-Bento-Box-Lunch-Box-Two-Tiers-Made-in-Japan-3905_W0QQitemZ200211310959QQihZ010QQcategoryZ1411QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
hxxp://cgi.ebay.pl/Japan-Bento-Lunch-Box-Container-Cooler-Bag-Chopsticks_W0QQitemZ230237640261QQihZ013QQcategoryZ101428QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

ino taki bym chciała z przegródkami albo piętrowy ;)
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-04-03, 16:01   

pao, pudełeczka prześliczne :-D Sama bym takie chciała ;-)

A ja polecam zeszyty z serii hxxp://www.pigna.it/p_nature.html]Pigna Nature. Mają piękne okładki, i mają napisane coś takiego:

Cytat:
To manufacture this exercise book no tree was cut down. It was produced by Pigna with the best quality of recycled paper availble European-wide.
In respect of the environment, to remove ink, Pigna is not making use of chlorine or its derivatives.Pigna Nature is the elegant and refined ecological range For people fond ofa nature.

:-D

Od dawna piszę tylko w tych zeszytach - najpierw z powodu okładek, potem zobaczyłam opis na ostatniej stronie 8-)
Są dostępne w wielu (szczególnie większych) sklepach papierniczych.
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-03, 18:21   

ja właśnie kupiłam kilka, może nie takich ślicznych ale tańszych i praktycznych ;)
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-04-03, 18:27   

Te zeszyty wcale nie są takie drogie. Tam, gdzie ja kupuję, zeszyt A5 (52 kartki) kosztuje 2,20, A4 (64 kartki) - 4,50.

Odradzam Empik, tam są ze 3 razy droższe :shock:

Btw, jak zeszyt może być niepraktyczny? ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-04-03, 19:03   

Kitten napisał/a:
Te zeszyty wcale nie są takie drogie. Tam, gdzie ja kupuję, zeszyt A5 (52 kartki) kosztuje 2,20, A4 (64 kartki) - 4,50.

Odradzam Empik, tam są ze 3 razy droższe :shock:

Btw, jak zeszyt może być niepraktyczny? ;-)


Tylko czy ta firma produkuje też 16 kartkowe?
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-04-03, 19:18   

adriane, nie wiem, nigdy nie pytałam. Jeśli nie, to ich grubsze zeszyty, są dobrą opcją dla starszych dzieci, np studentów ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-03, 19:45   

Dzięki za odpowiedzi.
W. ma teraz ok 113 cm. Z pewnością zakup tornistra musi być z nim - właśnie ze względu na wielkość. Czy rzeczywiście teraz jeszcze dzieci tyle noszą (w pierwszej klasie)? Zakładając, że nie będzie w szkole szafek. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić mojego wątłego dziecka dźwigającego taki olbrzymi pakun :shock: :roll:
ewatara napisał/a:
torbę, którą można w razie czego ciągnąć również za sobą

hm, widziałam takie, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby dzieci doceniły funkcjonalność tego wynalazku... ale może się mylę ;-)
mossi napisał/a:
jeszcze jakiś worek na kapcie nie?

rzeczywiście! :-D
Agnieszka napisał/a:
przed nami także zakup biurka i krzesła dorosłego

och, no właśnie! :-( W. właściwie nie ma żadnego stołu ani biurka, miał taki blat od barku w regale ale "się" wziął i zepsuł, więc to rzeczywiście przed nami. Patrzyliśmy na takie krzesła na kółkach, ale one wszystkie wydają sie za duże - biorąc pod uwagę zalecenia, że dziecko ma mieć stopy na podłodze, to naprawdę nie wiem jak to zrobić :roll: Boję się o jego plecy, ma takie same okrągłe jak ja :-( i tak bym chciała żeby mu nie zostało.
Kitten, strona mi się nie otwiera ale pamiętam, że kiedyś były zeszyty i bloki chyba właśnie tej firmy z makulatury. Miały taki ładny szary papier. Chętnie bym je kupowała, niestety zniknęły z rynku wiele lat temu i nie widziałam ich już. Pewnie nikt nie chciał kupować zeszytu z szarym papierem :evil: .
pao, tak, takie pudełka to też bym chciała. Tyle, że nie wiem jak to będzie z innymi dziećmi w szkole, W. jest bardzo wrażliwy na opinię innych (niestety :-| ) i jak ktoś mu coś powie to może mu się przestać podobać coś co do tej pory było ok.

Właśnie pokazałam W. te pudełka i zaraz zaczął snuć opowieść jak to mógłby do szkoły zabierać w takim pudełku maki... :->
Ja już nie wiem jak to z nim jest :roll: :lol: .
_________________

 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-04-03, 19:49   

frjals: plecak/tornister (zaczynam się zastanawiać nad takim na kółkach), biurko, krzesło też daje mi stresa a dodatkowo: Ada ma 106/7 cm wzrostu
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-04-03, 19:58   

frjals, może hxxp://www.dynamic-pigna.pl/kolekcje.html]ta strona Ci się otworzy? Teraz te zeszyty są naprawdę powszechnie dostępne, spróbuj poszukać. Też lubię ten odcień papieru. Taki... stylowy ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-03, 21:46   

Agnieszka, kurcze, może są jakieś alternatywy krzesłowe dla dzieci pomiędzy dzidzią (jak w ikei np) a nastolatkiem? Jakby ktoś coś wiedział... :roll:
Kitten, chyba rzeczywiście nie szukałam specjalnie, a nie rzuciły mi się w oczy.
_________________

 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-04-03, 22:03   

Super te zeszyty, "sklep internetowy w trakcie budowy" - to może do września "zbudują".
Z krzesłami to rzeczywiście chyba niełatwo będzie.
Daniel ma biurko - wysokość jak dla dorosłego, a krzesło stare nasze na kółkach i nogi mu zwisają :-? , musimy kupić inne. Tylko jak będzie niższe krzesło, biurko okaże się za wysokie :roll:
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-04-03, 22:09   

kofi, a po co Ci sklep internetowy? Przejdź się do dobrego papierniczego, na 90% znajdziesz tam te zeszyty :-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-04-03, 22:12   

Kitten napisał/a:
kofi, a po co Ci sklep internetowy? Przejdź się do dobrego papierniczego, na 90% znajdziesz tam te zeszyty :-)

No, bo ja nie wiem, czy u nas jest dobry papierniczy.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-04-03, 22:21   

Zawsze można dopisać zeszyty do listy rzeczy do kupienia przy okazji wizyty w większym mieście ;-) Zresztą, może gdzieś w Internecie sprzedają te zeszyty? Nie szukałam...

Heh, zawsze mi się wydawało, ze Lublin to zadupie, ale okazuje się, ze jest tu naprawdę przyzwoicie, jeśli chodzi o eko produkty :-D Prawie nic nie muszę zamawiać z netu - i dobrze, bo studencki budżet nie lubi opłat za przesyłkę ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-04-03, 22:27   

Olsztyn to spore miasto, ale niewiele tu można kupić.
Albo ja nie wiem gdzie. Ostatnio wolę gnać z pracy do domu, a zakupy robić w sieci.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2008-04-08, 13:36   

Kitten napisał/a:
Heh, zawsze mi się wydawało, ze Lublin to zadupie, ale okazuje się, ze jest tu naprawdę przyzwoicie, jeśli chodzi o eko produkty :-D Prawie nic nie muszę zamawiać z netu - i dobrze, bo studencki budżet nie lubi opłat za przesyłkę


a ja nadal tak uważam i sporo rzeczy musze zamawiać lub z nich rezygnować, bo w Lublinie nie moge tego dostać :-P
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-04-08, 13:46   

frjals napisał/a:
kurcze, może są jakieś alternatywy krzesłowe dla dzieci pomiędzy dzidzią (jak w ikei np) a nastolatkiem? J

a może kupić takie większe + podnóżek pod stopy?
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12