wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Super wegetariańskie i wegańskie obiadki z dostawą Warszawa
Autor Wiadomość
Kasia B. 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 849
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2008-04-08, 15:47   Super wegetariańskie i wegańskie obiadki z dostawą Warszawa

Polecam, codziennie w pracy się zajadamy :lol:
hxxp://www.vegavani.com/
 
 
 
bajka 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1694
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-08, 16:19   

Znam z koncertów :-) fakt, pycha, tylko średnio tanie, ale co tam...szkoda, że u nas nie ma czegoś takiego.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
Amanii 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 1485
Wysłany: 2008-04-08, 18:20   

Kto jest przedsiębiorczy i otworzy ze mną taki biznes we Wro? Brakuje tutaj czegoś takiego, podobnie jak vege-knajpy z prawdziwego zdarzenia. Jedna Vega i jeden Green Way to niezbyt silna konkurencja. ;-)
_________________
"Czy to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali? Czy ja jestem dziecko, a oni tak dojrzali?
Oni mają paragrafy, a my mamy granaty w gębie, które mogą nam wypalić..."

 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-04-08, 18:36   

mniammmmm...ciekawe z czego robią czekoladę....
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
orenda 
double mama

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1601
Skąd: Toruń/Płock
Wysłany: 2008-04-08, 20:08   

Ale pyszności!
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Dorota 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 1833
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-09, 06:39   

a znacie ten bar
www.vega-bar.com.pl
też mają fajne jedzonko :-D
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-04-09, 07:08   

W vedze rzeczywiście całkiem smaczne jedzonko mają ale to menu na stronie to chyba jakieś mocno rozbudowane. Na żywca było dużo skromniej z tego co pamiętam (byłam z rok temu). No i podawali biały ryż :-(
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-04-09, 07:30   

Amanii napisał/a:
Kto jest przedsiębiorczy i otworzy ze mną taki biznes we Wro? Brakuje tutaj czegoś takiego, podobnie jak vege-knajpy z prawdziwego zdarzenia. Jedna Vega i jeden Green Way to niezbyt silna konkurencja. ;-)

ooooooo ja bym chciała, powaga, tylko czy ja przedsiębiorcza wystarczająco jestem :roll:
ale jestem kobiecym wcieleniem Makłowicza jeśli chodzi o uwielbienie sztuki kulinarnej, zawsze chciałam mieć własny interes a to mi smaka zrobiłaś Amanii
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Dorota 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 1833
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-09, 07:37   

Amanii bardzo chętnie gdybym mieszkała we Wrocławiu a tak to niestety :-(
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]
Ostatnio zmieniony przez Dorota 2008-05-26, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Amanii 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 1485
Wysłany: 2008-04-09, 09:03   

Magda Stępień napisał/a:
ooooooo ja bym chciała, powaga, tylko czy ja przedsiębiorcza wystarczająco jestem

No właśnie. Ja całkiem poważnie mogłabym coś takiego w życiu robić, ale mysl założenia własnego biznesu jakoś mnie przeraża ogromem spraw do załatwienia, chyba sie zupełnie nie nadaję do tego. No i wydaje mi się, ze w tym wszystkim na naszą pasję do gotowania nie byłoby zbyt wiele czasu :D
Ale gdyby znaleźć odpowiednich ludzi z pasją to wszystko jest możliwe :)
_________________
"Czy to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali? Czy ja jestem dziecko, a oni tak dojrzali?
Oni mają paragrafy, a my mamy granaty w gębie, które mogą nam wypalić..."

 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-04-09, 14:30   

i w Gdańsku by się coś takiego przydało :-)
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-09, 17:33   

Ja nawet nie mogę pomarzyć o tym, zeby w moim maleńkim i beznadziejnym miasteczku ktoś rozwoził wege jedzenie - tu tylko pizze rozwożą, dosc fatalną zresztą.

ale jak wygram w kumulacji totka, to zakładam ogólnopolską sieć barów i restauracji wege/vegan. Z cateringiem. I pensjonat nad morzem. tylko muszę zacząć grać...
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-04-10, 09:43   

za Wisłę nie dowożą, obiady wyglądają bardzo smacznie, jakbym nie miała dzieciorów to na pewno bym korzystała

capri - to już lepiej ten pensjonat niż sieć, mnie przeraża ilość rzeczy którą by trzeba było pozałatwiać żeby taki pensjonat prowadzić i strach, że się nie uda :-/ ale ja wogóle strachliwa i nieśmiała jestem
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-04-10, 11:15   

Zanim szrpnęliśmy się na kredyt budowlany mieliśmy wielką ochotę na otwarcie Green Way'a w Olsztynie, nawet napisalismy, ale już ktoś nas ubiegł. Sądząc po oblężeniu tego baru przydałby się drugi, no ale my juz nie mamy szans (i ochoty) na kolejny kredyt.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Kasia B. 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 849
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2008-04-12, 12:57   

bajka napisał/a:
Znam z koncertów :-) fakt, pycha, tylko średnio tanie.

Zestaw kosztuje 15zł. ale my jemy na pół na dwie osoby, bo zestawy są spore ;-)
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-12, 13:22   

rosa napisał/a:

capri - to już lepiej ten pensjonat niż sieć, mnie przeraża ilość rzeczy którą by trzeba było pozałatwiać żeby taki pensjonat prowadzić i strach, że się nie uda :-/ ale ja wogóle strachliwa i nieśmiała jestem


a ja właśnie jestem ekspertem od wkomponowywania się w rzeczy niemożliwe :D i chcę i jedno, i drugie :D

kofi napisał/a:
Zanim szrpnęliśmy się na kredyt budowlany mieliśmy wielką ochotę na otwarcie Green Way'a w Olsztynie, nawet napisalismy, ale już ktoś nas ubiegł. Sądząc po oblężeniu tego baru przydałby się drugi, no ale my juz nie mamy szans (i ochoty) na kolejny kredyt.


kilka lat temu zachłysnęłam się Green Way. Och, super i hiper. Nawet z koleżanką chciałyśmy wykupić licencję u nich, ale jej cena nas poraziła. Plus te wszystkie dodatkowe warunki wynikające z franczyzy... Ja jestem zbyt niezależny byt jednak. Potem do mnie dotarło, że gdybym weszła w bary / catering, to jednak z mocną orientacją na vegan. A GW ma wybitnie skromną ofertę dla vegan.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-04-12, 17:06   

Nawet nie dowiedziałam się jakie są warunki, bo szybko nam napisali, że Ol. jest już obstawiony. Wtedy nawet nie byłam ani razu w tym barze, R. był chyba raz.
U nas to jest hit - jesdyny bar wege w mieście, zawsze pełen, wersja wegan na Ol. to chyba za dużo szczęścia. Green Way jest jak na miejsce,w którym się znajduje tani, przychodzi tu mnóstwo młodych ludzi, studentów. Jedzenie - widadomo, barowe i za dużo smażonego jak dla mnie, ale w potrzeby wpisuje się idealnie.
Ale już nie chcę baru. Teraz chcę sklep internetowy. Bo mam dużą piwnicę i niewykorzystaną.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-12, 17:15   

kofi napisał/a:
Nawet nie dowiedziałam się jakie są warunki, bo szybko nam napisali, że Ol. jest już obstawiony. Wtedy nawet nie byłam ani razu w tym barze, R. był chyba raz.
U nas to jest hit - jesdyny bar wege w mieście, zawsze pełen, wersja wegan na Ol. to chyba za dużo szczęścia. Green Way jest jak na miejsce,w którym się znajduje tani, przychodzi tu mnóstwo młodych ludzi, studentów. Jedzenie - widadomo, barowe i za dużo smażonego jak dla mnie, ale w potrzeby wpisuje się idealnie.
Ale już nie chcę baru. Teraz chcę sklep internetowy. Bo mam dużą piwnicę i niewykorzystaną.


w Poznaniu teraz już sa trzy GW (niech mnie poznanianki poprawią, jeśli sie mylę), i w jednym z nich stałam kiedyś w kolejce po wolny stolik :shock: wiec popyt na pewno jest spory.

Sklep internetowy tez chcę, choć piwnicy nie mam :D
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
bajka 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1694
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-12, 18:10   

Capricorn napisał/a:
w Poznaniu teraz już sa trzy GW (niech mnie poznanianki poprawią, jeśli sie mylę), i w jednym z nich stałam kiedyś w kolejce po wolny stolik wiec popyt na pewno jest spory.

Zgadza się, trzy...Capricorn, na pewno wymiotłabyś GW, gdyby udało Ci się coś stworzyć... :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-12, 20:02   

bajka napisał/a:
Capricorn napisał/a:
w Poznaniu teraz już sa trzy GW (niech mnie poznanianki poprawią, jeśli sie mylę), i w jednym z nich stałam kiedyś w kolejce po wolny stolik wiec popyt na pewno jest spory.

Zgadza się, trzy...Capricorn, na pewno wymiotłabyś GW, gdyby udało Ci się coś stworzyć... :-)


haha, no to jak stworzę i wymiotę, to pozwolę sobie założyć o tym osobny wątek ;-)
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
bajka 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1694
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-12, 20:15   

Capricorn napisał/a:
haha, no to jak stworzę i wymiotę, to pozwolę sobie założyć o tym osobny wątek

Poproszę! :mrgreen: ...i o nowy wątek i o nową knajpę ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2008-04-29, 19:18   

podpisuje sie pod bajką :-D
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Nimrodel

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 353
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-03, 03:50   

[quote="Capricorn"][
kilka lat temu zachłysnęłam się Green Way. Och, super i hiper. Nawet z koleżanką chciałyśmy wykupić licencję u nich, ale jej cena nas poraziła. Plus te wszystkie dodatkowe warunki wynikające z franczyzy... Ja jestem zbyt niezależny byt jednak. quote]

A tak z ciekawości:
Ktoś orientuje się ile teraz sobie życzą?

Zawsze marzył mi się bar wege, ale niedawno rozpoczęłam nowe życie i startujemy od zera - kredyt mieszkaniowy na 20lat raczej nie pomoże przy pozyskiwaniu środków na biznes. ;-) Myślę więc o czymś mniejszym - możw właśnie jakiś catering albo sklepik.

Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tej materii bardzo proszę o rady.

Pozdrawiam
_________________
hxxp://zdrowazywnosc.abc24.pl/

hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
va


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 427
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-25, 09:01   

dziewczyny i chłopaki
znacie więcej knajp z dowozem?
moja ukochana biosfeera niestety tak nie działa...
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2010-02-25, 11:53   

a do nas, do sklepu w Ursusie, nikt nie chce dowozić i czasem jadamy takie świństwa ogólnodostępne :-( Teraz zaczęłam już gotować zupy i zabierać do pracy, ale obiecuję sobie, ze jak będą świeże warzywa, to zacznę robić jakieś przysmaki.
O barze marzyliśmy z moim Michałem od zawsze. Uwielbiamy gotować i wychodzi nam to doskonale. Mój tofurnik robi furorę wszędzie, gdzie się pojawi. Ostatnio znajomi zjedli go całego na ciepło :mryellow: Nie mogli już się doczekać.
Otworzyliśmy jednak sklep, a teraz, jak pomyślę o barze, pospiechu, przepisach Sanepidu itp., to mi się trochę odechciewa... Poza tym na bar potrzeba tyle kasy....
Myślę, ze mamy mnóstwo fantastycznych pomysłów związanych z żarciem. Przede wszystkim mam dość tego, ze jak jesteś wege, a głównie weganką, to możesz zjeść "na mieście" właściwie jedynie potrawy kuchni hinduskiej. Gdzie się nie ruszysz, tylko to... Jest pycha, ale szkoda, ze nikt nie robi placków ziemniaczanych z pysznym sosem, makaronów, ziemniaków z kotletami, z duszonymi warzywami i mnóstwa innych, "domowych" obiadków.
Green Way nie znoszę, bo wszystko jak fast food, rozgotowana brejka, z Vegi zawsze się wytaczamy biorąc na wynos jeszcze po samosie (obiecujemy sobie, ze na wieczór, ale potem niebawem zjadamy...), jest tam pycha, ale wszystko na hinduską modłę lub przynajmniej w tym stylu przyprawione. No i mnie wścieka, ze nawet ziemniaki mają niewegańskie. Paranoja jakaś. Muszą dodawać masła do pure??? Po co? Przecież dużo jest tam wegan.
Ot, takie moje różne przemyślenia w tym temacie.
_________________
www.evergreen.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13