wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mamusiu, pójdziemy do cyrku?
Autor Wiadomość
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-23, 15:07   Mamusiu, pójdziemy do cyrku?

zaczyna się, dzieci w przedszkolu dostały bilety do cyrku.... Pani zapewne była bardzo sugestywna, bo Wojtek mi tłumaczył, że "można iśc z mamą, albo z tatą, albo z mamą i tatą, można zabrać babcię i dziadka, i brata i siostrę! i będą faaaajne zwierzątka..." Wszelkie próby rozmów na ten temat natychmiast kończą się rykiem - niestety, moją odmowę traktuje jako karę, na dodatek nie wie, za co niby ta kara. Wymyślam atrakcje zastępcze, ale mojego syna nie interesuje handel wymienny. Bardzo trudno jest polemizować z tym, co "pani mówiła". Mówiła, zeby iśc, i już.

Wiem, że wiele cyrków ma taką właśnie strategię marketingową - darmowe bilety dla dzieci w szkołach i przedszkolach, warunek - przyjść z dorosłym. Byc może szkoły czy przedszkola otrzymują jakąś gratyfikację za to, że na to pozwalają. Czy ktoś z was ma już może za sobą rozmowę z dyrekcją przedszkola, żeby nie zgadzali się na takie akcje?

Kurcze, jestem rozżalona. Najbardziej tym, że z mojego małego i niezorientowanego w sytuacji rynkowej dziecka uczyniono ofiarę tegoż rynku i rządzących an nim praw. Takie działania powinny być zabronione prawem.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-23, 15:13   

warto zaniesc do przedszkola materialy,pakiet dla szkol i przedszkoli-zobacz tutaj:
hxxp://empatia.pl/str.php?dz=9]hxxp://empatia.pl/str.php?dz=9
kropla drąży skałę..

wkurzajace na maxa :evil:
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-23, 15:17   

dzięki, Alispo.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-23, 15:27   

drobiazg :-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-23, 15:40   

u nas to samo ale nie da sie przetłumaczyć. przedszkole nie ma gratyfikacji ale przekonanie, ze to fajna zabawa dla dzieci i super że dzieci dostają darmowe bilety :/ u nas kropla tego nie wydrążyła :/ na szczęście gabi nie chce iść do cyrku a jak sie bawi w cyrk to tylko w taki bez zwierząt ;)
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-04-23, 21:15   

u nas podobnie jak u pao niestety, kropla nic nie dała

ponieważ chłopcy bardzo chcieli iść, więc pozwoliłam, że jak znajdą kogoś kto z nimi pójdzie to mogą, po długich namowach uległ dziadek, pojechali, cyrk zalewski, spóźnili się bo nie było miejsca do zaparkowania, miejsca mieli więc beznadziejne, poza tym franek usnął w połowie, a potem szymkowi zrobiło się niedobrze
to był jedyny raz w cyrku ze zwierzętami, bo nawet jakby chcieli to dziadek oświadczył że nigdy więcej :-D
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
agaw-d 

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1005
Skąd: Częstochowa, Banbury (UK)
Wysłany: 2008-04-23, 21:21   

u nas dzisiaj jest brat mojego M i dostał właśnie w szkole takie zaproszenie i ja tłumaczyłam mu już po drodze dlaczego my nie pójdziemy, a On później jeszcze czytał to M z takim zachwytem, że małpki tam będą itp. M mu też tłumaczył, ale On raczej przyjmuje wersje swoich rodziców, którą mu tłuką do głowy i to że może jakiś kolegów spodka ]:->
_________________
hxxp://portfolia.artserwis.pl/A4815377

hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-23, 22:14   

rosa napisał/a:
u nas podobnie jak u pao niestety, kropla nic nie dała

ponieważ chłopcy bardzo chcieli iść, więc pozwoliłam, że jak znajdą kogoś kto z nimi pójdzie to mogą, po długich namowach uległ dziadek, pojechali, cyrk zalewski, spóźnili się bo nie było miejsca do zaparkowania, miejsca mieli więc beznadziejne, poza tym franek usnął w połowie, a potem szymkowi zrobiło się niedobrze
to był jedyny raz w cyrku ze zwierzętami, bo nawet jakby chcieli to dziadek oświadczył że nigdy więcej :-D


u nas też ma byc zalewski. Na bilecie wymienione m.in. słonie, tygrys, kozy... dużo zwierząt, klaun na ostatnim miejscu.

Moi chłopcy już raz w cyrku byli, tyle, że właśnie w takim bez zwierząt Show prowadził prześmieszny - podobno - klaun, były sztuczki akrobatyczne, dzieci były zapraszane na scenę do zabawy w klaunem, itp. Chłopcy byli zachwyceni, i teraz pewnie liczą na to samo. Tez myślałam, zeby kto inny ich zabrał, ale odpada logistycznie. No i dobrze, nie będziemy generowac sztucznego popytu.

Ten cyrk występuje w poniedziałek, a na niedzielę moi chłopcy mają zaproszenie na urodziny w stylu "dziewczynom-wstęp-wzbroniony" do swojego kuzyna. Może będzie na tyle fajnie, że zapomną o cyrku.

Szkoda, że słonie można oglądać tylko w telewizji, albo cyrku....
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-23, 22:19   

aha, a co do kropli, to może nic nie wydrążę, ale przynajmniej zasieję ziarno. Poprzednia akcja tego typu, którą pamiętam, była dalece mniej sugestywna, panie do niczego nie namawiały, bilety leżały w szatni, kto chciał, ten brał. A dzisiaj sytuacja o tyle trudna, ze Wojtek naprawdę lubi panią Agnieszkę, stanowi ona dla niego autorytet, i systematyczne podważanie go przeze mnie mojemu synowi na pewno w niczym nie pomoże.

"nasze" przedszkole ma naprawdę fajną dyrekcję, a pani wojtusiowa-Agnieszka jest młodziutka, gromadzi doświadczenia, jak każdy nauczyciel. porozmawiam z nią na spokojnie.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-04-24, 09:04   

Capricorn napisał/a:
Szkoda, że słonie można oglądać tylko w telewizji, albo cyrku....

a w zoo ;-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-24, 09:11   

Capricorn napisał/a:
panie do niczego nie namawiały, bilety leżały w szatni

u nas też tylko z tym się spotkałam. W. mało się tym interesował, porzucił temat po wytłumaczeniu dlaczego wolałabym do cyrku nie iść.
Takie namawianie dzieci do czegokolwiek rzeczywiście powinno być zabronione :roll: , tak samo jak obecność w szkołach automatów ze słodyczami :evil: i jakakolwiek reklama.
_________________

 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-04-24, 15:45   

Karolina napisał/a:
Capricorn napisał/a:
Szkoda, że słonie można oglądać tylko w telewizji, albo cyrku....

a w zoo ;-)


;-)

pomijając ironię tego pytania - nie w każdym zoo. w poznańskich zoo nie ma słonia. Słonica zdechła kilka lat temu.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-04-24, 17:02   

Nie wiem nigdy nie byłam.
Raz zdarzyło mi się przechodzić niedaleko i słysze jakieś dziwne wrzaski. Myslałam, ze to ktoś się nabija, idę dalej i staram się wsłuchać bo to stasznie dziene te krzyki. Już sama nie wiedziłam co to, jakieś dzieci, nagranie, ktoś się ze mnie nabija...A to po prostu małpy w klatkach, darły się, nie wiedziałam, że tam jest zoo.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2008-04-24, 17:57   

Capricorn - może to nie jest najlepsza metoda ale ja w sytuacjach stwierdzam,że ok- skoro zależy ...ale obrzydzam ile wlezie... moje dziecko jest wrażliwe na zapachy więc starczy argument zwierzęcych odchodów...
Przecież Wojtkowi można powiedzieć ,że pani Agnieszka nie wie jeszcze o tym co się dzieje w cyrku....
Drugi aspekt- dziecko wchodzi za darmo- a ile płaci opiekun??? masakra, lepiej iść kilka razy na basen...
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-04-24, 19:03   

U nas w przedszkolach tez bywają bilety do cyrku (w obecnym w szatni ale nikt nie agituje).
Ada wie, że są miejsca gdzie nie chodzę i jednym z nich jest cyrk (jako dziecko lubiłam i chodziłam z tatą)
W zeszłym roku zaprosiła Adę mama koleżanek z podwórka no i puściłam. Podobało się ale nie prosi o więcej, jak są wejściówki w przedszkolu to nie bierze.

Nie mówię byłam z Adą w Zoo, latem wybieramy się odwiedzić gdańskie oceanarium. Stawiam na edukację i rozmowy. Mam nadzieję, że z czasem zainteresowania odwiedziny takich miejsc odejdą. Rozumiem, że żyrafa, słoń itd widziana w realu (Zoo) robi inne wrażenie niż ta na ekranie tv, czy w książce rozumiem tu ciekawość córki.
Póki co mam w domu 7 kosiarzy (jesienią był jeden), droga na przystanek po deszczu dłuży się bo dżdżowinice (omijamy)
Co będzie dalej ......... zobaczymy
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-08-25, 19:49   

Gdyby ktoś chciał to można tu zagłosować w sondzie na temat występów cyrków w moim mieście hxxp://www.gzc.cieszyn.pl/ .
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-08-25, 20:01   

Lily, zagłosowałam :)
I widzę poprawną tendencję - 65% na tak :)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-08-25, 20:24   

Ja też zagłosowałam :)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-08-25, 20:26   

Dzięki. Cyrk akurat zazwyczaj koło mnie stacjonuje...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-08-25, 20:34   

już jest 70% na tak. oby te wyniki kogoś zainteresowały.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-08-25, 20:40   

hxxp://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=1520 tu jest artykuł o tym... jak zawsze "to nie leży w zakresie kompetencji" naszego burmistrza
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-08-26, 08:05   

Zaglosowalam i ja.
 
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2008-08-26, 08:55   

juz jest 76 % :D
_________________
wariatka!
 
 
krop.pa 

Pomogła: 54 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 1869
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-08-26, 09:20   

Zagłosowałam i jest 77% :-)
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-08-26, 12:19   

81 % :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14