wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy w Czechach
Autor Wiadomość
Kamm 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 1737
Wysłany: 2008-05-15, 11:48   

Lily, dokladnie :mryellow:

Przewaznie wszystko jesta " jaaaaaaaa "

Ale taka radosc z nich bije , zawsze milego dnia na pozegnanie zyczą itd ;-)

Zareklamują cos nowego ;-)
_________________
hxxp://picasaweb.google.com/acmme.bizuteria.autorska/ Moja biżuteria !
 
 
kłapouchy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-15, 21:58   

A ktoś ma jakieś informacje odnośnie Liberca - chodzi o sklepy ze zdrową żywnością, restauracje itp. Mieszkamy niedaleko, ale nie miałam jeszcze okazji tam pojechać.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-15, 22:08   

JAS-ZDRAVÁ VÝŽIVA
5.května 62
460 01 LIBEREC 1

JAS-ZDRAVÁ VÝŽIVA
Zámečnická 560/2
460 01 LIBEREC 4

oraz hxxp://www.anandaline.cz/komplet+uvod.htm :) to już na miejscu :)

spotkaliśmy fajny bar vege w Ołomuńcu, niestety nieczynny w niedzielę i nie było okazji...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2008-05-16, 07:50   

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć fenomen Czech i ubóstwo Polski w temacie ilości wegetariańskich restauracji, sklepów, produktów ? Czy duży odsetek Czechów jest wege czy po prostu kurczaka zgryzają batonikiem musli?
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2008-05-16, 08:48   

k.leee, mieszkalam w Czechach ponad cztery lata i z moich obserwacji wynika, ze wegusow z prawdziwego zdarzenia jest raczej malo ( a wegan to juz prawie wcale), ale sporo ludzi jest zaangazowanych w ekologie, problematyke bio-produktow, fair trade i zdaje sie, ze przemawia do nich glownie aspekt zdrowotny wegetarianizmu. Co przeklada sie na to, ze nawet w supermarketach osiedlowych sa cale regaly ze "zdrava vyziva", wszystko bio i dia. I dosyc rzadko ludzie kupujacy te rzeczy sa w 100%wege.
Zaluje, ze musialam wracac do Polszy, bu.

ps. jeszcze a propos tego, co warto kupic , oprocz tego, co juz napisaliscie - tempeh, kaszke gryczana (to dla tych, co maja niemowlaki - zeby nie dawac wciaz kukurydzianej, ryzowej i jaglanej, nazywa sie POHANKOVA KRUPICE), no i ja uwielbiam taki niby smalec - SKVARKOVA POCHOUTKA w pojemnikach plastikowych. Ta firma produkuje tez bardzo fajne slodkosci - banan w czekoladzie z karobu, ryz brazowy z karobem, mniam.
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-16, 09:02   

olgasza napisał/a:
no i ja uwielbiam taki niby smalec - SKVARKOVA POCHOUTKA
no, są takie rzeczy, ale mi to śmierdzi niesamowicie (mój monż to jada)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2008-05-16, 09:09   

Dzięki olgasza, dzięki Lili za cennik tylko nie za bardzo kumam co jest co :roll: Szukam nerkowców albo innych tanich orzechów, sosu sojowego no i jakichś słodyczy typy lizaki, miśki (oczywiście zdrowych).
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-16, 09:10   

nerkowce to kesu (s z daszkiem)
hxxp://www.medunka.cz/mlsani/index.php
tu są słodycze, žvýkačka to guma do żucia, bonbony chyba cukierki, lizatka - lizaki
(ale tu akurat nie ma cen)

[ Dodano: 2008-05-16, 10:19 ]
jest jeszcze taka strona hxxp://www.biosfera.cz/index.php/cPath/38_56?osCsid=8a5562c6084c3c46eb3f8d16f308e290
tylko ona często ciężko chodzi
mandle to migdały, merunky - morele, skorice - cynamon, jahoda - truskawka, Bonbóny lískovo-ořechové BIO - to cukierki o smaku orzechów laskowych
hxxp://www.biosfera.cz/advanced_search_result.php?keywords=sojova&osCsid=8a5562c6084c3c46eb3f8d16f308e290&x=0&y=0 - tu są sosy sojowe (Sojová omáčka)
 
 
pidzama 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 1145
Wysłany: 2008-05-16, 09:26   

k.leee napisał/a:
Czy ktoś potrafi wytłumaczyć fenomen Czech i ubóstwo Polski w temacie ilości wegetariańskich restauracji, sklepów, produktów ? Czy duży odsetek Czechów jest wege czy po prostu kurczaka zgryzają batonikiem musli?

K.lee to ja pojde dalej i moze OT ale spedzilam troche czasu w Rumunii i tam to jest raj; taki wybor parowek, kielbas, tofu, deserow - wszystko vegan - to jeszcze nie widzialam;
no i cena super...
tylko ja podejrzewalam ze jak ludzi nie stac na mieso to uzupelniaja diete o produkty wege...
zeby nie byc goloslowna (to biale co wyglada jak smalec to tofu:))

mielonka14ff.jpg
Plik ściągnięto 512 raz(y) 25,42 KB

mielonka26hx.jpg
Plik ściągnięto 488 raz(y) 34,9 KB

_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-16, 09:28   

O, rumuńskich jeszcze nie widziałam :) Za to w Czechach jest sporo słowackich :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2008-05-16, 10:23   

pidzama napisał/a:
parowek, kielbas, tofu, deserow - wszystko vegan
tofu i desery-super ale jak widzę wędliny to mam ścisk żołądka i twarzy :-> ;-)
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-05-16, 10:26   

k.leee napisał/a:
tofu i desery-super ale jak widzę wędliny to mam ścisk żołądka i twarzy :-> ;-)


Ja to samo, jakoś mnie mdli na widok każdych wędlin, nawet tych podrobionych :-|
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Kamm 

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 18 Paź 2007
Posty: 1737
Wysłany: 2008-05-16, 11:09   

Te rzeczy ktore ja wymienilam to wszystko vegan oczywiscie :-D

W czechach poprostu mega duzo "zwyklych ludzi " kupuje takie rzeczy , chcąc odzywiac się zdrowo :-)
_________________
hxxp://picasaweb.google.com/acmme.bizuteria.autorska/ Moja biżuteria !
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-05-16, 12:07   

k.leee napisał/a:
Czy ktoś potrafi wytłumaczyć fenomen Czech i ubóstwo Polski w temacie ilości wegetariańskich restauracji, sklepów, produktów ? Czy duży odsetek Czechów jest wege czy po prostu kurczaka zgryzają batonikiem musli?

Rozmawialam na ten temat z A. ,ktory powiedzial ze w Czechach od dawna panujacy liberalizm rozwinal w spolecznosci potrzebe zdrowszego odzywiania i przez to nie dziwi nikogo ze na obiad w Czechach je sie smazony syr czy inne niemiesne potrawy typu soczewica czy kasze.
Zreszta brak dominujacej religii stwarza pole do rozwoju innych filozofii np. bardzo popularnych wschodnich a te preferuja wegetarianizm.
U mojego A. w domu je sie sporo fasoli i innych bezmiesnych potraw bo sa na wyciagniecie reki w supermarkecie po drugiej strony ulicy, a jego mama moglaby zostac super chef w wege restauracji jesli by tylko chciala! ;-)
Czesi jako narod piwoszy maja tez swietnie wyczulony zmysl rownowagi i wiedza ze objadanie sie kotletem nie sluzy zdrowiu choc w samym spoleczenstwie nie brakuje niezdrowych tendencji objadania sie bialymi rohlikami i plywajacymi w majonezie salatkami.
Taki narod skrajnosci chyba ;-)

OT
olgasza, a gdzie w Czechach mieszkalas?
 
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2008-05-16, 12:23   

Służę jako przewodnik Cieszynie i Czeskim Cieszynie.Miasto znam jak własną kieszeń, sklepy wege również, obyczaje także ;-)
Obawiam się,że może mnie nie być już w okolicach za 3 tygodnie ale wcześniej jestem do dyspozycji- tylko umówmy się wcześniej. Bardzo mnie kręci możliwość spotkania :mryellow: :mryellow: :mryellow:
Trzeba wziąć pod uwagę to,że w soboty małe sklepy są zamykane najpóźniej koło 14ej...
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
pidzama 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 1145
Wysłany: 2008-05-16, 12:52   

Kurka pamietam z 5-6 lat temu jak dobrze stal kurs korony i jak sie jezdilo na festy do Czech to zawsze w markteach brakowalo tofu, parowek i sojowej omacki:) ehhhhh to byly czasy; tam odkrylam tempeh i wegeburgery z grillla. hmmmmmmmmmm fajne mam wspomnienia z Pilzna :mryellow:
o wege barze w centrum Pragi gdzie byly ceny smiesznie niskie to juz nie wspomne;
ale trafila nam sie "perelka" tez w Pradze - cos w rodzaju baru mlecznego gdzei pani nam powiedzia ze sa bezmiesne dania tez: dostalismy kneliczka, lyche papy szpinakowej i sos - pani z sosu powyciagala miesko :-)
albo jak chcielismy zaplacic i kolega poprosil rachunki: 6 rachunkow a pani nam przynmiosla 6 porcji frystek: bo frytki to po czesku chranolki....
ehhhhh fajne czasy:)
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2008-05-16, 12:57   

zina napisał/a:
Czesi jako narod piwoszy maja tez swietnie wyczulony zmysl rownowagi
nie kumam, ja po piwie miałem zazwyczaj problemy ze zmysłem równowagi :->
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2008-05-16, 13:00   

korona czeska znów zeszła w dół :mryellow:
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-16, 13:41   

pidzama napisał/a:
albo jak chcielismy zaplacic i kolega poprosil rachunki: 6 rachunkow a pani nam przynmiosla 6 porcji frystek: bo frytki to po czesku chranolki....
:D
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-05-16, 14:03   

k.leee napisał/a:
zina napisał/a:
Czesi jako narod piwoszy maja tez swietnie wyczulony zmysl rownowagi
nie kumam, ja po piwie miałem zazwyczaj problemy ze zmysłem równowagi :->

Dobre :mryellow:
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-16, 21:50   

YolaW napisał/a:
Siostra odkryła podobną klimatycznie (choć oczywiście nie dorównującą oryginalowi) nową herbaciarnię po polskiej stronie. Jest chyba na wzgórzu zamkowym przed przejściem na czeską stronę...lepsza jeśli chodzi o wyprawę z dziećmi małymi.
jest jeszcze hxxp://presso.com.pl/
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-05-16, 22:04   

Jagula napisał/a:
Obawiam się,że może mnie nie być już w okolicach za 3 tygodnie ale wcześniej jestem do dyspozycji


Bardzo fajnie, może się uda wcześniej.
Ale powiedzcie czy w Czechach też obchodzą długie weekendy nasze polskie tzn. czy jak u nas są sklepy pozamykane, to u nich też? Bo słyszałam, że często tak bywa, a może udałoby się nam np. w piatek 23, albo w sobotę 24 maja przyjechać.
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-16, 22:06   

Cytat:
Święta państwowe i religijne
1 stycznia - Nowy Rok
świeto ruchome - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja - Święto pracy
8 maja - Święto państowowe - Dzień wyzwolenia od faszyzmu
5 lipca - Święto państwowe - Dzień apostołów Cyryla i Metodego
6 lipca - Święto państwowe - Mistrz Jan Hus
28 października - święto państwowe - Dzień powstania niepodległego państwa czechosłowackiego
24 grudnia - Wigilia Bożego Narodzenia
25 grudnia - Boże Narodzenie
26 grudzień - Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia


teraz chyba nie mają święta
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-05-16, 22:11   

Dzięki Lily za spis świąt. Chodziło mi o to czy oni sie nie "podczepiają" pod nasze święta, bo jak blisko granicy, to to co u was to i u nas :mrgreen:
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-16, 22:12   

nie, bo jak u nas jest dzień bez handlu to się tam idzie po chleb w razie czego ;) Czesi nie są religijni :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 14