wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
domowe przedszkole w Poznaniu
Autor Wiadomość
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2007-08-29, 10:54   

Tak jednak sobie myślę, strasznie drogo by to kosztowało. Wynajęcie nieruchomości, wypłata dla opiekunki...Mama zostaje jednak kucharką w pałacu.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-29, 11:52   

Karolina napisał/a:
Mama zostaje jednak kucharką w pałacu.

ale czadowo to zabrzmiało :)
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-08-29, 12:52   

Karolina napisał/a:
ymka za rok chcemy dać do przedszkola, kiedy trzeba dziecku zaklepywać miejsce?

U nas do panstwowych zapisy sa w marcu.
Karolina napisał/a:
Czy to prawda, ze dziecko samo musi umieć wytrzeć pupę po kibelku, jeśli mają je przyjąć?

nie słyszałam o czym takim,jedynie czesc wymaga aby dziecko było bez pieluchy(w tych gdzie przyjmowane sa 2,5 latki)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Marzenusia 
Marzenusia


Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-10, 08:08   

domowe przedszkole jest na pewno ok, jak dobrze sie zorganizuje, i ma sie lokum np. w domku.
Spotkałam sie tez z okresleniem spoleczne przedszkole, gdzie rodzice decyduja kto i ile bedzie placic miesiecznie...
_________________
Kulturę narodu poznaje się po sposobie odżywiania.
 
 
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-12-18, 21:18   

Chciałam założyć nowy temat ale okazało się że jest takowy podobny ;)
Od jakiegoś czasu zastanawiamy się z K. nad "założeniem własnej działalności gospodarczej" :-P i właśnie coś w tym rodzaju o czym pisaliście tutaj "ala żłobek" - klub malucha czy coś w tym stylu :)
Już powinnam i chciałabym pójść w końcu do pracy no ale nie mam co zrobić z Kubusiem a na żłobek trzeba tyle czekać :shock: :roll: więc pomysł o stworzeniu czegoś takiego to właśnie ze względu na Kubusia... ale i tak zanim stworzy się coś takiego to zdąży on pójść co najmniej do przedszkola... a tak poza tym, to zauważyłam, że w P-niu nie ma żadnego przedszkola, żłobka czy klubu wege więc fajnie by było coś stworzyć z tym, że trochę kasy trzeba by było w to włożyć, znaleźć odpowiednie miejsce no i w ogóle trochę roboty by było...

Widzę, że temat dość dawno był poruszany i nie wiem czy juz nieaktualny czy może robiliście coś już w tym kierunku.. ale w razie w z miłą chęcią się piszę na to :) a jeżeli wszystko stanęło gdzieś w lesie to ja coś zorganizuję ale za ok. 2 lata jak na naszym koncie pojawią się nasze miliony które codziennie widzimy hihihi :) i napisze dobry biznes plan :D

A póki co mamy siedzące z dziećmi w domu może coś pomyślimy :D i razem stworzymy :D
Czekam na chętnych :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-12-18, 22:30   

kurcze, temat wraca do mnie jak bumerang:) jakoś rok temu miałam nawet tak wielkie chęci, że udało się znaleźć inwestora z niezłą kasą, ale sprawa się rozmyła z braku czasu, wiedzy i z powodu mojego tchórzostwa...Teraz na moim osiedlu powstało prywatne przedszkole, w którym jest 8 dzieci, właścicielka po prostu wynajęła mieszkanie, zatrudniła dwie fajne dziewczyny do opieki nad maluchami i firmę cateringową do jedzenia, by nie bawić się w gotowanie. A do tego profil przedszkola jest ekologiczny i zapewniają catering wege lub mogę sama gotowac, wtedy czesne spada o 200 zł... i odechciało mi się robic własnego, jak takie warunki mam pod nosem. ale gdyby miało pojawić się zaprzyjaźnione przedszkole- to czemu nie:)
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-12-18, 22:41   

mada a to przedszkole to takie normalne tzn. prawdziwe przedszkole czy jakiś klub malucha? I w jakim wieku sa tam dzieci? Mój Kubul pewnie za mały jeszcze :/ chociaz taki z niego mały spryciaż że pewnie by sobie poradził heheh :) a i jeszcze jaki koszt tego przedszkola?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-12-18, 22:55   

przedszkole normalne, dzieci można przyprowadzać od 7-17, można na połowę czasu też, wtedy sama decydujesz, o której dziecko zawozisz. dzieci od 2,5 lat, ale na naramowicach jest też żłobek, ale droższy podobno (1000zł), w przedszkolu płaci się 800 zł, jesli sama gotujesz to 600 zł. by nie robic tu reklamy podeślę Ci linka na pw
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-12-18, 23:06   

ok ;) a coś więcej o tym żłobku wiesz?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Monika Wach 

Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Przeźmierowo
Wysłany: 2009-01-07, 00:20   

czy w Poznaniu lub okolicach istnieje jakieś przedszkole dla dzieci wegetariańskich lub sprzyjające takim dzieciom? mam półtoraroczną dziewczynkę i martwię się, co będzie za następne półtora roku, jak będę chciała ją oddać na parę godzin po to, żeby Lolka miała kontakt z innymi dziećmi. proszę o pomoc.
_________________
Monika
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2009-01-07, 07:26   

hxxp://www.kusmir.user.icpnet.pl/ Przedszkole waldorfskie, to nie jest przedszkole wegetariańskie, ale nie ma problemu ze zdrową bezmięsną dietą.

W większości przedszkoli możesz się dogadać i przynosić swoje jedzenie dla dziecka.
 
 
mantinike 
Malinowa..

Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-30, 20:46   

Do tego przedszkola zapisy 12marca...jednak jest zaledwie kilka miejsc...moja koleżanka się orientowała..jednak opinie ma dobra,warto sprobowac!
 
 
metzli 


Dołączyła: 10 Cze 2009
Posty: 37
Skąd: Poznań/Bruksela
Wysłany: 2009-06-10, 08:51   

Podbijam temat, bo za 3 miesiące mam zostać mamą Matyldy, a już się zaczynam przedszkolem interesować. Bądź ew. własnym biznesem, który trzeba będzie założyć, jeśli takiego przedszkola nie ma.
Mada, chętnie również otrzymam tego linka :)
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2009-06-10, 08:54   

metzli napisał/a:
Podbijam temat, bo za 3 miesiące mam zostać mamą Matyldy, a już się zaczynam przedszkolem interesować. Bądź ew. własnym biznesem, który trzeba będzie założyć, jeśli takiego przedszkola nie ma.
Mada, chętnie również otrzymam tego linka :)


Szybka jesteś :mrgreen:
Ale u mojego J. w pracy w Gliwicach już ludzie noworodki do szkoły zapisują :shock:
Dla mnie to odrobinę dziwne jest ;-)
_________________

 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-06-10, 09:09   

W Poznaniu są dwa przedszkola waldofrskie - Kolorowe listki i Lipowa Alejka. Jedzenie jest ekologiczne, nabiał w ciecie praktycznie go nie ma - tylko masło do kanapek. Chleb żytni na zakwasie. Nie ma słodyczy, dziciaki jedzą dużo owoców, kasz, warzyw. Jeśli dziecko ma alergię to bez problemu kuchnia modyfikuje jego posiłki, także bezglutenowo. Warto próbować! Decyduje rozmowa z ciociami z przedszkola, ważne jest aby wiedzieć jakie to przedszkole, dużym plusem jest jesli rodzice wychowują dziecko naturalistycznie, bez tv, tego całego współczensego szumu. Bo takie podejście do dzieci jest także w przedszkolu, które zakłada ciągłość dom-przedszkole.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
ekoludek 

Dołączyła: 17 Sty 2008
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-11, 19:08   

Chętnie podzielę się doświadczeniem z zakładania przedszkola i klubu malucha w Łodzi.
 
 
 
wioska_smerfow 

Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-10, 19:17   

Kompletujemy dzieci w wieku od ok. 2,5 lat do domowego przedszkola znajdującego się
w mieszkaniu prywatnym (okolice os. B. Śmiałego). Oferujemy domową, rodzinną atmosferę w niewielkim gronie rówieśników sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
W ramach przedszkola przewidziane są dwie grupy (każda grupa liczy max. 5 os.). Maluchy znajdują się pod stałą opieką doświadczonych w pracy z dziećmi, kreatywnych absolwentek pedagogiki. W cenie:
- zajęcia języka angielskiego i niemieckiego,
- zajęcia teatralno-taneczne, plastyczne, itp.
- inne zajęcia edukacyjne
Proponujemy ponadto właściwie zbilansowane, domowe posiłki i świeżo wyciskane soki. Możliwość dowozu dzieci i opieki całodobowej.
Ceny:
5zł/h (+ 5zł wyżywienie/dzień),
opieka w godzinach 19.00-6.00 (8-10zł/h).
Zapraszamy serdecznie

wioska_smerfow@tlen.pl
 
 
pomarańczka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-11, 10:13   

Chętnie zaopiekuję się dzieciaczkiem,albo dzieciaczkami ( mam kurs pedagogiczny, prowadziłam zajęcia yogi dla dzieci też itd) No i bardzo lubię dzieci! Jestem wegetarianką !Czy kto chętny? Mam duże doświadczenie... :-D :-D :-D Kiedyś miałam być nauczycielką...( no jestem...) ;-)
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2009-08-19, 22:40   

kasienka napisał/a:
Tak sobie pomyślałam, że to byłby fajny pomysł, nie? Niedługo nas ten temat czeka znowu, a parę wegedzieciaczków urodziło się niedawno lub urodzi sie niebawem...Wiem, że jeszcze trochę czasu upłynie, zanim sie nadadzą do zostawiania u kogoś, ale można by o tym pomyśleć za jakiś czas, no nie? Byłybyśmy pewne co do diety, na pewno taniej by nam to wyszło niż normalne przedszkole...Są różne opcje, słyszałam o paru takich inicjatywach w różnych miastach, może jak na coś traficie, to można by wkleić. Moim zdanie byłoby super, gdybym nie musiała posyłać małego do przedszkola od razu, a mogłabym zostawiać pod znajomą opieką, albo sama zajmować się dzieciaczkami, na zmianę z innymi...

Ja pamiętam, że jak byłam mała, to moja mama uskuteczniała coś takiego. Nie codziennie, ale chyba raz w tygodniu przychodziły znajome dzieciaki, fajnie było

To może wrócimy do tematu. 8-)
Weronika od września ma iść do zwykłego przedszkola. Jak sobie pomyślę np. o problemach z posiłkami (mięso, biała mąka, cukier itp.) to źle się czuję. :roll:
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-08-20, 12:48   

Też o tym myślimy...w naszym przypadku rozstrzygająca będzie cena jednak i miejsce (jesteśmy bez auta).
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
violala6 

Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-04, 22:42   

Witamy!!!

I zapraszamy do " domowego – mini – żłobka " zajmującego się prywatną opieką nad dziećmi, czekamy na maluszki w wieku 0-1 oraz dzieci w wieku 1-3 do spędzenia czasu bez rodziców na parterze domku jednorodzinnego z ogrodem na Grunwaldzie
(w okolicach Ronda Nowaka-Jeziorańskiego ), możecie przybyć do naszego
" domowego – mini – żłobka " i ciekawie wśród rówieśników spędzić czas.
Tworzymy "domowe ognisko" , w którym maluchy poprzez zabawę i integrację rozwijają się pod naszym okiem :) w rodzinnej atmosferze kształtując swoje charaktery.
Zajmujemy się dziećmi , zapewniając im jednocześnie profesjonalną opiekę oraz dobrą zabawę.
Zapraszamy chętne maluchy!!!:)


kontakt 506631376

ewentualne pytania : vmvm@gazeta.pl



Pozdrawiamy serdecznie
:-D
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-07, 21:22   

Czy może Julka i Bartek bywają u Was czasem? Raz odwoziłam Julkę, koleżankę mojej Zuzi i bardzo miłe wrażenie na mnie zrobiło to miejsce :) Jeśli to u Was, to gratuluję pomysłu :)
 
 
violala6 

Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-12, 20:33   

kasienka napisał/a:
Czy może Julka i Bartek bywają u Was czasem? Raz odwoziłam Julkę, koleżankę mojej Zuzi i bardzo miłe wrażenie na mnie zrobiło to miejsce :) Jeśli to u Was, to gratuluję pomysłu :)


;-) Dzięki a Barta I Julę znam już około 4 lat rosna jak na drożdżach ;)
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-12, 20:51   

No to tym bardziej polecam poznańskim rodzicom :) Sama na razie nie potrzebuję, bo dzieci są z babcią ;) Ale kto wie...
 
 
marzena29

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-11-20, 15:17   domowe przedszkole w Poznaniu

Ja zapisałam moje dziecko od stycznia 2010 r. do jeszcze nie działającego "Klubu u Puchatka". Będzie to coś podobnego do przedszkola, jednak nie będzie mieć statusu przedszkola. Oferuje opiekę nad dziećmi zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach nocnych oraz w weekendy.

Klub będzie mieścił się w domu - miejscu spokojnym i wypełnionym rodzinną atmosferą.
Będą tam przyjmowane dzieci w wieku 0,4 - 3,5 roku.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.klubupuchatka.pl
Już teraz można dokonywać zapisów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12