wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe kości
Autor Wiadomość
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-01, 19:11   

czarna96 napisał/a:
Może się zdarzać w sytuacji kiedy rodzice przekazali swoim dzieciom bakterie odpowiedzialne za próchnicę.
moim zdaniem praktycznie każde dziecko je ma, bo w Polsce praktycznie nie ma ludzi bez próchnicy
Karolina napisał/a:
Dziewczyny moim zdaniem na pierwszy miejscu są geny. Moja dieta niewiele różni się od Mateusza (choć na przykład ma bardzo mocne kości) a on ma większość zębów ponaprawianą a ja nie. Moja siostra ma zęby o wiele słabsze niż ja, a przecież tak samo jadłyśmy przez wiele lat.

z tym się prędzej zgodzę, mój A. za przeproszeniem wpieprza słodycze przez cały rok, a ma tylko kilka plomb, ja mam w prawie każdym zębie, on myje zęby 2 razy dziennie, a ja kilka i długo by jeszcze wymieniać, w jego rodzinie wszyscy mają podobnie,w mojej na odwrót - dieta nie jest tu argumentem świadczącym na ich korzyść, wręcz przeciwnie
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-06-01, 19:44   

Geny to kolejny czynnik i z tego co piszecie dziewczyny i co ja również obserwuję chyba decydujący.Chociaż oczywiście nawet dobre geny w tej kwestii nie zastąpią higieny jamy ustnej ;-)
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-06-02, 10:26   

Znajoma homeopatka powiedziała mi, ze wygląd i zdrowie zębów jest odzwierciedleniem kondycji narządów wewnętrznych - między innymi wątroby. Tak więc ludzie o zanieczyszczonej wątrobie, obciążonej różnymi czynnikami chorobotwórczymi mają zęby zasze słabsze.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-02, 10:28   

czarna96 napisał/a:
Chociaż oczywiście nawet dobre geny w tej kwestii nie zastąpią higieny jamy ustnej ;-)
no cóż, nie będę się spierać, aczkolwiek znam kilka osób, którym zastąpiły ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-02, 10:55   

Ja też :lol:
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-02, 13:52   

po sobie tez widze,ze mocno to osobnicze..w kazdym razie slodyczy to sie w zyciu nażarlam,o zeby dbalam chyba przecietnie,a jak dotad nie wiem co to dziura w zebie;)genow jakis genialnych w tej kwestii o dziwo tez nie mam,moze to kwestia odzywiania w ciazy/wczesnym dziecinstwie-wiejsko-działkowego jedynie..brat tez ma niezle zeby chociaz nie az tak..jemu tez sie zdarza zachorowac na cos,rzdko bo rzadko,mi wlasciwie wcale..vege/vegan w to nie mieszam,bo od zawsze jest tak samo,chociaz nie wykluczam ze ma jakis wplyw.ale mam argument jakis dla tych co mnie strasza ze bez nabilału zęby mi wszystkie sie rozleca :-P ;-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-02, 13:56   

Alispo napisał/a:
jak dotad nie wiem co to dziura w zebie
nie masz pojecia, jak cholernie Ci zazdroszczę, ja sama nigdy nie doszłam do etapu "wszystkie zęby wyleczone" - nawet jeśli będę co tydzień chodzić do dentysty i obsesyjnie dbać o higienę, zanim dojdę do końca już w zaplombowanych zębach pojawią się "wtórne ubytki", jak mi to dentystka powiedziała
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-02, 15:24   

Lily to musi być dla Ciebie straszne. Mam często koszmary, że zęby mi się chwieją i wypadają, to mój wielki lęk. Spedcjalnie też nie dbam, myję raz dziennie :oops: czasem dwa (zawsze zapominam idę spać z brudnymi). Ale wiecie dieta też robi swoje, naturalne jedzenie tak nie obkleja zębów, wogóle nie ma przykrego zapaszkuz buzi, kiedyć to bez gumy do zucia nie wychodziłam z domu, teraz się nie boję, że po jedzeniu coś będzie czuć. No chyba, że czosnek ;-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2008-06-02, 15:28   

Moja siostra całe życie je świństwa i nigdy nie miała dziury w zębie, a ja pierwszą dziurę miałam w wieku 18stu lat.. i Tez zęby najczęściej myję tylko rano, bo wieczorem zapominam :oops:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-06-02, 15:30   

A myjecie dziewczyny rano prosto po przebudzeniu czy dopiero po śniadaniu? ;-)
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2008-06-02, 15:31   

Różnie :P Ale pamiętam, że kiedy jadłam mięso, to była pierwsza rzecz, jaką musiałam zrobić po wstaniu z łóżka, bo inaczej czułam się strasznie, teraz mi to jakoś specjalnie nie doskwiera ;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-06-02, 15:34   

Ja zawsze po śniadaniu, bo jem je dosyć wcześnie,ewentualnie jem rano owoce a potem myję zęby.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-02, 15:36   

ja po przebudzeniu czyli nie tak jak sie powinnno;)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-06-02, 20:21   

Cytat:

ja po przebudzeniu czyli nie tak jak sie powinnno;)


Właśnie że tak jak się powinno.Od razu po przebudzenie jeszcze przed jedzeniem powinno się umyć zęby. Czytałam ostatnio że niezdrowe jest jeść śniadanie bez wcześńiejszego umycia zębów,należy pozbyć się bakteri któe powstały na zębach podczas snu
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-02, 20:23   

O kurcze to nie wiedziałam, w takim razie rano trzeba myć dwa razy. A nie wystaczy przepłukać buzi samą wodą?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-06-02, 20:26   

Nie wystarczy karolina ;-) Powinno się umyć przed i po jedzeniu.Wiele chorób przewodu pokarmowego to podobno skutek właśnie braku higienny jamy ustnej.I jest jeszcze jedna ważna czynność związana z higienną zębów,usuwanie osadu z języka ;-)
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-02, 20:45   

czarna96 napisał/a:
usuwanie osadu z języka

Są specjalne urządzenia do tego, wykonane z miedzi lub srebra, ale wystarczy łyżeczkę od herbaty (najlepiej srebrną ;) ) przeznaczyć do takich zabiegów i "ściągać" osad, spłukując go po każdym przesunięciu po języku. Dobrze jest to wykonywać po porannym siusiu, a przed umyciem zębów. Zacząć od jednej strony - uczono mnie, że od lewej. Na języku też jest mapa narządów, tak jak na innych zakończeniach ciała.

Jeśli chodzi o zęby to przychylam się do opinii, że geny mają tutaj decydujący wpływ. U mnie negatywny :-|
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-06-02, 20:52   

Malinetshka napisał/a:
Są specjalne urządzenia do tego, wykonane z miedzi lub srebra,


ja mam właśnie takie srebne urządzonko,bardzo sobie je cenię ;-)
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-02, 20:53   

Osad - jesli się go ma ;-) Od kiedy nie jem nabiału prawie go nie mam (zawsze myślałam, że to przez gluten). Usuwam szczoteczką - chyba żle...
Czarna czy to ma związek z Twoją religią? Podobno jesteście bardzo higieniczni. To mi się bardzo podoba.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-06-02, 21:02   

Karolina napisał/a:
Od kiedy nie jem nabiału prawie go nie mam (zawsze myślałam, że to przez gluten).


Ja jak odstawiłam cukier też praktycznie nie mam ale zawsze rano coś się zbierze niewiele ale zawsze ;-)

Karolina napisał/a:
Podobno jesteście bardzo higieniczni.


Kwestie higienny są u nas dość istotne. ;-) Często się kąpiemy ;-) ,zawsze po każdym wypróżńieniu,ponadto uważamy że ważniejsza jest poranna kąpiel od wieczornej.Zawsze rano powinno się umyć,bo podczas snu organizm się oczyszcz i usuwa toksyny m.in przez skórę.Mamy nawet zasady kiedy powinno się myć żeby czy przed czy po kąpieli to samo z obcinaniem paznokci ;-)Zawsze po każdym posiłku opłukujemy usta wodą to również dobrze wpływa na stan zębów. Nigdy nawet przy wielkich świętach kiedy w świątyni są tłoki i ludzie stoją blisko siebie nie czułam od bhaktów nieprzyjemnego zapachu, to naprawdę czyści ludzie w szerokim tego słowa rozumieniu ;-)
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-02, 22:28   

czarna96 napisał/a:
zawsze po każdym wypróżńieniu

jak się o tym dowiedziałm, też zaczełam to robić. Mycie poranne też preferuję.
Praktycznie się nie pocę, muszę się mocno zestresować.
Mam bardzo wrażliwy węch i koszmarem jest dla mnie zapach ludzi. Najbardziej drażnią mnie te slodko-mdłe zapaszki tanich perfum.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-02, 22:40   

Karolina napisał/a:
Mam często koszmary, że zęby mi się chwieją i wypadają, to mój wielki lęk.
przypuszczam, ze następnym etapem będą uzupełnienia protetyczne, ale na to, póki co, nie mam ani pieniędzy, ani odwagi - myśl o wyrywaniu przednich zębów przyprawia mnie o zimno-gorące dreszcze :|
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2008-06-02, 22:54   

czarna96 napisał/a:
;-) Często się kąpiemy ;-) ,zawsze po każdym wypróżńieniu,ponadto uważamy że ważniejsza jest poranna kąpiel od wieczornej.

O, to tak, jak ja ;) I język też myję :P Chociaż w ciąży nie mogłam, od razu odruch wymiotny..
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-06-03, 08:50   

Karolina napisał/a:
Mam bardzo wrażliwy węch i koszmarem jest dla mnie zapach ludzi. Najbardziej drażnią mnie te slodko-mdłe zapaszki tanich perfum.

No właśnie dziś przyjdzie mi ich wąchać cały dzień, koleżanka w pracy użyła. Cierpię :-|
A nawiązując do kilku postów wyżej:
surowe wakame - pyyycha.
I do kilku niżej - a propos zębów: już nie pierwszy raz zdarza się mojemu mężowi, że dentystka nie może mu zatruć zęba. Nie działa na niego. Podobnie znieczulenie - trzeba jakichś dzikich dawek, dlatego raczej z niego rezygnuje, bo to na pograniczu śmiertelnej. Wegetarianina trudno otruć.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-03, 10:08   

:mrgreen:
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12