wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stosowanie leków podtrzymujących ciążę
Autor Wiadomość
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-09-26, 10:14   

dżo napisał/a:
a mi lekarz przepisujac nospę mówił, że jest ona całkowicie bezpieczna w ciąży :evil:
można to i tak ująć, ale ponoć rehabilitanci mają na ten temat inne zdanie - gdy rehabilitują takie "nospowe" dzieci - w końcu jak działa na nasz układ mięśniowy to na dziecko też, prawda?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-09-26, 11:23   

Lily napisał/a:
po tej no-spie trzeba sprawdzić, czy wszystko jest OK z napięciem mięśniowym (zresztą po Fenoterolu tym bardziej)

O, Irma miała obniżone :evil: A brałam Fenoterol przez jakiś czas.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-09-26, 15:12   

dżo napisał/a:
o matko , a mi lekarz przepisujac nospę mówił, że jest ona całkowicie bezpieczna w ciąży na szczęście nie zażyłam ani jednej,

na pierwszą wizytę poszłam do lekarki, która dobrze się nawet nie zapytała czy coś mi dolega a już kazała no-spe brać. Poszłam do innego lekarza, który nawet się nie zająknął na ten temat i tak trwam do dziś :-D
Ostatnio zmieniony przez zojka3 2008-09-27, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-09-26, 20:20   

Kurcze, ja wiem, że najlepiej nic nie brać w ciąży, ale ta no-spa jednak mi pomagała dotychczas (poza tym to chyba lepsze niż faszerować się fenoterolem). Miałam bardzo silne skurcze, z którymi wylądowałam w szpitalu. Jak zaczęłam brać no-spę, odpuściły. W domu, po szpitalu sobie troche odpuściłam i wróciły, więc zaczęłam brać znowu - i znów poprawa. Ale teraz i to nie pomaga w 100% :-(
Puki co fenoterol odpuszczam, mimo, że skurcze znów mnie nawiedziły. Kiedy leżę, jest znacznie lepiej, więc dziś większość dnia przeleżałam :-/ Jak tylko wstaję, łapie mnie to cholerstwo....

dżo, mi lekarz powiedział, że ten fenoterol jest całkowicie bezpieczny w ciąży, i że nie ma wpływu na dzidzię. Jednak nie do końca to jest prawda :-(
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-09-26, 20:28   

Możesz ten magnez brać, tylko nie pamiętam, jaka dawka, chyba 500 mg.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-09-26, 20:33   

No mój M już kupił mi magnez z b6. Dzis wzięłam pierwszą tabletkę, zobaczymy.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-09-26, 20:57   

Czasem jeszcze lekarze potas zapisują na skurcze, ale to już nie mam pojęcia co i jak.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-09-27, 15:52   

maga, właściwie to my sobie możemy tutaj radzić, mówić jak u nas było ale u Ciebie może być inaczej. Jeśli zdecydowanie Ci pomagają te proszki to wcale nie musi być tak, że lekarz przesadza. Może wie co robi i u Ciebie są one konieczne...nie wiem co bym zrobiła. Kieruj się własną intuicją, tu nie ma co szarżować, bo cena jest zbyt wysoka.
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-09-27, 17:06   

Kurcze, zdaję sobie właśnie z tego sprawę, dlatego od kilku dni mam doła... Nie chcę podważać opinii lekrza, ale ma wrażenie, że jednak z tym fenoterolem to trochę przesadził. Nie czuję się aż tak źle, żeby ładowac w siebie takie silne i inwazyjne leki. Wolę parę dni poleżeć i poobserwować.
Po przewertowaniu internetu postawiliśmy z M, że nie będę na razie tego brać. Ale każdy skurcz przynosi nowe wątpliwości....
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2008-09-27, 19:45   

Maga ja, mam nadzieję, że na pocieszenie, powiem Ci, że brałam w ostatniej ciąży i no-spę - prawie przez całą ciążę doraźnie i fenoterol + isoptin. chłopcy urodzili się na początku 37 tc i była to planowana cesarka. nie mieli żadnych problemów z napięciem mięśniowym, ani zresztą innych opisywanych jako skutki uboczne tych leków :-) . moja ciąża była wysokiego ryzyka z założenia, bo mnoga. zwykle unikam jak ognia leków i lekarzy, ale w tej ciąży wyjątkowo spasowałam, bo się zwyczajnie przestraszyłam. od początku miałam silne bóle brzucha i ogólnie źle się czułam, a na dodatek w 7. msc-u pojawiły się skurcze i wtedy właśnie zaczęłam brać fenoterol i isoptin i resztę ciąży dosłownie przeleżałam :roll: rzeczywiście branie tych leków, to nic przyjemnego - isoptin bierze się podobno po to, by zniwelować skutki uboczne fenoterolu, ale nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie, jak bym się czuła bez niego :-/ . podsumowując z perspektywy czasu - nie żałuję mojej decyzji - chociaż oczywiście nigdy się nie dowiem, czy te leki były rzeczywiście niezbędne.

co do magnezu to też brałam - najpierw sama, a potem w szpitalu mi kazali. a o potasie też słyszałam - podobno jest go dużo w pomidorach.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-09-28, 09:57   

Dzięki ajanna za podzielenie się doświadczeniami. Wiem, że te skutki uboczne nie muszą wystąpić, ale wolę dmuchać na zimne. Koleżanki syn też nie miał tych opisywanych skutów ubocznych, ale urodził się z alergią na wszystko a ponad to jest dzieckiem drażliwym i nerwowym. Nie twierdzę, że to od fenoterolu, ale cholera wie... 30 lat temu też zalecano kobietom w ciąży (zwłaszcza w Niemczech nagminnie) pewnien lek (nie pamiętam nazwy) który miał być mega bezpieczny, a okazało się, że wiele dzieciaczków rodziło się bez kończyn :shock:
Oczywiście jeśli tylko mój stan nie będzie się poprawiał lub się pogorszy, nie będę się zastanawiać, tylko wezmę te leki. Na razie nie jest źle :-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-09-28, 11:06   

ajanna napisał/a:
isoptin bierze się podobno po to, by zniwelować skutki uboczne fenoterolu
no widzisz, może miałaś trochę pecha, że serce Ci źle reagowało na fenoterol, bo moja siostra nie dostawała Isoptinu, a czuła się normalnie, tyle że brzuch nadal się stawiał przed kolejną dawką leku; co ciekawe pod koniec jak odstawiła to przestał...
mała miała troszkę problemów z napięciem mięśni (niesymetryczne), ale skończyło się na masażach szyi, choć miała też skierowanie na rehabilitację, ale inna lekarka stwierdziła, że nie jest to konieczne
ja daleka jestem od straszenia, chodziło mi tylko o to, żeby już po narodzinach dziecka SPRAWDZIĆ czy jest ok u neurologa - bo pediatra niekoniecznie potrafi to własciwie ocenić; na pewno w 90% przypadków przynajmniej nie ma powikłań

[ Dodano: 2008-09-28, 12:07 ]
maga napisał/a:
30 lat temu też zalecano kobietom w ciąży (zwłaszcza w Niemczech nagminnie) pewnien lek (nie pamiętam nazwy) który miał być mega bezpieczny, a okazało się, że wiele dzieciaczków rodziło się bez kończyn :shock:
Talidomid, testowany na ciężarnych królicach - na płody królików nie działał teratogennie, na ludzkie owszem...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-09-28, 12:33   

Lily napisał/a:
Talidomid

Właśnie, to było to paskudztwo!
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-10-04, 08:13   

No i poddałam się w nocy :-(
Po całym dniu lekkiego pobolewania podbrzusza, w nocy znów obudziły mnie silne skurcze.
To już było ponad moje siły i wzięłam pierwsza tabletkę fenoterolu :-/
W związku z tym mam do Was pytanie - czy ten lek zawsze trzeba brać razem z isoptinem? Isoptin, z tego co wiem, jest przepisywany dla złagodzenia skutków ubocznych fenoterolu (i lekarze nie zawsze go przepisują). Ale czy dla matki tylko? Bo może dla dziecka też? Jeśli to ma być tylko dla mnie, wolę sobie odpuścić, bo im mniej g... w siebie pakuję tym dla maleństw lepiej (a litania skutków ubocznych tego leku jest na ulotce dłuuuuga). Po tej jednej tabletce fenoterolu jestem tylko trochę roztrzęsiona, więc nie mam na razie potrzeby łagodzenia sobie skutków ubocznych.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-10-04, 08:33   

Isoptinu nie musisz, chyba że serce Ci będzie nawalać. Moja siostra w ogóle nie miała przepisanego.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-10-04, 08:44   

Dzięki Lily! Tak mi się właśnie wydawało, tylko nie byłam pewna, czy to nie jest też po to, żeby ulżyć dziecku.
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-10-04, 08:47   

maga, ja mam wadę serca, ale to właśnie po isoptinie miałam kłopoty. Gdy odstawiłam i brałam sam fenoterol, było lepiej.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2008-10-04, 11:36   

maga napisał/a:
Po tej jednej tabletce fenoterolu jestem tylko trochę roztrzęsiona, więc nie mam na razie potrzeby łagodzenia sobie skutków ubocznych.


jeżeli tak reagujesz, to naprawdę masz szczęście. mój organizm zareagował dużo silniej, ale na pocieszenie Ci powiem, że po ok. 3 dniach przyzwyczaił się i te skutki uboczne nie były już tak dokuczliwe, mam nadzieję, że u Ciebie całkiem znikną :-) a co do Isoptinu, to może warto byłoby się spytać kogoś mądrego (kardiologa), czy on chroni serce tylko na bieżąco, czy w jakiejś dłuższej perspektywie czasowej?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-10-10, 18:48   

Wczoraj byliśmy wreszcie u polecanej przez zaufaną położną ginki. Chyba musi być dobra, bo oblegana jest na maksa. Zapisy w przychodni dopiero na... grudzień :shock:
Poszliśmy więc prywatnie i jestem strasznie zadowolona, że do niej trafiliśmy. Bardzo miła, porozmawiała z nami otwarcie, na każde pytanie bez owijania w bawełnę odpowiedziała. No i potwiedziła nasze wiadomości nt. fenoterolu. Kazała odstawić i obserwować się. Powiedziała, że w moim przypadku nie ma sensu branie tego leku. Szyjkę mam długą, zamkniętą a takie skurcze, jak ja mam nie są wcale wskazaniem do brania tak silnego środka i to w dodatku w takich dawkach. No i że na tym etapie ciąży takie skurcze i pobolewania są normalne, fizjologiczne. Kazała też odstawić luteinę i nie mogła sie nadziwić, po co ją biorę. Poleciła jedynie pozostanie przy no-spie. Powiedziała też, że wcale nie muszę leżeć, że mogę spokojnie chodzić na krótkie, nieforsujące spacery a nawet zalecała basen (oczywiście delikatnie) :shock: No i poza tym mega dużo odpoczynku, relaksu i pozytywnego myślenia. Na koniec spytała, czy biorę witaminy (biorę 1 tabletkę na kilka dni) i powiedziała, że ona ich też raczej nie zaleca, zwłaszcza w sezonie letnio - jesiennym.
Po wyjściu z jej gabinetu nastąpił w moim samopoczuciu zwrot o 180st. Nastrój mi tak podskoczył, że pojechaliśmy od razu na spacer do lasu. spałam w nocy wreszcie rewelacyjnie a dziś byliśmy na rynku po warzywka, owocki i mąki razowe :-D I od wczoraj nie miałam ani jednego skurczybyka a psychicznie czuję się jak młody bóg :mryellow:
Mam nadzieję, że moja euforia nie jest chwilowa...
W głowie mi się tylko nie mieści, dlaczego większość lekarzy w Polsce jest tak mocno nastawionych na farmakologię... No i mam wrażenie, że nie mają ochoty się dokształcać... Smutne to :-/
_________________
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-10-10, 18:55   

Maga, przeczytałam Twoje słowa z wielka przyjemnością. Wspaniale, że trafiłaś na taką lekarkę, bardzo się cieszę z Twojego dobrego samopoczucia :-D
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-10-10, 18:56   

maga, no to super wieści :) oby więcej takich lekarzy :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-10, 22:28   

Pięknie :-D
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2008-10-10, 22:39   

kurczę, szkoda, że ja na taką lekarkę nie trafiłam :roll:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-10-11, 08:15   

No właśnie, żałuję, że dopiero teraz na nią trafiłam. Ale do tej pory miałam mega zufanie do mojego prowadzącego gina, tym bardziej, że to jest znajomy od dzieciństwa... A teraz wiem, że nie warto ślepo ufać znojmym lekarzom... Mimo wszystko będę do niego chodzić do końca ciąży (głównie chodzi mi o poród w naszym szpitalu), ale będę traktować wszystko co mówi z dużym dystansem.
Aha, no i 2 nocka bezskurczowa była :-D
_________________
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2008-10-11, 08:51   

maga, cieszę sie bardzo, że tak ta lekarka Cię nastawiła. To jest wielka moc pozytywnego myslenia :) Przykre jak lekarze potrafią z fizjologii zrobic patologię...
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 12