wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
suplementacja w ciąży
Autor Wiadomość
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-08-28, 15:34   suplementacja w ciąży

Myślę że zdrowo się odżywiam, jem dużo warzyw,owoców, nie używam przetworzonych produktów. Ale jak tylko dowiedziałam się o ciąży, to kupiłam zestaw witamin i minerałów dla kobiet w ciąży. Chciałabym się dowiedzieć czy stosujecie jakieś suplementy, żeby być pewnym że Waszym maluchom nic nie brakuje?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2007-08-28, 15:41   

Ja biorę od początku ciąży kwas foliowy i witaminę E.
Poza tym razem z lekarzem stwierdziliśmy, że skoro wyniki krwi mam bardzo dobre, to nie ma potrzeby dodatkowo brać żadnych witamin z zewnątrz.
teraz jest też dobry czas na bycie w ciąży, przełom lata i jesieni, to wysyp warzyw i owoców.
_________________

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-28, 15:45   

Coraz czesciej juz lekarze,takze ci tzw.normalni ;-) nie polecaja zestawow witamin,odchodzi sie od tego,i dobrze,bo jesli juz,to lepsze bylyby suplementy naturalne,sztuczne moga zrobic wiecej zlego niz dobrego.I znow szkoda,ze przepadl ww.temat z kropkowca.N pewno warto sie o kwas foliowy postarac,ale tez niekoniecznie w postaci tabletki ;-) no i kwestia B12 jak zwykle.
elenka-a czemu wit.E?wydawaloby sie czego jak czego,ale tego nie powinno vegom brakowac ;-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-08-28, 15:52   

Alispo może masz racje, ale ja pracuję cały dzień, nie mam czasu na spacery na świerzym powietrzu (wit. D), nie mam teraz dostępu do ekologicznych owoców i warzyw. Wole nie ryzykowac niedoborami. A kupiłam taki preparat, w którym są tylko te niezbędne witaminy i minerały.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-28, 15:55   

Ja teraz nie brałam nic oprócz kwasu foliowego w pierwszym trymestrze, niestety, żelazo mi bardzo spadło ostatnio i biorę preparat żelaza plus witaminy dla kobiet w ciąży...A też drowo się odżywiam...no ale co zrobić...
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2007-08-28, 16:02   

Alispo napisał/a:

elenka-a czemu wit.E?wydawaloby sie czego jak czego,ale tego nie powinno vegom brakowac ;-)


To ma związek z tymi podniesionymi u mnie przeciwciałami anty- kardiolipinowymii tym, że witamina E wzmacnia ścianki naczyń krwionośnym i zapobiega przedwczesnemu rozpadowi czerwonych krwinek.

Ale i tak na następnej wizycie mam zamiar się lekarza zapytać, czy nadal mam brać i kwas foliowy też już nie długo odstawię chyba ;-)
_________________

 
 
agaw-d 

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1005
Skąd: Częstochowa, Banbury (UK)
Wysłany: 2007-08-28, 16:34   

Ja prze całą ciąże brałam kwas foliowy, natomiast po 5 miesiącu zaczęłam brać witaminy, Prenatal-brałam. Wcześniej z lekarzem uznaliśmy, że to jest zbędne! Później brałam jeszcze Aspargin, bo miałam koszmarne skurcze łydek i pomół.
_________________
hxxp://portfolia.artserwis.pl/A4815377

hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-08-28, 16:37   

agaw-d ja też się zdecydowałam na Prenatal classic.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
agaw-d 

Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1005
Skąd: Częstochowa, Banbury (UK)
Wysłany: 2007-08-28, 16:44   

Ja się spotkałam z dobrymi opiniami na temat Prenatalu. Położna w Szkole Rodzenia, lekarz w SR, mój lekarz no i pani w aptece też ten poleciła. Mam nadzieję, że nie byli Oni podkupieni przez firmę ;-) Ja przez całą ciążę miałam bardzo dobre wyniki badań, ale nie wiem w jakim stopniu dzięki witaminą :-)
_________________
hxxp://portfolia.artserwis.pl/A4815377

hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-08-28, 16:47   

ina, ja biorę od początku kwas foliowy i zastanawiam się, chyba jeszcze włączę b12 w dni wegańskie. Pozatym jem dużo owców i warzyw, pestek, piję pokrzywę i rooibos. Zobaczymy jakie będę miała wyniki krwi. Ale w poprzedniej ciąży nie brałam nic poza folikiem i było ok. Jag urodziła się o terminie, duża i zdrowa :-)
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-08-28, 16:48   

agaw-d, ja jakoś intuicyjnie te wybrałam, wcześniej w internecie sobie wyszukałam ;-) A niestety badań jeszcze nie robiłam, dopiero dziś dostałam skierowanie na badanie krwi i moczu.

[ Dodano: 2007-08-28, 16:51 ]
, ja też bym nic nie brała, ale troszkę się przestraszyłam, że to już 5 tydzień, a ja nie brałam ani kwasu foliowego, a b12 brałam sporadycznie ( a odżywiałam sie całkiem wegańsko). Teraz mam co jakiś czas ochotę na szklanke kefiru.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-28, 16:54   

Warto w tym temacie wspomniec o Vitrum Prenatal,jako jedyny wsrod tych zawierajacych wit.D,jest vege-ma D2 ,nie D3.Substancje pomocnicze tez ma ok.

co do kwasu foliowego -to jest tez w Vegevicie(obok B12 i innych wit.z grupy B-wszystko w naturalnej postaci,wiec lepsza wersja :-) )
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-28, 17:01   

Ina, chyba Ci nie gratulowałam ciąży jeszcze - więc gratuluję!

Ja tylko pierwszą ciążę suplementowałam, dawno temu. Nie wiem, na ile to efekt preparatu (Materna), a na ile innych czynników, ale mój syn ważył 3950. Dobrze się złożyło, że miałam cc, bo chyba niefajnie rodzi się tak wielkie dziecko, zwłaszcza za pierwszym podejściem. Przy maluchach nie brałam witamin, miały sporo mniejszą wagę urodzeniową (3375 oraz 3100). No, ale ja nie jestem vegan, tylko lakto-ovo.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-28, 17:05   

Taka opinia krąży,ze na Maternie dzieci moocno rosną.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-28, 17:05   

Capricorn napisał/a:
syn ważył 3950. Dobrze się złożyło, że miałam cc, bo chyba niefajnie rodzi się tak wielkie dziecko

nie strasz mnie, mój 5 tygodni przed terminem ważył 3200 ]:-> a teraz ciągle czuję, że rośnie...
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-28, 17:08   

Alispo napisał/a:
Taka opinia krąży,ze na Maternie dzieci moocno rosną.


ja nawet przeprowadziłam mały prywatny sondaż w szpitalu, gdy się Kacper urodził :D to było 9 lat temu, WSZYSTKIE kobiety z "dużymi" dziećmi (4 kg i powyżej) jechały na maternie od pierwszej wizyty u gina, gdzie im zalecano suplementację. W sumie - nic dziwnego. dzieciątko ma kilka mm, a mama wciąga "dla niego" preparat, w którym większość składników to 200%-400% zalecanego dziennego spożycia.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-08-28, 18:36   

Capricorn, moja siostra też brała Materne, a nie urodziła wielkoludów ;-)

Ja zdecydowałam się na Prenatal, bo nie ma tak "bogatego" składu witaminowego.



Capricorn napisał/a:
Ina, chyba Ci nie gratulowałam ciąży jeszcze - więc gratuluję!


Dziękuję :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2007-08-28, 18:38   

Nie brałam i nie biorę żadnych suplementów, ale bardzo zwracam uwagę na to, by w pożywieniu było dużo kwasu foliowego, żelaza i wapnia.
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-08-28, 18:39   

ja biorę kwas foliowy i B12. to wszystko.
 
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2007-08-28, 18:41   

Zapomniałam o B12, który biorę w miarę systematycznie, ale to cały czas, a nie tylko w ciąży.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-28, 18:46   

To i Ania D. jest w ciąży? Gratulacje!
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-08-28, 18:52   

Ja może zacytuję fragmenty z "Ciąża, dzieci i dieta wegetariańska":

"Większość kobiet mieszka w miastach i dostępne im owoce oraz warzywa mają wątpliwą zawartość witamin. Tak więc przemyślane wprowadzenie dodatków witaminowych dla kobiet w ciąży jest wskazane..."

"Dla kobiety w ciąży, żyjącej w bardzo zimnym klimacie,dostateczna ekspozycja słoneczna podczas zimy może stanowić problem. Powinna spacerować każdego dnia,a przynajmniej siedzieć przy otwartym oknie. Jeżeli bezpośredni kontakt z promieniami nie jest możliwy, wskazane jest przyjmowanie witaminy D zwykle w postaci tabletki witaminowej."

M.in. dlatego zdecydowałam się na suplementacje, że nie mam dostępu do eko warzywek i owocków, a spaceruje tylko wieczorem, bo cały dzień w pracy :roll:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 20:58   

ja stale wierna jednej firmie: Lifepac Junior firmy Vision.

generalnie nie uznaję syntetyków i moi lekarze nawet tego mi nie sugerują. a do visionów jestem przekonana mimo drobnych niedogodności.
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2007-08-28, 21:04   

Ja sobie kupiłam na początku ciąży Vitrum Prenatal, bo pamiętałam, że to chyba jedyny wege u nas na rynku, tak w sumie bardziej 'na wszelki wypadek', w tym okresie, kiedy miałam mdłości i bałam się, że dziecko zagłodzę. Ale jestem do sztucznych witamin nastawiona raczej sceptycznie, toteż biorę, jak mi się przypomni, pewnie nie częściej, niż dwa razy w tygodniu, chociaż tak naprawdę nie wiem, czy to przynosi więcej szkody, czy pożytku.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 21:07   

syntetyki przyswajamy w nikłym stopniu (do 8%) za to resztę organizm musi wydalić by nie spowodować poważnych szkód. zatem tracimy energię na wydalenie czegoś, angażując tym samym ważne narządy do niepotrzebnych czynności. niestety i tak część tego odkłada sie w formie złogów, zatem ja syntetyki odradzam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13