wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista OK!
Autor Wiadomość
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-09, 18:45   Lista OK!

Lista firm kosmetycznych nieprowadzących testów na zwierzętach znajduje się pod adresem:
hxxp://www.ok.3bird.net/

Stara wersja strony, znajdująca się pod adresem hxxp://ok.jawsieci.pl/, jest już mocno nieaktualna.
Ostatnio zmieniony przez bojster 2007-06-10, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 08:50   

ta druga na pewno nieaktualna,juz od dawna :idea:
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-10, 09:21   

Alispo napisał/a:
ta druga na pewno nieaktualna,juz od dawna :idea:


No tak, ale zajrzałem na nią i coś się zmieniło, więc już nie wiem.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 09:28   

hm..dane o kosmetykach w kazdym razie sa stare.Z tego co wiem to byl problem z zamknieciem tej strony(zeby nie wprowadzal w blad)bo nie bylo kontaktu z osoba ktora zarzadzala nia.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-10, 09:45   

Alispo napisał/a:
hm..dane o kosmetykach w kazdym razie sa stare.Z tego co wiem to byl problem z zamknieciem tej strony(zeby nie wprowadzal w blad)bo nie bylo kontaktu z osoba ktora zarzadzala nia.


Ale skoro coś się zmieniło (np. zniknęła Farmona), to znaczy że jednak ktoś ma nad tym kontrolę. Biorąc pod uwagę, że strona jest napakowana reklamami i wyskakuje jako pierwsza w google na hasło 'lista ok', nie dziwi, że ta osoba nie chce jej zamykać i unika kontaktu.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 09:50   

hm..dziwne,bo inne"stare"firmy sa..no ale w kazdym razie nadal jestr tam sporo staroci,wiec reklamowac nalezy ok.3bird.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-10, 09:53   

Alispo napisał/a:
hm..dziwne,bo inne"stare"firmy sa..no ale w kazdym razie nadal jestr tam sporo staroci,wiec reklamowac nalezy ok.3bird.


A masz rację, Farmona też jest. Po prostu strona jest tak głupio zrobiona (zresztą ta nowa też, ale przynajmniej o tym informuje), że jak jest wyłączony JavaScript, to nie wyświetla listy...
Czyli jednak strona się nie zmieniła. i jest mocno nieaktualna.
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-06-10, 09:57   

nie ma już tam miracullum, wiecie dlaczego wypadli
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 10:01   

Ze wzgledu na skladniki -na pewno chodzilo o jedwab,nie wiem czy jeszcze cos z uboju,chyba nie.Lista w pewnym momencie zaczela tez zabraniac jedwabiu(i slusznie,bo niektorzy o tym nie wiedza,ale podczas produkcji gina same jedwabniki,wiec jak najbardziej jest to nie-vege,a nie tylko nie-vegan).Przez to wypadl tez flos-lek.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-06-10, 10:06   

Alispo jesteś jak błyskawica :mryellow:

a u mnie przed sekundą skończyła się burza :lol:
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-10, 10:08   

Moim zdaniem powinna być też lista firm, które wypadły z listy OK! z zaznaczeniem powodu.
Być może przydatna byłaby też lista firm ewidentnie „złych” (również z zaznaczeniem powodu), tylko że byłaby długaśna.

Przy okazji wklejam listy firm OK i nie-OK wg PETA:
hxxp://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp (obie do pobrania w formie PDF i DOC)
oraz listę składników pochodzenia zwierzęcego:
hxxp://www.caringconsumer.com/resources_ingredients_list.asp
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 10:14   

bojster napisał/a:
Moim zdaniem powinna być też lista firm, które wypadły z listy OK! z zaznaczeniem powodu.

good idea! najlepiej po prostu na stronie Ok zrobic takie zestawienie.Wprawdzie tam gdzies miedzy wierszami jest wspomniane o paru firmach-Argiletz,Oriflame,ale malo kto tam dotrze,poza tym o innych firmach cisza,a juz troche powypadalo wlasnie przez pojedyncze produkty albo zmiane zwiaz.z jedwabiem.Trzeba by Roberta przycisnac o to.

Co do listy Pety to jest tam np.Nivea,ktora nawet w mailach przyznaje ze maja testowane skladniki,ale nie wnikalam w zasady listy,ale dziwna sprawa :-o

Ewidentnie zle to jest cala reszta,chyba bez sensu taki spis robic ;-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-10, 10:19   

Alispo napisał/a:
Ewidentnie zle to jest cala reszta,chyba bez sensu taki spis robic ;-)


No niekoniecznie, są np. firmy nowe, które jeszcze nie wystarały się o certyfikat, ale też niczym nie podpadły. Jeśli np. jakiejś firmy nie znalazłbym ani na tej, ani na tej liście, to pewnie bym się bardziej zainteresował i np. zadzwonił do nich. Ale, jak już pisałem, lista „złych” byłaby długaśna i – poza powyższym przypadkiem – raczej zbędna. Wystarczy chyba ta lista „złych” wg PETA, bo ichniejsza lista „dobrych” jest niepewna, znalazłem tam kilka firm które np. stosują kolagen.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 16:53   

Lista Pety dotyczy testow chyba tylko,a nie skladnikow,ale nawet jak widac przyklad pt.nivea i tu cos sie nie do konca zgadza.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-10, 17:36   

A ja właśnie dostałam od teściowej krem do stóp Farmony i cieszyłam się że mam wreszcie jakiś OK! kosmetyk :-| Tym bardziej, że ma logo kwiatkowe na opakowaniu i przekreślonego królika...
Co z nimi jest nie tak?
I co jest nie tak np.z avonem? Testują, czy chodzi o składniki typu mleko, miód, jedwab albo jakieś nieeko?
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-10, 17:54   

kasienka napisał/a:
A ja właśnie dostałam od teściowej krem do stóp Farmony i cieszyłam się że mam wreszcie jakiś OK! kosmetyk :-| Tym bardziej, że ma logo kwiatkowe na opakowaniu i przekreślonego królika...
Co z nimi jest nie tak?


Farmona wyleciała za stosowanie żelatyny w kapsułkach Radical (przez kilka miesięcy twierdzili, że „już, zaraz” zmienią ich skład, ale chyba nadal nie zmienili), pozostałe kosmetyki mają chyba w porządku.

Avon ma kolagen w niektórych produktach, nie wiem czy coś jeszcze.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-10, 19:23   

lista OK jest chyba jedną z niewielu, która nie ulega komercjalizacji a ambitnie ściga nierzetelne firmy... niestety brakuje mi informacji o tym czemu dane firmy wypadły z listy, lub dlaczego nie znajdują się na niej mimo ogłaszanej polityki ekologicznej, no ale to już można innymi ścieżkami wyszukać :)
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-06-10, 19:31   

bojster napisał/a:
Farmona wyleciała za stosowanie żelatyny w kapsułkach Radical (przez kilka miesięcy twierdzili, że „już, zaraz” zmienią ich skład, ale chyba nadal nie zmienili), pozostałe kosmetyki mają chyba w porządku.

Nawet jeśli zmienią (lub zmienili) skład tych kapsułek i obecnie znów są OK, to na listę OK mogą trafić dopiero po 5 latach, bo to jest jeden z podstawowych wymogów. Firma musi być cruelty-free przez co najmniej 5 lat - wówczas może trafić na listę.
 
 
 
michał 
is the best


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 147
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-10, 19:40   

kamma napisał/a:
Firma musi być cruelty-free przez co najmniej 5 lat - wówczas może trafić na listę.


5-letnie reguła odnosi się chyba jedynie to testów, nie składników.
_________________
Oświecenie – złowrogi, destrukcyjny okres w historii, w którym zapoczątkowano ‘projekt’ dominacji nad naturą, stawiania rozumu nad przesądem i niechodzenia do kościoła. Wszystko to jest błędem, ale postmodernizm to naprawi.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-10, 19:41   

kamma napisał/a:
bojster napisał/a:
Farmona wyleciała za stosowanie żelatyny w kapsułkach Radical (przez kilka miesięcy twierdzili, że „już, zaraz” zmienią ich skład, ale chyba nadal nie zmienili), pozostałe kosmetyki mają chyba w porządku.

Nawet jeśli zmienią (lub zmienili) skład tych kapsułek i obecnie znów są OK, to na listę OK mogą trafić dopiero po 5 latach, bo to jest jeden z podstawowych wymogów. Firma musi być cruelty-free przez co najmniej 5 lat - wówczas może trafić na listę.


Ja to wszystko wiem, ale Farmona wyleciała po tym, jak przez kilka miesięcy wymigiwali się, że w kapsułkach jest żelatyna, bo oni kupili recepturę od innej firmy, ale już pracują nad nową i ona będzie w zgodzie z zasadami listy.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 21:23   

kasienka napisał/a:
A ja właśnie dostałam od teściowej krem do stóp Farmony i cieszyłam się że mam wreszcie jakiś OK! kosmetyk :-| Tym bardziej, że ma logo kwiatkowe na opakowaniu i przekreślonego królika...
Co z nimi jest nie tak?
I co jest nie tak np.z avonem? Testują, czy chodzi o składniki typu mleko, miód, jedwab albo jakieś nieeko?

masz Ok kosmetyk tylko firma ma pewien kosmetyk nie-ok,Twoim kremem do stop mozesz sie w pelni cieszyc ;-)
Avon-tak jak bojster pisze,chyba nie wszystko ma vege.Mleko,miod nie maja znaczenia,na liscie Ok zabronione sa skladniki z uboju i jedwab.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-10, 21:24   

Alispo, a czy avon testuje, czy nie? Bo króliczka mają, ale wiadomo, jak z tymi króliczkami jest... :roll:
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-10, 21:27   

W kwestii testow jest ok.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-10, 21:28   

Alispo, to trochę mi lepiej...
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-06-10, 22:13   

Alispo napisał/a:
W kwestii testow jest ok.
a w jakiej jest nie ok?
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14