wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sokowirówka
Autor Wiadomość
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2009-04-12, 19:55   

Ja mam od kilku dni tę wyciskarkę, robiliśmy sok na razie tylko raz, jabłkowo-marchwiowo-pomarańczowy. Pomarańcze i marchew wyciskają się lepiej niż w naszej zostawionej w Polsce sokowirówce. Pulpa jabłkowa natomiast właściwie nadaje się do ponownego użycia, ale taka sama wychodziła z naszej sokowirówki!
Wymaga to trochę zachodu, ale zdecydowaliśmy się wyciskać sok z jabłek oddzielnie, odzyskiwać pulpę np. do koktajlu lub szarlotki, a potem dopiero wrzucać inne warzywa czy owoce.

Taka ciekawostka: naprawdę niezawodna wyciskarka to chyba byłaby tylko ta, oparta na prasie hydraulicznej: hxxp://www.nwjcal.com/, ale kosztuje koszmarne pieniądze...
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-12, 20:38   

Dziękuję agus. Wygląda na to, że Wonder Juicer do jabłek się nie nadaje :cry: A w czym wyciskacie sok jabłkowy?
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-12, 20:53   

Czytam i czytam Wasze posty i prawie codziennie czegoś nowego się dowiaduje.
No i chyba przydałoby zakupić wyciskarkę do mojego domku :roll:

[ Dodano: 2009-04-12, 22:00 ]
Właśnie próbuje znaleźć w internecie, gdzie moge kupić tą wyciskarkę (Wonder Juicer) i nie moge znaleźc. Proszę o jakieś namiry, gdzie ją znaleźć.
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-12, 21:09   

Ja kupiłam na ebayu
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2009-04-13, 10:47   

agus, zmartwiłas mnie :? czaje sie od dluzszego czasu na te wyciskarke, a tu z jablkami taka klapa. ale pewnie kupie i tak, jak tylko fundusze zbiore, bo tak mi tu brakuuuuje sokow... zwlaszcza na wiosne.
_________________

 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-04-13, 19:06   

agus napisał/a:
hxxp://www.nwjcal.com/, ale kosztuje koszmarne pieniądze...
okropnie koszmarne :-/
Prices:
__ 275-S Norwalk Stainless finish . . . . . . . . . . . . . US $2,495.oo $2,495.oo
__ 275 Norwalk woodgrain or colored (vinyl) finish $2,395.oo
burgundy__ red__ yellow__ green__ blue__
black__ almond__ white__ oak woodgrain__
specify 110 or 220 Volt (works also with 240V)
4 extra sets filter cloths (4 ea) @ $15.oo 60.oo
4 extra sets filter bags (4 ea) @ $16.oo 64.oo
1 extra drive belt (optional) 10.oo

UPS Shipping: within contig. USA $50; Canada $350; UK, Ireland, Germany, Italy, France $470; Japan, Singapore $500; Austria $530; Switzerland, Denmark, Greece $550; Slovenia, Romania, Poland, Hungary $950; Israel, Australia, New Zealand, Thailand, Philippines $650; Russia, S. Africa 1,250.
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Malwa79 

Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-15, 22:56   

Witam,
przypadkiem trafiłam na to forum i przyznam że zainteresowała mnie Wasza dyskusja na temat sokowirówki kontra wyciskarki, bo sama niedawno miałam ten sam dylemat (teraz jestem szczęśliwą posiadaczką wyciskarki Omega 8004).
Pozdrawiam
_________________
"Per aspera ad astra"
 
 
 
Harmony 
Green Power

Dołączyła: 11 Wrz 2007
Posty: 21
Wysłany: 2009-05-17, 15:21   

Witajcie,

Miałam trzy sokowirówki, jedna firma jest tu wymieniana, która po miesiącu przestała działać.

Jestem zadowoloną posiadaczką zarówno ręcznej jak i elektrycznej sokowyciskarki, polecam!

Pozdrawiam wiosennie
Harmony
 
 
cremebrule 

Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 30
Wysłany: 2009-06-28, 13:06   

Witam,

ja od jakiegos czasu posiadam wyciskarke Oscar Vitalmax Juicer 2009 (z wygladu zupelnie tak samo wyglada jak omega 2005, wiec moze to tylko zmiana nazwy na potrzeby rynku brytyjskiego? bo oscarow dostac tu nie mozna, chyba ze z usa)
porownanie mam tylko z jakims starym modelem zelmera, ktorego uzywalam w domu rodzinnym i jak na razie jestem super zadowolona, widze tylko 1 minus, ale moze to nie jest minus, jak wyciskam jablka to w soku jest sporo pulpy, zreszta w innych sokach tez troche jest - ale to moze o to chodzi????
ale poza tym rewelacja:
- cichutko chodzi (nie to co ten wyjec zelmer, ale moze teraz sokowirowki sa cichsze...)
- w porownaniu z tym starym zelmerem to myje sie rewelacyjnie i nie ma jakichs dziwnych zakamarkow
- soki pycha, chyba faktycznie bardziej pachna niz z wirowki
- ma kilka innych przydatnych funkcji
- pulpa wychodzi suchutka i malo jej jest, wiec na pewno bardziej efektywny niz sokowirówka - tylko ciagle sie zastanawiam czy sok gestszy czy po prostu pulpa w nim zostaje bo sitko ma za duze oczka? w instrukcji napisali ze z miekkich owocow pulpa moze byc wilgotna i mozna ja jeszcze raz przepuscic ale tak sie nie dzieje

Moge polecic, naprawde!
_________________
Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera
 
 
Arielka.v 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 525
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-10-13, 11:03   

w piatek kupilam sokowirowke Zelmera.
liczylam na to ze skoro dobra, znana marka to i sprzet ma dobry.
no i sie zawiodlam.
bardzo duzo soku pozostaje niewyciśniętego w odpadkach. :roll:
ale z drugiej strony musze przyznac ze sok jest nieporownywalnie lepszy od sokow zakupionych w sklepie.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-13, 11:59   

Też mam Zelmera i jest kiepski :/
Arielka.v napisał/a:
bardzo duzo soku pozostaje niewyciśniętego w odpadkach.

dokładnie :|
Za radą forumową, przelewam te odpadki wodą i jeszcze raz przepuszczam przez sokowirówkę. Ale przecież nie tak powinno być.. I jeszcze to mycie części :> szczególnie tego sitka z "tarką"....
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2009-10-14, 08:36   

no właśnie.... cały czas mam wrażenie, że projektant tej maszyny nigdy w życiu nie zmywał naczyń i nie ma pojęcia gdzie są słabe punkty w tych sokowirówkach. Najbardziej nielogiczną częścią tej konstrukcji jest jak dla mnie "dzióbek" przez który sok wypływa do naczynia - jest zamknięty, bardzo wąski, zupełnie nie do umycia bez specjalnych pędzli.
Ja mam zelmera profesional, z mocnym silnikiem i przyznam, że wióry po soku są suche, sokowirówka się sprawdza - poza niemożliwie upierdliwym myciem.
 
 
Arielka.v 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 525
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-10-14, 09:41   

Malinetshka, ja to siko myje szczoteczką taka kuchenną do mycia naczyn ale zawsze jeszcze cos na nim zostaje.
chyba bede musiala przeznaczyc do tego celu szczoteczke do zębów.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-10-14, 12:00   

Przy mojej sokowirówce była dołączona taka szczotka specjalnie do tego celu przeznaczona, co nie zmienia faktu, że uciążliwe to mycie jest :> Ale mówię to ja, która z czynności kuchennych najbardziej nie lubi zmywania :P (w przeciwieństwie do gotowania :mryellow: )
No i mam wrażenie, że to mnie nad wyraz często zniechęca do robienia soków... :>
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Arielka.v 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 525
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-14, 13:16   

I pojawil sie kolejny problem z moja sokowirowka, a mianowicie sitko zaczelo mi trzec o plastic pokrywy sokowirówki.
Po włożeniu warzyw sokowirówka dosłownie wariuje, jest niesamowicie glosna i nie można utrzymać jej w miejscu :roll:
juz nie wspominając o startym plastiku w soku.

podobno to wina sitka, które nie jest na gwarancji ]:->

troche spiłowałam ten plastik i juz niby nie haczy o niego, ale mimo wszystko sokowirowka jest spakowana w kartonie w szafie, bo boje sie jej używać. juz wole zjesc cala marchewke niz pic soczek plastikowo-marchewkowy.
najgorsze jest to ze sluzyla mi tylko ok. 2 miesięcy.
strasznie sie zawiodlam na tej firmie i juz kolejnej rzeczy od nich nie kupie.
zastanawiam sie teraz nad zakupem sokowirówki BOSCH 3000.
czytalam pozytywne opinie na jej temat, ale boje sie ze znowu kupie jakis "niewypał" :roll:
Może ktoś z Was takową posiada?
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-14, 13:31   

Arielka.v, no to niezła jazda z tym sitkiem..
A może pomyśl o wyciskarce? Ja nie posiadam, ale na forum była dyskusja (może nawet w tym wątku), nad wyższością wyciskarki nad sokowirówką i choć zdania są podzielone, to wg mnie "coś w tym jest" z tym rozbijaniem ścian komórkowych warzywa...
Może wypowie się ktoś kto używał obu sprzętów.
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Arielka.v 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 525
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-14, 13:38   

Malinetshka, no wlasnie czytalam ta dyskusje na temat wyciskarek i szczerze powiem ze sama juz nie wiem na co sie zdecydować.
Wyciskarki z tego co widze sa sporo drozsze od sokowirówek ale z drugiej strony skoro sa rzeczywiscie tak dobre to chyba warto zainwestowac w lepszy sprzet, ktory posłuży przez dlugi okres czasu niz ciagle wymieniac sokowirówki.
Moze rzeczywiście wypowie sie ktos kto używał zarówno sokowirówki jak i wyciskarki?
Ostatnio zmieniony przez Arielka.v 2009-12-14, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-14, 13:47   

Dobrze by było wiedzieć, co lepsze i wybrać model, który będzie naprawdę dobrze spełniał swoje zdanie. A temat sokowirówek to jeden z takich, w których mam mętlik w głowie.. Na razie nie kupuję, bo mam tego Zelmera, ale przyznam, że używam naprawdę rzadko....
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-14, 14:45   

euri, myślę podobnie.
Rzadko używam z 2 powodów (uciążliwe mycie oraz mokre wióry... Żeby chociaż były suche - już nie muszę im zaglądać do komórek ;) ), a nie dlatego, że uważam taki sok za zupełnie bezwartościowy.
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Arielka.v 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 525
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-14, 19:23   

No wlasnie to myscie jest koszmarne.
potem pol kuchni jest pomarańczowe te wszedzie pelno tych wiórów.
co prawda to jeszcze bylam w stanie tolerowac ale na samej jakosci sprzetu sie zawiodlam.
teraz boje sie zdecydowac na cokolwiek. :roll:
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2010-10-27, 21:14   

Wyciągam z czeluści temat wyciskarek /sokowirówek, bo mam ochotę wpisać takie urządzenie na listę życzeń prezentowych z racji zbliżających się urodzin.
Czy macie jakieś nowe doświadczenia zakupowe?
Coś do polecenia?
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2010-11-25, 14:42   

ja z kupnem poczekam do poswiatecznych wyprzedazy, ale moze macie cos godnego uwagi.

oczywiscie chodzi o to by bylo jak najmniej odpadow, serce sie kraja wyrzucajac jeszcze wilgotny miasz..
no i zeby sie dalo jak najwiecej czesci umyc to byloby juz idealnie ;)

[ Dodano: 2010-11-25, 13:57 ]
uzywal moze ktos - hxxp://www.vitajuice.pl/gs3000.html ????
wyglada na drogi, plastikowy badziew...

[ Dodano: 2010-11-25, 14:05 ]
o boze - wieki czytania -hxxp://www.dobresoki.pl/forum/viewforum.php?f=14&sid=4d2b9b735a34d3ae4adbeea5ec06eac5

[ Dodano: 2010-11-25, 14:11 ]
tu sie robi interesujaco ;) - hxxp://www.dobresoki.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=170

[ Dodano: 2010-11-25, 14:13 ]
tu bardziej interesujaco, ale drogo zapewne - hxxp://www.naturalnews.com/028128_Hurom_slow_juicer_juicing.html
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2010-12-11, 15:20   

Ja chciałabym mieć wyciskarke do soków dodatkowo do wyciskania oleju np z orzechów włoskich i tak myśle o tej hxxp://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-jednoslimakowe/matstone-6-in-1-deluxe

może ktoś zna?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2010-12-11, 15:27   

no ja tez jednak jakas wyciskarke zapodam, ale opini brak...
cena az za atrakcyjna, podejrzane ;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-03, 21:13   

Jenny napisał/a:
Matstona polecam, jako inżynierowie materiałoznawcy zdecydowaliśmy się z mężem na droższą wersję z wałkiem z materiału ULTEM.


a co to za materiał? dlaczego jest lepszy od 'zwyklego'
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13