wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sokowirówka
Autor Wiadomość
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-22, 12:01   

no tez zla jestem o to i pociagne z panem ten watek jeszcze.... napominajac o prawach konsumenta i nieuczciwym margetingu itp ;)

choc i tak pewnie kupie huroma...
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-22, 13:03   

No, ba - jako wyciskarka soku jest super.
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-01-22, 18:24   

lamialuna napisał/a:
Omega 8006 ma ślimak z Ultem i 15lat gwarancji nie 10 ;)
Znalalzlam tansza na stronie UK.... i juz jestem o krok od kupienia jej...

Na filmiku jednak koles wspomnial, ze nie nadaje sie do sokow z owocow - zgaduje, ze chodzilo mu o to, ze sa za miekkie??
Macie jakies doswiadczenie z Omega w tej kwestii???

No i czemu Madstone 6 in 1???? Ma cos czego Omega nie ma?


Ja jestem z Omegi super zadowolona, wyciska wszystko, owoce miękkie, twarde, warzywa, trawę pszeniczną bez problemu :-)
Mogłabym być żywą reklamą tej wyciskarki ;-)

Matstone ma dodatkowo wyciskarke do oleju, której nie ma Omega. Zastanawialam się nad nią ze względu na tą przystawke do wyciskania oleju, ale jak popatrzylam jak ona wyciska to zrezygnowalam.
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-01-22, 18:24   

lamialuna napisał/a:
Omega 8006 ma ślimak z Ultem i 15lat gwarancji nie 10 ;)
Znalalzlam tansza na stronie UK.... i juz jestem o krok od kupienia jej...

Na filmiku jednak koles wspomnial, ze nie nadaje sie do sokow z owocow - zgaduje, ze chodzilo mu o to, ze sa za miekkie??
Macie jakies doswiadczenie z Omega w tej kwestii???

No i czemu Madstone 6 in 1???? Ma cos czego Omega nie ma?


Ja jestem z Omegi super zadowolona, wyciska wszystko, owoce miękkie, twarde, warzywa, trawę pszeniczną bez problemu :-)
Mogłabym być żywą reklamą tej wyciskarki ;-)

Matstone ma dodatkowo wyciskarke do oleju, której nie ma Omega. Zastanawialam się nad nią ze względu na tą przystawke do wyciskania oleju, ale jak popatrzylam jak ona wyciska to zrezygnowalam.
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-22, 22:08   



[ Dodano: 2011-01-22, 21:16 ]
hxxp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/537e97c0f2b86afd.html - przepis na soya milk wg hurom'u :mryellow:

[ Dodano: 2011-01-22, 21:17 ]
edysqa a Twoja omega robi sorbety?? :) )
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-01-22, 23:11   

lamialuna, sorbety? Chodzi Ci o to czy mieli mrozone owoce? Oczywiście że tak, robiłam raz z bananów i borówek amerykańskich :-) Pycha :-)
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-23, 10:17   

tak o mrozone owoce ;)

zapytalam kolesia od Huroma o to, bo na You Tube'ie sa video jak koles robi sorbet... odpisal mi, ze nie sa do tego przeznaczone bo szybko sie wypelnia miska/zbiornik ten gorny i trzeba ja czyscic....

a jednak takie sorbeciki mnie kusza..... :) ))
ogolnie firma nie pomyslala o tym, ze jednym z podstawowych klientow beda jednak wegetarianie i veganie... koles jest niedoinformowany w tych kwestiach i ja go pytam o sorbet a on mi przysyla przepis na lody z mleka w proszku....

ta powyzsza rozpiska o mleku sojowym tez bzdura... dodac wode albo mleko - po co komu mleko do soji!!???

co nie zmienia faktu, ze puki co zostaje mi Hurom... tylko jak kupie a oni mi za miesiac wystawia nowy model to sie pochlastam :mrgreen:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-01-24, 17:29   

:D nowy czy stary byle dawał rade i się nie psuł;) To jak mieli mrozone owoce ta omega to może ziarno na mąkę też zmieli? To byłby duży plus, mielenie ziarenek w młynku do kawy jest nieco męczące. Nie wiem czemu mi się zdawało, że te przystawkę do oleju do omegi też da się podpiąć:/

lamialuna: to wg tej instrukcji z ziemniaków tez się da mleko zrobić;) a nawet z bułki tartej :D
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-01-24, 18:56   

Omega nie mieli ziarna na mąkę ani nie wyciska oleju. Ale jak coś jest do wszystkiego to wiadomo do czego jest ;-)

przepraszam własnie weszłam na stronę eujucers gdzie kupiłam swoją omege i okazuje się ze polecają do niej przystawke do wyciskania oleju, chyba tą samą co do Matstone. Jak ja kupowalam we wrześniu to nie polecali jeszcze tego.
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-24, 21:28   

xy napisał/a:

lamialuna: to wg tej instrukcji z ziemniaków tez się da mleko zrobić;) a nawet z bułki tartej :D


hahahaha tako tez zamierzam im napisac :) ))

[ Dodano: 2011-01-24, 20:32 ]
moj mezczyzna sie zmial, ze sobie mleko marchewkowe z gotowanej marchewki zrobi ;)

oj oj oj
czlowieka sie zachlanna robi, mlynek by chciala... od lat marzyla...

edysqa
a ta Twoja Omega to smiga te sorbety wg ksiazeczki od producenta, ktory reklamuje, ze mozna czy to Twoja inwencja?

kolo z EUjuicera pisal, ze Hurom nie jest do mrozonych owocow... bo np takowy mrozony banan za szybko wypelnia pojemnik i trzeba go umyc... itp :) ))
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-04-06, 11:57   

I jak z tymi mrożonymi owocami, można wrzucać czy nie można? I do którego.. Dużo jagód mrożę, jakby to można było mielić w wyciskarce byłoby super, noże do blendera dłużej by żyły:/ Ciągle zastanawia mnie ta przystawka do oleju, niby mak i sezam to na luzie bo to drobne nasiona, ale jak wrzucę np całe orzechy [wyłuskane ale nie pokrojone], albo pestki z dyni.. na tej dyni i orzechach głównie mi zależy. Jeszcze może na krokoszu i ostropeście, one mają twarde łupy.. Może lepiej kupić jakąś osobną do oleju.. Najgorzej to mieć za dużo do wyboru:/
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-04-06, 12:11   

ja nie kupilam jednak nic poki co rachunek za ogrzewanie zabral mi te mozliwosc....
ale widzialam w akcji Madstone u kolezanki i na pewno nie kupie... musi kroic warzywa na drobne czesci itp

co do mrozonych... producenci mowia nie, ale ludzie z powodzeniem od czasu do czasu zapodaja ten temat swoim wyciskarka i wyciskarki zyja ;) )))

zbieram na huroma... w Polsce niestety taniej - nie wiem jak ja to przewioze.... ;) )
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-04-07, 00:19   

lamialuna napisał/a:

ale widzialam w akcji Madstone u kolezanki i na pewno nie kupie... musi kroic warzywa na drobne czesci


A widzisz, to bardzo istotna informacja dla mnie.. to też odpada, moge trochę pokroić, ale bez przesady.. na kawałki takie, żeby to podajnika weszło czy jak to się nazywa.. A do Omegi trzeba też kroić? moe wypowie się ktoś kto ma..
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-05-14, 09:04   

lamialuna, robiłam z tego co miałam w zamrazalniku, akurat była to borowka i banan. Po prostu przecisniete przez wyciskarke, dla gladszej struktury zrobiłam to kilka razy.
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
citropatrick 

Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-11-27, 16:22   

Od około roku używam wyciskarki Omega 8004.
Ogólnie byłem z niej zadowolony aż do chwili gdy zadałem pytanie sprzedawcy
i dowiedziałem się że elementy które mają bezpośredni kontakt z owocami, warzywami
i sokiem wykonano z tworzywa zawierającego Bisfenol A (BPA).
Informacja ta pochodzi od polskiego przedstawiciela największego dystrybutora
sokowirówek i wyciskarek soku w Europie.
Bisfenol A - jest substancją oficjalnie uznaną za toksyczną.
Zapytałem również sprzedawców innych urządzeń i albo nie odpowiedzieli wogóle
lub też zasłaniali się brakiem wiedzy w tym temacie...
Po tym wszystkim, czego dowiedziałem się na temat wpływu tej substancji
na organizmy żywe a przede wszystkim na organizmy dzieci byłem w szoku!.
Bardzo często to głównie z myślą o nich dokonujemy zakupu wyciskarki.
Bisfenol A podejrzewany jest min. o związek z rakiem piersi, uszkodzeniami wątroby,
otyłością i cukrzycą, agresją u dzieci. Badania przeprowadzone w 2011 r. w USA wykazały
również scisły związek z problemami behawioralnymi u dziewczynek, które jeszcze w łonie matki
narażone były na kontakt z wysokimi stężeniami BPA.
Nie sądzę, by ktokolwiek z Was chciałby świadomie narażać ich zdrowie, chociażby tylko potencjalnie.
Informacje o Bisfenolu znajdziecie bez problemu w sieci.
Polecam również literaturę np. Rick Smith i Bruce Lourie "Mordercza gumowa kaczka".
Lobby producentów i sprzedawców BPA jest bardzo silne.
Już od wielu lat próbują przekonywać, udowadniać na wszelkie możliwe sposoby
że Bisfenol jest substancją bezpieczną.
Pomimo tych usilnych prób Kanada od marca 2010, niektóre stany USA (tylko w USA
rynek BPA jest wart 6 mld dol. rocznie) oraz UE od czerwca 2011 zabroniły już produkcji
i sprzedaży na ich terenie butelek dla niemowląt zawierających Bisfenol A.
Również Światowa Organizacja Zdrowia odradza stosowanie BPA w produktach mających
zastosowanie w branży spożywczej oraz dziecięcej.
Jak można więc świadomie produkować i sprzedawać takie rzeczy...
Temat niestety nie dotyczy wyłącznie wyciskarek. Również suszarki do owoców, sokowirówki miksery i inny sprzęt agd, naczynia, głównie produkty wykonane z poliwęglanów, opakowania żywności mogą zawierać BPA.
Proponuję więc przed zakupem zapytać sprzedawcę o materiały z których wykonano urządzenie.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Tequilla

Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-12-09, 16:24   

Mój mąż przytargał kiedyś sokowirówkę marki Sapir. Jest to bardzo solidnie wykonany sprzęt, dość wielkiej mocy (nie wiem czy jest dużej mocy czy nie, ale pomarańcze wyciska bezproblemowo). W każdym razie korzystamy z niej praktycznie codziennie od roku i nic się z nią nie dzieje, więc chyba mogę polecić.
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-12-14, 21:39   

citropatrick tak źle i tak niedobrze.. :/ pytanie w jakim stopniu to sie uwalnia z tych cześci, lub może - po jakim czasie przestaje się uwalniać. W plastikowych pudełkach i butelkach pewnie tez jest, raczej się od tego już nie ucieknie..
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2012-03-17, 19:05   

lamialuna napisał/a:
zbieram na huroma... w Polsce niestety taniej - nie wiem jak ja to przewioze.... ;)


lamialuna, testowałaś może Huroma? Bardzo podoba mi się ta wyciskarka.

Zastanawiam się czym różni się ona od nowej wyciskarki Zelmera? hxxp://allegro.pl/wyciskarka-sokowirowka-zelmer-jp-1500-duzo-soku-i2192701908.html
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
beatad315 

Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-27, 20:14   

moja kolezanka Gacusiowa z miau ;-) pisala zupelnie niedawno tak:
Cytat:
Hurom mnie wkurza, bo ma 2x więcej części do mycia niż mój stary lexen... fakt, jest szybszy w sokowaniu ale trzeba bardziej drobić warzywa niektóre, np seler naciowy żeby się nie zatkał włóknami... wiem wiem, muszę się przyzwyczaić...
_________________
hxxp://www.kocianka.pl]Kocianka
 
 
gunia83

Dołączył: 28 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-04-28, 15:45   

A mnie dziwią opinie, że matston jest kiepski bo trzeba kroić na małe kawałki ... przecież Omega, Oscar i Matston mają identyczne wejścia na wkładane warzywa i owoce więc trzeba kroić do wszystkich. Ogólnie przy zakupie wyciskarki soku przejrzałam milion filmów z youtuba, miliard artykułów i doszłam do wniosku, że cena omegi wynika z marketingu. mam na myśli głównie różnice między matston advanced (1000 zł) a omegą (1600). Nie widzę różnicy ani w parametrach technicznych ani też w ilości wyciśniętego soku. Nawet części są IDENTYCZNE. Gdzieś nawet czytałam, że to wszystko z jednej lini produkcyjnej wychodzi. A nakładka do tłoczenia oleju pasuje do obu.
Dodam jeszcze że chyba nie warto się ekscytować kilkoma ml różnicy soku na niektórych filmikach ponieważ może ona wynikać z jakości poszczególnych owoców (nawet jeżeli ich ilość czy waga są takie same). Osobiście uważam, że omega 8006 jest duuuuużo ładniejsza ale nie wiem czy jest to warte 600zł różnicy w cenie :/
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-05-11, 08:36   

Dziewczyny, pomóżcie, szukam sokowirówki takiej do 250 zł, czegoś, co sobie też z warzywami poradzi. Ma może któraś w domu coś sprawdzonego i niedrogiego? Jakieś propozycje?
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2012-05-12, 10:58   

ja się podpinam pod pytanie Mikarin, bo też zaczynamy się rozglądać. Oglądałam w stacjonarnym sklepie rtv euro, ale wybór mało zadowalający- sztuk dwie.
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-12, 11:09   

Ja mam w domu Philips, ale nie wiem jaki model i cena, mogę spytać rodziecieli jak się gdzieś pokarzą. Z burolami daje reade na miętowo.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2012-05-14, 21:22   

philips dobrze radzi sobie z warzywami, jedn ak radze darowac sobie sokowirowke i zainwestowac w wyciskarek , mozna kupic zawsze na raty, uzyskuje sie o wiele wiecej soku :!:
_________________

 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2012-05-16, 21:42   

ja mam taką: hxxp://www.eukasa.pl/male-agd/sklep/435314/moulinex/moulinex-ju200-ju200041-vitae/?&utm_campaign=VB#nclid=de44fb3ff7ff4fcd99fce17f560551d6

z twardych wyciskałam marchew i seler, więc mogę się wypowiedzieć ze daje radę. jest mała, więc przy większej ilości soku albo przy wyjątkowo mało soczystych warzywach typu stara marchew trzeba parę razy opróźnić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 13