wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sokowirówka
Autor Wiadomość
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-01-03, 23:56   

A ja polecam Omege 8006/8004 (roznia się kolorami tylko). Również kupiona w Eujuicer.
Długo się zastanawialam która wybrać i wachalam się przy Matstone (tańsza jest i ma przystawke do wyciskania oleju a o tym myślałam). Popatrzylam jednak na you tube jak wyglada wyciskanie oleju i zrezygnowalam.
A jeśli chodzi o Omege to jest dla mnie najbardziej wartościowych sprzęt w kuchni :-) )
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-09, 16:58   

Omega 8006 ma ślimak z Ultem i 15lat gwarancji nie 10 ;)
Znalalzlam tansza na stronie UK.... i juz jestem o krok od kupienia jej...

Na filmiku jednak koles wspomnial, ze nie nadaje sie do sokow z owocow - zgaduje, ze chodzilo mu o to, ze sa za miekkie??
Macie jakies doswiadczenie z Omega w tej kwestii???

No i czemu Madstone 6 in 1???? Ma cos czego Omega nie ma?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2011-01-12, 10:17   

Jenny dzięki za opinie !Jestem coraz bliższa decyzji no ale jeszcze poczekam na zakup do wiosny;)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-12, 22:32   

no ja juz cala oglupiala znow jestem co wybrac.... teraz hurom opracowuje, ale drogie pieronstwo... jednak lzejsze i mniej miejsca zajmuje, tez z Ultem i mozna nim mleko sojowe czy migdalowe krecic....

pomocy!!! juz sama nie wiem :shock:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-13, 23:13   

Witajcie :)
Lamialuna - mam prośbę, a czy mogłabyś coś więcej powiedzieć o Huromie i mlekach wegańskich? Co masz dokładnie na myśli pisząc, że można Huromem mleko sojowe robić? Z dotychczasowej wiedzy wyniosłam, ze mleko sojowe musi być przegotowane, a na filmie reklamowym Huroma wrzucają do mielenia surową soję? i od razu sok mieszają z sokiem warzywnym? z góry dzięki za rozjaśnienie tematu. Pozdrawiam.
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-13, 23:25   

nie wiem czy jest jakas roznica miedzy napojem sojowym a mlekiem, ale w moich poprzednich postach znajdziesz linki do 3 artykulow niestety po angielsku o huromie - koles wyciska z niej sok z guawy chyba nawet

a na filmie robia rozne napoje sojowe
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-13, 23:37   

Dzięki! Moje nadzieje :roll: na soymilkmakera razem z wyciskarką niestety prysły... :-/ A jeszcze młyn by się chciało :mrgreen:
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-14, 10:26   

zou zawsze myslalam, ze wlasnie tak sie robi mleko sojowe, migdalowe, slonecznikowe...
namaczasz 'nasiona' i 'miksujesz/mielisz'
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-01-14, 12:42   

"napój" i "mleko" to tylko kwestia nazwy z tego co wiem. Według jakiś tam przepisów mlekiem jest tylko to od zwierząt, więc producentom nie wolno używać tej nazwy dla mlek roślinnych, dlatego piszą 'napój'.
Mleko migdałowe, słonecznikowe, orzechowe itp. robi się tak właśnie jak piszesz, lamialuna, ale co do soi nie jestem przekonana. Wydawało mi się, że trzeba ją poddać obróbce termicznej, ale nie robiłam nigdy; jest tu sporo osób, które robią sojowe - może podpowiedzą. Zresztą jest temu poświęcony inny wątek, więc już nie offtopuję ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-14, 18:53   

poczytam o mlekach...

"Dzięki! Moje nadzieje :roll: na soymilkmakera razem z wyciskarką niestety prysły... :-/ "
a ogladnelas ten film zou????

hxxp://www.youtube.com/watch?v=XXTEPUggyuw
na samym koncu idzie soja ;) ))

[ Dodano: 2011-01-14, 19:01 ]
hurom i almond milk
hxxp://www.youtube.com/watch?v=u9rcnhivGkM&feature=related
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-14, 20:10   

Odnośnie filmiku reklamującego "mleko" (napój) sojowe z wyciskarki Hurom:

No właśnie - wszędzie dotąd w przepisach znajdowałam informacje, że "mleka"(napoje) wegańskie (np. orzechowe, ryżowe, migdałowe) można robić z surowych, ewentualnie namoczonych ziaren. Natomiast jedyne "mleko" (napój) sojowy należy niezbędnie po zmieleniu ziaren i wymieszaniu ich z wodą - zagotować.

Tak jest mi znane - "mleko" sojowe robione w garnku na gazie, lub w soymilkmakerze - który po zmieleniu ziaren- podgrzewa je do minimum 80 C przez kilka minut, aby unieszkodliwić szkodliwe z soi w stanie surowym substancje. (Niektórzy jeszcze namoczone ziarna nawet przed mieleniem mrożą, a następnie, zmielone z wodą w formie "mleka" napoju, dopiero - gotują.)

I właśnie - co dla mnie pozostaje nadal tajemnicą - na filmie reklamującym Hurom Pan robi - wyciska w Huromie soję z wodą, wypływa ona wprost do szklanki jako półprodukt- zabarwiona na biało woda z soją, i miesza to z surowym sokiem...? - niby wprost do picia...? :/

Ale Hurom tego nie gotuje (jak maszyna do mleka sojowego), więc sądzę, że to jakieś nieporozumienie? Albo naciągactwo bazujące na niewiedzy - bo może chodzi o to, że taką wodę z soją - można przecież sobie w garnku zagotować na "mleko" (napój) sojowy który wtedy będzie strawny dla człoieka. Nikt tego nie broni. (Myślę, że to podobne naciągnięcie, jak z tym, że automat do mleka sojowego jednocześnie "robi pastę"...owszem ale mikro ilość. Tak samo tu- Hurom robi "mleko" (napój) sojowe (ale trzeba je sobie potem samemu przegotować w garnku :-P )

Co innego "mleka" (napoje) orzechowe, owsiane, ryżowe - z surowych ziaren (tak jak zjemy je bez szkody nie ugotowane), które można pić od razu, a co innego soja.

Wszystkie znane mi dotąd jadalne produkty sojowe są z gotowanej soi lub fermentowanej.

Nie wiem co ten Pan tam promuje, ale nie piłabym surowej zmielonej soi z wodą, ani z sokiem i nie polecałabym.

Jeśli się mylę, mam nadzieję, że ktoś mądrzejszy i z większym doświadczeniem mnie oświeci...
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-14, 20:20   

ja bym nie piła też surowego zmielonego ryżu lub owsa z wodą...
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-14, 20:43   

Słusznie...Gosia_w dziękuję za poprawkę. Z owsa - miałam na myśli płatki owsiane, a ryżu- moje zpędzenie się :oops:
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-14, 20:44   

poprosze o wyjasnienia dystrybutora ;) ))) zobaczymy co odpisza... sama jestem ciekawa

ja sojowego mleka nie lubie ale migdalowe.....
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-14, 21:54   

O, no to super! Też z ciekawością przeczytam odpowiedż. W sumie to nie jest takie aż ważne, w Huromie soja, ważne są owoce, warzywa... lecz gdy ktoś, jak np. ja, dopiero kompletuje sprzęty domowe: nie mam jeszcze soymilkera (miec nie musze ale miło poczytać), to gdy zobaczyłam Twój wpis, że Huron wyciska mleko sojowe - przyznam, że pomyślałam, że gdyby tak je przygotowywał prawidłowo(podgrzewał) to bym mogła zacząć od ceny Huroma odejmować cenę soymilkmakera, a to już by zaczynało być sensowe 2w1. Jednak, jak mówię, szybko zrozumiałam swoją omyłkową nadzieję: że da się wyciskarkę, podgrzewacz soymilkmaker w jednym urządzeniu z przystawkami złożyć. Nie ma tak dobrze :-P
Za to jest wykryta luka rynkowa :lol: , może jakaś firma wypełni ;)
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-19, 23:46   

wysylam im tego samego maila codziennie i nic ;)

Tymczasem znalazlam info..
"The Omega VERT VRT 350 HD Juicer is from the same factory as all the incarnations of Hurom Slow Juicers, including the Oscar 930 Pro Juicer, but with some distinctions in features and appearance that are exclusive to quality American brand, Omega Juicers. The most significant difference is that Omega masticating juicers have augers are made of black GE Ultem™ material, which is 8 times harder for superior longevity and resistance to wear. "

Omega, Hurom, Oscar to ta sama rodzinka :)

[ Dodano: 2011-01-19, 22:48 ]
Jenny napisał/a:
A niedługo zamierzam spróbować zdziałać w niej pesto.

i jak?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-01-20, 15:13   

Czy nimi naprawdę daje się naprawdę zrobić mus i olej? Niestety moje łącze nie bardzo wyrabia na filmiki z jutuba, czy moglibyście mi powiedzieć ile takie wyciskanie oleju trwa? Naczytałam się tego wątku, naoglądałam sokowirówek, już wiem że chcę :D Ale nie wiem którą.. Do soków z owoców typu jabłka mam taką zwykłą sokowirówkę, ale jakby to coś wyciskało dobrze z liści sok, buraków [żeby nie miał grubych włókien] i olej z orzechów to by było super... Czy da się w tym zrobic olej z nasion w grubszych łupinach np ostropestu albo krokosza? Albo z czarnuszki? Gdzie podziewają się wytłoki z tych maszyn, tzn wypadają do osobnego pojemnika czy gromadzą się na jakimś filtrze i trzeba je wyjmować co jakiś czas w trakcie pracy?

Ewentualnie może gdzieś można kupić maszynkę tylko do oleju w jakiejś normalnej cenie..
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-20, 15:35   

wczoraj zapodalam kilka filmikow i olej nie jest juz moim must... szkoda tylko ze te pionowe wyciskarki nie maja matrycy do sorbetow...

do olejow sa osobne nakladki wsypujesz nasiona i z jednej strony kapie olej a z drugiej wychodza wiory ;) cudo! :)

ja chyba jednak tego Huroma zapodam pionowego, ze wzgledu na grawitacje wydajniejszy jest...

i dostalam odpowiedz co do tej soji - musze film jeszcze raz zapodac, pan pisze, ze to napoj z gotowanej soji...
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-01-20, 18:14   

Ja soi nie używam, także ten kawałek mnie akurat nie rusza, ale oleju to i owszem:) A co to jest matryca do sorbetów i jak działa? w sensie, przecież to nie mrozi chyba odrazu @@ głównie zależy mi żeby robiło sok z zielonych roślin, olej, i ewentualnie coś takiego jak mus dla dzieci do słoiczków.. opcji homogenizacji tez nie bardzo rozumiem:/ W sensie czy to tylko mieli tak drobniutko czy coś jeszcze z tym robi?
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-20, 18:36   

sorbet - mialam na mysli mus ;) wkladka ktora miarzdzy calosc chyba??? czyli robi rowniez baby food

Madstone by Ci sie wiec przydal ;) ale nakladke do olejow trzeba dokupic??
hxxp://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-jednoslimakowe
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-20, 19:18   

Lamialuna Dzięki. Przynajmniej coś się wyjasniło: pan z tej firmy uważa, że jak się wrzuci ugotowaną soje do wyciskarki i podleje wodą, to wypłynie biały jak mleko, zwał jak zwał: sok-napój-mleko sojowe? :-/

Tylko czemu wszyscy wyciskają sok z surowej soi i potem go gotują z wodą na napój/mleko sojowe a nie wyciskają sok z ugotowanej soi? To pytanie retoryczne, bo zrobi sie off topic.
 
 
xy
.

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 72
Wysłany: 2011-01-21, 01:47   

zou: Nigdy nie robiłam mleka sojowego ale mi się zdaje tak na zdrowy rozum, że to tak jak ze skrobia ziemniaczaną, jak puścisz ugotowane ziemniaki przez sokowirówkę, to krochmalu ani kisielu z tego nie będzie;) a jak puścisz surowe, to jednak w tym soku sporo skrobii się osadza, którą jak później ugotować, to pęcznieje i się płyn zagęszcza..

lamialuna: przystawkę można dokupić ja za to nie płacę;P mam sobie wybrać prezent i może być dość drogi także mogę troszkę poszaleć, żeby tylko było to użyteczne..
Nie wiem tylko czym się różni funkcja homogenizacji w tym wyciskaczu od zmiksowania czegoś np blenderem.. to papa i to papa.. hm. To mnie dość nurtuje. Bo jak już mam mieć tai drogi sprzęt wolałabym, żeby był maksymalnie funkcjonalny.. Bo jeśli będzie tylko do liści [blender już mam i sokowirówkę taką prosta też], to równie dobrze mogę sobie kupić coś małego na korbkę, i taniej i energetycznie oszczędniej..

Tu pytanie do osób, które mają przystawkę do oleju : orzechy dość łatwo chyba wycisnąć, ale jak wygląda sprawa z pestkami np dyni? Łupiny sa dość twarde, trzeba tę dynię najpierw obierać do oleju ? Albo nie wiem.. szatkować na małe kawałki?
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-21, 10:09   

xy - dzięki. Też tak sądziłam o wyciskaniu gotowanej soi...
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2011-01-22, 11:03   

homogenizacja
hxxp://www.eujuicers.pl/pl/jak-wybrac-wyciskarke-soku#naglowek10
"Warto zwrócić również uwagę, że wyciskarki soku zaopatrzone zostały w szereg funkcji dodatkowych m. in.: możliwość homogenizacji (czyli mielenia surowca bez oddzielania soku, w efekcie czego z wyciskanych owoców czy warzyw otrzymujemy przecier o konsystencji musu). Funkcja ta pozwala na przygotowanie posiłków dla dzieci i niemowląt jak i również lodów, deserów, shaków, musów, przecierów, masła orzechowego, lodów, sorbetów i wielu innych pysznych potraw. Wyciskarki soku potrafią również mielić inne surowce takie jak zioła, nasiona, zboże, kawę, co umożliwia przygotowanie aromatycznych przypraw, domowej mąki, świeżo zmielonej kawy itp. Niektóre modele wyciskarek soku wyposażone zostały w nakładki do robienia makaronu w różnych kształtach."
:)

moja babcia mawiala,ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego - przy wyciskarkach trzeba dokladnie obadac czego naprawde sie chce :) juz kilka tygodni mi to zajmuje ;)

[ Dodano: 2011-01-22, 10:30 ]
a na Polskiej stronie sciema znow lekka marketingowa z ta soja...
"Wszechstronność – bardzo wydajnie wyciska sok z każdego gatunku owoców, warzyw, a także z ziół, kiełków, soi (mleko sojowe) oraz trawy pszenicznej."

czepiam sie choc do soji wyciskarki nie chce :mryellow:

[ Dodano: 2011-01-22, 10:31 ]
"Ponadto Hurom pomoże Ci także przyrządzić mleko sojowe, "

"pomoze ich broni :)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-01-22, 11:49   

Wiecie, no za taką cenę, jeśli muszą naciągać informacje aby zachwalić produkt, to się ośmieszają jako producent a nie tylko wprowadzają w błąd. Na filmie zaś - jest to już nadużycie, bo leją te soję wprost do soku świeżego, a tego się już na pewno nie ugotuje na "mleko" - więc kto ma to spożyć?

Ja się dałam "złapać" właśnie na tę reklamę i sprawiła ona, że się zainteresowałam produktem, bo nie zarabiam dużo, taki Hurom to moja miesięczna pensja, więc gdybym kupiła na podstawie filmu a potem tak zrobiła w domu jak na filmie i piła takie surowe to czy byłabym zdrowa po tym? A jesli Pan mówi w mailu, że na filmie wyciskali gotowaną soje, to mogę się założyć, że wypłynęłoby papka puree, i też - co zgłaszać nizgodność produktu z opisem w reklamie?

Niepotrzebnie przedobrzyli. Smutna jest ta chciwość i oszukiwanie ludzi. Bo w sumie to fajne produkty. Skoro nie są "dla biedaków"co to oczekują wszystkorobiącej maszyny, to po co tak się reklamują" ]:->

Dobra. Dowiedziałam się i już kończę temat "mleka sojowego" w Huromie.

Dziękuję za pomoc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12