wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowanki do wydruku
Autor Wiadomość
Kasia B. 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 849
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2008-08-12, 13:46   Kolorowanki do wydruku

Znacie jakieś fajne stronki z dużą ilością kolorowanek? Poszukuję rycerza :-/ :mryellow:
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-08-12, 15:49   

hxxp://www.tik-tak.pl/d.137.Rycerze_i_Wojownicy.html :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pidzama 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 1145
Wysłany: 2008-08-12, 17:08   

w sumie to jest rozwiniecie tego co znalazla Lily:
hxxp://www.tik-tak.pl/d.39.Kolorowanki_dla_dzieci.html
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Kasia B. 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 849
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2008-08-12, 18:35   

wielkie dzięki :mryellow:
 
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-08-13, 12:10   

hxxp://cathycreatif.free.fr/modeles.php?param=modeles/asie/asiatiques/page_1

hxxp://www.nicoles-funworld.de/windowcolor/malvorlagen-clown.php

Może tu coś znajdziesz
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-08-13, 12:28   

Trafiłyście w mój czuły punkt z tymi "kolorowankami". No muszę to napisać i trudno. Kolorowanki, czyli gotowe kontury przygotowane do mechanicznego wypełniania kolorem zabijają w dziecku całą twórczą inwencję. Najlepsze w twórczości plastycznej malucha jest właśnie to, ze próbuje on narysować SAM to co zapamiętał z oglądanych rzeczy, zjawisk, itp. Rozwja to jego wyobraźnię, pamięć, każe skupiać się na detalach, generalnie wspaniale wpływa na rozwój intelektualny dziecka. "Kolorowanki" to gotowce. Kolorowanki to schematy. Nie wymagają myślenia. Z racji mojej pracy miałam sporo doczynienia z dziećmi i z ich rozwojem twórczym, plastycznym. Dziecko zawsze rysuje to wszystko co WIE o świecie , ludziach, zjawiskach. Notuje swoje spostrzeżenia. Szkoda pozbawiać malucha takiej możliwości. Dodatkowo z "autorskich" rysunków (nie fabrycznych kolorowanek) możemy sporo dowiedzieć się o dziecku - o jego emocjach, fascynacjach, preferencjach i - co wydaje mi się szczególnie istotne - różnych lękach, fobiach, czy wydarzeniach z jego życia o których dziecko mówi bardzo niechętnie lub wcale.
 
 
Kasia B. 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 849
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2008-08-14, 13:55   

marcela chyba trochę dramatyzujesz. Przecież nie będę dawała Filipowi ciągle tych kolorowanek. Czasem sam rysuje, a czasem chce coś tylko pokolorować ;-)
 
 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2008-08-14, 15:39   

Fajnie Marcela, że o tym napisałaś Nigdy tak nie patrzyłem na tą sprawę a widzę, że jest mi to bliskie.
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2008-08-14, 16:16   

tak to prawda co pisze Marcela,ja długo wstrzymywałam się z kolorowankami

lecz jak zobaczyłam że Nadia nie chce rysować ,zraża się tym że nie potrafi narysować jak by ona tego chciała to dołączyłam kolorowanki by ręka się prawiła i by Nadia polubiła rysowanie.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-08-14, 21:59   

W literaturze fachowej opisywany jest przypadek małej dziewczynki, która rysowała ptaka. Usiłowała, bo jej ptaki oglądane okiem dorosłego były bardzo "niefachowe". Ptakom wyrastały skrzydła nie wytch miejscach gdzie powinny, nóżki miały z lekka podobne do psich, tułów zbliżony wyglądem do "misiowego", nie miały ogonów - jednym słowem były bardzo niedoskonałe. Ale dziewczynka za kazdym razem próbowała narysować lecącego ptaka. Aż do czasu, gdy ktoś pokazał jej "myka", sposób jak się rysuje lecącego ptaka. To był taki znaczek jaki wszyscy znamy: "faliste V", "ptaszek" który stawia się na papierze. I odtąd dziewczynka już nie musiała się przyglądać, analizować. Znała już sposób, a jej rysunki ptaków stały się schematyczne, ubogie, zawsze takie same. Smucą mnie bardzo takie rzeczy. Kolorowanki robią mniej więcej to samo. Uczą "myków". Taki fast food dla inwencji twórczej. Twórczośc dzieci, którym nie wciśnie się schematów jest naprawdę fascynująca. Dzieciaki nie mają oporów i mają niesamowitą fantazję. Tylko nie zepsuć.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-08-14, 22:12   

Marcela napisał/a:
W literaturze fachowej
z jakiej dziedziny?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-08-15, 17:04   

Chciałabym dyskretnie zwrócić uwagę, że dzieci są naprawdę niegłupie i jeśli będą miały potrzebę własnej twórczości żadna kolorowanka jej nie zniszczy - na kolorowance też można coś dorysować, narysować obok, wybrać kolory.
Daniel niespecjalnie chciał rysować, ja go nie zmuszałam, któregoś razu ni stąd ni zowoąd pokolorował z własnej inicjatywy obrazek w jakiejś swojej gazecie. Potem miał niesamowitą potrzebę kolorowania - do tego stopnia, że połowę podróży z Rabki do Olsztyna kolorował książeczkę o Iniemamocnych. Potem zaczął sam rysować.
Na pewnym etapie dziecko po prostu samo porzuca kolorowanki i już.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2008-08-15, 17:10   

Lily, ogólnie jest to psychologia rozwojowa i pedagogika. Bardziej szczegółowo to fazy rozwoju twórczości dziecięcej.
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-10, 12:28   

Szukajac materialow do pracy z dziecmi natrafilam na stronke z bardzo fajnymi kolorowankami dla przedszkolakow:

hxxp://antek.sluszczak.pl/

Przy okazji mozna pomoc Antkowi - zachecam :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13