wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pearly, czyli komputerek antykoncepcyjny -
Autor Wiadomość
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2008-08-18, 10:08   

Capricorn a jak sie ten "komputer" pomyli? To "mama Mossi" :shock:
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-08-18, 10:15   

mossi napisał/a:
Capricorn a jak sie ten "komputer" pomyli? To "mama Mossi" :shock:


hehe, nie jestem jego producentem, ani nawet sprzedawcą. ;-) Ale myślę, że jeśli się pomyli, i powie GO gdy powinien powiedzieć STOP, i ufna mossi zrobi GO, to mozę sie okazać, że będzie mamą mossi ;-) :D

Podobno też jest tak, ze takie wpadki, że "jeden raz nieuwagi" to młodzi ludzie zaliczają, czym kandydatka na mamę ma wiekszą cyferkę na początku, tym trudniej jej zajść w ciążę od "jednej nieuwagi", częściej jest tak, ze miesiacami trzeba sie starać i wykazywać.

A dziecko i tak przyjdzie wtedy, kiedy sobie to wymyśli ;-)
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-08-18, 11:59   

Capricorn napisał/a:
Ale myślę, że jeśli się pomyli, i powie GO gdy powinien powiedzieć STOP, i ufna mossi zrobi GO
to trzeba żądać odszkodowania od producenta :mrgreen:
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2008-08-18, 12:39   

Lily napisał/a:
to trzeba żądać odszkodowania od producenta
nikt mi wolności nie zwróci jakby nie było... no i nie wróci mi życia po tym jak tatuś by mnie zabił... ;-)
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-18, 12:39   

moim zdaniem raczej wyrzucone pieniadze.Naprawde niewiele trzeba zeby sie samemu zanalizowac,bez kosztownego komputerka.A jak ktos potrzebuje pomocy w interpretacji to ma tez tansze wyjscia np.strone Fertility Friend-opcje platna ktora interpretuje dokladniej.
Ale dla kazdego co innego pasuje,wiec moze dla niektorych to wlasnie komputerek jest dobrym rozwiazaniem.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-09-09, 14:16   

neoaferatu napisał/a:
Środki poronne czyli wkładki i środki wczesnoporonne czyli tabletki odrzucają mnie ze względu na możliwość uśmiercania dzieci.
a mnie odrzuca nazywanie pigułek i wkładek środkami poronnymi :|
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-09, 14:29   

Lily napisał/a:
a mnie odrzuca nazywanie pigułek i wkładek środkami poronnymi :|
Ale takie stwierdzenie bardziej szokuje, a o to przecież chodzi ;-)
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-09-09, 16:07   

Euridice niestety jeśli dojdzie do zapłodnienia (co zdarza sie przy tabletkach częściej niż myślisz) to został to przewidziane przez producenta. Pzreczytaj ulotkę - tam jest jasno napisane.

[ Dodano: 2008-09-09, 16:09 ]
Acha jedyna skuteczna metoda antykoncepcji - wiedzieć kiedy ma się owulację. Po wpadce z Mią dostałam nauczkę, że można zajść w ciąże pomimo prezerwatywy i kochając się raz na sto lat.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-09-09, 16:49   

generalnie chodzi o to, że medycyna definiuje początek ciąży jako zagnieżdżenie embriona w macicy. do zaplodnienia dochodzi kilka dni wcześniej, i przez tych kilka dni zygota/embrion plywają sobie swobodnie, ale, wg nauki, nie jest to jeszcze ciąża. wkładka wewnątrzmaciczna działa w taki sposób, ze nie wyklucza zapłodnienia, ale uniemożliwia zagnieżdżenie. Dochodzi do wydalenia zapłodnionej komórki jajowej. Medycyna oficjalnie nie nazywa tego wczesnym poronieniem, bo przecież nie było zagnieżdżenia = nie było ciąży. Pigułki generalnie mają blokować owulację, ale na wypadek, gdyby do niej doszlo, hormony w nich zawarte minimalizują możliwość zagnieżdżenia.

To wszystko jest dokładnie i w miarę jasno opisane w ulotkach. Tutaj np. zasada działania wewnątrzmacicznej wkładki hormonalnej mirena:

Cytat:
System Mirena zapobiega ciąży na kilka sposobów. Powoduje takie zmiany w śluzówce macicy, że utrudnione jest zagnieżdżenie się tam zapłodnionej komórki jajowej. Pod wpływem hormonu następuje zagęszczenie śluzu w kanale szyjkowym, więc nasienie nie może się dostać do macicy, aby zapłodnić komórkę jajową. Zmniejsza się też ruchliwość plemników. U niektórych kobiet zostaje zahamowana owulacja.


link: hxxp://www.mirena.pl/co_to_jest_mirena.html
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2008-09-09, 17:58   

Capricorn napisał/a:
generalnie chodzi o to, że medycyna definiuje początek ciąży jako zagnieżdżenie embriona w macicy. do zaplodnienia dochodzi kilka dni wcześniej, i przez tych kilka dni zygota/embrion plywają sobie swobodnie, ale, wg nauki, nie jest to jeszcze ciąża. wkładka wewnątrzmaciczna działa w taki sposób, ze nie wyklucza zapłodnienia, ale uniemożliwia zagnieżdżenie. Dochodzi do wydalenia zapłodnionej komórki jajowej. Medycyna oficjalnie nie nazywa tego wczesnym poronieniem, bo przecież nie było zagnieżdżenia = nie było ciąży. Pigułki generalnie mają blokować owulację, ale na wypadek, gdyby do niej doszlo, hormony w nich zawarte minimalizują możliwość zagnieżdżenia.

To wszystko jest dokładnie i w miarę jasno opisane w ulotkach. Tutaj np. zasada działania wewnątrzmacicznej wkładki hormonalnej mirena:

Cytat:
System Mirena zapobiega ciąży na kilka sposobów. Powoduje takie zmiany w śluzówce macicy, że utrudnione jest zagnieżdżenie się tam zapłodnionej komórki jajowej. Pod wpływem hormonu następuje zagęszczenie śluzu w kanale szyjkowym, więc nasienie nie może się dostać do macicy, aby zapłodnić komórkę jajową. Zmniejsza się też ruchliwość plemników. U niektórych kobiet zostaje zahamowana owulacja.


link: hxxp://www.mirena.pl/co_to_jest_mirena.html


No właśnie pigułki mają blokować owulację. Lata temu brałam Cilest, który mi szkodził. Trafiłam do pewnej ginekolożki, która po wykonaniu różnych testów, stwierdziła, że pigułki z dużą zawartością hormonów mi szkodzą (miałam bardzo podwyższoną prolaktynę). Zmieniła mi pigułki na chyba minisiston, czy jeszcze coś słabszego, które dla odmiany wcale nie blokowały mi owu. Więc łykałam tabletki i miałam owu co miesiąc.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-05-28, 12:30   

hxxp://www.bioself.pl/info.html
a coś takiego? Cena nie jest kosmiczna :-)
Jeste jeszcze Donna - do badania struktury śliny ( kiedyś było o tym na forum)

Jeszcze te paseczki płodności, o których pisałam:
" Idealny dzień na zajście w ciążę wskaże Ci test owulacyjny, który kupisz w aptekach i niektórych drogeriach, np. 1. Boboplan (40 zł/5 szt.), 2. LH Test (28 zł/5 szt.), 3. Averco (12 zł/1szt.). Pozwoli on wykryć, czy w Twoim organizmie zwiększyła się ilość hormonu luteinizującego, co świadczy o nadchodzącej owulacji. Wykonasz go bardzo prosto i szybko w swojej łazience. Wystarczy, że wprowadzisz do zbiorniczka na testerze kilka kropli moczu za pomocą specjalnej pipetki. Rezultat odczytasz po pięciu minutach. W zależności od tego, jaki tester kupiłaś, zmieni on kolor lub pojawi się na nim odpowiednia liczba kreseczek.
Aby test był wiarygodny, wykonuj go zawsze o tej samej porze, ale nie od razu po przebudzeniu, ponieważ wtedy mocz jest zbyt gęsty. Przed badaniem nie pij też dużo wody, by nie rozrzedzić zbytnio moczu, bo to również może zafałszować wyniki."
 
 
 
Lalka 

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 129
Wysłany: 2009-05-29, 11:38   

ja biorę tabletki już ładnych kilka lat ( z przerwami). Na razie ani ciąży ani podejrzenia poronienia nie było.

Bałabym się zaufać takiemu urządzeniu, ze względu na możliwość jego pomyłki. Dodatkowo stresujący tryb życia bardzo wpływa na mój cyk...
Wcześniej, przed tabletkami przy każde miesiączce lądowałam w szpitalu po zastrzyki przeciwbólowe albo na zatrzymanie krwawienia... Tabletki mają mi też pomóc w zmnijszemu dolegliwości związanych z okresem.

To am się zmienić po pierwszej ciąży i porodzie, zatem może wtedy jak mi się wszystko unormuje to przekonam się do takowego sprzęciwa :D
_________________
hxxp://www.vivanatura.pl/]Ekologiczna żywność!
hxxp://www.rolnictwoekologiczne.org.pl//]Ekologiczna rolnictwo!
hxxp://www.hxxp://www.ekonsument.pl///]Ekonsument!
 
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2009-05-29, 15:17   

Cytat:
ja biorę tabletki już ładnych kilka lat ( z przerwami).

A co w przerwach? Gumki? Ja też już powinnam zrobić przerwę, bo łykam tabletki już 3 lata, ale stresuje mnie możliwość wpadki. Zwłaszcza, że wiem z doświadczenia, że gumki czasem pękają :-/
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Lalka 

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 129
Wysłany: 2009-06-01, 11:22   

w przerwach były również przerwy w związkach :D zatem potrzeby zabezpieczenia się nie było. :D
_________________
hxxp://www.vivanatura.pl/]Ekologiczna żywność!
hxxp://www.rolnictwoekologiczne.org.pl//]Ekologiczna rolnictwo!
hxxp://www.hxxp://www.ekonsument.pl///]Ekonsument!
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-06-01, 11:28   

Kitten, ja bym nawet z gumką w owulacje nie ryzykowała, to zbyt zawodna metoda.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Lalka 

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 129
Wysłany: 2009-06-01, 14:35   

ew. gumka, plus żel czy pianka antyplemnikowa :D
ale faktycznie ryzyko jest duże. Lepiej zimny prysznic.
_________________
hxxp://www.vivanatura.pl/]Ekologiczna żywność!
hxxp://www.rolnictwoekologiczne.org.pl//]Ekologiczna rolnictwo!
hxxp://www.hxxp://www.ekonsument.pl///]Ekonsument!
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-06-01, 14:36   

Albo inna forma seksu :-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Lalka 

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 129
  Wysłany: 2009-06-05, 13:35   

No tak, ale tutaj już z napięcia można ulec pokusie :D
_________________
hxxp://www.vivanatura.pl/]Ekologiczna żywność!
hxxp://www.rolnictwoekologiczne.org.pl//]Ekologiczna rolnictwo!
hxxp://www.hxxp://www.ekonsument.pl///]Ekonsument!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12