wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
filmiki dla malucha
Autor Wiadomość
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-09-07, 00:30   filmiki dla malucha

kupiłam wczoraj czasopismo : "Dziecko" z dodatkiem film: "vipo"- jest fajna, ciekawa i dodatkowo trochę nauki o geografii, historii (piesek i jego kompani (kicia Becia i Bociek Henio) zwiedzają Egipt, Grecję, Paryż, Mokwę itp i uwaga!!! nawet pojawia siw wzmianka o wegetaianiźmie :mryellow: co prawda jest tam wege tygrysek, ale już maluchy uczą się co to jest być wege ;) jest coś o cyrku i zoo, więc jak ktoś nie lubi to może sobie darowac, ale jak dla mnie to tak jaby udwać, że zoo nie istnieje czy to samo z mięsem

Jasmi uwielbia też bajkę o MUMU wielorybku, kiedyś przypadkiem kupiliśmy i tak go pokochała, że ciągle mówi MUmu, Mumu i mogłaby to pewnie 24 na dobę oglądać, można zamówić w Empiku, nic się tam nie mówi, więc maluch rozumie chyba wszystko co widzi
Polecam też edukacyjne filmy z serii Mądry Maluch i Fifi Niezapominajkę :)

hxxp://www.youtube.com/watch?v=c2pP44uYq1Y
hxxp://www.allegro.pl/item423313674_madry_maluch_ucz_sie_z_rodzicami_nowe.html
dodam, że w empiku sa po ok. 12zł, a nie 30 zł :roll: (MM)
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-09-07, 09:03   

Jeden odcinek "Vipo" szczególnie wbił mi się w pamięć: gdy zwiedzali Hiszpanię i trafili na corridę. Rozmawiali z bykiem, który wcale nie palił się do "walki" i ostatecznie uwolnili go i ośmieszyli toreadora.
Co do Fifi, moja córka ją uwielbia. Bajka promuje przyjaźń, warzywa ;) i umiejętność wybaczania. W jednym odcinku coś mi się nie spodobało: W ramach przyjacielskiej pomocy Fifi "pomagała" drużynie Trzmielika wygrać mecz. Było to pogwałcenie zasady fair play.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-09-07, 15:53   

no, ja tez cos gdzieniegdzie znajduję nie tak jak powinno być np w Wielorybku MUmu (bajki bez przemocy jest 1 lub 2 sceny, które ja bym przemocą nazwała- ptaszyska atakują inne zwierzątko, a Mumu broni je, ale może chodzi tez o to, żeby nie pokazywać utopijnego świata? promować dobro uczyc wiele dobrego, a jednocześnie pokazać, że czasem coś może zdarzyć się n ie fajnego, nie fair? ja myślę, że to tez dobrze, bo tak dziecko nieraz byłoby nieźle zszokowane, że ccoś jest nie tak i nie porafiłoby sobie poradzić w wielu sytuacjach.
Sama zauwa,zyłam u siebie, że jeśli ktoś zachowa sie w stosunko do mnie nie fair, a ja mu nic nie zrobiłam-to jestem tak zmieszana całą sytuacją, że mnie wręcz zatyka, nie potrafię oddać złośliwości na którą nie jestem przygotowana, ani hamstwa, a potem to przeżywam jeszcze baaaardzo baaardzo długo, choc często nie warto :roll:
ot gupia historia w lodziarni: poszlam sobie razu pewnego na lody, czekam w kolejce, upal i hyc na całego, do tego pełno os sie pałęta w okół wózka więc patrzę, żeby żadna do Jasmi sie nie dobrała i tak kukam raz na lody raz na wózek (który jeszcze trzeba byo przesówac co jakiś czas..., w końcu pani mówi "proszę" ja już chcę mówi co chcę, a dziewczyna za mną wymienia gałki smaków które chce, ja, że przepraszam, ale chyba jestem pierwszawkolejce - a ona na to z wrednym, podniosłym tonem: to niech sobie pani pilnuje kolejki, a nie ... :evil: , ja :shock: w szoku i mnie zatkało - a żałuę bo chętnie bym jej coś odburknęła w tym samym stylu na jaki zasłużyła :roll: Ale nie jestem tego nauczona- to dobrze, ale przy okazji nie przygotowana a takie głupie sytuacje.
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2008-09-13, 22:51   

Ja próbowałam chłopcom jakieś filmy pokazywać - głównie Tele Tubisie, ale chyba są jeszcze za mali. Więc jedyne co oglądają to Baby First TV. To rzeczywiście telewizja dla maluchów - bez reklam, głównie muzyka i obrazy, czasem jakieś nieskomplikowane "seriale" - fabuła zawsze ta sama właściwie, "scenariusz" też, a zmieniają się tylko szczegóły, dużo ujęć dzieci i przyrody i każdy "program" trwa maks. 5 min. Więc jeżeli ktoś jest zdecydowany, to tę telewizję naprawdę mogę polecić :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-09-23, 23:36   

My aktualnie oglądamy "Happy feet" o niezywkłym pingwinku, do niedawna królował "Cars", wcześniej wszystkie Shreki z wyłączeniem drastycznych scen i kilka innych filmów. Z krótkich serialowych od dawna króluje nieśmiertelny, choc czasem kontrowersyjny Krecik;
bywa też chętnie oglądany Pat Listonosz - obraz małomiasteczkowej sielanki i współpracy, Małe roboty - wspóldziałanie w grupie, Krówka Mela (czasem inne tłumaczenie imienia, oryginalne to: Connie) - chodząca dobrać, pomoc i współczucie, Bob Budowniczy itp.

[ Dodano: 2008-09-23, 23:37 ]
Chciałam uniknąć puszczania filmów małemu, ale ja sama jestem maniaczką, więc się nie udało i go zaraziłam :mrgreen:
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-09-24, 07:07   

U nas jak Miron był mały, 1,5 do 2,5 było bez problemu oglądał z zapartym tchem pszczółkę Maję, a teraz nagle więcej rozumieć zaczął i jest wieczny krzyk, mama ratuj (pszczółkę oczywiście). Pat i Mat mu się powoli nudzą i muszę intensywnie szeparać po stoiskach by mu coś kupić, a jak na złość ostanio nikogo nie ma.
 
 
va


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 427
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-28, 23:32   

My jesteśmy oczarowane przygodami Mysi.
Zaczęło się od książeczek, niedawno znalazłam DVD, choć są nieźle poukrywane i niełatwo je dostać.
Krótkie odcinki, żywe kolory, proste kształty, pełna kultura wypowiedzi, atmosfera przyjaźni, prosta fabuła, sama lubię to oglądać po raz siódmy ;)
_________________
hxxps://www.facebook.com/miastozercy
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-11, 22:07   

Ja polecam "Mądry maluch". Mój mały oglądając to wiele się nauczył, np któregoś pięknego dnia zaczął wychodzić z pokoju i chować się w różnych miejscach w domu. I ta zabawa została nam do teraz.
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2009-01-12, 14:20   

Polecam całą serię "Mali Odkrywcy". Żadnej przemocy, krzyków, straszenia, szarpaniny. Super dydaktyczne bajeczki ;-) . Uczą kompromisów, pokojowego załatwiania nieporozumień, przyjaźnienia się itd... Do tego proste i ładne piosenki, które dzieci błyskawicznie załapują.
Zaczynałam od Misia Uszatka, też może być,(bez przemocy i zawsze z jakąś pointą, morałem) ale taki np Krecik wymaga już cenzury. Są odcinki, gdzie jest nastrój horroru dla dwulatka. "Makowa Panienka" jest co prawda wolna od takich akcji, ale absolutnie niczego dobrego nie uczy - tylko kombinowanie, tchórzostwo, złośliwości, zazdrość. Generalnie płycizna okrutna.Te odradzam.
 
 
amanitka 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 28 Lut 2008
Posty: 552
Skąd: południe
Wysłany: 2012-06-06, 23:15   

my często korzystamy z animacyjnej pomocy monitora. jakiś czas temu trafiłam na youtubie na 'minuscule'. podoba się :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12