wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spór o książkę "Mam prawo"
Autor Wiadomość
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2008-09-12, 09:23   Spór o książkę "Mam prawo"

hxxp://www.pardon.pl/artykul/6193/nasz_dziennik_chce_hodowac_ofiary_dla_pedofili

co sadzicie?

(mam nadzieje, ze dobrze powklejalam :oops: )
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
Amanii 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 1485
Wysłany: 2008-09-12, 11:31   

Artykuł, jak to na "pardonie", napisany stylem prowokującym, powiedziałabym bulwarowym. Aczkolwiek trudno się nie zgodzić z autorką. Miałam tę książeczkę w rękach, i jeżeli ktoś widzi w niej narzędzie do podburzania dzieci przeciwko rodzicom to gratuluje... :roll: No ale środowisko "Naszego Dziennika" już nie takie bzdury wymyślało :) Jak dla mnie problemu nie ma. Książka jest zupełnie niewinna, a jeżeli choć jedno dziecko bite lub poniżane w domu, po przeczytaniu jej odważy się komuś o tym powiedzieć to już będzie sukces. Myślę, że warto ją dzieciom pokazać.
_________________
"Czy to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali? Czy ja jestem dziecko, a oni tak dojrzali?
Oni mają paragrafy, a my mamy granaty w gębie, które mogą nam wypalić..."

 
 
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2008-09-12, 18:26   

Amanii napisał/a:
Artykuł, jak to na "pardonie", napisany stylem prowokującym, powiedziałabym bulwarowym
jasne. z tym sie zgodze. ale mnie zainteresowal sam temat. pochodze z malej miejscowosci, gdzie prawa dziecka...buhaha-czegos takiego nie ma. z reszta nie trzeba szukac po zasciankach. mam sasiadow w bloku-starsze panstwo, sprawiaja wrazenie milych, poczciwych.. przyjechaly do nich na wakacje wnuczki-dwoch chlopcow, wiek ok 7 i 10 lat. to co tam sie dzialo.. nie bede przytaczac slow jakkich uzywali zwracajac do tych dzieci, bo ten post bylby skazany na usuniecie. nie mowiac o przemocy fizycznej.. co zastanawiajace-nikt (lacznie ze mna :oops: ) na to nie zareagowal, a staruchy nie kryly sie ze swoim stosunkiem do malych. nie raz slyszalam jak babcia wolala ich na obiad(wybaczcie): "mendy pi***lone, w d***e j***ne"..kiedys pod koniec wakacji spotkalam chlopcow i ich ojca w osiedlowym sklepie. przez caly czas jak stalam w kolejce zbieralam sie w sobie, zeby porozmawiac z tym facetem, bo byc moze on nie mial pojecia o tym, co sie tu wyprawia. jeden z chlopcow chcial sie poskarzyc na "babcie" :evil: , a ojciec zlapal go za ramie i powiedzial " babci masz sie sluchac, babcia ma racje".. poddalam sie :-| .
nawet jak taki dzieciak dostanie do reki kiedys taka ksiazeczke, chyba jedyne co bedzie potrafil zrobic to oddac za krzywdy komu innemu.. smutne, ale prawdziwe.
z reszta nasze pokolenie-nie wiem jak wy, ale ja tak- bylo wychowywane bez jakichstam praw.
a smutne jest teraz to, ze kiedy daje sie dziecku prawo do glosu, do obrony, do wlasnego zdania, wiekszosc naszego spoleczenstwa traktuje to jak wymysly lewakow, tematy zastepcze odciagajace od "prawdziwych" problemow w polityce, itd..
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-09-12, 19:14   

A mnie się przypomniało, jak pierwszy raz dostałam okres i moja mama nie potrafiąc czy nie chcąc ze mną rozmawiać dała mi książkę medyczną, bodajże dla pielęgniarek z której nic nie rozumiałam, pewnnie nic innego nie było. To tak a propo tego, ze dzieci powinny być uświadamiane co do swoich praw przez rodziców.
I jeeszcze przypomniało mi się, jak moja koleżanka - bibiotekrka opwiadała, jak jedna mama zrobiła jej awanturę, ża to że pozwoliła wypożyczyć jej 13-letniej córce atlas anatomiczy dla młodzieży, bo ona sobie nie życzy by jej córka takie rzeczy czytała :mrgreen:
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-09-18, 08:22   

He, he, Daniel wypożyczył sobie tę książkę z biblioteki - śliczna grafika, jeszcze jej nie czytałam, ale on już tak i jak wczoraj ojciec wysłał go do domu po pojemnik na pomidory to wziął oprócz niego tę książkę i zacytowął mu fragment, że do 18 roku życia nikt nie ma prawa pozbawiać go dzieciństwa - znaczy zmuszać do przynoszenia pudełka na pomidory. :lol:
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2008-09-18, 09:08   

kofi napisał/a:
do 18 roku życia nikt nie ma prawa pozbawiać go dzieciństwa - znaczy zmuszać do przynoszenia pudełka na pomidory.

:mryellow: :mryellow: :mryellow:
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13