wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy medycyna naturalna będzie nielegalna?
Autor Wiadomość
agiju 
doulnięta

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 36
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-11-19, 00:51   

Ja poparłam, dane podałam. W każdym głosowaniu podaje się dane i to z peselem i nr dowodu. Akcję organizuje m. in. Fundacja doktora med. Matthiasa Ratha. Poszukajcie o nim informacji w necie. Tutaj możecie przeczytać jego apel wystosowany w imieniu narodów świata - hxxp://www4.dr-rath-foundation.org/pdf-files/complaint/polish-complaint.pdf

Popatrz na podpisy na hxxp://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=3583&podpis_rodzaj=1 - tam wyniki, kto poparł petycję, a kto się jej sprzeciwił są widoczne dla każdego internauty - tam mimo chęci wyrażenia swojej opinii nie zdecydowałabym się na oddanie głosu.
 
 
mizumo 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 27 Mar 2008
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-11-19, 13:38   

Coco napisał/a:

chyba nie rozumiem, w czym problem? to chyba godne pochwaly :?:


dlatego:


Lily napisał/a:
Jeśli ta kampania ma polegać na podawaniu jakiejś nieznanej osobie czy organizacji swoich szczegółowych danych to ja się na pewno nie włączę :-?
Cytat:
Niestety tak jest.. jakoś wcześniej tego nie sprawdziłam. :-/
hxxp://www.eu-referendum....al_remedies.php


Jestem ciekawa kto te dane zbiera.
_________________
"Czasem więcej dobrego może zrobić jeden serdeczny uśmiech, dobre życzliwe słowo, aniżeli bogaty dar pochmurnego dawcy..."
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-11-19, 15:34   

Naszymi danymi można z powodzeniem handlować, taka jest prawda. Moja koleżanka poszła na spotkanie w sprawie niby pracy, a skończyło się na tym, że podała swoje dane teleadresowe i dostała za to 30 zł. Jest wiele firm, które niekoniecznie legalnie te dane kupią.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Coco 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 80
Skąd: UK
Wysłany: 2008-11-19, 18:52   

mizumo, dzieki za wyjasnienia ;-)

agiju napisał/a:
Ja poparłam, dane podałam. W każdym głosowaniu podaje się dane i to z peselem i nr dowodu

no wlasnie , tego sie chyba nie da uniknac . Tak samo jak np. robisz zakupy przez internet, nie dosc ze podajesz wszystkie dane to jeszcze nr karty kredytowej. Rozne urzedy tez maja wszystkie nasze namiary :-P Np w Anglii bylo juz kilka takich afer np. oddano do wiadomosci lub znaleziono gdzies porzucone dokumenty z poufnymi informacjami. Tego sie po rostu nie da w 100% uniknac dlatego uwazam ze szkoda byloby zrezygnowac z podpisania tylko ze wzgledu na to.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-11-19, 19:16   

Ja szczerze mówiąc w ogóle nie wierzę w te rewelacje. A sklep to jednak trochę co innego.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
michał 
is the best


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 147
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-11-19, 19:50   

Już był o tym temat, ale się hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=4023&highlight=ratha]zamknął.

Ja nie wiem, co to ta medycyna naturalna, ale po profilu działalności Ratha i spółki chodzi chyba po prostu o suplementy witaminowe, tylko, że ładniej zapakowane i z napisem, że "naturalne". Najbardziej zabawne jest to, że w swoim apelu wystosowany w imieniu narodów świata (nie pamiętam czy nas - Polaków - pytał się o zdanie) pluje na przemysł farmaceutyczny i chemiczny, od którego sam kupuje swoje witaminy i minerały, żeby je potem sprzedawać po zawyżonej cenie. :lol:
_________________
Oświecenie – złowrogi, destrukcyjny okres w historii, w którym zapoczątkowano ‘projekt’ dominacji nad naturą, stawiania rozumu nad przesądem i niechodzenia do kościoła. Wszystko to jest błędem, ale postmodernizm to naprawi.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-27, 22:48   

Jutro (28.11.2008) w Radio Zet o 13.20 Janusz Weiss będzie podobno rozgrzebywał tą sprawę.
hxxp://www.radiozet.pl/programy/program.aspx?audycjaopisid=5
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Wretka 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-28, 11:02   

Dzięki, Malinetshka, już sobie ustawiłam radio zet, ustawiam budzik i ciekawa jestem audycji.
_________________
Pięćdziesiąt procent naszej zdolności uczenia się rozwija się w ciągu pierwszych czterech lat życia. W związku z tym rodzice są najważniejszymi nauczycielami dziecka. Mimo to żaden rząd nie wydaje nawet jednego procenta budżetu szkolnictwa na ich szkolenie. Gordon Dryen, Jeanette Vos "Rewolucja w uczeniu"
 
 
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2008-12-14, 14:56   

Malinetshka napisał/a:
Jutro (28.11.2008) w Radio Zet o 13.20 Janusz Weiss będzie podobno rozgrzebywał tą sprawę.
hxxp://www.radiozet.pl/pr...audycjaopisid=5

sluchaliscie tej audycji?
zerknelam na stronke, ale audycji z 28.11.2008 nie ma..
:?: :roll:
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-14, 15:12   

walaija, bo Weiss był przeziębiony i nie przyszedł 28.11 :-> Ta audycja była 1.12 hxxp://www.radiozet.pl/programy/program.aspx?audycjaopisid=5&PageIndex=0
ale nie słuchałam jeszcze... :-> Moja mama słuchała i mówi, że wiele z tego nie wynikło.. toteż nie spieszy mi się, żeby odsłuchać.
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
kocham_tramwaje 

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 997
Wysłany: 2008-12-14, 15:25   

hmm. aha.. to mi tez sie nie bardzo spieszy :-/
ale dzieki.
_________________
hxxps://www.facebook.com/pages/Poduszkarka/1391382977755418?ref=hl
hxxps://www.facebook.com/pages/Flash-Decor/114932025350210?bookmark_t=page
 
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2008-12-22, 03:08   

michał napisał/a:

Ja nie wiem, co to ta medycyna naturalna, ale po profilu działalności Ratha i spółki chodzi chyba po prostu o suplementy witaminowe, tylko, że ładniej zapakowane i z napisem, że "naturalne". Najbardziej zabawne jest to, że w swoim apelu wystosowany w imieniu narodów świata (nie pamiętam czy nas - Polaków - pytał się o zdanie) pluje na przemysł farmaceutyczny i chemiczny, od którego sam kupuje swoje witaminy i minerały, żeby je potem sprzedawać po zawyżonej cenie. :lol:


A ja naprawdę się starałam przybliżyć Ci to zagadnienie naprowadzając na konkretne nazwiska :-? hxxp://www.forumveg.webd.pl/topics12/3743.htm#58028]tam

Co do meritum - trafiłam już dużo ponad rok temu w lokalnej gazecie na wzmiankę o tym, że planowane są zmiany, po których nie będzie można już produkować leków w których składnik chemiczny występuje z naturalnym - podawano przykład Raphacholinu hxxp://www.informacje.farmacja.pl/rec-of-199-act-wiecej-id-5505.html]hxxp://www.informacje.farmacja.pl/rec-of-199-act-wiecej-id-5505.html
fragment - {Kronika Beskidzka }
Cytat:
Ostatnio pojawiły się niepokojące informacje, że po 2011 roku z aptek mają zniknąć różnego rodzaju leki ziołowe. Taką decyzję podjęła Komisja Europejska wydając dyrektywę, która ograniczy leki ziołowe do składających się wyłącznie z substancji naturalnych. Natomiast preparaty z dodatkami syntetycznymi miałyby zostać wycofane z handlu. Jest już nawet "czarna lista" ziołowych medykamentów, których produkcja musi być wstrzymana.[...] Leki, które znajdują się na "czarnej liście", a jest wśród nich na przykład popularny raphacholin, stosowany przy dolegliwościach trawiennych, lub syrop na kaszel tussipect, są w aptekach dostępne bez recepty w każdej ilości.

autor - dziennikarz Kroniki Beskidzkiej podpisany jako (nat)

Ciekawe czy na hxxp://www.informacje.farmacja.pl/index-act-show-site-3.html]tym portalu farmacji jest wiecej inf na ten temat.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-12-22, 15:28   

A ponoć w Irlandii tabletki z dziurawca są zakazane. No cóż, jakby co to zaczniemy ziółka sami zbierać ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
agiju 
doulnięta

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 36
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-01-05, 01:26   

hxxp://hotnews.pl/artswiat-1085.html
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2009-03-20, 11:18   

Cytat:
Teoria spisku: zagłodzą miliardy ludzi!?

Kto ma w planach zbrodnię na skalę, jakiej jeszcze nie widział świat? Przedstawiciele rządów najpotężniejszych państw i szefowie najbogatszych korporacji. Czy to prawda?

Codex Alimentarius.


Na ów tajemniczy i jakże poważnie brzmiący zwrot natrafić możemy ostatnio coraz częściej, szczególnie w Internecie. Co kryje się za tą łacińską nazwą? Nie żadne tajne stowarzyszenie ani też legendarna, zaginiona przed wiekami księga.

Zbiór norm dotyczących żywności, jakie wprowadzane są niemal na całym świecie - oto czym jest Codex Alimentarius. W pierwotnej postaci ogłoszony został w roku 1962, a za jego twórcę uznaje się Fritza Termeera, o którym to panu jeszcze wspomnimy.

Obecnie członkami
Komisji Kodeksu Żywnościowego, związanej z Organizacją Narodów Zjednoczonych, są 174 państwa. Jakie jest główne zadanie komisji? Ochrona
zdrowia i interesów konsumentów. By móc je wypełnić, do końca bieżącego roku wszystkie zalecenia kodeksu mają znaleźć zastosowanie we wszystkich krajach świata.

Nie brzmi to jeszcze nazbyt przerażająco. Zapoznajmy się jednak z tym, co mówią przeciwnicy kodeksu. Przyjrzyjmy się konsekwencjom, jakich się spodziewają, jeśli wszystkie wytyczne będą egzekwowane.

Zacznijmy od tego, że z początkiem przyszłego roku nielegalna będzie sprzedaż większości naturalnych witamin, suplementów mineralnych oraz leków ziołowych (faktycznie wiele z nich już zostało zabronionych). Zakazane zostanie jednocześnie promowanie naturalnych środków leczniczych i terapii, a nawet witamin - pomijając te oferowane przez posiadające odpowiednie uprawnienia koncerny farmaceutyczne.

Dalej: wszystkie hodowane na mięso zwierzęta będą dostawać antybiotyki i hormony wzrostu, zaś jadalne rośliny trzeba będzie traktować pestycydami i napromieniowywać. Przydomowa uprawa warzyw, owoców i ziół będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym zdobyciu odpowiednich zezwoleń i poddaniu się państwowej kontroli.

To już zaczyna być, ujmując rzecz delikatnie, niepokojące. Do czego może doprowadzić?

Przede wszystkim kontrola nad żywnością i lekami znajdzie się w rękach najważniejszych rządów i najbardziej wpływowych korporacji. Czy można wyobrazić sobie większą władzę, niż decydowanie o tym co będziemy jedli?

Ale poza władzą, jaką zdobyć można w ten sposób, przeciwnicy kodeksu wskazują na jeszcze jeden wstrząsający efekt. Powołując się na szacunki ekspertów (również tych związanych z ONZ) alarmują, że przestrzeganie przepisów doprowadzi do śmierci trzech miliardów ludzi. Trzech miliardów.

Miliard po prostu umrze z głodu, nie będąc w stanie zdobyć ilości pożywienia niezbędnej do przetrwania. Przyczyną śmierci dwóch miliardów będą choroby - normalnie niezbyt groźne, jednak zabójcze dla organizmów osłabionych niedożywieniem albo skutkami, jakie niesie za sobą spożywanie wyłącznie modyfikowanej żywności.

Czy osoby, które chcą wprowadzić Codex Alimentarius, zdają sobie sprawą z tragedii, do jakiej może on doprowadzić? Przeciwnicy kodeksu przekonani są, że tak. Nie są jednak zgodni co do tego, czy miliardy ofiar traktowane są jako efekt uboczny (którymi nie trzeba się przejmować, bo i tak umrą głównie ludzie, których nie byłoby jak wykorzystać ani jak na nich zarobić) - czy też... Cóż, alternatywna odpowiedź jest jeszcze gorsza.

Niektórzy uważają, że jest to metoda na wprowadzenie tego, o czym przedstawiciele ONZ gardłują od dekad: ograniczenia światowej populacji. Nie można zaprzeczyć, że Organizacja Narodów Zjednoczonych od lat stawia sobie taki właśnie cel, otwarcie jednak promując bardziej humanitarne metody dążenia do niego. Skoro jednak nie działają... Głodzenie to całkiem skuteczny sposób zmniejszania populacji, prawda?

W tę czarną wizję, jaką serwują nam ludzie walczący z kodeksem, dobrze wpisuje się osoba jego twórcy - wspomnianego na początku Fritza Termeera, któremu warto w tym miejscu poświęcić chwilę uwagi. Ów niemiecki naukowiec podczas II wojny światowej pracował dla koncernu farmaceutycznego IG Farben. Nowe preparaty testował na więźniach obozu Auschwitz. W Norymberdze został skazany na siedem lat więzienia.

Wyszedł po czterech, podobno dzięki wstawiennictwu Rockefellerów. Został prezesem firmy Bayer i stworzył Codex Alimentarius. Inicjatywa ma niezłego patrona, trzeba przyznać.

Oczywiście nie musi to przeszkodzić w przyklejeniu przytoczonym powyżej tezom łatki "teorii spiskowej" i gromkim ich obśmianiu. Ale może jednak należałoby najpierw choć chwilę zastanowić się nad nimi?

Ktoś powie, że tylko szaleńcy uwierzyliby, że można świadomie doprowadzić do śmierci głodowej olbrzymiej ilości ludzi. Cóż, przed wielkim głodem na Ukrainie, czy przed rewolucją w Chinach też wiele osób z pewnością nie dawało wiary, że można zagłodzić miliony ofiar.

Poza tym i tak już żyjemy w czasach, które jeszcze kilka dekad temu śnić się mogły wyłącznie szaleńcom (albo autorom antyutopii). Państwo przyznające nam numerek przy urodzeniu, "opiekujące się" nami przez całe życie, wychowujące dzieci. Miliony kamer, jakimi szpikowane są dziś kraje Zachodu, ogromne bazy danych o obywatelach... Długo można by wymieniać.

Odsuńmy jednak na bok podobne rozważania, skupmy się na faktach związanych ze sprawą. Codex Alimentarius nie jest niczyim wymysłem i rzeczywiście ma zostać wprowadzony w życie. Niewątpliwie zwiększy to kontrolę państw i koncernów nad żywnością i lekami, ograniczy możliwość docierania do niemodyfikowanych pokarmów i naturalnej medycyny.

W jakim stopniu wpłynie to na jakość naszego życia - zobaczymy. Podobno wszystko to, jak zawsze, dla naszego dobra.

Tylko - czy aby na pewno?


hxxp://www.pardon.pl/artykul/8150/teoria_spisku_zaglodza_miliardy_ludzi]Źródło
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2009-03-20, 12:15   

tytuł artykułu mówi sam za siebie :lol:
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-03-20, 15:44   

Ponoć w Irlandii zabroniona jest sprzedaż dziurawca w tabletkach. Natomiast o ile kojarzę, była gdzieś mowa o tym, że nie będzie można w jednym preparacie łączyć składników ziołowych i chemicznych, a nie, że będą zabronione leki ziołowe. No cóż, jakby co to zostaje łąką i zbieranie ziółek ;) A może by tak napisać np. maila do Herbapolu i zapytać, czy się zwijają? ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
koszalek

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-18, 15:08   

Cytat:
No cóż, jakby co to zostaje łąką i zbieranie ziółek ;) A może by tak napisać np. maila do Herbapolu i zapytać, czy się zwijają? ;)

To nie jest tak że zakażą ziół. Trzeba będzie je produkować wg norm, prawdpodobnie nie będzie można samemu hodować ale właśnie kupować takie które doszły do obrotu właśnie zgodnie z normami. Po prostu będzie trzeba wg tych wszystkich norm produkować czyli oprócz obecnej obróbki która pozbawia rośliny wartości, jeszcze np napromieniowywać i stosować "dla naszego dobra" chemikalia. I takie również oznaczone jako "ekologiczne" będzie jedzenie sprzedawane jako "super zdrowe". Tym samym ludzie widząc że rośliny nie działają utwierdzą się w przekonaniu że jedyne co moze im pomóc to tabletki z apteki. O to właśnei im chodzi by kompletnie obalić medycynę naturalną, by ludzie byli przekonanie że medycyna naturalna to szarlataństwo (zresztą obecnie już tak myślą). Oczywiście wszystko "dla naszego dobra". Medycynę naturalną służącą ludziom od wielu wieków próbuje sie obalić śmieszną medycyną "eksperymentalną" (czyt. konwencjonalną), stwierdzając że wszystkie odkrycia, praktykę medyczną tylu lat zastąpić chemikaliami wynalezionymi przez kilka lat... o co tutaj chodzi? o patenty i miliardowe zyski! Ludzie wierzą w lekarzy i to co im wmówiono przez wiele lat, więc oporu nie ma. Jeśli będzie opór to zainwestują w kampanie reklamowe i wypowiedzi "wielkich ekspertów" w TV gdzie to "wszelkie wątpliwości rozwieją"... i ludzie sie nawet cieszyć będą "jacy to oni dobrzy dla nich, ekspert sie wypowiedział to znaczy że tak jest".

Mak, konopia i inne - co zrobili z tym? z imię "bezpieczeństwa" (jakby to ludzie samodzielnie myśleć nie umieli, stwierdzą że czosnek też im zaszkodzić może, nie ma problemu by tak stwierdzić) z warzywami z ogródka również nie będzie problemu. Konopie zastąpiono lekami przeciwbólowymi.

Cytat:
ich zyskiem jest schorowane społeczeństwo, a asortyment leków "naturalnych" sobie zostawią. Dla mnie produkty apteczne, nawet z ziół, nie są naturalne.Przeszły przez linie technologiczną i ich energia jest poważnie zaburzona.

Też mam takie zdanie ;)
 
 
nika 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 508
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-07-18, 20:48   

Śledzę ten temat od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że trudno mi uwierzyć w to, ze coś takiego mogłoby się wydarzyć. To jak jak scenariusz do filmu SF. Na wszelki wypadek podpisuję wszystkie petycje przeciwne temu, jakie mi w łapy wpadną. Myślę, że wrazie czego to u siebie posieję np. czosnek i inne zakazane rośliny, chyba nalotu na ogródek mi nie zrobią :shock:
 
 
 
nalya 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2007
Posty: 36
Wysłany: 2009-07-19, 16:58   

Czy ktoś z Was w ogóle zadał sobie trud sprawdzenia, o co w tym chodzi?
hxxp://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp

Dajecie się nabrać na bzdury wypisywane w necie przez tropicieli spisków wymierzonych przez wielkie korporacje i firmy farmaceutyczne w bezbronnych i niczego nieświadomych obywateli...

Zakaz uprawy czosnku, matkoboskaczęstochowska, poczytajcie teksty ŻRÓDŁOWE :roll:

Kod:
by ludzie byli przekonanie że medycyna naturalna to szarlataństwo


Bo często tak jest!
 
 
 
koszalek

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-20, 11:33   

Cytat:
Bo często tak jest!

W medycynie obecnie uznawaną za "słuszną" też są oszuści i to znaaacznie więcej biorąc pod uwagę tą medycynę.

Cytat:
Czy ktoś z Was w ogóle zadał sobie trud sprawdzenia, o co w tym chodzi?
hxxp://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp

Te kilka informacji na stronie nijak sie mają do tego co może zostać wprowadzone.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-07-20, 16:08   

koszalek napisał/a:
W medycynie obecnie uznawaną za "słuszną" też są oszuści i to znaaacznie więcej biorąc pod uwagę tą medycynę.
Może nie tyle oszuści, co osoby niekompetentne, które za nic mają szukanie przyczyn dolegliwości, za to chętnie szafują antybiotykami i innym syfem. Niedawno moja koleżanka zjadła kilka opakowań bardzo silnych antybiotyków wypisywanych w ciemno, bo nikt nie wziął pod uwagę jej sugestii względem źródła infekcji, a jak w końcu znalazła na własną rękę odpowiedniego lekarza to oczywiście jej autodiagnoza się potwierdziła. A mówi się, żeby się zdać na lekarzy w diagnozowaniu i leczeniu... :roll:

[ Dodano: 2009-07-20, 16:09 ]
nalya napisał/a:
Czy ktoś z Was w ogóle zadał sobie trud sprawdzenia, o co w tym chodzi?
hxxp://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp
jest gdzieś wersja polska? za to się nawet nie biorę, bo i tak nie zrozumiem...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2009-07-20, 16:41   

Lily napisał/a:
Może nie tyle oszuści, co osoby niekompetentne, które za nic mają szukanie przyczyn dolegliwości, za to chętnie szafują antybiotykami i innym syfem.

podobnie jak w medycynie alternatywnej pełno jest hosztaplerów faszerujących pacjentów, którzy ufają im ślepo traktując jako ostatnią deskę ratunku, wszelkiego rodzaju g... które nie leczy, nie pomaga i często szkodzi. za grubą kasę, dodam. jak dla mnie - 1:1 :roll:
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-07-20, 16:43   

sylv napisał/a:
podobnie jak w medycynie alternatywnej pełno jest hosztaplerów faszerujących pacjentów, którzy ufają im ślepo traktując jako ostatnią deskę ratunku, wszelkiego rodzaju g... które nie leczy, nie pomaga i często szkodzi.
to już jest kwestia samodzielnego myślenia i poszukiwania informacji... nie wszyscy chca to robić, poza tym pewne wpojone zaufanie do pewnego typu autorytetów też ma tu niemały udział...
A jeśli chodzi o ostatnią deskę ratunku - co cóż, trudno się dziwić, że jak kogoś oficjalna medycyna porzuciła (bo już za późno, bo nie ma odpowiednich metod itp.) to szuka czegokolwiek, co może pomóc.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
sylv 
niedowiarek


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3138
Skąd: Sz-n
Wysłany: 2009-07-20, 16:49   

to jak w końcu, kwestia samodzielnego myślenia, czy nie ma się co dziwić?


Lily napisał/a:
co cóż, trudno się dziwić, że jak kogoś oficjalna medycyna porzuciła (bo już za późno, bo nie ma odpowiednich metod itp.)

dla mnie to stwierdzenie jest demagogiczne.
_________________
hxxp://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers]

moje aukcje
hxxp://allegro.pl/Shop.php/Show?id=19996001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 12