wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Różne mąki
Autor Wiadomość
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-09-23, 12:20   Różne mąki

Nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale zupełnienie wiem, gdzie ten temat umieścić.
Uzbierałam sobie kolekcję róznych mąk - nie żadnych egzotycznych (oprócz kasztanowej :-) ), tylko takie tam - kukurydziana, ryżowa, owsiana, itd. No i cały czas właściwie piekę na tej swojej ulubionej grahamce pszennej, bo nie wiem jakie właściwości - że tak powiem - fizyczne mają te różne mąki.
Kiedyś dodałam do bułeczek drożdżowych jaglanej - wyszły twarde - nie wiem, czy to od tej mąki? Nie wiem, czy jak dodam ryżowej nie będzie za bardzo kleiste ciasto, za gryczaną nie przepadam, kukurydzianą kiedys dałam o ciasta, tez jakieś twardawe było.
A może coś nie tak z proporcjami?
Zależy mi na tym, zeby zrobić drożdżowe bułeczki - daję takei Danielowi do szkoły - w miarę miękkie i pulchne, bo te z jaglaną jadł biedak, ale nie zdążył już zjeść owoców, bo tak długo :->
Ma ktoś jakąś ściągę z właściwości mąki?
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-09-23, 13:19   

Kofi, z moich doświadczeń:
- jaglana jest rzeczywiście taka sucha, większa jej ilość zmienia smak i "wysusza" produkt. Ja daję ją np. do nalesników (maks 1/3 innych mąk, dobrze jest łączyć z gryczaną i owsianą), doskonała jest do chleba żytniego, powoduje, że nie jest on taki wilgotny. Ja daję też do mąki pszennej pełnoziarnistej, gdy robię ciasto na pierogi (1/3 ilości)
- gryczaną bardzo lubię, jest delikatna i daje pulchność naleśnikom. Robię ją zwsze z gryki niepalonej, z ciemnej ma bardzo intensywny smak. doskonała jest do nalesników (można robić naleśniki tylko z tej mąki, bez żadnych innych dodatków, można też łączyć ją z innymi), bardzo lubię dodawać do chleba, mam wrażenie, że chleby są wtedy bardziej chrupiące. Mozna dodawać ją do makaronu, pierogów (zwłaszcza pieczonych), ciast. Smaczne są ciasteczka słone z mąki gryczanej, dodaję wtedy trochę mąki pszennej pp
- owsiana - dobra do wszystkiego, do ciasteczek i ciast, do pierożków pieczonych (bardzo dobre sa pierożki pieczone, gdy łączy się mąke pszenną pełnoziarnistą i owsianą)
- ryżowa - można dodawać do nalesników, powoduje, że są one chrupkie. Robię czasem naleśniki tylko z ryzowej mąki, ale one inaczej się smażą (na początku ciasto na patelni wygląda jak gotująca się zupa), można więc dla ułatwienia łączyć ją z innymi mąkami, np. gryczaną, pszenna pp. Daję też ją czasem do racuchów (są bardziej kruche), trochę do chleba żytniego
- kukurydziana - jako dodatek do innych mąk, do pierogów, do nalesników etc
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-09-23, 13:37   

Owsiana jest doskonała do robienia gofrów.

O kukurydzianej znalazłam:
Ze względu na wysoką zawartość skrobi, w mące kukurydzianej, bywa ona stosowana do wypieku ciast i pieczywa, w którym nie pożądane jest wytworzenie siatki glutenowej np. w biszkoptach. Dodatek mąki kukurydzianej wpływa na powstanie drobnych porów w strukturze ciasta, a tym samym na jego lekkość i na powstanie ładnego złotego koloru.
Też używam jej do naleśników pół na pój z mąką pszenną (np. orkiszową).[/quote]

Z ryżową mam najmniej doświadczenia, wiem na pewno, że ciasto z samej ryżowej mąki jest twarde. :mrgreen:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-09-23, 14:52   

Z owsianej będzie dobry piernik - z miodem i bananami :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-09-24, 07:49   

Dziękuję dziewczyny, o to mi chodziło.
Fajnie, że jaglaną można dać do chleba, bo ona ma fajny smak, tylko chyba przesadziłam z ilością w tych bułeczkach. ;-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2008-09-24, 17:15   

przy pieczeniu chleba z mąk bezglutenowych u mnie sprawdzało się dodawanie gluta z siemienia, wypiek nie wychodził taki suchy
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-09-24, 18:06   

Kofi - z kukurydzianej (trzeba wcześniej ugotowac) można zrobi tortillę.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
ropuszka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 576
Skąd: Wro / B-c
Wysłany: 2013-01-12, 19:37   

odkopuję temat bo mam paczkę mąki orkiszowej grubomielonej i nie mam pojęcia co z nią zrobić, bo jest taka gruba :-/
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2013-01-12, 19:38   

ropuszka, pomieszać z białą? I wtedy wszystko :-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
ropuszka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 576
Skąd: Wro / B-c
Wysłany: 2013-01-12, 19:43   

MartaJS napisał/a:
ropuszka, pomieszać z białą? I wtedy wszystko :-)


czyli po trochu do wszystkiego aż się skończy :?: :-)
dziękuję :-)
(kupiłam przez przypadek i mi miejsce w szafce zajmowała :-x )
 
 
Mnemozyne

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 390
Wysłany: 2013-01-12, 20:48   

Ja to i bez mieszania używam jej do wszystkiego, ale to takie zboczenie, bo to moja ulubiona mąka... :roll:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-01-12, 21:03   

Gruba to na chleb...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2013-01-12, 22:33   

Właśnie zrobiłam z takiej babeczki. :-P
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2013-01-13, 14:03   

dorzucę do listy najróżniejsze pierogasy, i na słodko, na pikantnie, a i kwaśno;)
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13