wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno drukarki
Autor Wiadomość
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2008-09-30, 09:27   

Kupowałam przed wakacjami. Jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Urządzenia wielofunkcyjne nie umywają się do "tylko" drukarek. Wiadomo, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego - nie warto wyrzucać pieniędzy. Jeśli potrzebujesz skanera, lepiej kupić osobno.
Po drugie, marka i koszt eksploatacji. Myślisz o atramentowej - wbrew pozorom to nie jest przeżytek. Trzeba zwrócić uwagę na cenę oryginalnego tuszu (tańsze zamienniki nie zawsze zostają wykryte) oraz ilość stron, jaką da się wydrukować za jego pomocą. Dobrze, jeśli drukarka ma osobne "wejścia" na kartridże kolorowe (osobno czerwony, żółty i niebieski) - wtedy nie trzeba wymieniać całego pojemniczka - koszty maleją.
Odradzam drukarki Lexmarka - jest wolno, drogo i kiepsko. Po długich rozmyślaniach kupiliśmy drukarkę foto Canon IP Pixma 4300 (choć wcale zdjeć nie drukujemy) - ta seria wypada pozytywnie w komentarzach internautów i sprzedawca w sklepie też przychylał się do tej opinii. Drukuje szybko, tusze kosztują ok. 20 zł (do Lexmarka ponad 80), obraz się świetnie kalibruje, nie trzeba co chwilę zmieniać ustawień. Tusz nie zasycha, gdy się kilka dni nie używa drukarki - mieliśmy takie hocki z poprzednią.
Każdemu mogę polecić :)
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Flippi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 401
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-09-30, 10:31   

Ja też mogę polecić Canona, nie pamiętam w tej chwili modelu, ale drukuje ładnie. Co prawda do tej naszej drukarki pojedynczy tusz kosztuje 50 zeta :!: :shock: , ale podobno można używać zamienników BlackPoint (17 zł). Oryginalne kartridże starczyły nam na półtora roku niezbyt intensywnego drukowania. W ogóle z Canonami różnej klasy mam tylko dobre doświadczenia.
_________________
---------------------------
Mój blog
www.prawdziwy.blox.pl

hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2008-10-01, 22:49   

a ja polecam urządzenia 3 w 1, wiadomo że nie masz profesjonalnego skanera w tej cenie, ale opcja ksero przydawała nam się niejednokrotnie, tudzież awaryjne skanowanie np. dokumentów, które trzeba było gdzieś przesłac mailem. Mielismy HP, nie pamiętam już jaki model, teraz wyjeżdżając nie zabraliśmy go i właśnie przymierzam się do kupna znów tej firmy, i pewnie znów 3w1. Kartridże są dośc drogie ale bez problemu stosowaliśmy zamienniki, różnego typu, bez żadnych problemów.
_________________

 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2008-10-02, 13:33   

euridice napisał/a:
arahja, a czym różni się ta od Waszej? Jest dużo gorsza?


To jest po prostu wcześniejszy model. Z tego co widzę na stronie producenta, jest dwukartridżowa: czarny i kolorowy. Na pewno dobrze będzie służyła, choć w takim przypadku musisz się liczyć z opcją nabijania tuszy (szkoda, gdy niebieski się skończy a żółty jeszcze pełny, kupować nowy).
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2008-10-02, 22:50   

euridice, my mamy Canona 3 w 1 i jestem z niego bardzo zadowolona. Tomek kupił jakiś czas temu w drodze do domu w Makro za 180 plnów (bo my nie mamy w zwyczaju zastanawiać się nad zakupem czegoś dłużej, jak 15 min ;-) ). Drukuje bardzo ładnie, skany robi dobre (moje stare fotki właśnie nim skanowałam). Dla mnie to taki pusty farmazon, że 'jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego'. Na pewno nie w przypadku tego typu urządzeń, technologia i miniaturyzacja postępie bardzo szybko i myślę, że w takim nowym urządzeniu wielofunkcyjnym będziesz miała lepszy wydruk czy skan niż z pojedynczego urządzenia sprzed kilku lat. Na pewno pojedyncze urządzenia mają jakieś mega hiper parametry w stylu super wydruk foto, które z konieczności nie mogą być aż tak wypasione w urządzeniu złożonym, ale dla użytku domowego nie ma to większego znaczenia.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2008-10-03, 08:16   

Martuś napisał/a:
Drukuje bardzo ładnie, skany robi dobre (moje stare fotki właśnie nim skanowałam). Dla mnie to taki pusty farmazon, że 'jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego'. Na pewno nie w przypadku tego typu urządzeń, technologia i miniaturyzacja postępie bardzo szybko i myślę, że w takim nowym urządzeniu wielofunkcyjnym będziesz miała lepszy wydruk czy skan niż z pojedynczego urządzenia sprzed kilku lat.


Rzuciłam sloganem, jednak wywiad wśród znajomych i pracowe doświadczenia mojego taty sprawiły, że doszłam do wniosku, że szkoda pieniędzy na takie urządzenie. Nie usłyszałam nic dobrego na temat urządzeń wielofunkcyjnych także od sprzedawcy w sklepie komputerowym, stąd taka moja opinia. ;)
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2008-10-03, 13:17   

euridice, Canon MP210, tu masz porównanie ofert hxxp://www.ceneo.pl/852994 :)

arahja napisał/a:
Nie usłyszałam nic dobrego na temat urządzeń wielofunkcyjnych także od sprzedawcy w sklepie komputerowym, stąd taka moja opinia. ;)

Pewnie dostaje wyższą prowizję, jak sprzeda osobno trzy sprzęty osobno :P

A co do ludzkich opinii, to chyba wiadomo jak jest.. Jak widać w linku, który podałam, są tacy, którzy są zadowoleni :P Ja polecam :lol:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2008-10-04, 10:04   

Martuś napisał/a:
Pewnie dostaje wyższą prowizję, jak sprzeda osobno trzy sprzęty osobno :P


Czy ja wiem? Nasz wybór był w podobnych kategoriach cenowych, a specjalnie pytałam, czy w ofercie coś jeszcze jakościowo canonowi dorównuje - nie miał wątpliwości. Rodzicom służy bez żadnych niespodzianek już jakiś czas, a drukują średnio 2-3 razy w miesiącu.
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Tusia 


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 557
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: 2008-10-04, 12:14   

Ja mam HP Photosmart C3180 (choć polowałam na Canona)- urządzenie wielofunkcyjne. Pierwsze tusze były oryginalne, dosyć drogie, ale nie pamiętam, kupujemy teraz za około 60/70 złotych. Jestem zadowolona, ja drukuję dużo i często, do jakości skanowania nie mam zastrzeżeń.
Co do druku, to moją pracę magisterską wydrukowałam używając opcji "szybka robocza". Czyli 3 wersje magisterki w około 5 minut, to całkiem niezłe. Opcji druku jest chyba 4 czy 5. Nie miałam nigdy innego skanera więc nie wiem czy ten ma jakieś braki, ale skanując np. zdjęcia nie widzę żadnych, nie mówiąc o jakiś dokumentach czy obrazkach.. Czasem przydaje się właśnie opcja ksera, kiedy na szybko potrzebujesz coś skopiować.
Zdjęcia średnio wyszły drukowane, ale też papier nie najlepszy miałam.
Aha, cena to było chyba jakieś 200/250 złotych w tamtym roku.
_________________
hxxp://www.forumveg.webd.pl]
 
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2008-10-04, 17:54   

Mamy takie samo urządzenie HP jak Tusia- u nas się sprawdza- do skanowania, kopiowania i drukowania (zdjęć również). Śmiało polecam.
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-12, 09:15   

Ja dodam tylko, że Canon nie spisał się w kwestii obsługi klienta i przyjęcia reklamacji przez mojego znajomego... Przez kilka miesięcy nie mógł się z nimi dogadać, wydzwaniał do nich co rusz i co chwila ktoś go gdzieś odsyłał, mówił co innego i były marne szanse, że w ogóle zwrócą mu koszta drukarki (nowej! ale z jakimś błędem w odczycie jednego tuszu). Pozjadał w tym czasie parę nerwów.. Potem usłyszał od kogoś, że z tą obsługą klienta to już nie pierwszy taki przypadek w Canonie :roll: i że wszystko jest super, dopóki sprzęt nie szwankuje.
Ja mam Canona 5200 (wcześniej HP), z polecenia ów znajomego, ale to zanim pojawił się u niego problem ;) i tylko trzymam kciuki, żeby w moim Canonie wszystko było sprawne, bo nie mam chęci na takie "przeprawy" z nimi...

Wiem z kolei z innego źródła, od dobrego znajomego fachowca, że Epson jest świetny.
Po przygodzie tamtego znajomego z Canonem trochę żałowałam, że jednak nie stanęło na zakupie Epsona.. bo rozważałam te dwie firmy wówczas.
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13