wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Likwidacja obowiązku nauki.

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku (przymusu) nauki? (narzuconego przez urzędników i polityków)
TAK
20%
 20%  [ 9 ]
nie
79%
 79%  [ 35 ]
Głosowań: 44
Wszystkich Głosów: 44

Autor Wiadomość
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-21, 23:48   

kofi napisał/a:

Jeśli ze stearyny - to nie, jeśli z parafiny - to tak, woskowe są niewegańskie...


odpowiedzialas sobie:) a moze ktos wie co to jest wosk warzywny?pewnie jakis roslinny pseudowosk,Ikea ma troche takich swiec.

to tak a propos nauki :mryellow: ;-) a co,przy swieczce mozna sie uczyc;)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-11-21, 23:53   

Alispo napisał/a:

to tak a propos nauki :mryellow: ;-) a co,przy swieczce mozna sie uczyc;)


pewnie, ze można. W moim "domu rodzinnym" nie było prądu do momentu, gdy skończyłam jakieś 10 lat. Czytałam ksiązki (pasjami ) i uczyłam się przy świeczce lub, w wariancie ekskluzywnym, lampie naftowej. I już w pierwszej klasie stwierdzono u mnie sporą wadę wzroku (jakieś +3,5 dioptrii). Z okularami bujam się do dziś.

Aha - było z dala od zgiełku, było "eko" (bez prądu, wody bieżącej, itp) - i jakoś nie mam dobrych wspomnień z całokształtu.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-11-21, 23:53   

Alispo napisał/a:
a co,przy swieczce mozna sie uczyc;)
dawniej często nie było prądu i uczyłam się przy świeczce; co niektórzy przychodzili do szkoły bez odrobionych lekcji tłumacząc to brakiem prądu :mrgreen:
hxxp://www.candlewonder.com/vegetablecandles.html fajne świeczki ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-11-22, 15:01   

Alispo napisał/a:
kofi napisał/a:

Jeśli ze stearyny - to nie, jeśli z parafiny - to tak, woskowe są niewegańskie...


odpowiedzialas sobie:) a moze ktos wie co to jest wosk warzywny?pewnie jakis roslinny pseudowosk,Ikea ma troche takich swiec.

No dobra, ale skąd można dowiedzieć się, z czego są zrobione świece, które chce się kupić. Nie ma składu...
Ja widzę, że kolega T. milczy na niewygodne tematy. Typu świece lub utylizacja elektroniki.
Tosiek, a jakim Ty, przepraszam, dysponujesz areałem? Bo ja mam 1/100 ha i nie mam czasu drzemać przy kominku wieczorami (nawet nie zawsze mam czas w nim rozpalić). Teraz zima idzie, to liście trza zgrabić, rośliny pookrywać, ogród przekapać (przy moim areale to pług nie wchodzi w rachubę). A w środku zimy też jest co robić - bo w domu dobrze kwiaty sobie przygotować do rozsady, już pomijam, że warto się zająć dzieckiem. No ja to jeszcze potrzebuję literatury, teatru i tp. rozpusty. Bo tak w o ogóle to to, że nie jemy mięsa, nie znaczy, że koniecznie odrzucamy kulturę, tak na marginesie, bo zdaje się, że Ty właśnie tak (mam na myśli kulturę materialną i niematerialną, nie osobistą).
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2008-11-24, 20:32   

walaija napisał/a:
dyskusja w tym watku wydaje mi sie coraz bardziej absurdalna..

jak dla mnie - rewelacja :lol:
mój mąż ("zwierzątkożerca, przed którego inwazją nie mam się gdzie ukryć") też lubi, czytam mu na głos :-P

kofi napisał/a:
T. milczy na niewygodne tematy

T. milczy chyba dlatego, że zaczął się leczyć, vide:
Cytat:
spadł śnieg, sen zimowy, jak coś bardzo ważnego to kontakt telepatyczny
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-11-24, 20:48   

nie ptwierałam tego tematu bo myślałam, że tu smęty jakieś będą ale się myliłam ! mamma mia! zostawiam go sobie do wikliwej analizy na czarną godzinę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-11-26, 19:26   

kofi napisał/a:

Ja widzę, że kolega T. milczy na niewygodne tematy.


kofi, nie wywołuj Tośka z eko-wegan wioski ;-) :D
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14