wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzenie główki
Autor Wiadomość
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-10-05, 22:49   Drzenie główki

NO właśnie. Weronika ma 5 m-cy i 2 tyg. prawie. Pierwszy raz zauważyłam jak drzy jej główka na wakacjach jeszcze-około sierpnia. Dwa razy jednego dnia się to zdarzyło. Pierwszy raz kiedy zasypiała na leżąco pijąc z cyca (nie przypominam sobie, żeby wcześniej płakała, była zdenerwowana). BYła zupełnie rozluźniona, bo praktycznie już spała. Potem wyszłyśmy na podwórko i to samo zaobserwowałam przy karmieniu. Wczoraj i dzisiaj się powtórzyło. Wygląda to tak, że zaczyna drżeć jej główka,najpierw delikatnie, potem mocniej, następnie znowu maleje na sile i przestaje. Trwa to kilka sekund. Dzisiaj też lekko drżały ramionka.
Jakieś zmienne, które wystepują zawsze to to, że przy karmieniu, jak jest na tym samym boczku. I to wszystko w zasadzie. Czy spotkaliście sie z czymś takim?
Pediatra stwierdziła ostatnio, że nic u niej nie widzi niepokojacego, ale jak będzie się powtarzało, to skieruje do neurologa. :-/ , a tam w karcie Zdrowia Dziecka nie ma szczepień :roll:
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2008-10-05, 23:22   

topcia, my też pod koniec miesiąca idziemy do neurologa i nie mamy ani jednego szczepienia na koncie, ale powiem, ze mamy w planach a wszystko jest pod kontrolą pediatry. Możesz tez powiedzieć, że prywatnie masz zamiar szcepić i tyle.

co do drżenia to ja nie pomogę.
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-06, 08:25   

Swego czasu takie coś miał Tymek. Czytałam, że jeśli trwa kilka sekund, podczas karmienia/zasypiania to naturalne skurcze mięśni podczas rozluźniania.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-10-06, 09:00   

Topcia, a brałaś jakieś leki w ciąży? Nie to, żebym się na tym znała, ale jestem ostatnio trochę w temacie, bo walczę z otoczeniem odnośnie fenoterolu, który przepisał mi lekarz na podtrzymanie i spotkałam się na forach z tym, że niektóre dzieci "pofenoterolowe" mają problemy z napięciem mięśniowym (a Lily pisała także o no-spie), co może się ojawiać np. drżeniem kończyn.
_________________
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-06, 09:05   

Brałam ten lek, Tymek nie miał żadnych objawów, drżenie było epizodyczne.
Bardzo żle znosiłam ten lek, Isoptin dostawałam ale i tak mało pomagał. To była masakra trzęsiawka na maksa. Czy konsultowałaś z innym lekarzem?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-10-06, 09:26   

Jeszcze nie, ale zamierzam. Czekam na informację od znajomej położnej odnośnie jakiegoś dobrego ginekologa w moim mieście (wszyscy, których znam standardowo i bez głebszego wywiadu przepisują fenoterol :evil: ). Na razie nie biorę takiej dawki, jaka mi przepisał mój gin, bo ta położna powiedziała, że można brać doraźnie. Mimo to też się czuję okropnie- cała sie trzęsę, odczuwam silne napięcie mięśniowe i jestem strasznie rozdrażniona. I mam wrażenie, że moje dziecko też nie jest obojętne na ten lek. Jego ruchy są jakieś dziwne...
A Isoptin faktycznie nie bardzo pomaga. To jest lek nasercowy, więc chyba ma za zadanie niwelować objawy sercowe, nie mięśniowe, ale nie bardzo wiem.
_________________
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-10-06, 09:46   

Dziewczyny dzięki za info.
, Tak pewnie zrobimy, jak nie pójdziemy prywatnie.
Karolina, uspokoiłaś mnie nieco. Powiedź, w jakim wieku był Tymek i czy często się to zdarzało? I proszę o jakiś link, jeśli masz, na ten temat ;-)
maga, na podtrzymanie nic nie brałam takiego. Brałam antybiotyk. ;-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-10-06, 10:03   

Topcia hxxp://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79370,2360698.html
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2008-10-06, 10:12   

Topcia, Poli drzala nozka, ale jakos tak na poczatku, moze w dugim miesiacu, moze w trzecim - nie pamietam. lekarz powiedzial ze jak tylko chwile i czasami to nie ma sie najprawdopodobniej czym przejmowac i kazal tylko obserwowac czy sie nie nasila itd. przeszlo nawet nie wiem kiedy.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-06, 13:16   

Tymek miał ok 3 mies.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-10-06, 18:34   

No nic, będziemy obserwować. Zobaczymy. W sumie u nas trwa to kilka dobrych sekund.

[ Dodano: 2008-10-07, 19:51 ]
Nie wiem, może jestem już przewrażliwiona. Weronika jak po coś sięga wydaje mi się, że ma zbyt duże napięcie mięśniowe. Czy to jest naturalne w tym wieku, kiedy koordynacja wzrokowo-ruchowa jeszcze sie kształtuje i nie ma jeszcze płynnych ruchów? :-/
 
 
Zosia samosia

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-03-01, 19:03   

Topcia wiem ze ro hiper stary temat... Moj syn tez ma takie jakby drżenia ppdczas karmienia/zasypiania. Trwa to kilka sekund. Pediatra wyslal nas do neurologa, ze to stany napadowe, neurolog stwierdził ze to mioklonie przysenne i jest ok... A ja jakos sie martwie bo dzisiaj dwa razy w ciagu dnia sie zdarzylo... Mam jiz chyba z 6 takich epizodow za soba. Synek ma 6msc. Czy twoje dzieciątko jest zdrowe i faktycznie to nic takiego?
 
 
mama 85

Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-04-12, 08:16   

Hej Zosia samosia, mam podobny problem do Twojego. Jeśli zakładasz jeszcze na to forum to się odezwij proszę. Fajnie byłoby pogadać i się powspierac. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12