wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zasypianie
Autor Wiadomość
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2008-12-19, 12:43   

u nas niestety dłużej to trwa :-/ tzn już od chyba 2 tyg. próbuję przyuczyć chłopców do spania bez budzenia :roll: . bo zasypiają b ładnie sami, tylko sęk w tym, że potem się budzą :-( . wszelkie książkowe metody się nie sprawdzają. więc działam metodą prób i błędów. inaczej w przypadku każdego chłopca, bo są inni. nie wiem, czy są jakieś skutki. tzn. nie śpią już z nami, ani nie przesiadują nocą w bujaczkach, ale nie dlatego, że nie chcą, tylko dlatego, że postanowiłam pod żadnym pozorem nie wyjmować ich z łóżeczek. Igor protestuje słabo, a jeśli naprawdę się rozpłacze, biegnę do niego. Olaf natomiast na wszystko ostatnio reaguje histerycznym krzykiem, więc i na to, że nie chcę go wyjąć z łóżeczka oczywiście też :-( . sprawdzam, czy nic mu nie jest, zmieniam pieluszkę, proponuję mleczko, smoczka, a jeśli nadal krzyczy (tak jest najczęściej) wychodzę. wchodzenie co kilka minut, przytulanie itp. tylko go rozwściecza, ale sam uspokoić się też nie potrafi, więc muszę odczekać tyle, żeby się zmęczył - ok. 15 min i wtedy idę i go układam. czasem jednak trwa to dłużej. ja czas jego wycia spędzam na balkonie, bo nie jestem w stanie tego znieść. wczoraj po 25 min zasnął sam i to bez smoczka, bo go wyrzucił w napadzie złości :-/ :shock: wydaje mi się, że sypiam teraz w trochę dłuższych odcinkach - np. 5 h bez przerwy, ale czuję się z tym ich płaczem beznadziejnie :cry:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-12-19, 13:33   

ajanna napisał/a:
czuję się z tym ich płaczem beznadziejnie :cry:


No właśnie rozumiem :-/
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-12-19, 15:01   

Tobayashi napisał/a:
ajanna napisał/a:
czuję się z tym ich płaczem beznadziejnie :cry:


No właśnie rozumiem :-/


kurcze, ja też to rozumiem :-/ dlatego wydawało mi się, ze Klaudek jeszcze rok temu nie był gotowy na samodzielne spanie. Teraz jest na tyle duży, ze można mu wiele wytłumaczyc, zachęcić, pochwalić.. dziś w nocy obudzil sie tylko raz i gdy odprowadziłam go do łóżka, po buziaku sam zasną bez jednej łezki. Rano gdy rozmawialiśmy o nocy, gdy chwaliłam go, że jest juz taki duży, że sam śpi, że bardzo mu dziękuję, bo świetnie się dziś wyspałam, a jak opowiem o tym Św. Mikołajowi, to dostanie taki prezent, że szok:), to cieszył się jak dziki.
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2008-12-19, 17:44   

mi też się wydaje, że oni w ogóle nie są gotowi do przesypiania całej nocy i nakłaniam ich do niego na siłę, bo zaczęło się robić niebezpiecznie - tzn. moje chroniczne niedospanie od 2 lat zaczęło mieć potencjalnie groźne skutki :-/
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13