wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kot- wychodzacy?
Autor Wiadomość
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-20, 17:14   

No, ja mam 5, ale one przychodziły stopniowo. Gdyby tak spadły naraz jak grom z jasnego nieba... Trzeba być kociarzem, żeby to przetrwać. :P
A poza tym uważam, że moje koty lepiej by się czuły gdyby były w mniejszej grupie. Mimo że mamy duży dom i ogród to są duże spięcia między nimi, biją się, odganiają od miski itp. Wiem, że są ludzie którzy mają duuuużo zwierząt w małych mieszkaniach i życzę im jak najlepiej, ale z moich obserwacji wynika, że takie zwierzęta nie czują się dobrze. Chociaż wiadomo, lepsze to niż schronisko.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2014-06-20, 20:11   

Ja mam w rodzinie kobite co ma +/- 80 sztuk. ;)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-06-20, 21:38   

jagodzianka napisał/a:
Wiem, że są ludzie którzy mają duuuużo zwierząt w małych mieszkaniach i życzę im jak najlepiej, ale z moich obserwacji wynika, że takie zwierzęta nie czują się dobrze.
Znam osobę, która ma na tę chwilę chyba 11, często je odwiedzam i naprawdę czują się dobrze, w sumie tylko jedna kotka jest terrorystką, ale mieszka w oddzielnym pokoju przez większość czasu, odwiedzają ją jedynie ci, którzy się nie boją ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-06-21, 20:28   

Są już dzieciaki, trójka, dwa czarne, jeden tygrysi :)



Na razie zamieszkały pod tarasem, poznają teren ogrodu, ale zaczynają też wchodzić do domu. Wszystkich nie zatrzymamy, co i kiedy powinniśmy z nimi zrobić?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-21, 20:44   

Odrobaczyc całą czwórkę,już teraz.I szukac domów(z obowiązkiem sterylizacji),najfajniej jakby do 12 tyg.mogly zostac z wami..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-06-21, 20:47   

Alispo, a jak poznać ile maja tygodni?
Sterylizacją chcemy się zająć sami, tzn. nie my, u weterynarza :-) , ale szukać domów juz po zabiegu, aby mieć pewność, że nie będą się rozmnażały.
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-06-21, 20:48   

dżo, cudowne!!!!!! dżizas juz zapomnialam jak rewelacyjne sa kocie maluchy :-)

jagodzianka, ja mam 4 koty i też sa miedzy nimi niesnaski, to wina białego kocura, jest tak dominujacy, że jeszcze takiego nie widziałam, nawet mój pies nie potrafił się z nim dogadać. to jest straszny dziad, charakter masakra, ale piekny jak mało kto. ludzie sie zatrzymuja na ulicy żeby na niego popatrzec :mrgreen:
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-06-21, 20:52   

ale 12 tyg to okolo 3 m-ce, nie za wcześnie na sterylizację?
ja kocury sterylizowałam około 6 m-ca, a kotki po pierwszej rui, czyli róznie 6-9 m-c
a moze to sa mity i można wczesniej?
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
Ostatnio zmieniony przez rosa 2014-06-21, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-21, 21:51   

dżo-to super z tą sterylizacją,dobry wybór. Idz do weta odrobaczyc najlepiej,to oceni wiek,pewnie z miesiac maja spokojnie albo wiecej,trudno tak po zdjeciach.
rosa-z tym 12 tyg.to chodzilo mi o to,ze najlepiej jak tyle sa zanim pojadą do nowych domów,nie o sterylizację,no i to sa 3 m-ce ;-)
Wczesniej mozna ,po pierwszej rui to niepotrzebnie,korzystniejsza jest wczesniejsza sterylizacja.Ale zwykle kolo 5-6 m-cy sie wykonuje u obu plci.
_________________
facebook.com/dtogon
Ostatnio zmieniony przez Alispo 2014-06-21, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-06-21, 21:55   

Alispo, mistrzyni dzielenia jak widać, już są 3 m-ce. jak mi się nowy kot (tfu, tfu) przytrafi, a raczej kotka, to o żadnych rujach mowy nie będzie. dzięki :-)
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-06-21, 22:36   

dżo jaka to mądra kotka, że Was sobie wybrała. :-)
Maluchy cudne, ostatnio mało tygrysków widzę, piękny ten "Wasz", a może bez cudzysłowu... :->
Wyglądają na malutkie - 5-6 tygodni, taka była Eskarina jak ją wzięłam, jeszcze z niebieskimi oczami.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-22, 09:10   

Cytat:
Znam osobę, która ma na tę chwilę chyba 11, często je odwiedzam i naprawdę czują się dobrze, w sumie tylko jedna kotka jest terrorystką, ale mieszka w oddzielnym pokoju przez większość czasu, odwiedzają ją jedynie ci, którzy się nie boją ;)

rosa napisał/a:
jagodzianka, ja mam 4 koty i też sa miedzy nimi niesnaski, to wina białego kocura, jest tak dominujacy, że jeszcze takiego nie widziałam, nawet mój pies nie potrafił się z nim dogadać. to jest straszny dziad, charakter masakra,

A nie jest tak, że zawsze jakiś kot jest dominujący? U mnie ZAWSZE tak było i nie zależało to od charakteru kota bo zmienia się to i chyba najczęściej jest to najmłodszy kot. Myślałam, że to norma.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-06-28, 06:56   

Jakich kuwet i żwirków używacie? Muszę coś kupić, koty na noc przeprowadziły się do domu, małe sikają w różnych miejscach, a ja nie wiem co wybrać, obcja najtańsza mile widziana :) .
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-28, 19:05   

Żwirek drewniany tylko i wyłącznie, można spuścić w kiblu, wcześniej mieliśmy żwirkowy i trzeba było do śmietnika, a to ciężkie było :-? . Kupuję w carrefourze niecałe 10 zł za 7 litrów. Kuweta zwykła dla kotów, z takim małym rancikiem nakładanym.
_________________

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-28, 19:10   

co do drewnianego to warto zainwestowac w Cat's Best itp.Wydajnosc duzo lepsza.Jak nie-drewniany to warto probowac,czasem taniochy naprawde dobrze sie sprawdzaja,dobry zwirek powinien sie idealnie zbrylac.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-06-28, 20:37   

frjals a po tym drewnianym nie ma śladów po łapach? Cat's Best raz miałam, rzeczywiście dobry. Ja kupuję taniochę w tesco, albo w rossmanie, rossmanowska lepsza. Kuweta ważne, żeby miała taki rant, o którym pisze frjals, bo inaczej się sypie, jak kot zakopuje.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-29, 15:12   

Ślady po łapach? Że kot wynosi z kuwety na podłogę? Yyy... chyba mamy zbyt brudno, żeby to stwierdzić :-> :oops: :mrgreen:
_________________

 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-06-29, 18:06   

jagodzianka napisał/a:
U mnie ZAWSZE tak było i nie zależało to od charakteru kota bo zmienia się to i chyba najczęściej jest to najmłodszy kot.
Tam jest akurat kotka najstarsza. Wielka i czarna ;)
Żwirku używam tylko tego: hxxp://animalia.pl/produkt,2196,,certech-super-benek-compact-zapachowy-5l.html
Ze względu na drobną strukturę i zapach, nie zajeżdża amoniakiem, jak kot nasika, nie zamienia się w błoto. Ale wiadomo, jak każdy, jest też krytykowany przez wielu ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-29, 18:17   

Ja ma dobre doswiadczenia z Benkami.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
strzyga 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 845
Skąd: Kato
Wysłany: 2014-06-29, 20:32   

U nas też tylko Benek - niezapachowy, zbrylający. Drewnianego nie polecam, kiedyś próbowaliśmy. Nie pochłaniał dobrze zapachów i kuweta waliła kocią szczyną :roll:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-06-29, 20:39   

A gdzie macie ustawione kuwety? W łazience? jeśli tak to wówczas musi być ona zawsze otwarta?
(mam niezłą asystę pisząc posta :mryellow: , wszystkie maluchy są bardzo zaineteresowane komputerem)uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu[uuuuuuuuuu
///////[
 
 
strzyga 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 19 Wrz 2012
Posty: 845
Skąd: Kato
Wysłany: 2014-06-29, 20:47   

No tak - jeśli w łazience to albo drzwi zawsze otwarte albo niektórzy wyciągają tę kratkę wentylacyjną z otworu w drzwiach, kot powinien się przecisnąć.

My mamy na balkonie, w drzwiach jest klapka do wychodzenia, coś takiego: hxxp://m.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_siataki_preparaty/drzwiczki_dla_kota/4_sposoby_zamykania/30537
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-29, 21:13   

strzyga napisał/a:
Nie pochłaniał dobrze zapachów i kuweta waliła kocią szczyną :roll:

hm, ja akurat tego nie stwierdzam, tzn wiadomo, że jak ktoś nasika to będzie wonieć dopóki się tego nie sprzątnie, ale nie mam wrażenia, żeby nam mieszkanie śmierdziało kotami. W przeciwieństwie do benka sprzątanie jest mniej problematyczne - wrzucamy do toalety, która stoi obok. Łazienka jest otwarta, ale akurat zawsze była, więc to nie problem. Wiadomo - jak jest zamknięta to kot i tak będzie marudzić żeby otworzyć, nawet jeżeli nie ma ochoty tam wejść :roll: .
_________________

 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-06-29, 22:35   

My mamy jedną w łazience (otwarte drzwi) i jedną na półpiętrze do piwnicy. Młoda i tak często sika do wanny albo wprost na schody. Jak wywącha, że starsza sikała niedawno. A Jane specjalnie sika do obu kuwet, żeby pokazać swoją dominację. Latem załatwiają się na dworze, zwykle.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2014-06-30, 07:23   

Ja 4 kociczki i najbardziej dominująca jest ostatnia młoda ( dziewczyna Siostrzeńca znalazła 4 malutkie około 3-4 tygodniowe kociaki , sztuk 4 , odchowała i jedna trafiła się mi), reszta to już bardziej wiekowe panny , dwie maja 9 lat i są siostrami , u nas od czasu oseskowego , bo ktoś pozbył się ledwo widzące(Pyza jeszcze miała zamknięte) na oczki kociaki(sztuk 4 , jedna poszła w dobre ręce , jeden jest u siostry) i jedna ma ponad 16 lat , sielanki może nie ma ,ale jakoś żyją razem na malutkim metrażu -40 m kwadratowych plus ludzie

Moje koty załatwiają się do pustych kuwet , trochę przez Pyzę , bo jak była mała szkodziło jej wszystko , nawet wylizane łapki , jak były ubrudzone żwirkiem , Też się tak da
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13