wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wyniki badań w ciąży
Autor Wiadomość
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-06-03, 14:24   

neuro, jeśli je dużo warzyw i owoców to suplementacja jest zbędna, z reguły na niedobór kwasu foliowego cierpia "tradycyjnie" jedzący, wegetarianie nie mają z nim problemu,
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-03, 18:43   

neuro napisał/a:
W temacie ciąży, to brałyście kwas foliowy? Koleżanka jest ciężarna i tak się zastanawiamy, czy nie można sobie dostarczyć go w diecie?


Cytat:
Źródła w pożywieniu - liściaste warzywa, szczególnie zielonolistne (sałata, szpinak, kapusta, brokuły, szparagi, kalafiory, brukselka) a także pomidory, groch, fasola, soczewica, soja, buraki, orzechy, słonecznik, drożdże piwne, wątroba, żółtko jajka, pszenica, pomarańcze, banany, awokado.


oraz hxxp://www.zdrowie.med.pl/witaminy/witkf_2.html
 
 
neuro 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 487
Skąd: Warszawa, zielone Bielany
Wysłany: 2008-06-03, 21:55   

O, to super :) Na razie bierze feminatal z metafoliną, bo lepiej przyswajalny w ten sposób. Przekażę jej, co ma jeść :D

Powiem wam, że po czytaniu tego forum to ma się ochotę od razu zachodzić w ciążę... :)
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-07-23, 12:23   

Nie wiem czy ten temat był poruszany ale nie chce mi się czytać całego wątku :roll:
Zrobiłam badania na żelazo i transferynę. To jest jakiś transporter żelaza właśnie. Żelazo mam w normie ale ta transferyna jest sporo podwyższona. Czy orientujecie się o co w tym wszystkim chodzi, czy to nie za dobrze czy ok? Dziwnie tak jakoś, że żelazo jest ok a tu za dużo
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-07-23, 17:27   

zojka3 poczytaj tutaj:
hxxp://www.eioba.pl/a71151/normy_laboratoryjne
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-07-25, 13:16   

Dzięki Jolu!
Ta transferyna to jakiś postrach lekarzy ;-) Mój prowadzący jest na urlopie zaczepiłam więc dwóch innych przy okazji o to badanie i ni w ząb nie wiedzeli co to. To znaczy nie powiedzieli, że nie wiedzą tylko odsyłali do lekarza, który zlecił to badanie :roll:
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-09-08, 15:20   

Mi niestety poleciała bardzo morfologia :-(

hemoglobina 11 (norma 12-16)
erytrocyty 3,46 (norma 4-5,2)
hematokryt 31,3(norma 36-46)

odsetek limfocytów 15,6% (norma 25-40)
odsetek neutrofilów 77,5 % (norma 50-70)

Na dodatek test z obciążeniem glukozą też nie wyszedł za dobrze. Po godzinie od wypicia 50 g glukozy mam wynik 159 mg/dl :-| Czy to świadczy o cukrzycy? :roll:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Kasumi 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 455
Skąd: Wwa
Wysłany: 2008-09-08, 16:09   

Ina, a dobrze się czujesz? Nie jesteś szczególnie zmęczona, nie robi Ci się słabo, kiedy wstajesz, nie masz "mroczków" przed oczami? Jeśli nie, to Twoja morfologia - mówię o pierwszych trzech wskaźnikach - nie jest zła. W drugim trymestrze, kiedy gwałtownie rozrzedza się krew, a organizm jeszcze nie nauczył się produkować większej liczby czerwonych krwinek, to normalne. Tak przynajmniej twierdzi moja położna. Moje wyniki wyglądały podobnie do Twoich, a Hgb 11 to niezły wynik w drugiej połowie ciąży ;-)
Oczywiście nie namawiam do lekceważenia, ale raczej nie powinnaś się martwić tymi trzema pierwszymi wynikami ;-)
na temat obciążenia glukozą i interpretacji wyników nic nie wiem :-?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-09-08, 16:46   

ina, nie jest źle :) Właściwie norma dla ciężarnych w przypadku Hgb zaczyna się od 11,5 ;) Zresztą czuję, że za 3 tygodnie będę miała podobne wyniki ;) A dużo robisz, żeby mieć dobrą morfologię? Pokrzywy, pietruszki, buraczki i inne cuda? Bo może wystarczy trochę bardziej się tym zainteresować... A co do hematokrytu, to może pijesz za mało?
Twoje wyniki nie są jakoś mocno obniżone. I też myślę, że dużo zależy od tego, jak się czujesz.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-09-08, 18:59   

ina, chciałabym mieć taką morfologię :-> , u mnie wciąż poniżej 11 (10, 1) mimo, że suplementuję żelazo (dla spokojnego snu mojego męża ;-) ),
erytrocytów rzeczywiście masz poniżej normy ale to jeszcze nie powód do zmartwienia, nic się nie denerwuj,
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2008-09-08, 19:16   

droga ino :-) w "moim" kraju takiej dokładnej morfologii wcale się nie robi, jako że fizjologicznie naturalną rzeczą jest rozrzedzenie krwi; z Twoich sprawdzanych wskaźników, u nas sprawdza się tylko hemoglobinę, a gdy wyjdzie poniżej 11, zaleca się dbanie o dietę. i to wszystko. nie martw się niepotrzebnie, te nienormalne wyniki to w ciąży normalna sprawa, nasze normy są nieco inne. można oczywiście starać się dorównywać wynikom nieciężarnych, ale nasza "uroda" jest teraz inna i wg mnie możesz spać spokojnie, a dla głębszego spokoju zadbać właśnie o buraki czy pietruchę 8-)
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2008-09-09, 07:32   

biechna napisał/a:
nasza "uroda" jest teraz inna i wg mnie możesz spać spokojnie

ina też tak myślę :) Nic się nie martw. Hgb i hematokryt są w ciąży obniżone i to normalne. Ja też się martwiłam 11 a gin mi powiedział, że nawet 10 to jeszcze nie jest dowód do paniki :)
I powiedział jeszcze, że wykniki badań wogóle nie powinny być oglądane przez ciężarne bo niepotrzebnie panikują i porównują je z normami dla nieciężarnych i tu myślę, że miał rację :)

Co do testu glukozowego to nie wiem nic na temat Twojego wyniku...Ale nie martw się, na pewno wszystko jest ok ;)
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-09-09, 12:53   

Dzięki za pocieszenie :-D rzeczywiście morfologia w ciąży leci ;-)
Niepokoi mnie bardziej obniżona wartość limfocytów i podwyższona neutrofilów - o czym to może świadczyć? I jeszcze ta wysoka glukoza :-/
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
biechna 


Pomogła: 65 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 4587
Wysłany: 2008-09-09, 15:36   

ina
YolaW napisał/a:
wykniki badań wogóle nie powinny być oglądane przez ciężarne bo niepotrzebnie panikują i porównują je z normami dla nieciężarnych

:-D
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-09-09, 15:48   

biechna napisał/a:
ina
YolaW napisał/a:
wykniki badań wogóle nie powinny być oglądane przez ciężarne bo niepotrzebnie panikują i porównują je z normami dla nieciężarnych

:-D


biechna, ale ja nie panikuje :-) Chce wiedzieć po prostu co znaczą te wyniki i jakie mogą być przyczyny ich odchyleń.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-09-09, 17:11   

ina napisał/a:
jakie mogą być przyczyny ich odchyleń.

takie, że jesteś w ciąży ;)
Sama jedna pracuJESZ na dwoje :)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-09-10, 11:45   

Ina, idę dzisiaj do lekarza to się podpytam o te wyniki.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-09-10, 11:46   

zojka3, dzięki bardzo :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-09-10, 19:09   

Ina pytałam o Twoje badania tzn o hemoglobine, erytrocyty hematokryt nie bo miałam takie wcześniej i nie robił z tego problemu.
Co do limfocytów i neutrocytów to również powiedział, że nie ma się czym przejmować, że wyniki są dobre a jak się bardzo będziesz upierać to można powtórzyć ale już nie udało mi się dowiedzieć co jeżeli wyszły by takie same. Jako ciekawostka to mi również teraz wyszły te wartości bardzo podobne do Twoich i nie kazał mi powtarzać :roll:

Zapytałam więc o glukozę i powiedział, że podwyższona. Spytałam czy to znaczy, że dieta przeciw cukrzycowa czy co a on stwierdził, że trzeba zrobić drugą próbę z obciążeniem ale tym razem 75g. glukozy. No i też nie mogłam wołami wyciągnąć co jeśli by wynik ponad normę :roll:

Wydaje mi się, że spokojnie poczekaj na wizytę u swojego lekarza i on Cię poprowadzi. Te wyniki napewno nie wymagają natychmiastowej interwencji, dietę przeciwcukrzycową pewnie i tak prowadzisz ;-)

Ale muszę się pochwalić swoją hemoglobinką, króra z 11,6 skoczyła do 12,2 (norma od 12). Taka mała chwalipięta będę :oops:
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-09-10, 20:09   

zojka3, dziękuję Ci bardzo :-D

zojka3 napisał/a:
Zapytałam więc o glukozę i powiedział, że podwyższona. Spytałam czy to znaczy, że dieta przeciw cukrzycowa czy co a on stwierdził, że trzeba zrobić drugą próbę z obciążeniem ale tym razem 75g. glukozy. No i też nie mogłam wołami wyciągnąć co jeśli by wynik ponad normę :roll:


zojka3 napisał/a:
Te wyniki napewno nie wymagają natychmiastowej interwencji, dietę przeciwcukrzycową pewnie i tak prowadzisz ;-)


No właśnie,też mnie trochę zaskoczyła ta podwyższona glukoza. Bez obciążenia miałam 89 -czyli w normie. W sumie to staram się zdrowo odżywiać nie jem słodyczy, ale jem dużo owoców.Czy powinnam z nich rezygnować? :-/

zojka3 napisał/a:
Ale muszę się pochwalić swoją hemoglobinką, króra z 11,6 skoczyła do 12,2 (norma od 12). Taka mała chwalipięta będę :oops:


Ale super. Napisz jak tego dokonałaś? :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-09-10, 21:56   

ina, a wielkość dziecka w normie, czy duże jest? ponoć przy 50 gramach norma jest do 140, na pewno trzeba to powtórzyć, bo jeśli się utrzymuje to czeka Cię dieta i być może glukometr; owoce też wpływają na poziom cukru, więc pewnie musiałabyś ograniczyć
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2008-09-11, 11:09   

ina napisał/a:
Ale super. Napisz jak tego dokonałaś?

Oczywiście pokrzywka z cytryną :mryellow: Tony pietruszki nie dawały takich rezultatów.
Ina spróbuj się obyć bez owoców do następego badania, zobaczysz czy coś to zmieni.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2008-09-11, 12:48   

Lily napisał/a:
ina, a wielkość dziecka w normie, czy duże jest?


Właśnie nie jest duże - w sam raz odpowiada wiekowi ciąży :-)

zojka3 napisał/a:
Ina spróbuj się obyć bez owoców do następego badania, zobaczysz czy coś to zmieni.


Lily napisał/a:
bo jeśli się utrzymuje to czeka Cię dieta i być może glukometr; owoce też wpływają na poziom cukru, więc pewnie musiałabyś ograniczyć


:-( to co ja będę jeść? Ja się głownie owocami żywię ;-) Nic mi tak nie smakuje w ciąży jak właśnie owoce.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Kasumi 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 26 Mar 2008
Posty: 455
Skąd: Wwa
Wysłany: 2008-09-11, 12:59   

ina napisał/a:
:-( to co ja będę jeść? Ja się głownie owocami żywię ;-) Nic mi tak nie smakuje w ciąży jak właśnie owoce.

Mi też wchodzą owoce w hurtowych ilościach, sama nie wiem, gdzie to się mieści, a test obciążenia glukozą wyszedł mi ok, więc być może nie owoce tutaj winne...
Trzymaj się, będzie dobrze! :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Kashmiri 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 872
Skąd: Kingston
Wysłany: 2008-09-11, 15:30   

ina, ja też mam podwyższone neutrofile - 75,8 i obniżone limfocyty - 15.3 :-?
A do tego hemoglobina poleciałam mi do 9.6 (no, nigdy nie była rewelacyjna, anemię miałam od dzieciństwa niezależnie od diety...) I jeszcze jakieś HDW (haemoglobin distribution width, cokolwiek to oznacza) mam podwyższone do 3.51, a max powinno być 3.2 :-> Zaczynam wzmożoną akcję 'Pokrzywa' :mrgreen:
_________________

Zapraszam na mój blog - hxxp://www.lianka.pl/]www.lianka.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 12