wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z Open Office Writer
Autor Wiadomość
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2009-01-08, 17:18   problem z Open Office Writer

wydaje mi się że jest tu na forum kilku uzytkowników tego programu, więc postanowiłam poszukać pomocy. Kiedy chcę zapisany plik przesłąć w załączniku, przechodzi jako jakieś dziwne coś bez zadnego rozszerzenia, i nie daje się otworzyć na innym komputerze (niezależnie czy oryginalnie był zapisany jako .doc czy .odt).
Po otwarciu wiadomości na innnym kompie widać w załączniku samą nazwę pliku, bez żadnego rozszerzenia, i nie daje się otworzyć.
Próbowałam sama jakoś to rozwiązać, przy pomocy gugla i różnych instrukcji, ale nie działa :? A niestety musze często wysyłać pliki mailem, i to duży problem dla mnie.

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże :)
_________________

 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2009-01-08, 20:34   

bo Open Office Writer jest do otwierania plików zapisanych w Wordzie. Więc odczytuje pliki z Worda, ale Word jego plików nie odczytuje.
To moje własne prywatne wnioski, a komputerowcem nie jestem więc nie wiem na ile prawdziwe ;) :oops:

[ Dodano: 2009-01-08, 20:36 ]
ja sobie z tym radziłam tak, że w treści e-maila wysyłałam to co miało być w pliku. A teraz mam już Worda.
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2009-01-08, 20:39   

Jeśli przy zapisywaniu wybierzesz format .doc (Word 97/200/XP), to powinno normalnie pójść mailem i być odczytane na drugim komputerze. Jeśli tak robisz (a nie np. zmieniasz ręcznie rozszerzenie po zapisaniu pliku ;-) to wina leży albo po stronie klienta poczty którego używasz (być może nie potrafi poprawnie dołączyć dokumentu), klienta poczty odbiorcy (który nie potrafi poprawnie rozpoznać/odczytać załącznika) lub samego odbiorcy (który nie potrafi poprawnie zapisać załącznika z maila).
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2009-01-08, 21:36   

mossi napisał/a:
bo Open Office Writer jest do otwierania plików zapisanych w Wordzie. Więc odczytuje pliki z Worda, ale Word jego plików nie odczytuje.
To moje własne prywatne wnioski, a komputerowcem nie jestem więc nie wiem na ile prawdziwe ;) :oops:


e, ja tam pakietu MS Office w ogóle nie posiadam, jedziemy na Open Office, pliki zapisane w formacie word 97/2000 są bezproblemowo odczytywane na komputerach z produktami pana Gatesa.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-01-08, 22:08   

Capricorn napisał/a:
pliki zapisane w formacie word 97/2000
moje też
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
tomek 


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 929
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-08, 22:12   

bodi, jeśli wina leży po stronie klienta poczty, którego używasz, to możesz spróbuj wysłać maila ze strony www.
_________________
hxxp://meteo7.wordpress.com]meteo7.wordpress.com - blog pogodowy
hxxp://cia.bzzz.net]
 
 
 
Kubuś

Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2009-01-08, 23:02   

dołączam się do opinii bojstera, plik trzeba zapisać jako format Microsoft Word 97/2000/XP (.doc) i nie powinno być żadnego problemu. Nie słyszałem o takim kliencie poczty, który robiłby coś złego z tak dołączonym do wiadomości plikiem, ale mogą to robić niektóre programy antywirusowe, te zainstalowane na kompie jak również na niektórych skrzynkach pocztowych... ale to raczej rzadkość.

W razie czego załączam obrazek na którym widać jak zapisać plik w wymienionym formacie. Żeby do tego się dostać, kliknij na menu Plik, potem Zapisz jako...

zapisz_jako.JPG
Plik ściągnięto 1517 raz(y) 50,24 KB

 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2009-01-08, 23:59   

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. okazało się że problem tkwi nie tyle w zapisie (zapisuję tak jak to pokazał Kubuś), co w otwieraniu (komputer odbiorcy). Dzięki bojster :D

to jeszcze dodam gwoli nauki, że wszystko wskazuje na to że taki efekt (wyrzucanie rozszerzenia) daje mój antywirus.
_________________

Ostatnio zmieniony przez bodi 2009-01-09, 01:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2009-01-09, 00:18   

wow :lol: człowiek uczy się całe życie :lol:
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2009-01-10, 00:40   

no i niestety problemu ciąg dalszy. Wiem juz że da się obejść ten brak rozszerzenia, ręcznie wybierając program który ma być użyty do otwarcia (ew. przy użyciu opcji przeglądaj).
Tyle że nie wszyscy odbiorcy moich plików muszą to umieć, przyzwyczajeni do tego że wystarczy dwa razy klinkąć lewym przyciskiem myszki...

dopatrzylam się teraz, że tak naprawdę to rozszerzenie gubi się jeszcze w moim komputerze. DO pewnego momentu pliki zapisywały się jako .doc i tak je było widać w podglądzie filderu - z odpowiednim rozszerzeniem i ikonką.

Ale od pewnego czasu zapisują się tam bez rozszerzenia, czyli jednak z moim kompem jest coś niehalo

no i co z tym zrobić?
_________________

 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-01-10, 00:44   

bodi napisał/a:
Ale od pewnego czasu zapisują się tam bez rozszerzenia, czyli jednak z moim kompem jest coś niehalo

no i co z tym zrobić?
jak zapisujesz to sama wyraźnie pisz plik.doc - ja np. piszę plik.odt, bo inaczej potem nie mogę tego otworzyć, jakoś dziwnie ten Open Office działa
być może pomocne byłoby zainstalowanie jakiejś innej, nowszej wersji? którą masz teraz?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2009-01-10, 00:54   

No to po prostu przy zapisywaniu wpisz .doc w nazwie. :-)

A te wcześniej zapisane musisz niestety ręcznie edytować i podopisywać, ale jeśli masz ich bardzo dużo to są do tego programy.
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2009-01-10, 01:34   

ale czary mary ;) ważne że działają :D Dzięki!
_________________

 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2009-01-10, 02:01   

bodi napisał/a:
ale czary mary ;) ważne że działają :D Dzięki!


Najprostsze sposoby są najlepsze. ;-)

A weź mi jeszcze jedną rzecz powiedz... masz na dole okienka zapisywania niezaznaczoną opcję “automatic filename extension” (po polsku „automatycznie dodaj rozszerzenie pliku” czy jakoś tak), a wcześniej miałaś ją zaznaczoną. Tak? Taaaaak? ]:->
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2009-01-10, 02:09   

ekhem... przejrzałeś mnie, Watsonie :mryellow:
_________________

 
 
MayoNika 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 140
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-20, 16:31   

podniosę stary temat, ale inne pytanie:

jak mam w pracy dłuższe cytaty pisane mniejszą czcionką, to jak zrobić, żeby one były po 1 cm z obu stron wcięte względem podstawowego tekstu? mam nadzieję, że pytanie jest zrozumiałe : -)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-06-20, 17:21   

MayoNika, moim zdaniem musisz takiemu cytatowi nadać osobny styl i zmodyfikować ten styl tak, żeby mieć te wcięcia.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
MayoNika 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 140
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-20, 19:02   

Dzięki Lily,
już znalazłam, zaznaczam akapit, wchodzę w Akapit i tam jest Wcięcie -przed tekstem, -po tekście w cm. Kilka dni nie mogłam na to wpaść :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14