wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak radzić sobie z uczuleniami na detergenty
Autor Wiadomość
Marzenna Siek 
Woda - Moja Pasja

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kosakowo
Wysłany: 2009-01-12, 08:43   Jak radzić sobie z uczuleniami na detergenty

Witam wszystkich uczestników tego forum bardzo cieplutko.

Nazywam się Marzenna Siek.
Jestem już babcią 14-miesięcznej ślicznej i rezolutnej wnuczki, za którą bardzo tęsknię, bo mieszka niestety daleko.

Nie jestem nawet wegetarianką, chociaż preferuję potrawy roślinne i mączne, a szczególnie uwielbiam pierogi mojej mamy, i uważam, że nie ma takich drugich na całym świecie.

Moja córka Anna jest wegetarianką. Lubi codziennie biegać i uczestniczy w sezonowych maratonach.
Poza tym ma swoją pasję i ciekawą, przyszłościową pracę w dziedzinie biotechnologii.

Mam jeszcze syna Andrzeja jr. i męża Andrzeja. Syn jest już inżynierem (tak jak jego ojciec) i dopiero zaczął nowy etap swojego życia. W zeszłym roku się ożenił, toteż nasz rodzinny dom stał się nagle taki pusty.

Profesjonalnie zajmuję się osuszaniem zabytkowych budowli, uprawiam jogging i mam też swoją pasję, którą realizuję z ogromnym zaangażowaniem i przyjemnością.

Dotyczy ona naturalnej czystej wody i jej znaczenia w naszym codziennym życiu.

Trzy tygodnie temu założyłam sobie bloga na WordPress i jestem z tego faktu bardzo dumna, bo jeszcze do niedawna używałam komputera jako "maszyny do pisania".

Uważam, że my wszyscy jesteśmy w stanie dokonać wielu inspirujących nas rzeczy, jeśli tylko wyrazimy taką wolę.

Mnie na przykład ciekawią nowoczesne technologie , a zwłaszcza nanotechnologia wody.

W związku z coraz to bardziej szerzącymi się problemami uczuleń na składniki detergentów myjących i piorących, postanowiłam, że opracuję cykl porad służący zwłaszcza cierpiącym na choroby skórne.
Pomogę dzieciom - alergikom i ludziom dorosłym zadbać o właściwą, naturalną higienę skóry. Ten projekt będzie jednocześnie służył ochronie naszego ekosystemu.

Czy ktoś z Was słyszał o japońskich wodnych mikrobąbelkach?

Pozdrawiam.
Marzenna Siek - hxxp://WodaAlergiaStop.pl
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-12, 09:00   

hmmm, ja nie slyszalam jeszcze o mikrobąbelkach, ale witam gorąco pani Marzenno :-)

a to jakas reklama ich czy cuś, bo kurcze mam akwarium i ciągle jakies nowe glony :mrgreen: ?
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
isadora 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 18 Gru 2008
Posty: 439
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-01-12, 09:37   

Wiatj :)
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-01-12, 09:46   

Witam panią - czy nie chodzi o bakterie japońskie?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2009-01-12, 10:12   

Marzenna Siek, witaj :-)
Slyszalam o metodzie bakterii japonskich wlasnie.
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-01-12, 10:40   

"Pękając wewnątrz i na zewnątrz porów skórnych, niszczą bakterie"
to jednak o co innego chodziło, nie o oczyszczanie wody w o natlenienie jej ( jeśli dobrze rozumiem to tlen jest w tych bąbelkach? Jaką mamy pewność, że teki prysznic nie niszczy także naturalnej flory skóry?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Jovi 

Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2008
Posty: 459
Skąd: Opole/Edynburg
Wysłany: 2009-01-12, 11:16   

Witam :-)
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://www.alterna-tickers.com]


Soulmates never die
 
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-12, 11:37   

Witam serdecznie :) ciekawam tematu :->
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2009-01-12, 15:12   

witam serdecznie
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
krop.pa 

Pomogła: 54 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 1869
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-01-12, 17:27   

Witaj :-)
 
 
maharetefka 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Wysłany: 2009-01-12, 19:22   

ja rowniez witam :-) i czekam na porady, zwlaszcza ze moj synek jest alergikiem z egzema.
_________________
go vegan!
 
 
Marzenna Siek 
Woda - Moja Pasja

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kosakowo
Wysłany: 2009-01-13, 01:48   

Witam Was bardzo serdecznie.

Przed chwilą napisałam do Was swoją odpowiedź i nie wiem dlaczego, ale całą, długą treść straciłam ( może gdzieś tam jest zapisana na serwerze). Pokazało mi się ponowne logowanie. Nawet tego nie zdązyłam skopiować.

Wczoraj miałam podobną sytuację. Trzy razy ponawiałam swoje przedstawianie się i musiałam się wielokrotnie logować. Chyba jeszcze nie opanowałam tej techniki internetowej, a już przecież tworzę blogi.

No cóż, w takim razie zacznę od początku.

Zadałam Wam pytanie, czy słyszeliście może o tych mikrobąbelkach?
Z Waszych wypowiedzi wynika, że chyba jestem jedyną osobą w Polsce, która wie najwięcej o tych drobinkach wodno-powietrznych.

Nie traktujcie, proszę moich wypowiedzi jako reklamy. Nikogo nie reklamuję. Nie ma jeszcze takich urządzeń w Polsce. Przepraszam, jednak są, ale tylko dwa- Besty i Biwash w mojej łazience.
Zakupiłam je 3 miesiące temu dla własnych potrzeb, bo mam problem z naczynkami, z przesuszającą się, wrażliwą skórą i od przeszło dwóch miesięcy osobiście sprawdzam działanie mikrobąbelków. Nie używam w swoich eksperymentach szamponu i mydeł.
Robię to trochę dla dobra nauki, ale przede wszystkim chcę opracować program higieny i pomóc cierpiącym na ataki alergii i inne problemy skórne w oparciu o moje doświadczenia i wiedzę o mikrobąbelkach. Chciałabym, aby mikrobąbelki służyły zdrowiu naszych dzieci i wnuków, a można ku temu dążyć, chociażby ograniczając ich kontakt z detergentami myjącymi i piorącymi.

A propos akwarium i namnażających się glonach.

Japończycy spożywają ogromne ilości ryb i skorupiaków, które przechowują w wielkich akwariach. Używają mikrobąbelków do ich oczyszczania, napowietrzania i niszczenia nieprzyjaznych bakterii.
Przy pomocy tych powietrzno-wodnych drobinek utylizują zanieczyszczenia w rzekach, diagnozują i leczą choroby nowotworowe.

Jestem przekonana, że to dopiero początek wielkiej kariery mikrobąbelków.

Pozdrawiam.

Marzenna Siek - hxxp://WodaAlergiaStop.pl
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-01-14, 09:04   

mikrobąbelki! o kurde bela, ale fajna nazwa! Witam nową juzerkę od mikrobąbelków! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
Paticzang 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 645
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-14, 17:31   

Witam!
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-01-14, 19:08   

Jaką mamy pewność, że teki prysznic nie niszczy także naturalnej flory skóry? Skoro zabija bakterie to jak omija te korzystne dla człowieka?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-01-14, 19:40   

Karolina napisał/a:
Jaką mamy pewność, że teki prysznic nie niszczy także naturalnej flory skóry? Skoro zabija bakterie to jak omija te korzystne dla człowieka?


bo to są inteligentne mikrobąbelki plus ultra hiper max formula! ;)
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
Marzenna Siek 
Woda - Moja Pasja

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kosakowo
Wysłany: 2009-01-14, 22:34   

Witaj Karolina!

Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpowiadam na Twoje przecież już wcześniej zadane pytanie. /Ostatnio mam dużo pracy i coraz częściej się zdarza, że odpisuję późno w nocy/.

To nie są aż tak "inteligentne mikrobąbelki z ultra hiper max formułą", jak sympatycznie sugeruje rebTewje (ja też Cię serdecznie witam!), i z pewnością nie tropią bakterii wybiórczo oraz z listą gończą.

Ważne jest , że niszczą te najbardziej szkodliwe dla naszego zdrowia czyli bakterie Legionelli.

Karolina, nie żyjemy przecież w sterylnym świecie.

Poza tym przeprowadzam codziennie doświadczenia z mikrobąbelkami na własnej skórze i nie widzę żadnych konsekwencji jej ewentualnego wyjałowienia.

Wkrótce na swoim blogu zamieszczę testy japońskich instytutów badawczych.

Pozdrawiam.
_________________
Marzenna Siek - hxxp://sawayaka.pl

"Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie" Paul Arden
 
 
Shaera 

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 692
Wysłany: 2009-01-15, 10:57   

Pani Marzenno Siek, vitamy, vitamy ;-)
 
 
Marzenna Siek 
Woda - Moja Pasja

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kosakowo
Wysłany: 2009-01-22, 21:36   

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Utworzyłam pod domeną WodaAlergiaStop.pl prosty formularz, prowadzący do mojego bloga sawayaka.pl po przesłaniu odpowiedzi na bardzo istotne pytanie dla realizacji mojego projektu. W ten oto sposób zbieram informacje na temat rodzaju i skali skórnych uczuleń w związku z koniecznością używania mydeł, szamponów i proszków do prania.

Ja też jestem alergiczką, a mój mąż ma problemy skórne innej natury.
Jak już wiecie, przeprowadzam doświadczenia z mikrobąbelkami i po prawie trzech miesiącach kąpieli bez detergentów, nasza skóra jest naprawdę inna - niepodrażniona, czysta i miękka.
Prowadzę również rozmowy z Japończykami, którzy są mi bardzo życzliwi, udostępniają materiały na temat tej opatentowanej nanotechnologii czystej wody, poświęcają mi swój cenny czas i odpowiadają na moje wszelkie pytania.

Moim celem jest opracowanie programu higieny, ograniczającego szkodliwy wpływ detergentów myjących na kondycję naszej skóry przy pomocy najnowszych i już sprawdzonych osiągnięć naukowców.

Dysponuję również informacjami na temat innego wynalazku, dotyczącego ekologicznego prania ubrań z bardzo niewielkim udziałem detergentów. Będę o tym pisała na moim blogu.

Dotarłam także do bardzo ciekawej technologii filtra do wody, który usuwa chlor oraz wszelkie zawarte w niej szkodliwe związki chemiczne i pozostawia jednocześnie te niezbędne i wartościowe dla zdrowia. Także będę o tym pisała na moim blogu.

Maharetefka, możesz, proszę coś bliżej napisać na temat problemów Twojego synka?

Klaro, witam Ciebie i odpowiadam, że to nie są bakterie japońskie.
Jeśli masz ochotę o tym poczytać, to zapraszam do mojego bloga.

Vitaj również, Sharea!

Pozdrawiam.

P.S.

RebTewje, możesz, proszę zmienić nazwę mojego tematu na Twój super pomysł: Juzerka od mikrobąbelków.
_________________
Marzenna Siek - hxxp://sawayaka.pl

"Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie" Paul Arden
 
 
Marzenna Siek 
Woda - Moja Pasja

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kosakowo
Wysłany: 2009-01-28, 07:18   

Witam Euridice,

Masz śliczną córeczkę. Zdjęcie mojej wnuczki zamieściłam na swoim blogu.
_________________
Marzenna Siek - hxxp://sawayaka.pl

"Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie" Paul Arden
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-01-28, 18:41   

witam serdecznie Marzenno Siek :-)
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Marzenna Siek 
Woda - Moja Pasja

Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Kosakowo
Wysłany: 2009-01-29, 09:58   

Witaj Magdo z Karolcią!

Miło wspominam Wrocław z moich zeszłorocznych zajęć w tym mieście, które trwały 6 tygodni - od końca stycznia do połowy marca. W tym okresie zdążyłam nieźle zaznajomić się z jego niepowtarzalnym zabytkowym klimatem.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-02-15, 11:27 ]
Tym razem chciałabym przedstawić Wam mojego psa Harrego.
Bardzo zaciekawił mnie temat pasożytów i postanowiłam dodać swoje "trzy grosze" na blogu.
Przypuszczam, że wielu z Was miewa podobne odczucia.

[ Dodano: 2009-03-27, 09:28 ]
Jeśli interesuje Was temat naturalnej higieny, to właśnie załączyłam do swojego bloga dwa własne filmiki wideo.
Byłabym bardzo wdzięczna za Wasze opinie.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-03-27, 09:34 ]
Witajcie!
Jeśli interesuje Was temat naturalnej higieny, to właśnie załączyłam do swojego bloga dwa własne filmiki wideo.
Byłabym bardzo wdzięczna za Wasze opinie.

Pozdrawiam.
_________________
Marzenna Siek - hxxp://sawayaka.pl

"Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie" Paul Arden
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13