wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
u dziadków na obiedzie...
Autor Wiadomość
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2010-09-12, 12:08   

U nas spokojnie w tym temacie. Oczywiście moja mama testuje nabiał. Ostatnio byłam na naszej wsi, m.in tata, wuj, mój brat z rodziną i dojechali jego znajomi. Stałam przy garach dla wszystkich obiadowo.
Miło mi się zrobiło gdy wuj jadąc do miasta kupował Adzie owoce (były to banany ale ona nie lubi, nektarynki) i jeszcze pochwalił mnie raz za gar warzyw (takie duszone zrobiłam) - smakowały mu więc na odjezdne była doróbka. Oczywiście zawsze ubolewa, że Ada tak jada ale dzieć sam potrafi skomentować, powiedzieć a śniadanie nawet jak spałam dziadek czy wuj pomagali jej robić kanapki i było ok.
Żeby nie było tak różowo; pojechałam z własną deską do krojenia, nożem i garnkami ale szanowali i nie używali do potraw mięsnych (powiedziałam , że nie), znajomi brata również. Oczywiście tata mój burczał bo: można umyć, nie jestem normalna, zwiększam bagaż itd ale szanował. Na koniec powiedział, że miła odmiana bo tam jada tylko to, co wuj zrobi (mięso, takie gotowane z wody) a mój tata jada co podadzą, gotuje jest to woda na kawę:-)
Na wycieczce klasowej był większy zgrzyt jedzeniowy, dobrze że byłam.
 
 
z_grzywką 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Mar 2010
Posty: 560
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-15, 12:04   

U nas standardowo.
Ostatnio z wizytą na okoliczność urodzin Marcela byli dziadkowie i pradziadkowie małego. Usłyszałam tekst "biedny Marcelek, smaku kiełbaski i cukierków nie będzie znał!".
W Mariusza rodzinie jestem jedynym przypadkiem, który to gardzi wspaniałymi darami w postaci zwierzęcego mięsa. Boję się tylko tego, że będę musiała cały czas walczyć, że nie zostanie to zaakceptowane. Bo przecież mięso jest zdrowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12