wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
internetowe sklepy z naturalnymi/nietestowanymi kosmetykami
Autor Wiadomość
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-20, 11:56   

malva napisał/a:
chciałam przy okazji tego tematu potwierdzić: avon nie jest na liscie ok z powodu pędzli z włosia naturalnego i niektorych składników w pewnych produktach (jedwab) ale resztę produktów mozna spokojnie kupować?
podobne pytanie mam odnosnie Ziaji?

przez pedzle i jedwab z listy usunieto Oriflame,Avon podobno czasem uzywa skladnikow z uboju,wiec tam trzeba patrzec dokladniej na sklady czy nie ma czegos co moze byc zwierzece.Ziaja niby ma skladniki vege(nie wiem jak jedwab),ale nigdy nie wiesz;)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
geo

Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: 2008-06-18, 08:08   

co do ciekawych stron to ostatnio odkryłam www.jasminea.pl i kosmetykinaturalne.sklep.pl bo mają w ofercie moje ulubione kosmetyki
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-06-30, 10:10   

Hej, jestem tu nowa i to mój pierwszy post. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Mam pytanie jakich środków czyszczących i piorących używacie? Chodzi mi o jakąś sprawdzoną firmę, która ma produkty ekologiczne i nie testowane na zwierzętach. No i jeszcze żeby nie były kosmicznie drogie... Ja do niedawna używałam Ecoveru, ale okazuje się, że nie tak do końca są w porządku niestety.

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi :-)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-30, 10:44   

o praniu jest tu kilka tematow,przejrzyj-orzechy,eko-kule,eko-proszki i plyny np.sonett,srodki czyszczace Sonett tez robi,+to co na Greenplanet-raczej drozsze..ale niektore naprawde wydajne.teraz w Kauflandach sa eko-środki,ale nie wiem jak z nietestowaniem.
zajrzyj jeszcze tu: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=112310&sid=d2d6ca6c3a70ba55258eb06dee9dcd41#112310]hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=112310&sid=d2d6ca6c3a70ba55258eb06dee9dcd41#112310
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-06-30, 11:32   

Dzięki wielkie za odpowiedź. Przejrzę dokładnie ten wątek, który mi podałaś.

Najbardziej zależy mi jednak na nietestowanych produktach.

Jeszcze tylko pytanie - czy jesteś pewna, że Sonnett nie jest testowany? Nie znalazłam informacji na ten temat.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-30, 12:14   

hm,teraz widze,ze go juz nie ma na liscie OK(tej aktualnej niby,ok.3bird.net),nie wiem czemu,do niedawna byl.Zapytam.A andal jest tam Ecover-wiadomo ze nieslusznie :roll:
O Sonett zawsze slyszalam tylko pozytywy w tym temacie,wiec nie wiem czemu ich teraz nie ma na OK..jest za to na pewno Polin-nietestowany i chyba najtanszy na swiecie;)za to eko to on nie bedzie.
Napisalam do Roberta Surmy z OK,dam znac jak odpowie.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-06-30, 13:20   

Dzięki wielkie za pomoc. Czasem przeglądając różne listy można stracić rozeznanie, kto testuje, a kto nie. Dlatego postanowiłam się poradzić kogoś bardziej doświadczonego :-) .

Czekam zatem co odpowie pan Robert Surma.

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-06, 18:51   

mam odp.Robert juz wykreslil Ecovera,wyslalam mu to info gdzie bylo m.in.o krwi krolika i rozwielitkach :roll: . Firmy sonett jednak nie bylo na liscie,nie wiem skad mi sie to wzielo,jakies pozytywne info o nich chozi i kojarzylo mi sie z lista Ok :roll:
swoja drogą-jest nowa wersja strony z listą :-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-07-07, 08:32   

Hej,

To ja chyba mam nieaktualny adres. Bo tutaj Ecover nadal jest:

hxxp://ok.jawsieci.pl/

A tutaj jest na liście Eco Cosmetics, a o ile wiem to odłam Ecoveru:

hxxp://www.ok.3bird.net/cosmetics-pl.html

Tutaj z kolei jest JOICO (na liście w jęz. ang.), a na polskiej go nie ma...

hxxp://www.ok.3bird.net/download/cruelty-free.pdf

Widzę za to, że niestety zniknęła Wala czyli Dr Hauschka. Ciekawe czemu?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-07, 08:59   

aktualna jest ok.3bird.net
skad masz info ze Eco-cosmetics to odlam Ecoveru?
a JOICO jest dostepne w Pl?
o Hauschke zapytam.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-07-07, 09:16   

Joico jest dostępne w salonach i sklepach fryzjerskich oraz na Allegro. Używam ich produktów od kilku lat.

O Eco Cosmetics czytałam gdzieś w sieci, że to kosmetyki produkowane przez Ecover. Poszukam źródła.

Z tego co widzę, to niewielki wybór mamy jeśli chodzi o chemię gospodarczą - Polin (nie wiem gdzie to kupić w Krakowie), który nie jest ekologiczny oraz Hedera Natur (eko, ale mały wybór).
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-07, 09:32   

aPerfectDrug napisał/a:

Z tego co widzę, to niewielki wybór mamy jeśli chodzi o chemię gospodarczą - Polin (nie wiem gdzie to kupić w Krakowie)

zobacz w marketach,takze w tych produktach z "1",czesc z nich to Polin,trzeba patrzec na producenta na etykiecie.

Hedera ma spory wybor moim zdaniem,czego szukasz?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-07-07, 09:42   

Szukam kompletnego zestawu chemii gospodarczej, tj. płyn do prania i płukania, odplamiacz, płyn do mycia naczyń, jakieś środki czystości. Patrzyłam w Green Planet, ale nie wszystkie produkty tam są opisane jaki to producent. Gdzieś jeszcze można je kupić?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-07, 09:48   

Nie wiem gdzie jeszcze.Wiekszosc na Greenplanet znajdziesz,z almacabio i equo,a o te nieopisane mozesz zapytac,z reszta watpie zeby Greenplanet wystawialo cos nie-ok ;-)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-07-07, 09:53   

Dzięki za pomoc. Pisałam do nich parę razy, ale jak na razie nie doczekałam się odpowiedzi... Będę w taki razie męczyć ich nadal.

Jest jeszcze Argital, ale z tego co wiem ich przedstawiciel w Polsce ma mały wybór chemii gospodarczej.

Daj mi znać jak już będziesz wiedzieć, co z Hauschką.

Pozdrawiam.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-09, 10:23   

Hauschka wykreslona ze wzgledu na jedwab w paru produktach.
Joico juz wedruje na polska liste,dzieki za info:)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-07-09, 12:01   

Hmmm... Ale np. Lakshmi ma w ofercie jedwabne rękawice, a nadal jest na liście. Poza tym jedwab może być pozyskiwany z pustych kokonów.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-09, 20:38   

no to niby Lakshmi nie powinno byc,ale z drugiej strony-lista dotyczy konkretnie kosmetykow.I wyklucza jedwab jakikolwiek.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
xara111 

Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-09-30, 18:42   

Ja robię zakupy w sklepie www.natural-beauty.pl. Fajna obsługa, zawsze dostaję dużo próbek i co najważeniejsze niskie ceny. Polecam :lol:
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2008-11-04, 13:25   

No to ja też podam linka, bo mamy działy kosmetyki i środki czystości.
hxxp://www.evergreen.pl/kosmetyki-c-23.html
Myślę, że ceny Ecovera mamy zachęcające. Jesteśmy chyba jedynym sklepem w Polsce, w którym można kupić nietestowane na zwierzętach dezodoranty w sztyfcie dla mężczyzn i kobiet. Sami długi czas szukaliśmy takich na polskim rynku, wcześniej bez skutku.
_________________
www.evergreen.pl
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-04, 17:16   

ze sztyftow to chocby eco-cosmetics sie trafiaja w roznych sklepach.Ecover taki rozowy co do testow nie jest(o czym mozna poczytac w innym temacie)

/ale sklep macie super ;-) /
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2008-11-06, 10:44   

Rzeczywiście są dostępne eco-cosmetics. Nie wiedziałem :oops: Ale zawsze jak szukałem (jestem chłopakiem Lerki i korzystam z jej konta), to nigdzie nie mogłem znaleźć. Dobrze, że to się zmienia i mam nadzieję, że naturalne, a przede wszystkim nietestowane na zwierzakach kosmetyki będą powszechnie stosowane.
_________________
www.evergreen.pl
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-11-13, 15:37   Alispo pomóż

Powracam z pytaniem na temat nie-testowanej chemii gospodarczej. Niestety moje doświadczenia z Green Planet pozostawiają WIELE do życzenia. Szukam więc jakiegoś innego sklepu lub innej marki, którą będę mogła kupić bez problemu (w miarę).
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2008-11-13, 15:49   

To ja polecam znów Ecover w naszym sklepie
hxxp://www.evergreen.pl/srodki-czystosci-c-24.html. Środki te są jak najbardziej wegańskie. Może macie jakieś obiekcje co do tego, bo niektóre zawierają kwas mlekowy, ale nie ma to nic wspólnego z mlekiem :mrgreen: Można to sprawdzić tu (polecam stronę - fantastyczne informacje na temat różnych składników pożywienia, i nie tylko):
hxxp://www.food-info.net/pl/e/e270.htm
"Kwas mlekowy, Ograniczenia żywieniowe:
Brak; kwas mlekowy i mleczany mogą być spożywane przez osoby wszystkich wyznań, wegan i wegetarian. Aczkolwiek nazwa odnosi się do mleka, E270 nie jest produkowany z mleka, a więc może być spożywany także przez osoby z alergią na mleko i nietolerancją laktozy."
A Ecover jest na liście OK: "Oto najrzetelniejsza na świecie lista produktów nietestowanych na zwierzętach, która gwarantuje poprawność dzięki ostrym wymogom. Lista jest pod stałą publiczną kontrolą. Dane: BUAV, Deutscher Tierschutzbund, Tier - und Naturschutzverein Humanitas, The American Anti-Vivisection Society, Peta, Klub OK!" tu:
hxxp://www.ok.jawsieci.pl/
_________________
www.evergreen.pl
 
 
aPerfectDrug 


Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 17
Wysłany: 2008-11-13, 16:00   

Ecover testuje swoje produkty na rozwielitkach i na krwi królika, więc niestety nie są wege. Poniżej link do źródła:

hxxp://www.vegansociety.com/newsroom/index.php?/archives/17-Ecover.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13